Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

New mates [PRIVAT]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/12/2012

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 7:59 am

Ascultă cu atenție cântecul, luând din când în când o gură din cana cu ceai. Într-un sfârșit, o lăsă pe masă și se apropie de Bo, oprindu-se în spatele ei. Era doar de câteva zile la Hogwarts, și deja își făcuse ceva prieteni. Bine, Bo și Jenny. Pe Kat și pe Damon îi cunoștea de foarte mult timp, deci ei nu se puneau la socoteală în acel moment.
    În sensul bun? Câteodată. Deseori. De obicei eu sunt fratele mai.. calm, el e cel care nu gândește înainte de a acționa. Însă se pot schimba rolurile chiar foarte simplu. spuse rânjind, stând încă în spatele ei, ascultând melodia.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 8:03 am

• - Oricum nu te vad pe tine dandu-se in spectacol asa cum face Damon mereu, murmura ridicand din umeri si continuand cantecul pana il duse la final si isi lasa mainile pe langa corp. Si la mine e asa, pot parea cea mai calma si intelegatoare persoana, dar asta nu inseamna ca nu pot deveni malefica si necrutatoare, adauga intorcandu-si capul spre el ca sa-l poata privi sa-i vada mimica fetei.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 7:47 am

Într-adevăr... mie îmi place să fiu fratele calm, cel care-l scoate pe Damon din toate prostiile în care intră. spuse zâmbind, începând să se plimbe prin cameră.
    De multe ori îl salvase pe Damon în copilărie, chiar dacă el se dădea mare că putea face totul singur. Fiecare avea nevoie de ajutor, iar fratele său se revanșase în unele cazuri.
    Închise ochii pentru câteva momente, iar când îi deschise, se afla în camera lui Damon. O privi pe Bo, chicotind sadic. Ca de obicei, camera era într-o totală dezordine, cărți pe jos, haine aruncate prin cameră, și pe birou poze cu ei doi, poze cu Damon si Katherine sau cu toți trei. Luă o poză cu toți trei în mână. Fusese făcut atunci când Katherine sosise în oraș.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 8:30 am

• Bo privi curioasa in jur, cel mai mult atragand-o oglinda gigantica din camera, de era pana in tavan, iar tavanul era fooarte inalt. Se uita in jur, nu era mult mobilier...in schimb era multa dezordine. Veni langa poze si se uita la una, zambind tamp si clatinand usor din cap.
    - Parca in poza asta mai aveati putin si va luati la bataie pentru ea... chicoti ea putin, aratandu-i lui Stef despre ce poza vorbea.

za pic: http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/tvd-trio-s2.jpg

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 8:34 am

Privi poza, începând să râdă.
    Crede-mă.. am făcut-o. Nu vrei să știi cum s-a terminat. spuse amuzat, punând poza la locul ei și trântindu-se în pat, care mirosea, evident, a Damon.
    Strâmbă ușor din nas, apoi se ridică repede din pat. Brusc, își aminti ceva ce uitase. Se duse la raftul imens de cărți, dând câteva cărți la o parte și găsind jurnalul lui Damon de când avea 16 ani. Începu să râdă, privindu-l. Era plin pe praf, vechi, și se mira că nu era mâncat de goange.
    Se duse lângă Bo, arătându-i comoara. Îl deschise, paginile fiind gălbui din cauza timpului.
    Vrei să-l citești? întrebă Stefan privind-o pe Bo, știind că va dori asta.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 9:14 am

• - O DA! Normal ,si el a facut acelasi lucru cu al meu...plus ca dupa aia i l-a facut cadou de Craciun lui Adrian ca un bou ce este, isi stramba ea buzele si lua jurnalul lui Damon. Evident ...cele mai multe pagini contineau intamplari cu trioul Katherine, Damon, Stefan si era ciudat felul incare povestea Damon, vazandu-se clar ca erau exagerate unele lucruri...dar asa era el, mai dus cu pluta. Citind jurnalul iti puteai da seama ca nu e asa de nemernic cum vrea sa para si are totusi sentimente undeva in inima sa ranita.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 9:45 am

Îi dădu jurnalul, pentru că el știa deja tot ce era scris acolo. Îl citise de nenumărate ori, iar Damon nu știa. Rânji malefic, văzând cu cât interes citea Bo.
    Răzbunarea e dulce. concluzionă el pe un ton calm, privind-o pe castanie.
    O lăsă să citească ce era mai important, apoi il luă din mână, punându-l la locul lui, ca și când nimeni nu ar fi umblat acolo niciodată.
    Închise din nou ochii, iar când îi deschise, se aflau în camera lui Kat. O cameră simplă, cu un pat imens, și nu prea multă mobilă.
    Aici e mai bine sau vrei tot în dezordinea aia? întrebă râzând.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 9:49 am

• - Nuu, aici e bine! rase ea, simtindu-se norocoasa ca patul era in acelasi loc si nu cazuse pe jos. Se uita in jur, observand clar ca e o camera ce apartine unei fete, deci clar era vorba de camera lui Katherine. Se uita cu atentie in timp ce avea un zambet mic pe buze, dandu-si suvitele care ii acopereau chipul la o parte, privind cateodata si spre Stef ca sa vada ce zice sau ce face.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 9:59 am

Se așeză și el pe pat, privind-o pe Bo.
    Pe aici nu am ce să-ți arăt. Am fost de câteva ori, știu locul bine, dar nu are nimic de ascuns. Sunt doar poze și cărți. spuse pe un ton calm, privind în jurul lui.
    Îi lipsea acea cameră. Încă ținea minte cum veneau toți 3 și se certau câteodată, sau se jucau, ori stăteau degeaba. Zâmbi ușor, ridicându-se și uitându-se peste acele cărți, care erau foarte vechi.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 10:32 am

• Bo aproba, uitandu-se in continuare pe acolo. Se ridica si se duse curioasa spre dulap ca sa vada hainele lui Katherine. Erau intr-adevar frumoasa, in special unele rochii. Se indrepta spre biroul pe care era o poza taiata in 3 bucatele si se incrunta.
    - Care-i povestea pozei asteia? il intreba ea pe Stef, aratandu-i o poza cu el si cei 2 cercetasi, nu mai ca era taiata astfel incat sa fie despartiti, fiecare aparand intr-o bucata.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Dum Ian 27, 2013 5:19 am

TOPIC CLOSED
Viperini -> 320 puncte
ODS -> 310 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   

Sus In jos

New mates [PRIVAT]
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Camera Necesitatii-
Mergi direct la: