Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/12/2012

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 11:47 am

Terminând de mâncat, se ridică de la masă, bând și restul de suc din pahar. Se întinse ca o felină, privindu-l pe Damon. Se duse în spatele lui, își puse mâinile pe umerii lui și ridicându-se pe vârfete.
    Ce facem acum? Eu nu vreau să plec în cameră. Vreau să mai stăăăm. se plânse ea ca un copil, pe un ton absolut adorabil, cum îi plăcea ei uneori să vorbească.
    Făcu câțiva pași în spate și se lăsă să cadă în patul moale, zâmbind fericită, Chiar cu cele întâmplate în acea noapte, somnul îi prinsese foarte bine, redându-i starea de fericire specifică.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 1:13 pm

• - Putem sa mai stam...si sa facem orice numai sa nu ne uitam la filme...deja mi-a ajuns seara trecuta, clatina el amuzat din cap. Se tranti apoi in pat intr-o pozitie confortabila, cascand, cu toate ca dormise ca un porc pana la 12 lui tot ii era somn. Isi ciufuli parul negru si bogat, privind spre ea, asteptand sa vina cu o idee brilianta in legatura cu ce vor face. Ceva care sa-l tina treaz, atat voia, nu era pretentios.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 1:55 pm

Cred că nu mai ai chef să jucăm adevăr sau provocare.. deci altă idee. spuse râzând, întorcându-se pe o parte pentru a-l privi mai bine pe brunet.
    Clipi de câteva ori, căscând somnoroasă. Afară era soare, dar era sigură că nu era chiar atât de cald precum părea. Își ridică degetul, așezându-l pe nasul lui Damon și apăsând ușor. Părea amuzant, mai ales că Sasha făcuse o față tâmpă.
    Începu să râdă, dar tot continuă să apese cu degetul pe nasul lui, ca un copil mic.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 2:09 pm

• Damon ii indeparta degetul, dandu-si ochii peste cap si gandindu-se ce sa faca.
    - Hai sa ne jucam un joc...e simplu, eu ma gandesc la un cuvant, poate fi orice...si tu imi pui orice fel de intrebare despre el si trebuie sa ghicesti ce e... era unul din jocurile pe care le inventasera el si Stef cand erau mici...poate de aia obisnuia sa-l joace chiar si acum, fiindca era ceva ce-l lega de fratele sau.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 2:46 pm

Accepta propunerea, zambind dulce. Isi puse mintea la contributie, gangindu-se la o intrebare.
    E obiect sau fiinta? intreba, gandindu-se ca era o prima intrebare perfecta.
    Clipi de cateva ori, oftand mai apoi, fara motiv. Ii placea sa faca asta din plictiseala, plus ca mai dramatiza putin, ceea ce ii placea la nebunie.
    Totusi, acel joc propus de Damon era intr-un fel ciudat si totodata destul de greu pentru ca el se putea gandi la orice cuvant, iar Sashei ii era greu sa-l ghiceasca, mai ales ca ea nu prea avea noroc.
    Stii, inca ma mai gandesc la lupul de aseara... L-ai alungat o data. De ce a mai venit?
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 3:09 pm

• - Sincer, habar nu am. Important e ca am scapat de el. Hmm, e obiect.. raspunse ranjind, lasandu-se moale in pat, stand tolanit si balacarindu-se dintr-o parte in alta in timp ce casca. Astepta intrebarea urmatoare. Cuvantul era destul de simplu si era ce Sasha probabil folosea din moment ce era fata.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Vin Ian 04, 2013 3:23 pm

Ce forma are? intreba curioasa.
    Avea mult de gandit pentru ca, evident, nu avea nicio idee. Ofta scurt, privindu-l in ochi si parca dorind sa-i citeasca gandurile, pentru a afls cuvantul.
    Katherine? intreba fara sa gandeasca, stiind ca el se gandea mai mereu la ea.
    Bravo cap de pepene... Katherine e un obiect? isi zise in sinea ei, dandu-si seama de ce prostie zisese, tragandu-si o palma peste frunte.
    Incepu sa rada de propria prostie, privindu-l mai apoi pe Damon . Stia ca la cum gandea el ii va lua mult timp sa-l ghiceasca.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 3:14 am

• - Nu e Katherine...cu toate ca atunci cand jucam cu Stef de fiecare data se gandea cel putin unul dintre noi la ea si o punea pe post de cuvant al jocului, chicoti el amuzat, clatinand din cap. Nu are o forma anume, e neregulata si difera...si daca vrei sa ma intrebi si culoarea...poate avea orice culoare, poate fi chiar incolora! ranji el.

Deborah Lovegood's CLONE

Ultima editare efectuata de catre Damon Salvatore in Sam Ian 05, 2013 8:12 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 3:50 am

Tot nu avea nicio idee în privința cuvântului, dar după expresia lui Damon, nu părea un cuvânt.. tocmai decent, să zicem așa. Sau cel puțin, așa credea Sasha. Stătu puțin să se gândească, conștientizând că indiciile date de Damon nu o ajutau.
    Așaa, ce folos are? Cum îl folosești și ce face? întrebă realizând mai apoi cât de ciudat sunase întrebarea, începând să râdă singură.
    Își trecu mâna prin păr, hotărând să-l prindă cu un elastic de păr, ceea ce și făcu în următorul moment, zâmbind extrem de dulce.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 4:07 am

• - Il folosesc doar femeile..ah, si barbatii care sunt pe dos. Paai e pentru infrumusetare ca sa zic asa, dar nu e vorba de cosmetice.. veni raspunsul sau care clar o baga si mai mult in ceata pe Sasha. Si cand jucase cu Stef nu ghicise cuvantul desi statusera vreo 2 ore, timp in care frati'su ii pusese intrebari care mai de care mai tampite...care evident nu-l ajutau deloc.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 4:33 am

Fixativ? Gel de păr? întrebă râzând, știind că nu era niciuna dintre acele variante.
    Nu, clar nu avea nicio idee care să fie cât de cât bună, iar brunetul o băgase în ceață complet. Oftă scurt, lăsându-și capul pe spate. Se întoarse cu spatele spre el, dându-se mai la dreapta și întinzându-se orizontal, așezându-și capul pe abdomenul lui. Chicoti scurt, punându-și o palmă pe frunte, oftând, gândindu-se.
    Era un joc... destul de dificil, pentru Sasha, deoarece nu era chiar atât de buă la jocuri de logică.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 5:54 am

• - Fixativul si gelul de par pot avea orice culoare si le folosesc numai femeile? Doamne, ce blonda esti... o lua Damon la misto, ciufulind-o. Mmmda, nu e niciuna din astea...hai ca-ti mai dau indicii. Nu poate fi foarte mare, e de regula mic obiectul...si e moale, dar se intareste...ah, cred ca m-ai mult te-am bagat in ceata, incepu sa rada el destul de tare.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 6:24 am

Deci, clar, era complet în ceață. Începu să râdă la afirmația brunetului. Ea, blondă? Nici gând.
    Mulțumesc mult. Acum chiar nu mai știu nimic. spuse indignată, întorcându-și chipul într-o parte pentru a-l putea privi pe Damon, care probabil râdea de prostia ei.
    care e cuvântu ăla tâmpit? se întrebă în gând, deja devenind enervant. Mârâi scurt, apoi privi tavanul, în speranța că-i va veni vreo idee.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 8:13 am

• Damon incepu sa rada in hohote cand ii vazu expresia, lasandu-si capul pe spate. Sigur, Stef facuse fete si mai amuzante din cauza acestui cuvant, dar chiar si asa. Se potoli ramanand cu un ranjet rautacios.
    - Oja, scumpi, oja! clatina el amuzat din cap, caci era un cuvant extrem de simplu, dar la care pur si simplu nimeni nu se gandea ca ar fi cuvantul la care s-a gandit Damon, fiindca el de regula se gandeste numai la prostii.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 8:37 am

O bufni râsul, apoi îi trase o palmă în abdomen lui Damon, din joacă. Cum să nu se gândească la așa ceva? Și era un cuvânt atât de simplu...
    Cred că trebuia să întreb din câte litere e format cuvântul.. spuse ea gânditoare la sfârșit, reluându-și locul, cu capul pe abdomenul brunetului.
    Era o poziție ciudată, dar relaxantă. Oftă scurt, gândindu-se la un cuvânt.
    Așa, rândul tău. Pune întrebări. spuse zâmbind sadic, găsind un cuvânt cât de cât potrivit.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 8:59 am

• - E obiect, fiinta, animal? E palpabil? E ceva ce se afla in camera? La ce se foloseste? Poti trai fara el sau e ceva necesar? Ce forma, culoare, dimensiuni are? Se strica repede? Are miros? Se poti rani din cauza lui? E ceva benefic? turui Damon toate intrebarile care ii venira in minte, caci el facea asa tot timpul la jocul asta, spre deosebire de Stef care o lua pe rand si analiza raspunsurile.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 9:14 am

Începu să râdă când fu asaltată de mulțimea de întrebări și le luă pe rând.
    Obiect. Normal că e palpabil. spuse râzând în timp ce-l privea.Nu e în cameră. Folosit de vrăjitori. Poți trăi și fără el dacă ești un simplu om. Formă... nedeterminată. Culoare depinde și dimensiuni.. e lung. Dacă ești căzut în cap se strică repede, și normal. Nu, nu are miros... și ar fi ciudat dacă l-ai mirosi... Nici nu-ți poți imagina ce răni urâte face. Benefic... probabil. răspunse la toate întrebările, râzând.
    Era un obiect ciudat, și nu știa dacă Damon se va prinde prea curând de idee.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Sam Ian 05, 2013 12:15 pm

• - Lol, nu credeam ca pot pune atatea intrebari si sa nu aflu nimic folositor... ramase cu o fata serioasa, gen "straight face", clipind dezorientat si ciufulindu-si parul negru, oftand. Habar nu avea ce era...prima data se gandise era o bagheta, dar nu era destul de mare, matura...nu avea cum. Deci clar, ramasese fara idei si era in impas, dar i s-ar strange inima sa se dea batut deci nu stia ce sa faca.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   Dum Ian 27, 2013 5:31 am

TOPIC CLOSED
Cercetasi -> 470 puncte
Astropufi -> 460 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]   

Sus In jos

How to get in trouble in 10 steps [PRIVAT]
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: