Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

We meet again.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:14 pm

OOC: Pot interveni si eu?Totusi,nu e privat. Very Happy

'Al naibii de Alee Diagon!Iar m-am pierdut!'.Se lovi cu palma peste fata si isi dadu seama ca era pe Aleea Nocturn.'Ce prost sunt!'dupa care ofta si cauta pe cineva sa-l ajute sa iasa de pe Nocturn'...in fond am 15 ani si sunt un copil mare!'Pufni si auzi niste voci.'Hm...'.Se uita dupa colt si vazu pe Damon,Katherine,Jenny si inca un tip.Inainta cu tupeu si zise:
-Buna.Damon,Katherine,Jenny.
Zambi si astepta niste rasete.In fond,se vedea pe fata sa ca se pierduse.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:24 pm

• Ma intorc cu fat la copil si il rpivesc iudat.
    Te cunosc?intreb eu c-am taios privindu-l.Sti...ai venit intr-un moment foarte prost deci....zi direct ce vrei si pleaca.ii spun rece si ma asez pe scaile de la o casa de acolo privindu-i pe toti.
    Ma durea capul, eram nervoasa si ma lu-am de bietu copil care saracu nu are nicio o vina ca se afla acolo si ahh.....nu ca eu nu mai ajug sanatoasa acasa.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:30 pm

• - Cred ca nu suntem niciunul batuti in cap incat sa credem ca ea va ramane cu amandoi, Jenny, dar multumim ca ne spui ceea ce stim deja, ramanem recunoscatori. Ne vom impaca probabil, dar asta necesita timp, MULT timp! spune calcandu-si pe orgoliu atunci cand vorbi de impacare. Isi ciufulii parul si isi inclina capul in semn de salut spre Xan, dar nu-l lua la 3 pazeste asa cum facuse Katherine. Era si el destul de nervos, dar doar lovi zapada cu piciorul. Se uita in zare si in intuneric, gandindu-se ca trecuse prin destul in aceea seara si cel mai bine era sa plece inapoi in camera sa, sa se culce si sa incerce sa uite de absolut toti nervii pe care si-i facuse in aceea seara fara rost. A doua zi putea s-o ia de la 0, se considera ca nu se intamplase nimic.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:39 pm

Se satura de toate asa ca hotari ca e mai bine sa plece de acolo.Nu mai avea ce cauta si ce face mai ales ca aparuse si altcineva pe care nu il cunostea.
-Pa Katherine!Pa Xan!Pa..baietizise ea si o sterse de acolo.In seara aceasta ea vroise doar sa se relaxeze si cand colo avu numai probleme.Hotari sa se mai plimbe lund-o pe un oarecare drum.Era suparata,foarte suparatata..nu ii mai pasa de nimeni..si nimic.Vroia doar sa fie singura..sa nu mai fie alti oameni in afara de ea.In timp ce se plimba simti prezenta alcuiva.Se uita in spate si vazu silueta cuiva.Cine sa fie,se gandea ea.Cand aceea persoana se mai apropie observa ca e Stefan.Dar oare ce cauta acolo?se gandi,

Sef de Casa

Data de inscriere : 26/12/2012

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:49 pm

Văzând că apăru cineva necunoscut, oftă. Atmosfera era tensionată, și mai apăruse și acel copil pe capul lor.
    Nu știu voi, dar mie mi-a ajuns seara asta. spuse ușor obosit, privindu-și fratele.
    Se îndreptă spre Katherine, aplecându-se spre ea și sărutându-i creștetul capului, șoptindu-i un sincer " Îmi pare rău ". Depărtându-se de ea, observă că Jenny plecase. Și el avea de gând să se întoarcă în cameră, era mult prea obosit.
    Noapte bună frățioare. Continuăm altădată. spuse rânjind scurt și dispăru în scurt timp din peisaj.
    O luă pe drumul pe care o luase și Jenny, regretând într-un fel cum vorbise cu ea, având de gând să-și arate adevărata față, acel Stefan căruia îi păsa de oricine, căruia îi părea rău dacă făcea ceva să supere vreun prieten sau persoană. În scurt timp o zări pe blondină, ajungând-o din urmă.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:53 pm

• Imi duc mana la gura dupa ce ii simt buzele pe fruntea mea si incerc sa nu-mi amintesc fiecare clipa cu el. Strang mana in pumn muscandu-mi buza si ma ridic de pe scari. Ma inchei la geaca, imi bag mainile in buzunar si plec. Nu conta ca era noapte si Hogwarts era departe...doar vroiam sa ajung mai repede in turn, sa ma bag in pat si sa raman acolo.
    Ma durea capul, imi era putin foame si acum ciocolata era perfecta pentru mine doar....vroiam acasa.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:59 pm

• Damon ofta si el si il saluta pe Stefan ca de plecare, fara sa mai fie gelos din cauza gestului cu Katherine. Veni dupa ea, luandu-i mana intr-a lui, privind-o ca un catel ratacit, atunci cand o ajunse din urma
    - Imi pare rau, iubito, sopti sincer, lasandu-si capul pe umarul ei in timp ce reflecta la cat de ciudata fusese reintalnirea cu frati'su si cat de prost se simtea ca din cauza lui si a orgoliului sau Katherine ar fi putut suferi. Il durea asta, chiar daca el facea pe duru, il durea al naibii de tare. Ofta cu zgomot, apoi ii mangaie usor obrazul, regretul citindu-i-se in irisii albastrii, superbi. Hai sa mergem acasa, murmura referindu-se la camera din turn in care in urma cu cateva nopti dormisera impreuna.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 2:01 pm

• Incerca sa nu il observe sa se faca ca nu stie ca e in spatele ei si mareste pasul.Chiar si asa Stefan o ajunge si incearca sa vorbeasca cu ea.
    -Ce vrei?Nu e de ajuns ce i-ai facut tu si Damon lui Katherine?Acum vrei sa ma ranesti si pe mine?Am crezut la inceput ca esti altfel fata de fratele tau.Dar m-am inselat.Am crezut ca esti esti dragut si bun,dar esti ca Damon..un om cu suflet de gheata.Vru sa isi continue drumul,dar Stefan nu o lasa.Il priveste fix asteptand sa zica ceva,un motiv pentru care sa ramana sa discute cu el.Pentru un timp nici unul nu mai zice nimic.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 2:08 pm

O prinse din urmă, iar când aceaasta dori să plece o apucă de încheietură, trăgând-o mai aproape de el.
    Vezi, asta doare cel mai mult. Când judeci oamenii fără să îi cunoști. spuse pe un ton blând, așezându-și mâna pe obrazul ei și ridicându-i ușor chipul pentru a o putea privi mai bine.
    Asta îl deranja cel mai mult, însă pe Jenny nu o putea condamna. Toți puteau zice că Stefan semăna leit cu Damon, însă nu era așa. De multe ori acesta dorise să-și arate adevărata față, însă circumstanțele nu-i dădeau voie. În acele momente, oricine te putea înjunghia, deci trebuia să păstrezi o expresie impasibilă.
    Rânji scurt, apoi își lipi ușor buzele de fruntea ei rece.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 2:17 pm

• Nu ii veni sa creada ce se intamplase.Era cuva un vis traznit sau cee?Nu putea crede asa ceva.Il imtpinge de langa ea.Adica cum intai te certi cu fratele tau pentru Katherine,iar apoi ma saruti gandi blondina.Se departeaza mai mult de el.
    -Explica-mi si mie de ce pana acum cateva clipe te certai cu damon pentru Katherin,iar acum ma saruti pe mine?Vrei sa il faci gelos pe fratele tau sau ce?Nu sunt genu ala de fata;gaseste-ti o fata nu foarte desteapta ce sa iti faca jocul.spuse ea inca suparata si duda sa plece chiar atunci de acolo.Nu vroia sa mai vada e nimeni..singurul lucru ce si-l dorea dupa toate cele intamplate era linistea.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 2:23 pm

Râse scurt, apoi o urmă. Chiar îl amuza acea situație.
    Cum ți-am mai spus. Judeci oamenii prea devreme. În legătură cu ce s-a întâmplat mai devreme cu Damon și Katherine, e o poveste lungă și sincer nu vreau să mi-o amintesc. O iubesc foarte mult pe Katherine, dar asta nu înseamnă că nu pot să renunț la ea și să mă îndrăgostesc de altcineva. spuse zâmbind, mergând lângă ea.
    Nu era sigur dacă putea renunța definitiv la Katherine, însă înțelesese de mult timp că ea l-a ales pe Damon. Însă, pur și simplu, câteodată nu putea accepta acest lucru și întrecea limitele. Oftă scurt, apoi îi ciufuli părul blond al fetei de lângă el, zâmbindu-i dulce. Îi plăcea să fie așa. Acesta era Stefan cel adevărat, care stătea ascuns mai mereu.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 2:33 pm

• Ofta scurt.Nu ii venea sa creada ce se intamplase pana acum.Spera sa fie doar un vis urat...dar nu este asa.Totul era adevarat si totusi pe o parte se bucura de situatie pe partea cealata nu.
    -Stefaan...nu prea pot crede cele spuse de tinespuse blondina oftand din nou. Oricum nu cred ca tu ai renunta vreodata la Katherine..nu dupa cele vazute.Si vrei sa spui ca a inceput sa iti placa de mine?Daca da dovedeste-o!zise blonda asteptandu-i raspunsul.Era chiar curioasa..vroaisa sie daca Stefan va renunta cu adevarat la Katherine si va incerca sa se indragosteasca de altcineva.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 2:40 pm

Râse scurt, apoi o privi pe blondină. Știa de la început că Jenny avea să se îndrăgostească de el. Însă, în cazul lui, nu putea spune că nu era interesat de Jenny. În plus, voia să încerce să o uite pe Katherine. Ei bine, nu chiar să o uite. Doar să revină cu picioarele pe pământ, să nu mai viseze că într-o zi Katherine îl va alege pe el.
    Dovadă? Voia o dovadă? Asta avea să primească. O prinse de încheietură trăgând-o spre el, iar un moment mai târziu își lipi buzele moi de ale ei, savurând momentul.
    O mână și-o așeză pe părul moale al acesteia, jucându-se cu câteva șuvițe blonde. Nu știa sigur ce simțea pentru Jenny, dacă din prima chiar o iubea, însă știa că în interiorul lui un sentiment puternic pentru ea avea să crească foarte repede.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 2:52 pm

• Este surprinsa de sarutul lui Stefan,dar chiar si asa ii raspunde la sarut.Se bucura de sarutul lui mai ales fiindca se indragostise de el de cand il vazuse,dar nu vroia sa o recunoasca...sa ii spuna ceea ce simte de teama sa nu o refuze.Se bucura de buzele sale moi si apetisante,sarutandu-l cu patos.Nu vrea sa se opreasca asa ca-l sarute in continuare a fel chiar daca aproape nu mai are aer.Totusi cand se opreste putin fiindca nu mai are are il intreba pe Stefan:
    -De unde ai stiut ca te plac,Stefan?Eu nu am aratat asta si nici nu m-am dat la tine? Il lasa cateva secunde,dar nu mai are rabdare asa ca il trage din nou spre.Il saruta cu pasiune,gustandu-i buzele lui apetisante.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 3:02 pm

Rânji scurt. Doar ghicise. Ei bine, nu chiar. Avea experiență. Putea citi oamenii foarte bine, de la prima vedere. Îi răspunse din nou la sărut, de data aceasta, sărutul fiind mai lung. O trase mult mai aproape de el, intensificând sărutul. după câteva minute îl rupse, zâmbindu-i dulce.
    Draga mea, la câte fete mi-au căzut prin mână, știu când cineva e nebună după mine sau nu. spuse sincer, ciufulindu-i ușor părul.
    O luă de mână, continuând drumul spre școală. Afară se lăsase un frig insuportabil, cel puțin pentru Stefa, care era în război cu iarna.
    O privi pe Jenny, încă zâmbind dulce, păstrându-și zâmbetul pe chip.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 3:11 pm

• Mersese impreuna cu Stefan pana la scoala.Observa ca erau doar ei doi singuri.Lasa un timp ca tacerea sa puna stapanire si ii intoarce zambetul cu unul cat se poate de sincer.Era fericita...pentru prima data putea spune si Jenny ca se simtea foarte bine in compania cuiva.
    -Si ai vrea sa vezi imprejurimile?Daca vrei putem sa le vedem impreuna isi dau cu parerea blondina si il lua de mana.Astepta doar raspunsul sau..ca sa mearga sau nu vada locurile din jur.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 3:26 pm

Altădată. Dacă e mâine. Sunt prea obosit și nu mă prea împac cu frigul.spuse zâmbind și îi mai ciufuli încă o dată părul.
    Prefera mai bine să lase pe altădată, decât să înghețe de frig, să o vadă pe Jenny cum îngheța și ea de frig. Intrară amândoi în școală, îndreptându-se spre Turnul Cercetașilor. În școală era cald, era bine, iar el nici în ruptul capului nu mai ieșea afară până a două zi, ba chiar și a treia.
    Ajungând la destinație, Stefan o trase pe blondină mai aproape, sărutând-o lung, una dim mâinile lui așezând-o pe obrazul fin al acesteia.
    După câteva momente, rupse sărutul, apropiindu-și chipul de urechea ei, șoptindu-i " Noapte bună " , după care dispăru de lângă ea, îndreptându-se spre turnul unde se afla camera sa.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 3:41 pm

• Intra in camera ei oftand.Clipele petrecute alaturi de Stefan fusesera minunate..dar avea o problema..se terminasera prea repede.Vroia sa petreaca mai mult tim cu el.Se schimba de hainele cele avuse imbracandu-se intr-o pijama comoda.Nu mai sta prea mult si se culca.Adoarme cu gandul la Stefan si la o noua zi care o va petrece cu el.A douazi se scoala dimineata devreme.Se imbraca cu un plouver rosu si o pereche de blugi stramti,iar in picioare isi ia niste cizme rosii.Isi ia paltonul si pleaca afara.Se plimba uitandu-se prin jur si gandindu-se daca si Stefan se trezise.Priveste in continuare in jur plimbandu-se fara sa stabileasca un loc in care sa mearga.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 3:52 pm

A doua zi, Stefan se trezi la ora 10 dimineața, având prostul obicei de a dormi mult, cu greu trezindu-se. Se ridică din pat, ducându-se la baie și uitându-se în oglindă. După 10 minute, ieși nou-nouț, îmbrăcându-se gros, pentru că avea să iasă afară. Doar îi promisese lui Jenny că azi va merge cu ea.
    Ieși în scurt timp din școală, privind în jur. Afară nu era chiar atât de frig, ba chiar dăduse soarele pentru norii gri. Zâmbi satisfăcut, încercând să dea de Jenny. Într-un final, zări silueta blondinei, și se îndreptă cu pași mărunți spre ea, silențios, dorind să o sperie cât de cât. Nu obișnuia să facă asta, încă dorea să încerce. Ajungând în spatele ei, își așeză mâinile pe ochii fetei, rânjind sadic.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 4:04 pm

• Il astepta ce il astepta pana se plictisi.Se intreba unde e si ce-ar putea face.Hotari ca poate ar fi mai bine sa se duca undeva unde este mai cald.Brusc cineva veni in spatele ei si ii puse mana pe ochi.Cine putea fi?Normal ca Stefan,doar nu altcineva.
    -Stiu ca tu esti Stefan,scumpule..acum da-mi drumul si hai sa mergem intr-un loc mai calduros ca inghet de frig,zauspuse blondina in timp ce tremura de frig de numai putea.Il saruta scurt pe buze si il ia de mana pe Stefan.Cei doi mersera impreuna undeva,unde era mai cald.Acolo Jenny il saruta din nou pe Stefan de data asta sarutul fiind mai lung si mai pasional.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 4:10 pm

O luă în brațe, încercând să o încălzească, apoi se lăsă tras de către ea. Nu știa unde se aflau, dar era cald, era bine. Îi răspunse la sărut, lipind-o de el și strecurându-și limba în cavitatea ei bucală, căutând-o pe a ei și invitând-o la dans.
    Începu să se joace cu părul ei, iar când simți că nu mai are aer, rupse sărutul, strângând-o puternic în brațe. Da, în acel moment știa exact ce simțea pentru Jenny. Începuse să o iubească, să țină mult la ea. Ciudat, pentru că Stefan nu se atașa de unele persoane atât de repede, însă de această data fusese o excepție.
    Te iubesc. îi șopti la ureche pe un ton senzual, încă ținând-o în brațe.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 1:28 am

• Este surprinsa de ce ii spusese Stefan.Oare chiar a renuntatla Katherine si vrea cu adevarat sa fie impreuna cu mine,se gandi Jenny.Totusi se bucura de ce auzise.Il stranse tare in brate si isi lipi din nou buzele de ale lui.Cand nu mai avea aer rupse sarutul pentru scurt timp.
    -Si eu te iubesc,scumpule...din toata inima mea!ii marturisi a pe vocea ei dulce si draguta.Il priveste gales si il saruta din nou pe buze,jucandu-se cu o mana in parul sau.Acum tot ce vroia era sa fie cu Stef.Nu ii mai pasa de altceva.Ar fi renunutat la tot si la toate,doar ca sa fie impreuna cu el,dar nu era sigura ca si el ar face asta pentru ea.Totusi blondina nu vroaia sa discute acest lucru cu el chiar acum...

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 2:15 am

O ținu pentru câteva momente în brațe, apoi o sărută pe frunte.
    Unde mergem? întrebă curios, privind-o în ochi.
    Cu o seară înainte aceasta îi promisese că îl va duce să viziteze împrejurimile. Nu că avea nevoie de asta, dar singurul motiv pentru care ieșise era să stea mai mult timp cu Jenny și astfel să o îngroape ușor ușor pe Katherine.
    Zâmbi dulce, apoi o luă de mână, ieșind afară. Încet încet, afară începea să se încălzească, soarele ieșind de după nori și strălucind. Cu toate că era mijlocul iernii, mai erau unele zile cu adevărat plăcute.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 2:30 am

• Il privi gales afisand un zambet cat se poate de dulce pentru ea.Blondina se gandeste asteptand sa ii vina o idee unde sa mearga impreuna cu Stefan -Nu stiu...nu prea am multe idei.Si sunt atatea locuri de vizitat.Sunt sunt multe locuri grozave unde putem merge..unul dintre ele este Oglinda lui Erised de exemplu.Oricum cand am venit aici eu am vizitat terenul de vajthat avandul ghid pe D.... Se opri nu vroia ca Stefan sa stie ca vizitase locurile impreuna cu fratele sau.Dar adevarul e ei doi se intalnisera accidental in Turnul Cercetasilor si el se oferise sa-i arate zona.Chiar si asa daca Stef afla nu era deloc bine.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Vin Dec 28, 2012 2:51 am

Cu Damon, da, știu. Nu trebuie să te ferești, micuțo. Ne mai certăm noi, dar nu suntem atât de sadici încât să ne omorâm. spuse calm ciufulindu-i ușor părul blond.
    Privi cerul ușor înnorat, inspirând aerul rece. În acea dimineață chiar avusese nevoie de un impuls, să se trezească, să nu mai fie atât de adormit încât să pice pe scări sau să se împiedice și de o pietricică.
    O privi pe Jenny, așteptând o sugestie, pentru că el nu avea niciuna în minte. Era mult prea adormit, plus că nu prea știa ce era pe acolo.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: We meet again.   

Sus In jos

We meet again.
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: