Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

The sky is full of black clouds.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Vin Dec 28, 2012 2:01 pm

• - Tocmai imi faceam un plan diabolic in minte...despre cum sa i-o coc unei blonde retardate de la noi din scoala care si-o cauta cu lumanarea...eu si prietena mea Jenny avem mai multe idei despre cum s-o invatam ce inseamna respectul... spune sincer, fara sa ascunda faptul ca e rau si razbunator, pentru ca oricum toata lumea isi dadea seama de asta mai devreme sau mai tarziu.
    Mai lua cateva guri din cocktail, ignorrand privirile roscatei care le luase comanda care mereu trecea pe langa masa lor ca sa incerce sa-l sperie cu ochii ei de gheata, dar aceasta metoda nu avea efect.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Vin Dec 28, 2012 2:08 pm

- Ahm. Pai.. ce v-a facut? Intreba Destiny neascunzandu-si curiozitatea. Frantuzoaica isi mai lua un cocktail , dar de data asta nu se atinse de el din prima. Ii trecusera nervii, acum se concentra cat putea pe spusele rusului. Privirile se mai rarisera cat de cat, pentru ca multora le era frica sa nu pateasca ce patise comentatoarea dinaine.
- Si ce aveti de gand sa-i faceti? mai intreba soimeanca pe un ton curios, indreptandu-si privirea catre umbreluta din bautura sa si incepand sa se joace cu aceasta.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Vin Dec 28, 2012 2:41 pm

• - La ora facea ea pe mult prea interesanta si comenta, in mine a dat cu o hartie, in prof cu o guma, pe Jenny a udat-o a facut-o fleasca si ne-a si amenintat. Cand i-oi da un dos de palma nu mai misca in front, spune pe o voce destul de dura, accentul sau ajutandu-l sa sune si mai urat. Nu ne-am hotarat inca, insa va fi ceva maret, se va vorbi cel putin o luna in scoala despre asta... chicoti el malefic, luand guri din cocktailul care si-l luase. Intr-adevar inca nu avea planul bine ticluit in minte deocamdata, dar si cand il va avea va fi de foarte rau pentru micuta copila ingamfata.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Vin Dec 28, 2012 2:45 pm

- Ah. Am auzit de acea ora 'minune' ca sa-i zic asa, dar n-am fost prezenta, spuse tanara. Pai.. sper sa va vina idei cat de curand, iar daca aveti nevoie de ajutor puteti sa apelati si la mine, mai adauga ea hotarata.
Inauntru era cald si bine si se gandea cu teroare la iesirea din cafenea, cand vantul de-afara i-ar fi inghetat picioarele dezgolite. O mancase direct undeva sa-si ia o rochie. Dar decat o roba neagra plictisitoare, mai bine asa. Of, nu mai venea odata primavara?

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Vin Dec 28, 2012 2:48 pm

• -Cred ca oricum jumate de scoala n-o suporta si nu avem nevoie de ajutor...dar mersi oricum! surase el malitios, terminandu-si cocktailul. Nu era susprins ca auzise de ora respectiva, fiindca la cate se intamplasera atunci barfa umblase prin toata scoala, ca deobicei.
    Simti nevoia sa-si aprinda un tutun, dar constientiza ca blonda sigur nu tolereaza fumul de tigara, asa ca se abtinu.
    Urmatoarea data cand roscata enervanta mai vru sa se ia de el, marai din prima, luand-o la trei pazeste si aceasta dadu bir cu fugitii.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Sam Dec 29, 2012 1:34 pm

Destiny isi roti capul prin cafenea, incercand sa isi destinda orizontul cu bagacioase, oameni cunoscuti si feţe noi . O multime de cupluri erau asezate la mesele lor, giugiulindu-se sau discutand. Ch ! Nu suporta asta.. oameni care se tineau de mana, se sarutau, se luau in brate. Se incrunta din instinct cand vazu un cuplu de la Hogwarts, iar apoi isi abtinu cu greu un oftat neprevenit.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Sam Dec 29, 2012 1:42 pm

• - Pe cine ai vazut? intreba Leloush nereusind sa-si abtina curiozitate, pe care deobicei nu o avea, dar pur si simplu seara asta era parte diferita de altele, acesta avand unele impulsuri pe care nu le avusese niciodata, cum fusese si acela pe care il urmase, de a se baga in seama cu blondina necunoscuta. Isi plimba si el privirea de gheata in jur, unii intorcandu-si imediat capetele cand ii vedea aceea privire ce transmitea fiori si te facea sa te faci mic, mic, cu toate ca nu ai gresit cu nimic.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Sam Dec 29, 2012 1:47 pm

- Aaa.. sopti blondina trezindu-se la realitate. Pe nimeni.. adica , nu vroiam sa vad pe cineva anume. Pur si simplu ma uitam la .. oamenii astia atat de fericiti, spuse frantuzoaica incercand sa aiba o expresie de nepatruns, pentru a nu parea o sentimentalista sau asa ceva. Oricum nu era, insa toate lucrurile acelea ii trezeau niste amintiri care de fiecare data ii imbatau inima, iar deseori lacrimile reuseau sa-si faca aparitia cu usurinta pe alocuri.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Sam Dec 29, 2012 2:01 pm

• - Mie mi s-a parut ca ai vazut pe cineva cunoscut, dar se pare ca m-am inselat, murmura ridicand scurt din umeri. La un moment dat cineva se apropie de masa lui, un tip destul de inalt si fioros, care murmura ceva rapid in rusa spre Leloush, de neinteles, lasandu-i un plic mare, kaki, facandu-si apoi disparitia. Lulu stramba din buze si lua plicul, uitandu-se scurt la acele poze din plic, punandu-le inapoi si oftand scurt, luand inca o gura de cafea.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Sam Dec 29, 2012 2:14 pm

Fata se uita oripilata la individul ce se apropiase de masa lor. Acesta spusese ceva de neinteles pentru blondina, probabil in rusa, ii lasase astropufului un plic si plecase.
- Ce s-a intamplat? intreba Destiny curioasa ridicandu-si sprancenele si nemutandu-si privirea de pe plicul kaki. Isi scarpina capul, in semn de confuzie si isi aminti de cocktailul sau de fructe, sorbind cu paiul din delicioasa bautura.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Sam Dec 29, 2012 2:24 pm

• - Am, niste poze cu...o persoana pe care vreau s-o gasesc, raspunde evaziv si isi flutura mana in semn ca e un lucru fara importanta. Bau din nou din cafea, vazandu-se clar ingrijorarea pe chipul lui, caci Leloush nu era genul de persoana care isi ascundea imediat reactiile, doar daca banuia dinainte si putea sa isi ia o figura impasibila, care sa nu tradeze niciun gest, nicio traire, dar nu se aplicase aceasta metoda si in cazul de fata. Ofta si lasa cana acum goala inapoi pe masa.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    Dum Dec 30, 2012 4:30 am

TOPIC CLOSED

Destiny Heaven - 190 galeoni
Leloush Petrova - 190 galeoni

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The sky is full of black clouds.    

Sus In jos

The sky is full of black clouds.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: