Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

We meet again.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/12/2012

MesajSubiect: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 7:34 am

Nici nu știa de ce ieșise din casă, dar făcuse un mic sacrificiu. Se îmbrăcase destul de gros, încercând să reziste frigului. Cu toate că încă nu se întunecase, era destul de frig afară. Își trecu mâna prin păr, încercând să-și dea seama unde-l duceau picioarele. Spre Aleea Nocturn. Nici nu știa de ce acolo. Pură întâmplare, dar nu avea nimic împotrivă să meargă acolo. Multă lume îi spusese să iasă afară, să ia o gură de aer, chiar dacă el nu suporta prea mult frigul iernii.
    Aproape că îi dârdâiau dinții în gură, dar încerca să reziste tentației să nu se întoarcă înapoi în cameră la căldură. Oftă scurt, apoi păși pe Aleea Nocturn, observând că nu era chiar nimeni. Era ciudat, pentru că deseori Aleea era aglomerată, zeci de oameni și de elevi stăteau și vorbeau. Își continuă drumul, apoi își trecu mâna prin păr, aranjându-l puțin chiar dacă nu era nimeni pe acolo. Avea un foarte prost obicei de a face asta mereu, dar ăsta era Stefan, nu aveai ce-i face. Brusc, mintea îi fu invadată de amintiri dureroase, cu care se obișnuise. Katherine și Damon.. cât de mult dorea să-i uite, să își vadă de treaba lui și să nu mai aibă nicio legătură cu ei. Dar era imposibil, pentru că la aceeași școală erau și cei doi. Viața lui avea să se complice foarte mult, iar asta nu-i convenea deloc.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 9:22 am

• La cat il cautase pe frati'su mai avea putin si innebunea. Aflase in sfarsit ca era la Ochi-de-Soim, unde nu putea sa intre, Sef de Casa sau nu, nu avea ce cauta in casa care nu era a lui. Il vazuse cand plecase de la castel si il urmarise... cu toate ca stia ca se vor lua la cearta sau ceva asemanator avand in vedere ca toti stiau ca si Katherine se intorsese si era tot timpul cu Damon, deci era prea putin probabil ca tocmai Stefan sa nu stie, avand in vedere ca toate fetele barfitoare avea o slabiciune pentru familia Salvatore.
    Ranji rautacios in coltul gurii si facu un bulgare, mare, dur si il arunca cu toata forta, nimerind chiar in fata lui Stefan, razand apoi isteric.
    -Hello, brother! il saluta ironic.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 9:31 am

Simți cum ceva rece i se lipi de față, apoi observă că cineva aruncase cu un bulgăre în el. Mârâi scurt, dorind să vadă cine, ștergându-și fața, nervos. Observă mai apoi să cel care aruncase fusese, coincidență, tocmai Damon. Rânji scurt, apoi îi privi cu o expresie malefică.
    Ah, dragul meu frate, cât timp a trecut? întrebă rânjind în continuare, fără să se miște.
    Da, se așteptase să se întâlnească cu el tocmai acolo, simțind de când ieșise din castel că cineva îl urmărea. De la bun început știuse că era tocmai el, cine altcineva? Pașii îl îndreptară spre el, și se opri la distanță de 2 metrii, privindu-l în ochi. Nu se mai văzuseră de câțiva ani, dar nu îi dusese dorul. Chiar deloc. Parcă lumea lui fusese mult mai liniștită fără Damon prin preajmă, dar visul lui frumos se spulberase cu venirea lui la Hogwarts.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 9:43 am

• - Destul de mult, avand in vedere ca ma arunci pe geam, apoi pleci, trec ani, ajungi in spital, vin in spital dupa tine, tu pleci... sublinie faptul ca el era cel care fugea de Damon, nu Damon de el, invartindu-si ochii. Stiu, ti-a lipsit enorm sa ne dam cu capul de pereti si sa ne alergam ca doi copii de 5 ani, zambi sclipitor, ridicandu-si mana si batandu-l scurt pe umar. Inainte sa-si mai continue discursul glumet, auzi niste pasi...si se incrunta, gandindu-se cine ar putea fi. Se puse imediat in alerta, gandindu-se ca poate e cineva care nu-l suporta si voia sa ii faca ce ii facuse el cu doar cateva clipe in urma lui Stefan - nu ar fi fost absolut nimic surprinzator. Ofta uitandu-se spre silueta care se apropia de ei doi.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 9:51 am

• Chiar daca afara era noapte si frig,hotari ca e timpul pentru o plimbare nocturna.Se imbraca intr-un plouver cu maieu si niste blugi stramti,iar in picioare isi lua niste cizme.Isi lua paltonul pe ea si pleca.Vroiasa faca o plimbare si sa isi adune gandurile...mai precis ce vroia era sa fie singura departe de lume.Hotari sa mearga intr-un loc linistit,dar unde?Considera ca in seara asta Alea Nocturn poate sa fie mai linistita ca de obicei.Si a avut dreptate.Merge in continuare observa o silueta a unei persoana cunoscute.Dar cine sa fie?Era Damon cu o persoana necunoscuta pentru ea.Poate o fi un nou venit ca mine,gandi blondina. Merse pana ajunse la cei doi.
    -Buna Damon!zise ea pe vocea ei dulce.Imi faci si mie cunostiinta cu noul tau prieten.
    Il privi pe nou venit.I se parea un tip destul de dragut.Se prezinta.
    -Buna!Eu sun Jennifer Humphrey,dar poti sa imi spui Jenny.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 10:11 am

Nici nu ai idee cât de mult mi-au lipsit aceste lucruri... mai ales.. Katherine. spuse acesta știind că avea să-l enerveze pe Damon.
    Simți prezența cuiva, și privi spre fata care tocmai venise. Nou prieten? La acest gând, Stefan începu să râdă.
    Scumpo, nu-s prieten cu el. Nici pe departe. Mai rău. Suntem frați. spuse începând din nou să râdă.
    Reușise să se împace cu gândul că erau frați, cei doi ciondănindu-se de mici. Însă, pe măsură ce au crescut și au apărut multe provocări, cei doi s-au certat, ultima lor ceartă fiind groaznică pentru ceilalți, nu pentru Stefan.
    Dacă ai știi cât mă încălzește gândul că m-ai căutat... spuse batjocoritor, privindu-și fratele cu o nemaipomenită " dragoste ".
    Chiar și acum, nu putea sta mai mult de o oră sau două în preajma lui Damon. Pur și simplu îi venea să-l ia la bătaie, fără motiv.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 10:20 am

• - El e dobitocul meu frate mai mic, Stefan, zambi Damon acru spre frati'su si apoi dulce spre blonda. Evident ca mai avea putin si il ingropa in zapada cand auzi de Katherine A LUI. Mda, sa zicem ca Damon are simtul teritoriului si nu suporta ca nimeni sa intre pe "terenul" lui, el nu o impartea pe Kat cu nimeni, cu atat mai putin cu Stefan. Ma mir ca nu ai observat asemanarea debordanta... ochii superbi care te baga in boala, statura impunatoare, par bogat, chip inexpresiv, zambet care aduce lesinuri...etc...dar el niciodata nu va deveni play boy-ul scolii ca mine, scumpo, fiindca eu l-am invatat tot ce stie si inca exista o parte buna in el care ii spune "nu iti bate joc de fata asta, are si ea un suflet", pe cand mie nu imi pasa.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 10:26 am

• Fusesem la antrenamente cateva blocuri mai incolo si am facut dreapta pe Aleea Nocturn si...uite ce-am vazut. Fratii Salvatore, fata in fata si...Jenny? Ea ce cauta pe aici?
    Ma intrunct usor si ma aproprii de cei doi auzind replicile celor doi si deja se omorau din priviri.
    Imi trec usor mana prin parul indreptat acum si ma aproprii de ei.
    Aha deci......Stefan e ala bun din timp ce tu frangi inimi. Hmm...nu as putea spune asta si in cazul meu.spun eu mai tare iesind din umbra, oprindu-ma putin mai in fata lui Stefan, venisem din spatele lui.
    Purtam niste blugi negrii stramti, un tricou verde mai mulat si geaca de piele si ghetele de piele cu tinte fara toc. Eram nebuna sa ies in halu asta pe frigu ala dar, mie chiar nu imi era frig. In Rusia, iarna asta e mic copil pe langa ce e acolo.
    Hy Stefan.ii spun zambind usor.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 10:44 am

• -Buna Katherine!Tu trebuie sa fii iubita lui Damon,nu?spuse blonda privind-o pe Katherine.Oricum incantata de cunostiinta Stefan.
    Il priveste pentru o clipa pe Damon dupa care se uita la Stefan.
    -Sa stii..fratele tau nu mi se pare dobitoc si e chiar dragutzise ea zambindu-i lui Stefan. Si apropo sa stii ca deoarece e foarte dragut are sanse si sa devina play boiul scolii,daca vrea..inlocuindu-te pe tine.Rade dupa ce spune acest lucru si ramane tacuta.Observa ca intre cei doi frati este un conflict mai vechi..din vina unei fete.Katherine sa fie motivul,se gandeste blonda.Isi da seama ca cei doi frati se urasc de moarte.Chiar daca o fii asa nu e treaba ei.Totusi i se parea chiar dragut Stefan,poate mai dragut ca Damon.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 10:55 am

Rânji scurt, apoi auzi o voce a naibii de cunoscută, până ce o zări pe Katherine. Nu se schimbase deloc de când se văzuseră ultima dată.
    Hei piticot. Mi-a fost dor de tine. spuse pe un ton prietenos și îi ciufuli ușor părul, iar mai apoi îi depuse un sărut scurt pe obraz.
    Făcuse asta dintr-un motiv: să-și enerveze fratele la culme. Se depărtă ușor de Katherine, apoi fu atent la vorbele lui Jenny. Râse zgomotos.
    Mi-ar face mare plăcere să îmi întrec fratele. spuse zâmbind malefic, privindu-l pe Damon în ochi.
    Era adevărat, nu era un spărgător de inimi ca fratele său. Era mult mai blând cu ceilalți, iar dacă ajungeai să-l cunoști mai bine puteai zice că era chiar un băiat de treabă. Dar la prima vedere era o persoană cu inima de gheață, fiindu-ți foarte greu să-i intri pe sub piele.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 11:00 am

• - Pff, te rog, NIMENI nu imi poate depasi numarul de fane, cu atat mai putin caraghiosul de frate'miu, zambi el atotstiutor si sclipitor, fluturandu-si genele. Singurul care mai lase inimi frante pe aici e rusul, dar cica el e o scarba si mai mare ca mine deci... rase el zgomotos, ciufulindu-si parul si venind numaidecat langa Katherine, tragand-o langa el si adulmecandu-i parfumul, observand imediat ca nu e cel pe care il folosea deobicei. Hmm, ai folosit cadoul de la Adrian sau mi se pare mie? ranji el scurt, sarutandu-i buzele si tinand-o langa el, ca sa arate clar ca va izbugni o bataie serioasa daca Stefan mai indrazneste sa puna mana pe ceea ce al lui, NUMAI A LUI!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 11:10 am

• Ii zambesc jucaus lui Stefan si imi ranajez parul.
    Hey Jenny.ii spun zambind.
    Damon veni langa mine, vazu ca era parfumul de la Adrian si ma saruta iar eu, ce fac, il indepartez si-l privesc urat.
    Nu face asta Damon.marai usor la el.Da...sunt a ta, nu ma pierzi dar, nu mai folosi asta ca o lovitura impotriva lui.spun aratand spre fratele sau.Sti prea bine ce s-a intamplat ultima data si daca acum, va luati la bataie, sa nu credeti vreunul din voi ca o sa stau degeaba.le spun fiind la mijloc, din nou.
    Nu suportam chestiile de genu asta, nu mai vroiam sa se intample nimic de genul asta dar.....se pare ca cineva nu tine cu mine.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 11:19 am

-In primul rand nu imi jigni prietenii!ii spuse ea pe o voce mai taioasa.-''Rusul''...asa cum ii spui tu imi mie prieten.Si sa stii nu e mai rau ca tine..tu esti mai rau ca el,mai ales ca vorbesti de asa zisele fane in fata iubitei.Si oricum tu mai si incerci sa il faci gelos pe fratele tau pentru ca ai reusit a fii impreuna cu fata pe care va certati de nustiu cand.Ce josnic!Chiar si pentru tine!
Acum isi dadu seama ca nu mai e ca la inceput cand il cunoscu in Turnul Cercetasilor.I se parea ca Damon este un om rece fara inima,egoist si care crede ca totul i se cuvine.I se paruse josnic ca ii facu in ciuda lui Stafan cu fata pentru care se dusmaneau.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 11:32 am

Începu să râdă văzând că și Katherine și Jenny erau împotriva fratelui său. 1-0 pentru Stefan. Și era doar începutul.
    Frățioare, chiar atât de mult te urăște toată lumea? întrebă batjocoritor, privindu-l în ochi.
    De când nu-l văzuse ultima dată, s-au schimbat multe. Nici nu credea că fata pe care Damon o iubea atât de mult avea să se întoarcă împotriva lui. Rânji în sinea lui, apoi îi privi pe toți trei.
    Mhm.. apropo, ce s-a întâmplat cât nu ne-am văzut? întrebă ușor curios, știind că s-au întâmplat multe, tipic lui Damon.
    Oftă scurt, apoi își trecu mâna prin păr. Nu îi plăcea atmosfera rece care se stabilise între cei 4.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 11:39 am

• - Stai sa inteleg...el are voie sa te ciufuleasca si eu nu am voie sa te iau in brate? Ciudat, in fine... facu un semn ca si nu ar conta, iar cand auzi intrebarea lui Stefan il bufni rasul. Nimeni nu ma uraste draga frate, e doar invidie, atata tot, bine? ii zambi el rautacios, trecandu-si mana prin par.Si scuza-ma ca te contrazic, blondix, prietenul tau rus...ori s-a schimbat radical de cand nu v-ati mai vazut ori... nu stiu, pur si simplu nu esti in tema cu ce petrece...fiindca el isi bate joc la modul serios de fiecare fata care ii iese in cale si le vad pe alea plangand pe coridoare dupa el si facand crize de personalitate...deci ai grija ce zici despre mine, ca nu ma cunosti, da? i se adresa rece, pe un ton dur pe care nu indrazneai sa-l contrazici.
    Nici nu stia de ce-si mai batea capul cu ea sau de ce incearca sa-o inteleaga pe Katherine,lucru pe care nu reusise sa-l faca vreodata.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 11:45 am

• Ma abtin sa nu ii lipesc o palma si ii privesc rece pe amandoi.
    Damon.....taci din gura, la fel si tu Jenny...si e valabil si pentru tine Stefan.marai al ei putin nervoasa.Doar taceti dracului putin.
    Incerc sa ma calmez si-mi prin parul intr-un cic lejer si o privesc pe Jenny.
    Tu, habar n-ai cum e tipu ala si nu sti ce face el de fapt rpin soaca, daca Damon frange inimi atunci ala ce face, le ingroapa?o intreb privindo rece.Damon, stiam ca asa o sa faci cand te vei intalni cu Stefan dupa atata timp, stiam ca o sa ma iei im brate si o sa ma saruti doar ca sa-l faci pe el gelos. Apropo...vezi ce zici de rusi ca si eu sunt rusoaica, in caz ca ai uitat.ii spun privindul urat si ma dau un pas in spate.Si Stefan, inceteaza. Sti bine ca asta se enerveaza repede si o sa ajungeti sa va luptati si de data asta, vinovatia o sa fie si mai mare si daca plec....nu ma mai intorc de loc.le spun privindu-i pe amandoi serioasa.Doar incetati amandoi...sunteti frati pentru numele lui dumnezeu....impacativa odata si lasati trecutul in spate...uitati de tot ce s-a intamplat odata...termin eu, vorbind mai incet umpic acum.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 11:56 am

• Ii arunca o privire urata lui Damon.Privindu-l asa pentru mai mult timp.Era suparata pe el.Se purtase ca un badaran cu fratele sau,dar si cu ea.De unde sa stie cum era ea sau Leloush?Totusi inceta pentru ca o rugase Katherine.
    -Katherine are dreptate!Baieti,va rog impacati-va!Nu va mai purtati ca niste copii de gradinita..sunteti penibili!Impacati-va..si o sa va fie mult mai bine zise tanara blonda incercand sa ii faca sa se impace pe Stefan si Damon.
    Tacu si astepta raspunsul celor doi.Oricum acum privea in jur.Inceta cu privitul in jur asteptand hotararea celor 2.Il privea cu coada ochiului pe Stefan.Adevarul e ca ea il indragise un pi,dar nu vroia sa recunoasca asta.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 12:06 pm

În primul rând, voi două nu mai vorbiți când sunteți într-o parțială necunoștință de cauză. Nu știți cât de multe certuri am avut noi în toți acești ani, și cât de grave au fost. Și Jenny, chiar dacă ne cereți asta, e imposibil. Nu sunteți în situația noastră ca să cunoașteți adevărata poveste și în niciun caz nu merge cu una cu două să ne împăcăm. Și punct. spuse rece privindu-l prima dată pe Damon, apoi pe cele două.
    Chiar dacă ținea mult la Katherine, nu îi plăcea deloc atunci când cineva se băga în treburile lui sau îi dădea ordine. Nici în ruptul capului nu s-ar fi împăcat cu Damon. Durea mult prea mult să-și calce pe orgoliu.
    Îi ținti pe Damon cu privirea, stând așa pentru câteva secunde. Nu îi păsa de ce făcea Damon, dacă voia să-l facă gelos. Ei bine, îi păsa puțin, pentru că într-adevăr era gelos, dar nu mai conta prea mult acest lucru.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 12:13 pm

• - Iti reamintesc ca EL e cel care m-a aruncat de la etajul 2, deci ia trage si tu concluzia, care dintre noi e cel cu probleme psihice? Si nu ma impac cu el nici mort, mai aveam putin si ne ucideam unul pe altul si acum gata ne luam in brate si dam totul uitarii? Nu prea cred! In plus m-as intelege mai bine cred ca si cu fantomaia aaia Mirtle sau cum o cheama decat cu...micutul meu inocent frate! rabufni Damon dandu-si ochii peste cap. Nu am nimic cu rusii, draga mea, il numeam "rusul" fiindca are un nume prea complicat pentru mine, nu-l pot pronunta si prefer sa nu-l botezez! i se adresa lui Katherine, tonul schimbandu-i-se odata cu subiectul.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 12:19 pm

• Ii privi pe amandoi fratii cu dusmanie.La inceput considerase ca fiecare din ei era altfel....Damon parea de treaba,bun,dragut s seducator,dar acum ii era scarba de el;iar Stefan care la inceput putea fi considerat un tip dragut acum avea inima de gheata ca fratele sau Damon.
    -Stiti ceva!Lasati-ma in pace...amandoi!Ziceti ca sunteti diferiti..dar sunteti la fel;sunteti doi oameni cu sufletul de gheata care nu o sa se inteleaga chiar daca o sa fie platitirabufni ea furioasa.Ii prvi pe amandoi odata dupa care se uita la Stefan.Aceea persoana pe care o considerase draguta era acum ca fratelel sau,crud,fara inima si nemilos.Nu intelegea cum nu pot pune capat unnui conflict atat de vechi precum acesta cu Katherine...dar normal mandria nu ii lasa sa faca pace.

Ultima editare efectuata de catre Jenny Humphrey in Joi Dec 27, 2012 12:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 12:21 pm

• Nu aveam sanse sa fac nimic cu ei. Nu se vor impaca niciodata si desi Stefan se da mare victima, stiam prea bine tot ce facusera de cand am plecat. Nu mai suportam sa-i vad asa, inainte sa apar eu totul era bine acum....aveam acelasi gand in cap....sa plec din nou dar stiu ca nu se va intampla nimic bun dinasta.
    Mai taceti....incep eu deja sictitira,stiu mult prea bine ce s-a intamplat intre voi doi de cand am plecat Stefan, stiu tot. Nu sunteti buni decat sa va certati si sa va faceti unul pe altul gelosi si eu nu sunt un obicet.le-o tai eu serioasa.Cu voi nu poate sa discute nimeni pentru ca mereu o sa fiti unui impotriva celuilalt si asta nu se va schimba.le spun fluturand mana si dau sa plec.
    Nu mai vroiam sa stau acolo. Mereu se intrebau de ce sunt eu trista mai mereu? Ei bine asta e motovul....cearta lor stupida.

Sus In jos
Stefan Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 12:43 pm

Pufni scurt, apoi o privi pe Katherine. Chiar îl durea faptul că o făcea să sufere atât de mult, dar nu putea da înapoi. Nu în acel moment.
    Și dragă frățioare, îți amintesc că TU ai fost primul care a luat-o razna, și eu ca un frate iubitor, am crezut că era bine ceea ce făceai. spuse tăios, privindu-l.
    În acel moment regreta că se schimbase atât de mult ,din cauza fratelui său. Dar, în el trăiau două părți. vechiul Stefan și noul. Niciodată nu se putea stabili. Amintindu-și cum erau cei doi înainte ce acea ceartă groaznică, îl făcea să sufere și mai mult. Îi era dor de momentele în care cei doi erau de nedespărțit, dar evident, timpul trecuse, iar oamenii se schimbă radical. Chiar și în cazul lor.
    Preferă să lase toate acele amintiri frumoase încuiate într-un mic colț al minții, și să revină la prezent, care nu era atât de roz.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 12:49 pm

- Eu am luat-o razna primul ? Inseamna ca prin asta intelegem lucruri diferite. Eu nu am aruncat blesteme asupra ta, nu te-am aruncat pe geam si alte lucruri frumoase pe care mi le-ai facut fiindca si tu o luasei rau pe aratura, chiar inainte s-o fac eu ! i-o taie, pe un ton destul de sec si plictisit. Asa ca te rog, nu te victimiza, aici nu suntem good cop, bad coop, pentru ca tu nu esti cu nimic mai bun decat mine, si eu ti-am facut rele, da, dar a fost reciproc si amandoi ne-am purtat mereu prosteste si nu avem niciun fel de scuza niciunul! Pana la urma noi suntem de vina ca ne-am certat, nu Katherine si nici alte victime colaterale ale razboiului nostru.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 12:56 pm

-Incetati odata!Va rog...nu pentru mine si pentru Katherine.Voi nu vedeti ca sufera si ca nu mai poate.Probabil ca vrea si sa plece de aici din cauza voastra.Nu puteti inceta odata cu cearta asta?Oare nu poate sa ramana unul din voi cu ea si celalalt sa isi gaseasca pe altcineva?Ce e asa de greu sa faceti acest lucru?!Oricum se vede ca daca ati face asta probabil mandria voastra ar fi pusa in joc nu!?Dar normal..conteaza mandria nu-i asa,nu conteaza ca raniti pe cineva si ca inloc de frati mai degraba sunteti dusmani?Acum pe bune incetati!rabufni blondina.Ii privi urat pe amandoi.Vroia sa plece..sa dispara,dar nu o facea pentru ca vroia sa vaa lucrurile rezolovate.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: We meet again.   Joi Dec 27, 2012 1:11 pm

Jenny, ți-am mai spus o dată că nu e chiar atât de ușor să terminăm cu toate astea. Și punct, nu mai vreau să mai aud niciun fel de implorări cum să ne împăcăm și chestii. spuse dur, privind-o pe blondina din dreapta lui.
    Nici nu știa de ce se băgau toți în treburile lor. Oricum, ei doi știau prea bine că va veni un moment în care vor ceda, vor obosi și toată hărmălaia asta se va termina. Oftă scurt, apoi le mai arunc o privire celor din jurul lui.
    Voia să plece, dar mai avea de gând să stea puțin. Privi ceasul de la mână, observând că era destul de târziu, iar afară era frig. Atunci când plecase din cameră se gândise că nu va sta mult, că va fi o plimbare scurtă, dar se înșelase amarnic.

Sasha Wagner's clone <3
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: We meet again.   

Sus In jos

We meet again.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: