Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Meet me, dear bruder! [PRIVAT]

In jos 
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 2:29 pm

• Leloush aflase de curand, fara ca parintii sai sa fie in cunostiinta de cauza, ca avea un frate pierdut. Normal ca apelase la toate sursele ca sa-l gaseasca, dar nu aflase un nume, ci doar o locatie si nici nu era sigur cum arata, stia doar ca erau apropiati de varsta, el fiind totusi mai mare, peste 20 de ani.
    Era intuneric, frig si nu era aproape nimeni, dar stia sigur ca fratele lui trebuia sa-si faca aparitia din clipa in clipa fiindca avea aici intalnire cu cineva.
    Ofta si se aseza pe niste scari, uitandu-se in stanga si in dreapta.
    Se uita si la ceas, dar ajunsese din timp, mai erau cateva minute pana la ora fixa, cea stabilita. Isi ciufuli parul, stiind ca nu are ce cauta acolo defapt. In departa incepu sa se contureze o silueta, iar Leloush o urmarii cu ochii sai cafenii, asteptand sa se apropie si sa vada cine este. Curiozitatea era asa de mare si oricum el era furios ca nu stiuse pana atunci de existenta fratelui sau.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Damian Stone
Profesor
Profesor

Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 2:38 pm

Sa imi aduca aminte cineva de ce fac asta? A da, pentru ca sunt un prost. Imi dau ochii peste cap si ies din castel indreptandu-ma cu pasi mari catre iesirea de pe domeniu, stiu foarte bine ca nu pot sa ma transport de pe domeniul castelului asa ca nu pot face altceva decat sa imi misc fundul si sa ies din teritoriu.
Odata ce trec protile mari din fier forjat ale domeniului ma transport fara prea mult efort e Aleea Nocturn. Sa imi mai spuna odata cineva, de ce naiba am acceptat sa ma intalnesc cu tipa aia? Doar e o fosta pentru Dumnzeu, plus ca eu nu vreau pe nimeni in afara de Eliza, este singura care a intrat in inima mea.
Imi dau ochii peste cap la intunericul de pe alee si ma apropii usor cu pasi mici de locul intalnirii, grozav nici macar nu s-a deranjat sa apara, inca odata, de ce dracului sunt asa tampit si accept invitatii ca astea?!

In three words I can sum up everything I've learned about life:
it goes on.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 2:45 pm

• Ochii sai se marira considerabil cand realiza ca cel ce isi daduse intalnire cu cineva acolo era Damian, un profesor de la scoala.Isi plezni fruntea, poate avea si sa-l pedepseasca, sa-i scada puncte, blabla... ofta si se ridica de pe scari, aranjandu-si nodul la cravata si in doar cativa pasi ajunse in dreptul lui, acesta fiind probabil surprins ca era acolo Leloush si nu persoana pe care o astepta.
    - Buna seara... ii zise, ca sa nu-l ia din prima cu un ton familiar, sa creada ca e nerespectuos sau o prostie de genul, dar ce pana lui, profu era frati'su, nici nu stia cum sa-i vorbeasca!!

Sus In jos
Damian Stone
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 2:48 pm

Biine cred ca nu vad chiar foarte clar la momentul asta, insa ce cauta Leloush pe Aleea Nocturn.
-Buna seara tinere, poti sa imi spui ce cauti pe aici atat de tarziu.. este periculos sa stii.
Sa nu mai pun la socoteala faptul ca incalca cateva reguli bune de la Hogwarts, infine nu obisnuiesc sa parasc elevii, insa nici sa le dau nas, asa ca prefer sa fiu impartial si dur in cea mai mare parte a timpului. Si drace tipa aia chiar nu a ajuns, oricum voiam sa o termin cu ea, nu cred ca imi trebuie altceva.
Imi indrept privirea catre tanarul din fata mea si ridic o spranceana asteptand raspunsul lui, nu sunt sigur ce argumente are, dar sper sa fie unul bun, pentru ca nu vreau sa pateasca ceva si nu vreau nici sa intru in belele.

it goes on.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 2:52 pm

• Leloush isi drese glasul, gandindu-se cum sa o ia pe ocolite si sa-i explice, dar... nu se pricepea la asta deloc, niciodata nu fusese bun la cuvinte, singura data cand se pricepea la ele era atunci cand ameninta sau jignea pe cineva, nu cand subiectul era asa de...delicat. Se decise sa renunte la politeturi, cu toate ca poate nu era tocmai intelept.
    - Pai...pe tine te cautam, bruder... murmura, accentul nemtesc vibrand in ultimul cuvant, parca accentuandu-l. Ii daduse o bomba in mana practic si o lasase sa explodeze. Acum sa vedem cum va reactiona acesta, probabil il va considera nebun.

Sus In jos
Damian Stone
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 2:59 pm

Trebuie sa recunosc ca tot sangele din vene mi s-a scurs cand l-am auzit, ce vrea sa spuna cu asta? Nu am nici cea mai mica intentie sa cred ca suntem frati, adica pe bune..? El are un accent nemtesc pe cand al meu este perfect englez, nu ii cunosc trecutul, nu il cunosc nici pe el foarte bine, doar ce il stiu ca elev de cand predau, plus ca nu prea imi vine sa cred ca mama a mai avut un copil de care nu mi-a spus.
Sau daca..nu..daca totusi...asta e imposibil, ai mei mi-ar fi spus daca as fi fost adoptat nu?
-Aproape era sa te cred, tinere.
Imi trec cu nervozitate mana prin par si nu stiu ce vreau, sa il fac pe el sa creada asta sau sa ma fac pe mine sa cred ca nu are cum sa mai am un frate.
Asta e la fel de frustrant ca atunci cand vreau sa beau ceva whisky si n-am.
Drace cu ce am gresit? Tot ce am facut a fost sa ies din castel si sa ma intalnesc cu o tipa care cica vrea sa ma vada, totusi pentru asta ma pedepsesti? Nu aveam de gand sa o insel pe Eliza.
-Mai bine te-ai intoarce la castel, banuiesc ca esti constietnt ca incalci destule reguli.

it goes on.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 3:04 pm

• Leloush stia ca nu il va crede, insa ce beneficii primea daca il mintea in legatura cu asa ceva? Daca mintea ca avea cine stie ce problema si nu si-a facut tema era alta treaba...
    Fara vreun avertismen ii prinse mana si ii ridica haina ca sa-i vada antebratul. La fel ca si el avea o mica pata maronie, aproape insesizabila, putin mai mare decat o aluna.
    - Exact cum credeam! zice rusul, inaltandu-si si el maneca, lasandu-si antebratul langa al lui Damian, aratandu-i ca sunt identice, ca doua picaturi de apa.

Sus In jos
Damian Stone
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 3:11 pm

Delirez? Visez? Sunt inconstient? Poate am cazut si m-am lovit la cap, pentru ca asta nu poate fi adevarat.
Eu nu pot sa am un frate, nu are cum sunt singur la parinti. Atunci de ce naiba stau si ma uit ca prostul la semnele de pe bratele noastre? Pentru ca Dumnezeule, sunt indentice! Indentice am spus!
Imi inchid ochii si imi scutur capul. Nu asa ceva nu mi se poate intampla mie. Si ce ar trebui sa cred acum? Ca am fost adoptat? Ca toate lucrurile in care credeam eu sunt doar niste minciuni? Ca tot ce am crezut eu pana acum se destrama ca a o panza de paianjen?
Imi duc mana dreapta la fata si inspir adanc.
-Cum este posibil? Cum este posibil ca tu sa fi fratele meu, avem parinti diferiti.. asta inseamna ca esti adoptat? Nu are cum.
Faza mea de negare este vehementa, pentru ca nu pot sa vad legatura, defapt nu, nu pot sa concep ca in tot acest timp am fost mintit, ca am avut o viata plina de minciuni.

it goes on.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 3:16 pm

• Leloush era constient de faptul ca si el isi daduse seama ca era adoptat, cu toate ca refuza sa creada asta, tanarul era fratele rusului. Ofta, clatinand usor din cap.
    - Nu eu sunt cel adoptat...you have the Petrova fire burning in your eyes! zamnbi el in coltul gurii, usor meditativ, lasandu-si bratul pe langa corp si privindu-l atent.
    Semanau din unele puncte de vedere, fizic vorbind, caci de caracter tanarul Petrova se indoia ca Damian era la fel, fiindca nu parea a fi deloc, poate fiind chiar opusi, deloc asemanatori.

Sus In jos
Damian Stone
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 3:28 pm

M-am departat putin de el si m-am asezat pe o piatra lasandu-mi capul sa imi cada in maini.
Am un frate. Bai, deci eu chiar am un frate, pe de-asupra mai sunt si prost facut gramada ca nu pot sa ma las sa cred una ca asta.
Bine Damian, inspira si expira nu uita ca nu poti sa te pierzi cu firea, desi asta nu poate fi posibil, uite ca este, trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea asta oricat de greu imi este.
-Asta este mai mult decat pot duce la ora asta. Tinere, chiar mi-ai trantit o bomba.
Bobmban eu cu capul inca in maini lasandu-mi toata greutatea pe genunchi. Nu inteleg un singur lucru, de ce ai mei nu mi-au zis ca sunt adoptat, puteam sa duc asta si ok poate ca as fi fost suparat dar cu timpul mi-ar fi trecut, insa ei m-au mintit nici mai mult nici mai putin de douazeci si cinci de ani, iar asta nu pot sa iert.
-Parintii tai...aa..adica ai nostrii stiu de asta?

it goes on.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 3:35 pm

• - Nu stiu ca eu am aflat...si probabil nici unde esti si ce s-a intamplat cu tine. Habar nu am de ce te-au pierdut sau care a fost cauza...parintii nostrii sunt foarte bogati, deci nu are cum sa te fi abandonat fiindca nu aveau cum sa te intretina sau pentru ca erau prea tinere...e ceva putred la mijloc, ceva de care nici eu nu am aflat... ii raspunde, reluandu-si locul pe scari in timp ce-si aprindea o tigara. Era furios ca nu stiuse in tot acest timp ca avusese un frate, ca nu crescusera impreuna si nu facusera ce ar fi trebuit sa faca sa se joace cand erau copii, sa se alerge, sa mearga impreuna in diferete locuri si alte activitati de genul. Pierduse atat de mult timp fara sa-l poata folosi in acest scop...si nici macar nu stia de ce, nu-si putea explica de ce ii ascunsesera asta!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Meet me, dear bruder! [PRIVAT]   

Sus In jos

Meet me, dear bruder! [PRIVAT]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: