Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 9:28 am

• O urma pe Katherine lasandu-i pe Damon si Stefan sa ia de baut.Ajunsera la o masa si isi da geaca jos.
    - Katherine vad ca ai niste admiratori!zise blondina razand.I se parea amuzant acest lucru,mai ales daca va afla si Damon de acest lucru.In scurt timp venira si baietii cu o sticla de wiskey si 4 pahare.Lasa sa se asterne pentru cateva clipe tacerea si asculta ce zise Damon.
    - Da!De ce...nu?Si cum vom fii grupati?zise ea de parca raspunsul nu ar fi evident. Sa ghicesc:tu Damon vei fii desigur cu Katherine,ia eu cu Stefan.

Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 9:43 am

• Am inceput sa rad cand vad ca baietii se uitau in alta parte si ranjesc in coltul gurii.
    Sa o crezi tu ca facem asa usor, daca fac echipa cu Damon o sa ma pipaie asa ca eu ma bag cu Stef iar tu cu Damon.ii spun eu razand punandu-mi un pahar cu whisky.
    Am strambat din ans vazand ca nu am cheata asa ca m-am dus pana la bar, l-am vrajit putin pe barbam si mi-a dat gheata pentru toti si m-am intors la masa zambind nevinovata la Damon.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 9:59 am

• - Tu chiar vrei sa vezi cum strang pe cineva de gat in seara asta sau crezi ca pot sa stau cuminte? ridica el o spranceana, dand peste cap rapid un pahar de wiskey. Si inca ceva...daca esti in echipa adversa nu inseamna ca nu pot sa te pipai, da rin fine...hai sa jucam! Lasati-l pe Stef sa inceapa, lui mereu ii place sa sparga bilele...si sa nu bage niciuna! il lua iar la baza pe frati'su chicotind.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 26/12/2012

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:15 am

Auzi planul lor, apoi începu să râdă. Peste câteva momente sparse bilele, dar băgă 2 bile. Rânji victorios, privindu-l pe Damon.
    Se pare că nu te-am auzit. Ai zis ceva? întrebă râzând, ducându-se lângă Jenny, luând-o în brațe pe la spate și lăsându-și capul pe umărul ei.
    Își puse mai apoi un pahar de whisky, dându-l pe gât. Nu voia să exagereze cu alcoolul în acea seară, pentru că era sigur că Damon probabil o va face în curând.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:21 am

• - Haha, ai bagat 2, mare chestie. E tot randul tau, smartass, murmura Damon turnandu-si inca un pahar si dandu-l peste cap. Ramase unde era incrucisandu-si bratele sub piept. Trebuia sa recunoasca... nu era un as la biliard, dar de cele mai multe ori avea pur si simplu noroc. Ca va castiga, ca va pierde...nu conta, la urma urmei pierdea in fata lui Kat.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:23 am

• E randul meu dragule, tu i-a lectii.ii spun zambind in coltul gurii luand o gura de whisky.
    Ma-m invartit putin pe langa masa si am zambit in coltul gurii.
    Daca bag bilele alea doua, dintr-o lovitura, nu ai voie sa ma pipai si sa te imbeti ca un porc.ii spun eu razambind in coltul gurii.
    Ce-a mai buna pozitie din care puteam sa dau era ce adin fata lui asa m-am aplecat, lasand un decotelu frumos tipilor de la mese din fata mea, si lui Damon o priveliste frumoasa cate frundul meu si am lovit bila alba, bagandu-le pe celelalte doua in gaura.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:27 am

• Vazu ca Stefan baga doua bile,dar nu se bucura pentru el,doar erau in echipe adverse.Cand veni sa isi puna capul pe umarul ei il respinse impingandu-l usor.Observa ca si Katherine baga doua bile in gaura.
    - Deci se pare ca Damon nu mai are voie sa o pipaie pe Katherine si nici sa se imbete!zise blondina razand.
    Cand veni randul ei reusi sa sparga bilele,dar baga tot 2 in gaura.Se bcura ca reusi si ea sa bage 2 in gaura.Dupa aceea isi turna si ea un pahar de wishey urmarindu-i pe ceilalti cum joaca.Ii priveste cu atentie si nu scoate nici o vorba.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:37 am

• - Seriously? Nu am zis ca sunt de acord, deci pas! ridica el relaxat din umeri, pleznind-o tare pe Katherine peste fund, probabil toti de pe acolo vazand asta mai ales datorita zgomotului. Mai termina un pahar de wiskey si lua el tacul, lovind mingea alba intr-o doara si bagand 3 bile fix din greseala, fiindca el defapt vrusese sa loveasca in alta parte...Lol... comenta sec, dandu-i tacul lui Stefan.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:40 am

Pun pariu că Damon nu va rezista o seară întreagă fără să se îmbete. Am dreptate? întrebă râzând, privindu-și fratele.
    Își mai turnă un pahar de whisky, rânjind în sinea lui. Avea de gând să bage mai mult bile în gaură, însă norocul nu fu de partea lui în acel moment. Oftă, apoi se rezemă de masă, privindu-i pe ceilalți. Era mult prea liniște în sală, se auzeau doar vocile lor și ale altor câțiva tineri. Era ciudat, doar era vacanță. Se așteptase ca localul să fie plin, însă nu-l deranja dacă erau doar ei 4.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:43 am

• L-am injurat printre dinti cand ii simt acea palma peste fund si nu fac decat sa dau paharul de whisky pe gat si ma dcu la bar sa beau un shot de teqila. Am zambit cand un tip se aseza langa mine si imi zambi si eu nu fac decat sa ii zambesc si sa ma intorc cu spatele la el. Dau shotul pe gat, fara sa mai i-au lamaia aia enervanta si merg la baie unde am avut o surpriza sa ma urmareasca tipul.
    Dispari sau te fac afis.ii spun calma aranjandu-mi parul in oglinda.
    I-am simtit mana tipului pe fundul meu si m-am intors cu un dos de palma la el, l-am luat de par si l-am dat cu capul de chiuveta si-l las pe acolo. Ma slap linistita pe maini si ma intorc la copii.
    Deci, cine loveste?intreb udandu-l pe Damon pe fata razand usor.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:54 am

• - Ce s-a intamplat in baie? o intreba el calm, ridicand o spranceana si asteptand raspunsul, in timp ce-si sprijinea mainile pe marginile mesei de biliard. Avea o expresie destul de impasibila, cand defapt ii venea sa urle, zbiere si sa se manifeste in toate feluri, cu toate ca pe dinafara parea linistit, inauntrul lui era o furtuna.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 10:57 am

• Pentru ceva timp ramane tacuta.
    - Hmmmmmmmmmm...pai a fost randul lui Stefan!Acum cred ca e randul tau Katherine!zise blondina zambitoare.Isi mai pune un pahar cu wisky ce il da odata pe gat.Se apropie de Stefan incercand sa vorbeasca cu el.Asteapta ca el sa inceapa conversatia findca nu avea idei de discutii.Il priveste pentru cateva clipe cu coada ochiului,dupa care se uita in jur.Dupa aceea isi intoarce privirea spre Katherine si Damon.Vazu ca Damon stia ca se petrecuse ceva cand Kat fusese plecata la baie si cu toate astea era calm.Asta era cam ciudat.....mai ales pentru Damon!

Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:00 am

• L-am privit cu o spranceana ridicata.
    Am fost la baie, mi-am dat pantalonii si boxeri jos, m-am asezat pe wc, am facut pipi, m-am imbracat si m-am spalat pe maini. Ce as putea face la baie?il intreb razand.Aaa da...am tras ceva pe nas.ii spun ironica si lovesc doua bile si ranjesc vazand ca au ramas 3 bile de ale lor si bila neagra.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:10 am

O privi pe Jenny, trecând pe lângă ea și se duse la Damon, punându-i mână pe umăr.
    Calmează-te. Asta, spuse arătând spre sticla de alcool, îți face rău. Așa că nu mai primești. spuse comportându-se ca un copil.
    Știa foarte bine de ce era în stare Damon când era treaz, dar dacă băuse, era mult mai rău pentru cel ce-l enerva. Rânji scurt, apoi se întoarse la Jenny, luând-o din nou în brațe.
    Supărată? îi șopti la ureche, ușor îngrijorat.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:14 am

• - Nu sunt idiot, bine? rabufni Damon cand auzi raspunsul lui Katherine. Imi bag picioarele... se enerva el, plecand de la masa si ducandu-se la bar, comandandu-si o sticla intreaga de voka, incepand sa galgaie din ea. Oricum brunetul reactiona si facea lucruri tampite si treaz...daca se va imbata probabil va deveni doar mai agresiv.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:19 am

• Am lasat tacul la locul lui si l-am privit pe Stef.
    Imi pare rau Stef...dar am eisit sa ma simt bine nu sa-mi fac nervi cu el. Vezi ce faci.ii spun si-mi i-au paltonul pe mine plecand e de acolo.
    Nu aveam chef sa am cert cu el si nici sa fac spectacol sa se imbata el. Mare prostie a venit dupa mine unu in baie si l-am lasat acolo.....de parca nu stie ca ma descurc si singura.
    Mi-am muscat buza putin nervoasa si-mi pun gluga in cap luando spre padure. macar acolo aveam putina liniste, si ca sa fiu sigura ma transform in tigru si fug cat de departe pot.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:32 am

Oftă, apoi se duse lângă Damon, așezându-se pe scaunul din dreapta lui. Îi luă sticla, ușor nervos, văzând în ce hal arăta.
    Ți-am spus. calmează-te. Doar știi foarte bine că poate avea grijă de ea și singură. Ți-a și demonstrat-o. spuse calm, dând sticla la o parte, în timp ce-l privea în ochi.
    Într-un fel, nu suporta să-l vadă consumându-se atât de mult. Într-adevăr, înțelegea că o iubea foarte mult, și el o iubise la fel de mult în urmă cu ceva timp.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:37 am

• - Nu suport ca alti tipi sa se dea la prietena mea, ce e rau in asta? il intreba, vocea sa sunand deja ciudat, pentru ca era luat. Se dadu jos de pe scaun, aproape cazand ca un bolovan si se indrepta leganat spre iesire, ducandu-se dupa Katherine. Ii lua ceva timp s-o ajunga. Ii puse mainile pe umeri, intorcand-o cu fata la el. Se intreba acum care din cele trei era reala... in timp ce capul sau cazu pe pieptul ei.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:43 am

• Revenisem la forma ema normala dupa ceva timp si ii simt mainile pe umari ca apoi sa ii timp capul pe piept. Imi dau ochii peste cap si ma dau in spate, ca sa nu ma mai atinga presupunand ca o sa dea cu fata de zapada.
    Ce vrei si acum? Te-ai imbatata si acum te astepti sa te sarut sau sa te i-au in brate sau sa ma fut cu tine? Nu merci...poti sa te intorci la joc.ii spun serioasa vaand mainile in buzunar privindu-l rece.
    Ma enervase si stia ca nu-mi place cand facea asa dar nu ma asculta niciodata.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 12:08 pm

• - Katherine... zice el facando fata tampa si veni din nou langa ea, adulmecandu-i parfumul si ducandu-si bratele in jurul ei, lasandu-si nasul pe gatul acesteia ca sa-i poata simtii mai bine mirosul. Stii ca sunt gelos cand vine vorba de tine...si posesiv...si idiot...lista continua...dar te iubesc! vorbi el cu dificultate, incercand sa gaseasca cuvinte in mintea sa zapacita.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 12:15 pm

• Mi-am muscat buza stiind ca nu puteam sa fiu ataat de rea cu el incat sa-l dau acum la o pate....dar...trebuie dar nu puteam...dar...mmmm.
    Fara sa-mi dau seama mainile mele au ajuns pe pieptul lui si l-au indepartat.
    De cand s-a intors Stfe esti asa....bei...te imbeti repede, fumezi mult si sti bine ca sunt a ta, nu a lui. a TA.strig eu la el dandu-ma in spate si cand in genunchi.Te imebi, imi dai palme la fund si sti bine ca nu suport asta, vrei sa sti tot ce fac, absolut to ce fac de parca nu ai incredere in mine, de parca o sa te prasesc.ii spun cu vocea usor tremuranda.Vrei sa sti ce-am facut la baie? L-am batut pe unu pentru ca mi-a pus mana pe fund, asta am facut l-am batut Damon.....nu m-am futut cu el.strig la el ultima parte tinand acel nod in gat.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 12:18 pm

• Damon cazu si el in genunchi, incercand sa nu adoarma, de-an picioarelea. Isi puse bland mana pe obrazul ei, uitandu-se indurerat la ea, dandu-si seama ca se comporta...ca un magar. Katherine nu merita asta, petrecuse atata timp suferind dupa ea si acum ca o avea langa dansul nu stia cum sa se comporte cu ea, fiindca se schimbase cat ea fusese plecata intr-un nemernic. Nu era asa...nu era deloc asa inainte ca ea sa plece, dar durerea a distrus singurele lucruri buni din el.
    - Imi pare rau...nu te merit... ingaima lasandu-si mana moale pe langa corp.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 12:29 pm

• Am spacat cateva lacrimi pe obraz vazandu-l cum era si imi musc buza.
    Nu erai asa inainte sa plec...e vina mea ca esti asa....dar de ce Damon......vreau sa fi ca inainte....grijuliu....ii spun simtind lacrimile pe obraji si-mi las privirea in jos.
    Era prima data cand ma vedea plangand..niciodata nu o mai facusem de fata cu el..cu Stef poate dar cu el..nu si era jenant. Mi-am lasat capul pe pieptul lui prinzandu-i camasa in pumni planagand. I-am soptit usor numele muscandu-mi buza.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 12:32 pm

• Simti cum i se rupe inima. Incet, dar sigur, si sfasietor. Isi duse ca din instinct bratele dupa ea si parca ii venea si lui sa planga cand realiza cum facea greseli una dupa alta, garle...
    - Nu e vina ta, eu sunt de vina...n-am stiut sa ma adun si m-am transformat singur intr-un nemernic, tu nu ai facut nimic... murmura trecandu-si o mana prin buclele ei, apoi mangaind-o pe spate, incercand s-o linisteasca.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 12:38 pm

• M-am ghemuit mai aproape de el incercand sa ma linistesc. A durat putin timp pana sa-mi ridic capul si sa-l privesc in ochi tragandu-mi mucii.
    Te iubesc prostule..pe tine...nu pe alticineva si ti-am promis ca nu te mai parasesc.ii spun incet .
    Ma aproprii usor de buzele lui si il sarut usor si dulce...nu vroiam nimci salbatic sau cum era de obicei, asta era un sarut usor.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]   

Sus In jos

We're not in a fight, remember?! [PRIVAT]
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Hogsmeade-
Mergi direct la: