Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

We meet again.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 3:01 am

• Ramase pe ganduri asteptand sa ii vina o idee mai ingenioasa unde sa mearga.ingurile loc ce il stia interesant era Oglinda lui Erised.
    -Sincer..Stefan nici eu nu stiu prea multe locuri de pe aici.Stii si eu sunt noua pe aici..am venit doar cu putin timp inaintea ta.Singurul loc ce am auzit ca ar fi cat de cat interesant e Oglinda lui Erised...dar nu cred ca ar fi bine sa mergem acolo.Aceasta oglinda arata cea mai ascunsa dorinta a unei persoane sau amintirile ei.Ce am vazut e terenul de vajthat..dar e cam plictisitor sincer cand nu se joaca vreun meci.Restul locurile nu prea le stiu.Aseara eu iesisem sa descopar locuri noi...dar daca vrei putem sa ne plimbam pe aici fara vreo tinta anume sau nustiu iti arat si terenul de vajthat si oglinda.Ce vrei tu.

Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/12/2012

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 4:00 am

Niciuna dintre acele idei nu îi surâdea. Mai bine se plimbau, probabil descopereau locuri noi și interesante. Oftă ușor, trecându-și mâna prin păr, o luă pe blondină de mână, îndreptându-se spre nimic. Privi în jurul lui, observând că totul era pustiu, nimeni nu mai umbla în acea dimineața pe afară. Ciudat. Toți ieșeau când era frig, dar când era mai bine stăteau în cameră de parcă venea furtuna. Râse la acest gând, continuând drumul.
    Își băgă mâna în buzunarul gecii, simțind ușor ușor cum frigul îi pătrunde corpul. Mârâi scurt, și se strâmbă simțind cum din nou temperatura scădea considerabil.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 4:16 am

• Era suparata fiindca nu gasise un loc ce sa il poata arata lui Stefan..dar nu avea ce face;si ea era noua pe aici si il urma pe Stefan..mergand fara sa stabileasca un loc anume..sau o destinatie.Asa petrecea mai mult timp cu iubitul ei si in acelasi timp mai vedea si imprejurimile scolii.Auzi maraitul lui Stefan -Stef..esti bine?intreba ea ingrijorata.Ai patit ceva?Iti e rau? Isi intoarse privirea spre el.Se uita la el ingrijorata asteptandu-i raspunsul.Il privi fix.Vroia sa stie daca se simte bine sau nu...ii pasa de sanatatea sa.Il ia de mana asteptand sa vorbeasca.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 5:00 am

Sunt bine. Doar că mă enervează scăderea temperaturii. spuse ușor indignat, apoi o privi pe Jenny, zâmbindu-i.
    Nu dorea să o îngrijoreze, însă simțea cum corpul îi îngheța treptat, chiar dacă avea haine groase. Fără să știe, ajunseră din nou pe Aleea Nocturn, și rânji. Zări o cafenea, gândindu-se că acolo era cal.
    Vrei să mergem undeva unde e cald? o întrebă dar nu îi mai așteptă răspunsul știind că și ei îi era frig.
    O luă de mână, trăgând-o după el în cafenea. Când intrară, un val de căldură îl izbi în față, ceea ce-l făcu să zâmbească. Mirosea foarte puternic a cafea și ciocolată. Se așezară la o masă, uitându-se mai apoi pe meniu. Voia o cafea, pentru a se putea trezi, apoi o privi pe blondină.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 5:21 am

• S-a gandit ca Stefan e totusi bine si nu avea de ce sa se ingrijoreze.Il urma,lasandu-l sa o duca unde vrea si ajunse la o cafenea.Acolo era cald si se bucura de acest lucru pentru ca inghetase e frig.Ii placea locul.Se bucura ca Stef a ales acest loc.Era chiar cald si bine acolo.Se aseza la o masa impreuna cu el.Se uita in meniu,dar nu se poate hotari ce sa ia.Lasa meniul si se uita in jur pentru putin timp dupa care isi intoarce privirea la Stefan.Il priveste cu ochii ei mici galesi,zambindu-i.Este vesela si se simte bine. - Eu nu vreau sa imi au nimic...tu ce iti iei!

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Mier Ian 02, 2013 8:42 am

Se mai uită o dată în meniu, apoi îl lăsă jos. Privi fata care venise să le ia comanda.
    O cafea. spuse scurt, privind-o, apoi își aținti privirea asupra lui Jenny.
    Își trecu limba peste buze, apoi privi în jurul lui. Doar veselie, râsete și zâmbete. Nu tocmai pe gustul lui, dat mergea. De obicei îi ignora pe toți, își vedea de treabă și de persoana cu care se afla acolo, adică Jenny. Îi zâmbi dulce, luându-i mâna într-a lui. Era fericit că măcar după atâta timp reușise să iasă din acea rutină de a se certa cu Damon pe Katherine, și că viața lui avea să redevină normală.
    După unde vrei să mergerm? întrebă pe un ton calm, având de gând ca după aceea să se plimbe amândoi pe oriunde, doar să nu stea pe loc, pentru că și așa era destul de frig afară.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Mier Ian 02, 2013 8:49 am

• Hmmmmmmmm,se gandi ea.Erau multe locuri de vazut,dar afara era cam frig.Si nu vroia sa inghete.Totusi ii veni un loc in minte:lacul.Pe aici nu era prea multa lume in zilele cu frig,asa ca putea merge in voie acolo fara sa ii deranjeze cineva.
    -Nu stiu!Sunt multe locuri de vazut..dar e cam frig afara!As ca eu as zice sa mergem la lac.E un loc destul e linistit,mai ales acum si putem merge intracolo,mai ales ca nu e multa lume spuse ea zambind.Cerceteaza zona pentru cateva cipe dupa care isi intoarce privirea spre Stefann

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: We meet again.   Sam Ian 05, 2013 5:19 am

TOPIC CLOSED

Damon Salvatore - 90 galeoni
Stefan Salvatore - 210 galeoni
Katherine Pierce - 60 galeoni
Jenny Humphrey - 200 galeoni
Xan Riddle - 10 galeoni

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: We meet again.   

Sus In jos

We meet again.
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: