Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Go to hell.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 4:39 am

• De cand Devoratorii au aparul la lac, acum cateva saptamani am ramas cu o fixatie urata. Nu veneau ei, de capul lor, la Hogwarts doar asa.....ca nu mai au ce face si poate s-au plictisit sa pazeasca nebunii din Azkaban.
    Hmm....mi-a trezut prin cap ca acea Anne, pe care am batut-o frumos, sa fi fost prizoniera si sa fi scapat, iar acum Devoratorii sa o caute mai ales dupa ce-am vazut semnul ei de pe mana dar, nu este ea atat de puternica si de vicleana, nici macar nu e in stare sa omoarepe cineva deci, ea este exclusa. Hm...acum ca vorbim de semn, cum de eu acceptato printre ei? Copila aia de 15 ani e mai slaba decat.....decat.....ah la naibe, nu am cu cine sa o compar, nimeni cu e ca ea.
    Imi sucut usor capul si privesc inchisoarea, stand practic pe acoperis. Mai era si nopate, si pelerina neagra, cu gluga mare imi acoperea parul si putin fata, mi se vedeau doar buzele.
    Nu a durat mult pana sa nu aud pasi aproape de bine dar, nu am facut nimic, asteptam sa vad cine era.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 8:35 am

Destiny injura in continuu, neabtinandu-se sa o faca cat de tare putea. Fusese din nou chemata la Azkaban. Toti il cautau pe nebunul de frate-su care parca intrase in pamant. De unde sa stie ea unde isi face el veacul? Poate ca e mort, poate ca e ranit, poate ca e la mama dracu' !
Soimeanca observa o fata cunoscuta si se apropie de ea, ca sa-si dea seama cine era. Hmm.. o cunostea doar din vedere, poate ca nu trebuia sa o bage in seama. Nici macar nu era in stare sa vorbeasca civilizat in conditiile acelea. O privi fix pe cealalta fata si astepta reactia acesteia.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 9:05 am

• Imi intorc usor privirea spre acea persoana si la inceput, cand ii vad parul blond am crezut ca e Anne dar, era altcineva. Ma intorc cu totul spre fata si continui sa o privesc atenta. Era din Hogwarts, logic si habar nu am de unde o stiam, inafara de ore.
    Urat loc pentru o plimbare.ii spun eu continuand sa o privesc.
    Nu cred ca venise doar ca sa se plimbe pe acoperisul inchisorii....acoperisul care nu e, dar ma rog. Poate ca Dementorii o atacasera si pe ea si a vrut sa afle ce se intampla aici sau....poate are alte idei.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 9:22 am

- Mi-ar fi placut sa fi venit pentru o plimbare,spuse soimeanca incruntata. Fratele meu e cautat de dementori si mereu ma cheama aici ca sa-mi ia interogatorii si chestii. Mai bine mi-ar baga niste veritaserum pe gat si le-as zice tot ce stiu.. adica ce nu stiu. Nu poate nimeni sa inteleaga ca mi-am pierdut memoria acum 5 ani? Nu l-am mai vazut pe nebunul de frati-mi de foarte mult timp, iar ei ma freaca la icre ! Fata isi agita capul putin si se uita la colega sa.
- Aaa.. scuze ca te plictisesc cu povestea mea. Dar uneori nu ma pot abtine. Tu de ce esti aici ?

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 9:27 am

• Am ascultato atenta si m-am incruntat putin.
    Dementorii se invart pe langa Hogwarts de cateva saptamani si ataca elevii....si eu am fost o victima.ii spun serioasa.
    Imi dau glga jos din cap, nu de alta dar sa ma vada sa nu creada ca sunt vreo evadata desi, as arata bine pentru una. Ahh....am inceput sa i-au din narcisicmul lui Damon.
    Oftez usor si continui sa o privesc destul de calma.
    Imi pare rau pentru fratele rau dar......ei te vor chema in continuare sunt batuti in cap si nu inteleg ce le spui din prima.ii spun ridicand nonsalant din umeri.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 9:39 am

- Mda. Am observat. Oameni mai batuti in cap ca astia sincer, cred ca n-am vazut. Pai si ai aflat cumva de ce se plimba dementorii pe la Hogwarts? I-am observat, insa nu i-am prea luat in seama, credeam ca sunt trecatori, spuse Destiny tot incruntata, nemaistiind ce sa zica. Se uita la fata, ii zambi si ii urma exemplul, dandu-si gluga jos si expunandu-si onduleurile blonde. Suvitele sale nu se mai vedeau demult, iar roba sa de un negru intens nu era in concordanta cu parul ei. Ura sa isi poarte roba. De obicei, purta haine incuiate, insa cand se ducea in locuri ca Azkaban, renunta la aceasta idee.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 10:10 am

• In momentul ala ma prefaceam ca nu i-am azuit ultima intrebare.
    Banuiesc ca din cauza fratelui tau.ii spun calma privindo.Daca era cineva periculos, sunt sigura ca apareau multe afise cu tipul sau tipa care a evadat.termin eu continaudn sa o privesc.
    Imi era de ajuns ca astateam pe Azkaban dar, vantu ala ma stresa si-mi ciuflea parul si imi flutura pelerina......deja ziceai ca sunt Super Woman. Imi mai trebuie costrum albastru, chiloti peste colanti si gata, eventual si o coroana sa fiu mai sexy.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 10:18 am

- Serios? Oare asa de rau e? Hmm.. foarte ciudat. Ei bine, macar nu-mi amintesc nimic, nici macar amintirile fericite, poate ca altfel mi-ar fi parut rau. Dar asa..
In acel moment, Destiny tacu, se uita fix in pamant. Ochii i se dilatara, iar trupul ii era incontrolabil. Nu mai putea misca nici un muschi. In fata ii aparu imaginea unui tort aniversar cu 6 lumanarele pe care scria " La multi ani Jimmie ! " si cum ca doi copii se tineau de gat ea si fratele sau. Imaginea disparu dintr-o data, iar Destiny cazu la pamant. Se ridica sifonata, injurand(de data asta in soapta) si se scutura de praf. I se mai intamplase asta inainte, dar nu asa de intens.. pana atunci nu ii batuse inima asa de tare.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 10:29 am

• Ma incrunt vazand reactia ei si oftez.
    Asa se intampla cand iti revine memoria, este prea puternica si cedezi.ii spun usor.
    Stateam linistita, la locul meu cu mainile in buzunar si priveam. Nu avea ce sa faca ca totul sa revina la normal, va trece prin asta pana cand isi va amintiti totul.
    Hmm....totusi aveam un sentiment ciudat stand aici,vorbind cu ea. O fi din cauza Demetorilor de jos, din cauza valurilor furioase care se striveau de peretii inchisorii sau pentru ca nu am mancat nimic.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 10:35 am

- Doctorii au spus ca e amnezie permanenta ! Mie nu mi se pare a fi asa ! spuse blonda, destul de tare. Si ei sunt niste tampiti, la fel ca cei de la minister ! adauga fata si incepu sa se plimbe in cerc, pasul fiindu-i grav apasat.
- Sa-mi scuzi iesirile, dar firea mea nu este una mieroasa care se gandeste la printi frumosi pe cai albi sau ceva de genul asta, spuse Destiny. Eu sunt mai degraba 'fata aia nebuna care se enerveaza repede si te taie felii daca n-o lasi in pace' , cel putin asa m-a numit ultima data un cercetas.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Vin Dec 28, 2012 10:53 am

• Incepusem sa rad usor continaund sa o privesc cum se invarte.
    Ma bucur doar ca zvonurile despre mine nu se raspandesc repede dar, cat de curand vei auzi de mine in Hogwarts si crede-ma, no sa fie de bine.ii spun ranjind usor.
    Ma aproprii de margine si privesc in jos la celulele cu prizonieri si la paznicii care se invarteau pe acolo ca niste prosti. Trebuia sa aflu ce se intamplase de fapt acolo si de ce Demetorii dadeau tarcoale scolii.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:07 am

• Nu avea ce cauta acolo, nu in mod normal. Dar acum ca aflase ca tatal ei fusese inchis in Azkaban, trebuia sa se duca sa-l vada si sa-i spuna cu gura ei ca e un nenorocit pentru toate lucrurile pe care i le facuse mamei sale Luna. Era imbracat iar in paltonul sau preferat alb, avea ochii goi si se apropia parca tot mai greu de acea inchisoare. Se duse glont pe acoperis, neasteptandu-se sa se intalneasca cu nimeni...ramase surprinsa sa vada ca nu e asa.
    - Katherine... murmura ea slab, intorcandu-si apoi capul si spre blonda, recunoscand-o. Oh, Destiny... murmura si nu indrazni sa le intrebe ce fac acolo, nu cand puteau s-o intrebe acelasi lucru.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:14 am

• Am oftat indepartanuma putin de ea, ajungand in cealalalt colt si aud vocea lui Bo. Ma intorc privind-o in ochi si ma incrunt usor facandu-i semn sa vina la mine.
    Hey.....ce e cu fata asta?o intreb eu incet privindo.
    Parea daramata si putin nervoasa. Hmm....inafara de prima intrebare, mai area si o a doua, ce facea ea aici dar, nu aveam de gand s-o intreb. Daca va vrea sa-mi spuna, va face fara o intrebare.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:16 am

• - Hm...am primit niste vesti proaste, murmura viperina apropiindu-se de celalata tanara, oprindu-se in dreptul ei in timp ce buzele ii tremurara anemic. Nu-i venea sa creada inca ce aflase printr-o alta nenorocita de scrisoare, nici macar cu un curier, prostiile facute de tatal ei care parca era mai imatur decat propria fiica. Scapa un oftat si isi dadu suvitele de par ce ii venisera peste chip din cauza unei rafale de vant.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:34 am

• Oftez usor si o privesc pe blondina care sper ca se calmase.
    Hey...eu merg jos sa vad daca pot sa aflu ceva.ii spun facandu-i cu mana apoi ma uit la Bo.Vi si tu sau lenevesti pe aici?o intreb pe Bo zambindui.
    Nu cred ca e prea incantata ca se afla ai sau poate cineva drag a patit ceva. Imi trec usor mana prin par oftand usor si-mi pun gluga inapoi in cap, nu aveam chef sa ma recuoasta cineva de acolo.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:40 am

• - Hmm, da, hai sa mergem, murmura ea tragand de gulerul de la plover ca sa-si acopere mai bine gatul, caci fular ii fusese lene sa caute in dulapul ei cu probleme, adica plin peste masura. O urma pe Kat deocamdata fara sa zica nimic, parca nu prea ii venea sa vorbeasca mai ales dupa o asemenea veste primita exact cand ii era lumea mai draga.
    Isi trecu pentru o clipa degetele reci la o tampla, masand-o usor si incercand sa se calmeze.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:47 am

• Nu parea deloc a fi bine.
    Vestea trebuie sa fie destul de rea de arati asa.....daramata. Ma rog.....te-a atacat vre-un Demetor spatamanile astea? Pe langa lac sau prin padure?o intreb eu coborand acele....multe scari..spre biroul sefului sau ce era acolo.
    Cine stie pe cine mai atacasera desi inca ma gandeam la cine are putea fi cel pe care il cauta ei.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:50 am

• - Singurul care m-a atacat pe langa lac a fost Adrian care a facut performanta de a ma arunca in zapada si a ma face sa ma ud pana la chiloti... si dupa aia... se opri, rosind vag, dar inseajuns de sesizabil. Nu conteaza, sa revenim... isi flutura ea incheietura. Tata se afla , ca un dobitoc de este, aici, la Azkaban, si ca deobicei a reusit sa-i faca probleme si mamei...si acum trebui sa dau ochii cu ei sa-i spun in fata ca e o scarba, isi stramba ea buzele nemultumita.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 9:58 am

• Am ras cand am auzit de faza cu Adrain. Si Damon a fost atat de dragut ca sa faca asta dar, ma rog.
    Dur.spun eu spre partea cu scarba si oftez scurt.
    As putea spune ca e bine sa nu ai parinti pentru care sa-ti faci griji dar...as c-am minti. Mai bine imi fac griji pentru ei si pentru ce ar putea pati sora mea mai mica decat sa fie toti morti.
    Oftez usor si ajungem la birou intr-un final.
    Daca vrei.....stau cu tine.ii spun eu zambind bland.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 10:04 am

• - Pe moment trebuie sa ma calmez ca ma tenteaza rau ideea in care as lua o caramida si m-as duce si i-as da printre gratii cu ea in cap, macar sa stiu o treaba... ingaima Deborah, scuturandu-si capul, incercand sa scape de aceea idee si altele asemanatoare. Ofta...tocmai cand credea ca nimic nu o va mai enerva sau supara se intamplase asta. Era ceva tipic pentru ea, ghinionul o urmarise mereu peste tot si o prinsese din urma tocmai in momente nepotrivite.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 10:10 am

• Atunci stai cuminte pana vorbesc eu cu paznici de pe aici?o intreb calma cand intru pe acea usa si privesc cativa barbati care se dadeau mari.
    Le atrag putin atentia si discut rece si distanta cu ei ca apoi sa plec cu nervi si sa trantesc usa.
    Bun deci....cineva chiar a evadat de aici si aia sunt niste handicapati.spun oftand si o privesc pe Bo.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 10:14 am

• - Cineva a ...evadat? Asta nu suna deloc bine, inghiti ea in sec cu zgomot, mai ales ca cine stie cine evadase, un criminal in serie, un psihopat, numai scenarii ingrozitoare se creau in mintea confuza a lui Bo care scapa si un oftat in timp ce-si trecea mana peste fata. Parca vestile rele veneau una dupa ala, mai lipsea sa afle ca blonda mai incercase inca o data ceva cu Adrian al ei si deja exploda si probabil o lasa fara par in cel mai bun caz.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 10:19 am

• Hai la tatal tau si vorbim dupa depsre evadatu asta.mormai eu putin nervoasa.
    Deci...un tip evadase, cine stie pe unde dracu era, Dementorii o i-au razna si ataca la intamplare, dupa parerea mea, si noi am devenit tinte. Cam toti elevii din Hogwarts au devenit tinte. Hmm...are putina logica, ei cauta pe lanha scoala deci.....poate unul dintre noi este legat de acea persoana, intr-un fel sau altul.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 10:35 am

• Deborah aproba intrand inauntru in timp ce tragea aer in piept. Chipul tatalui ei era ca al unui strain caci niciodata nu-l vazuse prea des, nici cand era mica, fiindca el era tot timpul prin baruri pierzand timpul ca un betivan notoriu, sau si mai rau, la jocurile de noroc cu banii pe care Luna se chinuia sa-i castige si i lua cu forta doar ca sa-si satisfaca nevoile egoista.
    Isi stramba buzele cu cat se apropiau mai mult de celula in care se afla omul care ar fi trebuit sa-i fie un parinte responsabil, ceea ce Deborah o considera o misiune imposibila.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Go to hell.   Dum Dec 30, 2012 11:03 am

• Oftez usor stiind ca e greu sa vezi pe cineva din familie intr-o celula de aici dar, se intampla....pur si simplu se intampla.
    Imi musc usor buza oprindu-ne la un moment dat si privesc printre gratiile celulei la un barbat care parea plictisit. Nu e de mirare daca era asa, nu aveau ce face decat sa te feresti de gardieni, sa nu te uiti la prizonierii care o i-au razna uneori si...c-am atat.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Go to hell.   

Sus In jos

Go to hell.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Azkaban-
Mergi direct la: