Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

It's a secret, you know? [PRIVAT]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Mar Ian 01, 2013 2:12 pm

• Se uita lung la ea cand se apleca, apoi isi reveni cu picioarele pe pamant si astepta ca ea sa atace. Nu voia sa joace exagerat de dur, dar deocamdata nu facuse nimic deplasat, gen sa se ia la impins cu ea pentru minge sau alte lucruri care nu aveau de ce sa se intample.
    Isi ciufulii parul putin si o privi cu irisii sai cafenii umezindu-si buzele cu incetinitorul. Indiferent de cum se va termina scorul, daca ea va egala sau nu sau daca il va intrece nu avea sa se supere.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Mar Ian 01, 2013 2:20 pm

De aceasta data, Jane isi pregati atacul mult mai bine decat datile anterioare. Bineinteles, la cum juca Leloush, probabil ca avea sa piarda oricum, insa nu se putea chiar asa, la zero. Isi umezi buzele, dupa care il privi cu ochii ei mari si albastri. Isi intoarse curand insa privirea catre cos. Facu vreo trei pasi mari, dupa care se impinse in picioare si facu un salt destul de inalt. Nimeri in sfarsit cosul, insa intr-un moment de neatentie, cazu chiar peste baiat. Isi arcui insa spatele si se sprijini in coate, asta ca sa nu il turteasca de tot, pentru ca nu era totusi o slabuta.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:13 am

• Leloush marii ochii cand se trezi cu Jane peste el. Incerca sa ramana in picioare, dar fusese luat prin surprindere si nu reusi acest lucru, sfarsind pe jos cu tanara viperina deasupra. Rase, caci normal ca nu-l deranjase, caci blondina nu o facuse intentionat si el stia asta.
    - Esti bine, scumpo? o intreba el calm, trecandu-si o mana pe spatele ei, sperand ca ea nu se lovise prea tare. Oricum el era rezistent si nu capata asa usor vanatai.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:18 am

Probabil ca avea sa fie vanata toata in urmatoarea zi, caci asa i se intampla de obicei, dar nu o deranja. Nu era una dintre micutele pitipoance care se crizau pentru ruperea unei unghii sau asa ceva. Rosi toata, caci nu planuise acest fapt, ci se intamplase din cauza neatentiei ei. Chicoti si ea dulce, lasandu-si putin capul pe umarul lui Leloush.
Eu sunt bine, aproba ea, fara sa se ridice insa. Intrebarea e daca tu esti in regula sau te-am turtit de tot.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:22 am

• - Sunt bine, am cazut si mai rau de atat... se ridica usor, avand grija sa o ridice si pe ea dar cu grija. O inspecta de posibile lovituri si vanatai si deocamdata nu-i iesi in evidenta nimic vizibil, dar cine stie pe unde capatase semn defapt. Ofta, trecandu-si o mana prin par si inaltandu-se in picioare, uitandu-se nesigur dupa minge. Mai jucam? nu il deranja ca inscrisese si ea, dar nu voia sa se mai raneasca
.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:27 am

Zambi usor atunci cand Leloush o ridica si pe ea. Cu toate ca se invinetea destul de repede, intampinase si accidentari mult mai grave la Vajthat, mai ales in timpul meciurilor, dar cateodata si in timpul antrenamentelor. Cine spunea ca portarii sunt oarecum feriti intr-un asemenea joc cu siguranta nu stia despre ce vorbea. Portarii erau unii dintre cei mai vizati jucatori si modurile de accidentare erau diverse.
Auzindu-i intrebarea, aproba repede din cap si alerga sa recupereze mingea. Sigur! raspunse, dupa care se intoarse spre el cu un ranjet in coltul gurii. Sau ti-e frica de faptul ca e posibil sa te bat?

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 1:35 pm

• - Mie mi-era frica sa nu te lovesti din nou, dar...cum vrei, raspunde precaut, oftand si ridicandu-se in picioare, asteptand ca blonda sa atace. Avea de gand sa nu mai joace asa dur, ci mai moale. Nu neaparat sa se lase invins, dar sa fie macar putin mai bland ca parca prea exagera si era totusi doar un joc. Irisii sai se deplasara dupa silueta lui Jane, asteptand ca aceasta sa se apropie din nou de acesta.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 12:23 am

Chicoti usor, vazand cat de atent si precaut era Leloush, fata de cum il cunoscuse ea. Odata amandoi in picioare, ii saruta scurt buzele, dupa care lua mingea de pe podea.
Sunt bine, am patit eu si mai rele! rase ea, pregatindu-se sa atace. Ii placeau sporturile dure, chiar si cele de contact, i se pareau amuzante si stia ca nu se ranea atat de repede.
Batu mingea, incercand sa il ocoleasca, asa cum facuse si inainte.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 11:30 am

• Leloush aproape ca se dadu la o parte, dar se gandi ca Jane se va supara daca va juca prea moale. Lovi aiurea peste minge, si totusi o facu s-o piarda, dar se duse inafara terenului...deci Jane trebuia sa inceapa din nou, nu reusise mare lucru, dar tot era mai bine decat data trecuta. Astepta sa inceapa din nou, ochii sai deplasandu-se dupa silueta tinerei.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   Joi Ian 17, 2013 1:56 pm

TOPIC CLOSED
Viperini -> 780 puncte
Astropufi -> 780 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: It's a secret, you know? [PRIVAT]   

Sus In jos

It's a secret, you know? [PRIVAT]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Little Hangleton-
Mergi direct la: