Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

New mates [PRIVAT]

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 8:37 am

• Camera arata diferit acum, arata exact ca si camera lui Bo atunci cand era copil. Nu era asa de feminina ca a multor fetite de varsta ei de atunci, era destul de nepersonala, putin mobilata si domina albastru.
    Era un pian putin mai departe de pat si micuta Bo era asezata la el, trecandu-si degetele sidefii si lungi peste clape, cu un zambet pe buze.
    Cineva deschise usa si probabil cand o vazu vru sa plece, dar imediat vocea raraita si adorabila a micutei viperine se auzi:
    - Poti sa intrii si sa-mi tii companie, nu ma deranjeaza! continuand atenta cantecul, zambind cand usa se inchise si persoana incepu sa se apropie, cu toate ca Deborah habar nu avea drespre cineva era vorba. Stia clar ca nu e Adrian caci ar fi venit deja tinta la ea si nu ar fi vrut sa plece sau Damon care nu ar fi ratat o ocazie sa faca baza de ea, ori cineva cunoscut. Deci probabil era un elev nou sau asa ceva.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/12/2012

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 9:03 am

Auzi un pian, iar el, curios de felul lui, voia să vadă cine cânta atât de frumos. Observă că muzica venea din Camera Necesității, intrând acolo. Observă un pian imens, iar o fată cânta la el. Nu o cunoștea, nu avea cum să o cunoască, deoarece el era noi. Inițial vru să plece, nedorind să o deranjeze, dar când auzi vocea ei, intră. Analiză mai atent camera, observând că era decorată cu gust, mai puțin culoarea pereților care era puțin cam închis.
    Închise ușa în urma lui, înaintând spre micuța ființă care era așezată la pian. O analiză pentru câteva momente, observând cât de firavă era. Mai mult de 14-15 ani nu îi dădea, dar uitându-se la corpul ei, arăta mai matură decât vârsta dată de el. Zâmbi scurt, înaintând în continuare, până ajunse lângă pian.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 9:06 am

• Termina melodia cu niste note care se auzira mai slab, apoi isi lasa mainile pe langa corp, intorcandu-si capul spre tanar si zambindu-i finut. Cand se uita in ochi lui se simti de parca l-ar privi pe Damon. Ce ciudatenie!
    - Hei. Esti nou pe aici, asa-i? il intreba si-i facu loc langa ea, lasandu-l sa se aseza in timp ce se gandea daca il mai vazuse vreodata, cu toate ca isi dadu seama ca nu, i se pareau multe lucruri familiare la el, ca imbracamintea sau chiar chipul. Bo! se prezenta intinzand prietenoasa mana sa sidefie spre el.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 9:21 am

Se așeză lângă ea, iar din privirile ei își dădu seama că făcuse o asemănare între el și Damon. Așa făcea toată lumea.
    Stefan Salvatore. răspunse scurt, luându-i mâna într-a lui și sărutându-i-o ușor.
    Îi plăcea să facă o primă impresie impecabilă. Îi zâmbi dulce, și îi dădu drumul la mână. Brusc, mintea îi zbură la Damon, și la asemănarea dintre ei, care era izbitoare. Rânji scurt, discret, apoi își îndreptă privirea spre Bo, așteptându-i reacția și întrebarea dacă era rudă cu Damon, la care el va răspunde cu un da plin de silă, ca de obicei.
    O privi în ochi pe micuța ființă, fără a reuși să-și dea seama de la ce casă era, datorită comportamentului ei. Putea spune că Astropufi sau Cercetași, pentru că de la Ochi de Șoim cu siguranță nu era.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 9:29 am

• - O Doamne, nu pot sa cred! mareste ea ochii, privindu-l ca prostita. In timp ce Damon era nemernicul absolut pe care ea acum voia sa se razbune dupa faza cu jurnalul, Stefan parea a fi opusul, cel putin pentru inceput. Isi scutura capul, privindu-l din nou. Tu esti fratele mai mic a lui Damon? Nu esti absolut delooc asa cum te descrie el, ingrozitor, cu probleme psihice, etc... ingaima ea, dandu-si seama ca oricum Damon exagera cu aproape orice zicea, deci...Aaadica oricum eu nici nu stiu de ce il ascult, e un dobitoc, adauga scurt, oftand.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 9:58 am

Începu să râdă auzind reacția ei, și încercă să o calmeze.
    Da, eu sunt fratele lui. Stai liniștită. încercă să o calmeze, dar începu să râdă.
    Ah, deci cât timp nu se văzuseră Damon îl bârfise cu toți. Perfect. Avea să se răzbune pentru această chestie mult mai târziu. Mârâi scurt, apoi o privi pe Bo.
    Da, știu, sunt un nemernic și tot tacâmul pentru el. Însă cu ceilalți nu sunt... chiar așa. spuse ezitând puțin, mințind într-un fel.
    Câteodată era chiar un nemernic cu oricine, indiferent de persoană, dacă o cunoștea sau nu, dacă îi era prieten sau nu.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 10:04 am

• - Nu, nu esti, lasa-i lui Damon rolul asta ca il prinde de minune, bombanii ea, invartindu-si ochii. Cand o sa ajunga pe mana mea, o sa-i crap capul!! spune ea furioasa, realizand ca Stefan va deveni curios sa afle de ce il ura Bo pe brunet, desi nu era nimic de mirare, muulti il detestau pe increzutul cercetas, care se credea cel mai tare din parcare...desi viperina trebuia sa recunoasca ca erau si mai multi...pardon, multe! care il idolatrizau si ii dadeau apa la moare. Trebuiau ucise acele fiinte din punctul de vedere al castaniei, da, cu siguranta.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 10:20 am

Începu din nou să râdă, privind-o pe Bo. Chiar îi plăcea firea ei, mai ales faptul că-l ura pe Damon. Nici nu era curios de ce. Toți îl urau pe Damon, înafară de acele mimoze care se țineau după el zi de zi, minut după minut și noapte de noapte, intrând în extaz chiar și la un oftat de-al fratelui său.
    Dar, putea recunoaște că în unele cazuri, Stefan și Damon erau identici din punt de vedere al comportamentului, reușind prin șarmul lor aparte să frângă inimile multor admiratoare. Evident, nu voia să concureze cu el, nu venise la acea școală din acest motiv. Nici nu știa că va fi Damon acolo. Altfel, probabil nu ar fi venit deloc.
    Când ai de gând să-ți pui planul în aplicare, să mă chemi și pe mine. spuse pe un ton mândru.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 10:27 am

• - Categoric, cu cat mai multi, cu atat mai bine! ranji ea malefic si apoi se hotari ca ajunge cu subiectul acela enervant, asa ca isi indrepta putin privirea spre pian.
    - Stii sa canti? il intreba curioasa. Ei tot timpul i se paruse ca e usor de invatat sa canti la pian, dar multi care nu se descurcasera cu asta o contrazisesera. Astepta sa vada ce va zice tanarul, ar fi fost interesant ca el sa stie i sa poata canta o melodie impreuna sau asa ceva. Se uita cu irisii sai albastrii la Stefan, care acum sclipeau curiosi.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 10:42 am

Mhm.. da. Am luat lecții când eram mic. spuse calm, privind pianul, la care nu mai cântase de ceva vreme.
    Oftă scurt, apoi își pocni ușor degetele, atingând clapele albe și reci. Începu să cânte o melodie tristă, care îi plăcea foarte mult. Defapt el era genul de persoană mai calmă, căreia îi plăcea muzica clasică, în special cea tristă și cea lentă.
    Continuă să-și miște degetele pe clapele pianului, în interiorul lui ieșind la suprafață amintiri din copilărie, când era fericit, când era doar un singur Stefan, ci nu doi, care nu se înțeleg deloc. Zâmbi trist, terminând de cântat melodia, și se uită la Bo.
    Ești la Cercetași? Sau la Astropufi? întrebă curios, privind-o.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 10:47 am

• Deborah asculta cu atentie cantecul, placandu-i imediat melodia lenta si trista, in timp ce-si legana usor, involuntar capul pe acele ritmuri line. Il privi apoi si chicoti cand ii auzi intrebarea, afisand apoi un ranjet vinovat.
    - Sunt Sef de Casa la Viperini, clatina ea usor din cap. Persoanele care cunoscusera si latura malefica a lui Bo, nu numai cea draguta, cum ar fi clonele sau persoanele care o scosesera din pepeni stiau ca defapt ea se afla exact in casa care trebuie, restul... o vedeau o astropufa perfecta.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 10:56 am

Auzind răspunsul ei, rămase ușor uimit. Viperini?
    Asta e ciudat.. spuse râzând, rezemându-se cu cotul de pian, privind-o pe castanie.
    Putea să jure că Bo nu putea fi la Viperini, adică, ce Viperin e atât de dulce? Adică, stai, de ce nu-și dăduse seama? Era la fel ca Stefan. Avea două părți. Cea rea, prin care demonstra că era cel mai mare nemernic, și cea bună, care demonstra că era un băiat calm, bine educat, care se putea împrieteni cu toți.
    Îi zâmbi fetei.
    Hmm.. cât de bine îl cunoști pe iubitul meu frate? întrebă curios, privind-o în ochi.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 11:01 am

• - Foarte bine....mai bine decat as vrea! Sunt singura la care nu a indraznit sa-si exercite farmecele fiindca stia ca sfarseste aruncat prin primul geam daca are noroc, daca nu, in primul perete! Ii stiu toate ideile dezgustatoare sau deplasate fiindca tipul asta parca mereu spune ce gandeste, nu are limite...dar dupa ce mi-a facut acum cateva zile nu mai suntem prieteni si fac mai multe planuri de razbunare. Cred oricum ca deja Katherine a inceput sa le aplice, hmm... rosti ganditoare si incepu o melodie, cantand doar cateva note. O stii? il intreba in speranta ca vor putea canta cantecul impreuna.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 11:08 am

Începu să râdă. Oare ce făcuse Damon atât de rău? Nici nu voia să-și imagineze de ce era în stare Damon, dar putea recunoaște că uneori era un tip de treabă, cu care te puteai înțelege. Da de unde? Mai mereu era un apucat, un sărit de pe fix, care, vorba lui Bo, parcă spunea ce gândește.
    Ce să știu? Melodia sau pe Kat? întrebă râzând, ltiind despre ce era vorba, doar că voia să facă pe prostuțul.
    Recunoscuse imediat melodia cântată de Bo, cântând cu ea. Îi plăcea foarte mult când întâlnea pe cineva care avea lucruri în comun cu el și se înțelegeau foarte bine.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 11:11 am

• Deborah zambi finut continuand cantecul alaturi de el, ea pe portiunea din dreapta, el pe portiunea din stanga, fara a se intercala.
    - Stiu ca o cunosti pe Katherine si stiu de asemenea toate intamplarile cu ea, tine si Damon, avand in vedere ca el mi-a povestit tot. Pentru o buna bucata de vreme am facut pe psihologul cu el...sti cum e, un nebun vindeca alti nebuni! rase ea, insa trebuia sa recunoasca ca mereu se hlizeze la povestile hiperbolice ale lui Damon in care el si Stefan parca erau doi cavaleri in armura care luptau din rasputeri pentru iubirea si atentia lui Katherine.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 11:18 am

O privi ciudat pe Bo. Damon voia să moară sau ce? Nu că îl deranja prea mult faptul că se tot lăudă cu Katherine, dar, tipic Damon exagera câteodată de îți venea să te arunci de pe un pod. Însă nu putea uita acel moment când își aruncase dragul frate pe fereastră, de la 10 metrii. La acest gând începu să râdă, gândindu-se că Bo știa toată povestea.
    Însă, continuă melodia, punând suflet în ceea ce făcea, ca de obicei. Mereu Stefan se dedicase 100% lucrurilor pe care le făcea, dorind să iasă perfecte.
    Terminând melodia, zâmbi satisfăcut, apoi își îndreptă privirea spre Bo.
    Apropo, tu ai decorat camera? întrebă din nou curios, cum făcea de obicei.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 11:29 am

• Isi lasa mainile pe langa corp cand melodia se termina si il privi zambitoare.
    - Mm, da, asa arata camera mea cand aveam aproximativ vreo 6 ani. Acum probabil nici nu mai exista, cred ca a fost demolata casa in care locuiam, raspunse ridicand usor din umeri, trecandu-si o mana prin parul care statea oricum numai bine nu. Camera asta se muleaza dupa dorintele celor care sunt in ea...daca vrei sa arate altfel trebuie doar sa te gandesti intens la cum ai vrea sa arate si asa o sa se intample...fa o incercare, ii propune ea, fluturandu-si genele jucausa.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 11:39 am

Se gândi să facă o încercare. Închise ochii pentru câteva momente, gândindu-se. Brusc, camera se transformă într-una schimbată radical. Pereții erau albi, mobila veche, iar pe pereți erau doar poze cu Katherine și poze cu Damon îi care erau aruncate ținte de darț. Da, așa dorea să arate camera lui. Rânji scurt văzând-o, apoi se uită la Bo fluturându-și genele, dându-i un aer inocent.
    Privi încă o dată pereții camerei, mai ales pozele cu Katherine și cu el, dar și pozele cu Damon în care erau înfipte acele ținte. Cam asta dorea el să facă în acel moment. Să arunce cu ținte în capul lui damon, cel adevărat, nu în poze. Își trecu degetele peste clapele pianului, fără a cânta o melodie anume.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 11:42 am

• Deborah clipi des cand totul in jur se schimba, mai putin pianul care era inca acolo si ei nu cazusera pe jos din cauza schimbarii. Cand vazu pozele cu Damon si tintele o bufni rasul si isi lasa usor capul pe pian, incepand apoi sa incerce sa se calmeze.
    - Pe bune, e cea mai originala camera de am vazut-o, sa mor de nu! zice stergandu-si lacrimile din coltul ochilor. Se uita apoi mai atent la pozele cu Stefan si Katherine, fara sa comenteze cu voce tare...stia ca daca Damon vedea camera asa facea spume si crize si apoi Bo putea sa-l intrebe "cine e acum cu probleme psihice?".

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 12:52 pm

Ah, mulțumesc. Dacă așa ar fi și în realitate... spuse râzând, privind-o pe Bo cum își ștergea lacrimile.
    Se ridică de pe scaun, începând să se plimbe prin cameră, admirând încă o dată pozele puse pe perete, luând o țintă și aruncând-o fix în capul lui Damon, rânjind.
    Vrei să încerci? E chiar amuzant. spuse zâmbind și îi dădu fetei 2 ținte în mână, în speranța că ea va fi de acord cu acel joc.
    Stătu câteva momente pe gânduri, așezându-se pe patul moale.
    Apropo, câte inimi a frânt Damon, și câte fete s-au dat la el, iar el le-a făcut jocul? întrebă, evident degeaba, pentru că știa foarte bine că numărul victimelor nu putea fi specificat când venea vorba de fratele său.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Vin Dec 28, 2012 12:57 pm

• Deborah intra imediat in joc. Vru sa-l nimereasca pe Damon, evident, dar prima tinta intra in sanul lui Kat din poza. O bufni rasul. Mai dadu odata si se opri fix in ochiul drept al brunetului.
    - Ah, de as putea si in realitate sa-i scot cu atata usurinta ochii ce bine ar fi! chicoti ea, apoi la urmatoarea intrebare a soimului cazu putin pe ganduri.Zau ca nu stiu...in orice cam 70% din populatia femina a scolii...si probabil si toti baietii gay de pe aicea, dadu ea din umeri, incepand sa-si balanseze picioarele ca un copil mic.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:26 am

Există așa ceva și aici? întrebă Stefan râzând, privind-o pe castanie.
    Îi plăcea compania ei, chiar dacă era o Viperină, nu se comporta ca una. Era bine. Se uită la ea pentru încă câteva momente, apoi începu să se plimbe prin cameră, iar până la urmă se așeză pe pat. Oftă scurt.
    Brusc, camera se schimbă, redevenind cea dinainte. Zâmbi scurt, apoi se ridică de pe pat, așezându-se pe scaunul pianului, trecându-și degetele peste clapele albe și lucioase.
    Când ai învățat să cânți la pian? întrebă curios, fără să-și ia privirea de la clape.
    Nu mai cântase de foarte mult timp la pian, iar mai devreme, când cântase cu Bo, parcă o mică parte care lipsea din el se întorsese, completându-l într-un fel.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:30 am

• - Presupun ca da... dadu ea nesigura din umeri, niciodata nu se interesase in legatura cu asta fiindca nu prea ii pasa. Am luat lectii cand eram copil...ma mir ca mai stiu sa cant, a trecut mult timp de atunci, murmura zambind tamp, privind spre mainile nu Stefan care erau acum pe clapele pianului. Ii zambi finut. Ar fi trebuit sa stie ca el nu e deloc asa cum descria Damon, ci dimpotriva, era o companie muult mai placuta decat Damon care te lua la misto din orice.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:50 am

Ah, știu la ce te gândești. Eu și Damon suntem complet diferiți, suntem la două capete diferite, am dreptate? întrebă oprindu-se din cântat și privind-o.
    Toți făceau asta la început, când știau că Damon și Stefan eu frați. Însă, diferența era că Damon nu prea încerca să fie bun, nu îi păsa de prima impresie, însă Stefan încerca mult să nu fie ca el. Oftă scurt, apoi se ridică, privind o măsuță albă, pe care erau așezate un ceainic și mai multă căni. Luă două căni, turnând ceai îi ele. Se apropie de Bo, una dându-i-o ei, iar una o păstră, așezându-se lângă castanie.
    Luă o gură din ceaiul încă fierbinte, fără să sesizeze că era amărui.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:52 am

• - Da, esti diferit de el, dar in sensul bun al cuvantului, ciripii tanara luand cescuta si band doua guri, lasand-o apoi pe pian. isi pune iar degetele deasupra clapelor, cantand un cantec scris de mama ei fiindca i se parea sublim, cu acele note nostalgice, dar complet atragatoare. Un zambet mare i se ivi pe chipul livid, in timp ce inchide ochii, amintindu-si diverse episoade din copilarie, mai fericite sau nu, cantand in continuare, surprinsa ca si-l amintea asa de bine.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: New mates [PRIVAT]   

Sus In jos

New mates [PRIVAT]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Camera Necesitatii-
Mergi direct la: