Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:10 am

• Se astepta la raspunsul acesta din partea lui Leloush.Isi daduse seama ca intrebarea nu fusese picanta ,dar maca fusese penibila.Si asta o bucura pe Jenny.Pentru cateva clipe nu mai zice nimic uitandu-se in jur,dupa care se uita la Lulu.Isi intoarce privirea spre Jane.
    - Jane,draga mea ce alegi? o intreaba Janny pe cealalta blonda. Deci?Asteapta raspunsul celeilalte blonde.Se gandise ca daca Jane va alege provocare nu ii va da ceva greu de facut;nu...provocarile cele grele le pastra pentru Leloush,asa ca o mica razbunare.

Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:15 am

Se gandea sa aleaga provocare din nou, insa era curioasa sa primeasca si o intrebare indecenta probabil, caci nu alesese niciodata adevar pana atunci. Ii arunca un zambet usor lui Jenny, dupa care isi trecu o mana prin parul lung.
Adevar, spuse convinsa, asteptand destul de nerabdatoare intrebarea. Era amuzant sa joace cu ea si cu Leloush, caci ieseau la iveala anumite lucruri cel putin interesante despre ei, fapt care, socant, nu o deranja pe Jane, pentru ca avea incredere in prietena si iubitul ei.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 7:46 am

• Se gandi ce intrebare sa ii puna celeilate blonde.Adevarul era ca jocul devenise destul de interesant mai ales ca acum se puteam afla lucruri picante despre prietenii ei si se puteau si distra.Cine credea ca de la o tema plictisitoare ajunsesera la o asa activitate distractiva,ci anume acest joc?Ei bine Jenny nu credea asta.Cand venise credea ca o sa se plictiseasca pana peste cap,dar acum nu mai crede acest lucru.
    - Bineee....Jane!Deci ai ales adevar!Nu o sa intreb ceva atat de picant sau pe cum ai crede.E adevarat ca te-ai culcat cu Leloush? zise Jenny privind-o fix pe cealalta blonda si asteapta raspunsul ei.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 7:59 am

Jane era deja sigura ca intrebarea avea sa aiba legatura cu Leloush, pentru ca Jenny banuia anumite lucruri intre cei doi. Poate ii spusese si baiatul cate ceva, habar nu avea. Insa nu o deranja oricum, pentru ca fata nu parea genul care sa barfeasca, ba chiar parea capabila sa pastreze un secret.
Auzind intrebarea insa, rosi toata, aproape instantaneu. Nu se asteptase chiar la intrebarea asta, pusa asa, fara ocolisuri.
Isi cobori dintr-o data ochii, insa pe buze ii aparu un zambet, care parca spunea nu numai ca raspunsul era afirmativ, ci ca ii si placuse. Nu se uita nici la ea, nici la Leloush.
Da, raspunse simplu.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 8:19 am

• Leloush tocmai deschidea linistit o sticla de wiskey din care lua cateva guri si exact atunci auzi intrebarea si raspunsul de la joc si scuipa tot ce avea in gura pe covor, marind ochii.
    - Luam-ar toti dracii! se enerva el cand vazu ca isi patase costumul preferat si mult iubitul covor. Ofta, lipindu-si o palma zgomotoasa in frunte, venindu-i sa intre in pamant.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 8:27 am

Jane mari ochii vazand reactia lui Leloush. Probabil ca Jenny nu stiuse asta inainte de reactiona atat de urat. Insa si daca stia, doar nu ii era rusine ca se culcase cu ea... Oricum, isi urma primul impuls. Apuca un prosop mic de pe masa si se aseza langa baiat, cu un picior sub ea.
Oh, Doamne, murmura, incercand sa ii stearga costumul, caci era evident ca era unul scump. Isi trecu mana prin par, apropiindu-se mai mult de el si concentrandu-se insa pe zonele umede. Nu e chiar asa rau, stai calm, murmura.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 1:28 pm

• Leloush inghiti in sec, incercand sa se calmeze. Inca nu-i venea sa creada ca Jennifer intrebare asa ceva...era clar, razbunarea era dulce pentru tanara blonda. Ofta, privind-o intristat pe Jane. Nu ii era rusine ca se intamplase asta cu Jane, dar se gandi ca ea nu ar fi vrut sa afle nimeni inafara de ei doi. Ofta, lasandu-si privirea in covor, nestiind ce sa zica.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 12:17 am

Bineinteles ca Jane ar fi preferat ca asta sa ramana intre ei doi, insa asta era, nu era un capat de tara faptul ca aflase si Jenny. Ea o cunoscuse pe blonda si avea incredere in ea, chiar daca blonda ii facea mereu nasoale lui Leloush. Nu era ca si cum s-ar fi plimbat prin toata scoala, spunandu-le asta tuturor. Reusi sa il stearga cat de cat pe costum si ii puse reconfortant o mana pe spate. Il privi putin dupa care, fara sa ii pese ca era si Jenny in incapere, ii saruta usor obrazul, parca spunandu-i sa se calmeze.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 11:39 am

• Leloush lua o gura mare de aer, incercand sa-si revina in simturi.
    - Ma duc sa ma schimb...puteti face ce vreti intre timp...sa da-ti drumul la muzica sau la tv, orice... murmura si ii zambi finut lui Jane, apoi se duse la scari, disparand in scurt timp. Se duse in camera sa si lua o pereche de blugi negri si un tricou simplu. Ramase putin in camera ca sa se linisteasca, sperand ca fetele nu se vor lua la cearta.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Dum Ian 06, 2013 5:20 am

Jane vazu zambetul finut al lui Leloush, insa ofta, lasandu-se pe spatarul canapelei. Chiar se intreba acum de ce reactionase Leloush asa, cand el nu parea genul care sa nu se laude cu relatiile si fetele lui. De ce era ea diferita? Se gandea ca poate se rusina cu ea, fapt care dadea nastere unor dileme interminabile. Poate era paranoica, insa nu era un lucru pe care sa il poata schimba.
Isi intoarse privirea catre Jenny, oftand din nou. De ce crezi ca reactioneaza asa? intreba, sperand sa gaseasca un raspuns la buna prietena a lui Lulu.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Dum Ian 06, 2013 8:05 am

• Wow!Lulu nu ai reactionat prea frumos,gandi blonda.Savura din plin razbunarea pe prietenul ei,dar chiar si asa regreta ca o facuse si pe Jane sa se simta prost.Isi intoarce privirea spre cealalta blonda.
    - Hmmm...cam greu de spus!Nu te ingrijora...el a reactionat asa doar pentru ca nu i-a convenit intrebarea ce i-am pus-o atata tot!Si in plus cred ca s-a cam rusinat de asta sau mai degraba e nervos pe mine ca am pus o astfel d intrebare...atata tot.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Dum Ian 06, 2013 1:22 pm

Aproba usor din cap, ascultand explicatia destul de logica a lui Jenny. Intr-adevar, poate ca reactionase asa doar din cauza intrebarii destul de indecente, nu pentru ca i-ar fi fost rusine cu ea. Insa era destul de paranoica Jane, contrar asteptarilor, asa ca isi facuse ceva probleme, poate chiar fara sa vrea sau sa gandeasca problema. Aproba din cap. Avu tendinta sa isi reia locul langa Jenny, insa se hotari pana la urma sa ramana pe cealalta canapeluta, langa locul lui Leloush.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 4:32 am

• Leloush cobori in cele din urma, imbracat mai casual, cu parul ciufulit si o expresie oarecum pierduta. Se abtinu sa nu ofteze si sa nu comenteze nimic si se aseza jos pe fotoliu, privindu-le cand pe una cand pe alta.
    - Ajunge cu adevar sau provocare...hai altceva. Carti sau nu stiu...orice va vine in cap, propune el usor ganditor.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Mar Ian 08, 2013 8:53 am

• Il privi pe Leloush.Adevarul e ca ii parea rau pentru intrebarea pusa.Stia ca fusese cam prea picanta chair si pentru gusturile ei si ale lui Lulu..si intrebarea asta il cam suparase.Ii arata tanarului o privire de genu''imi pare rau si te rog a ma ierti''.Se gandi la ce propuse el.
    -Da!Suna bine..sunt de acord cu idea ta Lulu!spuse blona si isi scoase bagheta cu care facu un pachet de carti sa apara. Ce jucam,dragilor?Ii privi pe rand asteptand sa se hotarasca ce joc vor juca.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Mier Ian 09, 2013 7:51 am

Lui Jane chiar ii parea rau ca jocul ce fusese amuzant si interesant trebuia sa fie oprit aici. Ar fi vrut sa afle mai multe lucruri despre cei doi, nu neaparat adevaruri intime, ci chiar si asa, despre conceptiile si perceptiile lor.
Se incrunta usor atunci cand auzi de un joc de carti, pentru ca nu prea avea chef, ca sa fie sincera. Trebuia sa fie o intalnire haioasa, nu asa.
Stramba putin din nas, lasandu-se pe spatarul canapelei. Carti, serios? intreba.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Mier Ian 09, 2013 8:40 am

• - Daca ai vreo idee mai buna, spune-o... mormai el plictisit, lasandu-se mai bine pe spatarul fotoliului, oricum lui ii pierise cheful de a face orice. Ar fi vrut sa se duca sa faca o baie plina de spume si sa zaboveasca acolo, in apa fierbinte, golind sticle de alcool fiindca asa se relaxa el. Isi freca ochii ca sa nu adoarma, era destul de obosit fiindca era stilul lui caracteristic de a nu dormi nici macar 10 ore pe noapte.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Joi Ian 10, 2013 12:43 pm

Jane ridica usor o spranceana, pentru ca raspunsul lui era oarecum rece si distant; insa nu avea sa faca o scena acolo. Nu pentru ca era si Jenny prezenta, ci pentru ca pur si simplu nu era genul care sa reactioneze asa. Se uita dintr-o data in jos, la mainile ei asezate bland in poala.
Nu stiu, ce-ar fi sa ne uitam toti trei la un film? Cred ca ar fi dragut, sugera timid, ridicand usor din umeri.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Vin Ian 18, 2013 6:51 am

• - De acord, aproba el si disparu din camera, intorcandu-se cu o cutie imensa de carton, plina cu DVD-uri cu filme. O puse pe canapea intre cele doua fete, scuturandu-si mainile caci fusese grea cutia. Puteti alege orice doriti...si daca nu va place nimic din setul asta mai am multe cutii asemanatoare pline ochi... chicoti acesta, destul de mandru de colectia sa gigantica de filme.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   Dum Ian 27, 2013 5:29 am

TOPIC CLOSED
Astropufi -> 340 puncte
Cercetasi -> 210 puncte
Viperini -> 360 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]   

Sus In jos

Homeworks with my beloved blondes [ PRIVAT]
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: