Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Your kiss is cosmic

In jos 
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 6:10 am

• Se plictisea ingrozitor asa ca decisese sa faca o excursie de una singura pana in Hogsmeade, fara sa aibe vreun plan anume in legatura cu ce va face atunci cand va ajunge acolo.
    Se imbracase in hainele pe care le primise de la Adrian de Craciun, zambind tamp de fiecare data cand privea in jos, spre ele. Zapada nu mai era asa mare, iar frigul nu era atat de ingrozitor ca in alte zile, era chiar placut afara, doar din cand in cand mai batea un vant racoros. La un moment dat se opri, ochii sai albastrii si sclipitori privind in jur in timp ce ea zambea fericita, in ultimul timp se simtise asa de bine, asta numai datorita soimului pe care nu crezuse vreodata ca o sa ajunga sa-l iubeasca asa de tare.
    Auzi niste pasi si se intoarse imediat sa vada cine este, avea un presentiment ca e cineva de la Hogwarts.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 8:05 am

Destiny isi facea regulata plimbare prin Hogsmeade. Era plictisita, tulburata, nici ea nu mai stia ce sa faca..
Observa o eleva de la Hogwarts, i s-a parut ca era o viperina, asa ca se duse catre aceasta, incercand sa o salute.. ma rog, daca nu cumva era una dintre acele javre cu care s-ar fi luat la bataie in secunda 2 .
- Hm.. salut! spuse Destiny cu o voce nehotarata si uitandu-se la eleva intrebatoare. I se parea cunoscuta, dar nu stia sigur cine e. Eh, probabil ca va afla ea in cele din urma !

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 8:11 am

• Bo isi indrepta privirea spre noua aparitie, clipind de cateva ori. Oh, da, era fata aceea blonda, nu ii stia numele, dar era sigura 100% ca e in aceeasi casa cu iubitul ei. Zambi finut, ea nu avea nimic cu nimeni si nu o deranja sa socializeze.
    - Buna. Faci o mica excursie ca si mine sau cu ce ocazie pe aici? o intreba si in vocea sa se observa imediat raraiala specifica castaniei. Isi trecu o mana sidefie pe frunte, dand laoparte suvitele rebele ce ii faceau privirea neclara, inca avand un zambet frumos pe buzele palide si subtiri.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 8:31 am

Fata rase.
- Esti raraita? C'est mignon ! eu sunt sasaita.. si e un mare obstacol, pentru ca sunt frantuzoaica. Dar na.. ce sa si faci? Da, mi-ar placea se ma plimb cu tine, spuse blonda si zambi intr-un mod diferit de cel malefic pe care-l afisa de obicei.
- Esti viperina, nu? Mi se pare ca te cunosc de undeva.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 8:41 am

• - Da, sunt raraita, desi nu sunt frantuzoaica, cu toate ca multa lume crede asta, sunt englezoaica cu toate ca nu am deloc accent, ridica ea finut din umeri, putin ganditoare. Pai probabil ma stii de prin scoala sau din auzite...sa zicem ca sunt "populara" cateodata nu intr-un sens tocmai bun, fiindca lumea asta e plina de persoane invidioase, barfitoare, etc si parca i-a tunat si i-a adunat aici la Hogwarts, explica tanara clatinand neincrezatoare din cap, fiind constienta ca blonda ar fi putut auzi numai minciuni nefondate despre ea, insa lui Bo nu i se paru a fi genul de persoana credula si naiva care ar crede toate acele prostii.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 8:58 am

- Nu ma refeream la barfe sau chestii, pentru ca barfe am auzit despre toata lumea de la Hogwarts si deja au inceput sa fie mai nefondate ca niciodata, spuse soimeanca cu un aer de neincrezatoare.
Mergea destul de repede avand in vedere frigul, insa nu vroia sa se intoarca la Hogwarts in urmatoarele cateva ore. De ce? Pur si simplu nu avea chef de comentarii despre ea, sau certuri cu fetite batute-n cap de soarta, care viseaza la ponei alergand pe curcubee roz.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 10:16 am

• - Atunci aa, nu stiu de unde ai putea sa ma stii, rosti ganditoare, caci ea nu-si amintea sa fi vorbit si inainte cu frantuzoaica blonda. Esti cumva in casa cu ... se opri exact la timp, inainte sa ii zica "iubitul" lui Adrian si sa se dea de gol ca o aiurita ce era. Doamne, nu ar fi iertat-o niciodata si ar fi durut-o sa se certe cu el. Aa, cu Adrian, nu? zambi ea finut, incercand sa mascheze intreruperea de mai devreme in timp ce pasea nu foarte repede caci atunci cand nu se grabea pasii sai erau lenti, ba chiar lenesi.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Vin Dec 28, 2012 10:28 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 10:23 am

- Da, sunt soimeanca. Insa multi spun ca ar trebui sa fiu viperina sau ceva de genul. Dar ce stiu ei? Se baga ca musca-n lapte. Fata sesizase pauza brusca a colegei sale, insa nu spuse nimic. Nici macar nu era treaba ei, mai ales ca nu prea o cunostea pe viperina si nici pe alti colegi de casa de-ai acesteia cu care sa se inteleaga. Destiny reusise sa-si faca prieteni. C'est magnifique ! Nu credea c-o sa gaseasca vreodata pe cineva care sa n-o calce pe nervi atat de tare incat sa o/il blesteme.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 10:31 am

• - Se intampla ca multi sa comenteze despre faptul ca X si Y nu se potrivesc la nu stiu ce casa. Cred ca unul din cele mai dese lucruri pe care le-am auzit e ca Damon, Seful de casa de la Cercetasi, ar trebui sa fie la Viperini. Daca e sa te iei dupa lumea din jur 90% din persoanele de aici ar trebui sa fie la casa mea...ce naiba, la restul cine ar mai fi? clatina ea dezaprobator din cap. Oricum, cine nu o cunostea si o vedea aia micuta si draguta ar fi spus ca e cu siguranta o astropufa, dar la ce minte diabolica si bolnava avea e defapt fusese bine sortata la casa la care era acum.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 10:39 am

- Ei bine.. cateodata, cand am crize nervoase si iesiri, adica mai mereu, spuse Destiny razand, si eu cred ca ar trebui sa fiu la viperini. Dar ce e vina mea ca nu sunt? M-am si duelat cu un astropuf pe tema asta. Adica, pe bune?
Fetele se plimbau de ceva vreme prin Hogsmeade. Destiny isi ridica mana stanga si se uita la ceasul sau, acoperit deasemenea cu tinte, ca majoritatea hainelor sale. Bine ca macar acum era imbracata in roba ! Poate ca viperina s-ar fi speriat. Viperina? Pe bune?
- Si.. cum te cheama? intreba Destiny razand.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Dec 28, 2012 10:50 am

• - Deborah Lovegood, dar toti ma stiu drept Bo. Incantata de cunostiinta! se prezenta ea, colturile buzelor ei palide arcuindu-se usor intr-un zambet frumos. I se parea perfecta vremea de afara, parca nu mai era deloc asa de frig cum era acum doar cateva zile. Isi trecu usor mana prin parul moale, nu ca sa-l aranjeze, pur si simplu o facea din cand in cand, oarecum involuntar.
    Se uita imprejur si vazu cateva persoane care o priveau curioase. Isi dadu ochii peste cap, dar nu zise nimic in legatura cu asta, fiind obisnuita cu asa ceva.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   Vin Ian 18, 2013 6:56 am

TOPIC CLOSED
Viperini -> 110 puncte
ODS -> 100 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Your kiss is cosmic   

Sus In jos

Your kiss is cosmic
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Hogsmeade-
Mergi direct la: