Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Silence kid! [Private]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 11:07 am

Pierduse notiunea timpului, dar judecand dupa luminozitatea care era aruncata prin geamul langa care isi pierdea vremea, era undeva in jur de miezul noptii - mai mult sau mai putin. Se ascunsese in sectorul interzis pentru putina liniste si la sfarstit de program bibliotecare nu mai verificase toate sectoarele bibliotecii. Cu o carte deschis, cu coperta sangerii dar cu insertii aurii, dar al carei titlu nici nu se obosisese sa le mai citeasca. Era prea ocupat sa asculte melodiile din cele trei albume ale trupei HU pe care le pusesera in mp3 inainte de a pleca de acasa. Erau totusi destul de multe melodii, asadar destul de multe versuri carte necesitau o atentie aparte. Nu auzise usa de la intrare cand se deschise cu un scartait enervant.

Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 11:21 am

Pasi zambareata pe usa.Cautand pe cineva caruia sa-i provoace necazuri inevitabile,se apropie de Adrian,un tip dragut,dar nu ca si Damon.Ofta si il sperie.'BU!Toci,ce faci aici?Citesti?Stii,doartocilarii itesc noaptea.
Rase si il inghionti prieteneste.'Hai ma!Ca glumesc.si ii trase cu ochiul.'Serios,citesti?Nu uita ca,camera Soimeanilor e destul de mare.'Chicoti si isi trecu o mana prin parul sau lung si matasos.Se aseza langa tipul chipes si clipi din gene.'Ce citesti baby?'.Se indeparta brusc.'Ah!da.Tu ai pe Bo,aceea...'scoase limba dezgustata.Apoi ii trase cu ochiul si spuse:'Mai buna sunt eu.'

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 11:35 am

Ridica privirea din carte - pe care nu o citea - doar atunci cand o silueta necunoscuta ii aparu in campul vizual. Initial o ignora insa cand aceasta se opri in dreptul lui isi ridica privirea lenesa catre ea. Vorbea deci probabil vorbea pentru el. Isi scoase castile din urechi, auzind un "Serios. cistesit?. Ridica din spranceana si o lasa sa termine de vorbit. Era tipa aia de la ora de transfigurari. Ii uitase numele..
    Ti se pare cumva ca citesc? Pentru ca eu cred ca ascult muzica. Ii raspunse soimeanul. De cand o durea pe ea capul cat de mare era camera ochilor de soim si unde isi petrecea timpul.
    Aminteste-mi sa o bat pe Sasha cand o prind! Comenta baiatul observandu-i gestul de dispret. Isi trecu o mana prin par, ciufulindu-l mai tare decat era deja. Esti buna la ce? La pat sau la intelect? Spuse ironic soimeanul.

Anul II

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 11:50 am

Fata rase si apoi din nou seriosa:Pai,la ce crezi ca sunt?'Rase iar ca o nebuna si zise'Pai observ ca,citesti,domnule Ivashkov.si scose limba.'Pot sa ascult si eu?Te rooog.'insista ea.

Se uita la carte.Ridica o sprnceana si se intinse ca sa vada titlul.'Vampirii romani?Hm...am auzit de tara aia,Romania.Incuiatii o distrug!Mai ales aia...politicienii,nu?zise ea parand proasta.'Ma rog,imi dai si mie sa ascult?' si facu o mutra de catelus care parea stupida.Brusc,zambi si isi puse capul pe umarul soimeanului.'Te superi daca fac asta?'.mai adauga plictisita.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 12:08 pm

Ridica din spranceana. Ii stia numele de familie si probabil si prenumele, in timp ce el nu ii stia nici macar porecla. Sincer sa fiu, nu cred ca o sa iti placa. E rock si vocabularul pe care il folosesc baietii baietii astia nu e tocmai cel mai indicat pentru o fata de varsta ta. Ei bine nu credea ca era melodie a trupei asteia care sa nu contina cel putin o injuratura.
    Nu m-a interesat abosut niciodata politica vrajitorilor. De ce sa ma complic cu cea a Incuiatilor. Oricum e josnica. Ii raspunse baiatul serios. Nu ar fi intrat in politica nici macar daca ar fi fost platit. Era un mod mizer de a ascede la o putere pe care nu erai in stare sa o controlezi si mai aveai asupra ta si lumina reflectoarelor.
    Sorry. Nu te cunosc, nu am habar cum te cheama si nu e vorba ca ma supar dar faptul ca nu te cunosc nu imi permite sa te las sa faci asta! Ii raspunse soimeanul. O impinse usor cu aratatorul in tampla, cat sa o readuca in pozitia initiala, nu pentru a o lovi sau pentru ai provoca vreo durere. Prima impresie conta cel mai mult pentru el.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 12:22 pm

• Deborah iar furase o carte din sectorul interzis si acum o punea la loc. Ii auzi vocea lui Adrian si se duse intr-acolo. Ranji in coltul gurii scurt si veni prin spatele lui, punandu-i mana peste ochi, lasandu-l sa i le pipaie. Evident ca stia ca e ea, cine altcineva putea sa se joace cu mintea lui daca nu Bo? Ii trase pe spate capul stiind ca blonda deja stia de ei doi, deci nu-i pasa, sarutandu-i scurt buzele.
    - Trebuia sa ma iubesti, incepu ea asezandu-se pe masa din fata lui, luandu-i mainile si punandu-le pe coapsele ei subtiri. Am facut rost de o casa si putem sa ne ducem acolo cat inca mai e vacanta...si putem face orice in ea, fiindca va fi numai a noastra, spune referindu-se si la "intamplarea" de la lac, fluturandu-si genele, stiind ca pe el il va incanta ideea.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 12:37 pm

Ramase gen 'poker face'.''Mda..deci ea e...stai!E nepoata lui Lovegood!Oh frateeeee!'.
'Buna Deborah.'zambi si apoi zise pe un ton rautacios'Ce faceti voi doi nebunilor?' si ii arata cu degetul jucaus.'Hai ma,ca glumesc.Si nu voi zice la nimeni,nu ca m-ar crede cineva.'Zambi si lua o carte cu cotor stralucitor...scria Viata'Hei,ce e cartea asta?Scrie pe ea Viata.Ati mai auzit de ea?'.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 12:53 pm

Inchise cartea, impingand-o din fata lui. Si ce te face sa te indoiesti ca nu te iubesc? Ii raspunse satenul pe acelasi ton. O saruta inapoi, la fel de scurt. Imi place cum suna!
    Vocea blondinei ii aminti de prezenta ei. Stia de ce se intamplase la lac? In acea seara? Imposibil. Se asigurase ca nu avusera martori. Isi scoase din ureche si cealalta casa, lasand-o sa cada pe suprafata de lemn cu un zgomot. Oricum volumul era dat destul de tare dar ce mai conta.
    Ce vrei sa spui cu "nu voi spune la nimeni"? O intreba soimeanul pe un ton serios. Daca ii vazuse in seara aceea... ei bine era nevoit sa scape de martori. Deja intreaga scoala stia despre relatia lui cu Bo - lucru care nu il deranja deloc - si nu avea nevoie de si mai multa popularitate. El, popular? Cuvintele astea nu aveau de ce sa caute in aceeasi propozitie.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 1:07 pm

• - Nu ma indoiesc, stiu deja ca ma iubesti, mi-ai demonstrat... zambi ea jucaus, sarutandu-l pentru a treia oara, apoi isi indrepta privirea spre Anne plecandu-si capul in semn de salut. Nu stia de ce se petrecuse la loc? Nu avea cine, cum sa-i fi vazut...sau auzit, nu facuse chiar asa mult zgomot, totusi. Se incrunta, asteptand sa vada ce va zice, la ce se referea.
    Stia de carte, dar prefera sa nu spuna nimic, ii promisese lui Xan ca n-o va face si chiar daca nu se mai intelegea cu el nu voia sa-si incalce promisiunea.

ooc: anto a iesit, va posta maine

Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 1:13 pm

t]]-Pai nu am vazut ca va giugiuliti de fata cu mine?Ah!da.Acum cred ca m-am prins.Am o pelerina invizibila.Stiu povestea aia cu talismanele mortii!Si ma rog ce ar trebui sa stiu?
Fata,desi parea proasta,nu era.Le zambi celor 2 si apoi rase.
-Stiu ca par proasta dar nu sunt.Ca de exemplu,mi-am facut tema la Transfigurare.Serios,am facut-o!
Stia ca nu o credeau asa ca insista.Rase apoi si se intinse pe podeaua rece...[/b]

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Mier Dec 26, 2012 1:26 pm

• - Nimic, nimic, e o gluma intre noi... murmura, fluturandu-si incheietura ca si cum nu ar conta. Cum nu mai era nimeni in preajma inafara de ei, Bo isi schimba locatia, asezandu-se in poala lui Adrian ca sa-l tachineze, Isi duse bratele in jurul lui, ridicand o spranceana cand auzi de tema la transfigurare de care ea chiar nu se obosise sa se ocupa deocamdata. Era muult prea preocupata de ce sa-i faca lui Adrian cand vor sta amandoi in aceeasi casa si ohh, avea atatea de idei prin care sa-l "tortureze". Aproape bufni in ras cand tanara se puse pe jos, dar se abtinu si isi indrepta privirea diabolica spre Adrian, parca spunandu-i "it will be so much fun in ouw new house".

Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Joi Dec 27, 2012 12:40 am

-O joaca?Atunci de ce ii stai in poala?Si de ce l-ai sarutat?Daca era o joaca....ma rog,crede-ma ca stiu cand e joaca,cand nu e.
Rase apoi se ridica,punand cartea la loc.'Ce carte stupida!Cica "Viata"!Uau!Ce dramatic!'.Se uita la cei 2 apoi la roba ei patata.Rase incet.'Ce neindemanatica sunt!Ma patez chiar si cu biscuiti!'Le zambi celor 2 si spuse timid:
-Serios,voi ce credeti despre Damon...Damon Salvatore?
Se inrosi toata si isi indrepta privirea inspre tavan.Nu avea unde altundeva sa se uite.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Joi Dec 27, 2012 2:12 am

• - Nu ma refeream ca sunt o gluma toate astea, saruturile si faptul ca suntem apropiati, ci lucrul ala de care crezi tu ca nu vrem noi sa aflam.. ii explica urmarindu-i slueta care ducea la loc cartea, zambindu-i scurt. Cand ii auzi urmatoare intrebare se uita mai intai intrebatoare la Adrian, care ridica din umeri, inca tinand-o in brate, apoi isi intoarse privirea spre blonda. Aaa, Damon e play boy-ul si nemernicul scolii, dar daca te imprietenesti cu el cu adevarat poate sa-ti fie alaturi pe veci...daca ai taria sa-i suporti glumitele deplaste si faptul ca daca a aflat ceva stanjenitor despre tine spune la toata scoala sau te santajeaza cu asta.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Joi Dec 27, 2012 9:42 am

Isi incolaci bratele in jurul taliei ei. Isi indrepta privirea spre viperina, abandonand subiectul "lacul".
    Cat despre tema de la transfigurare, ei bine uitase complet de ea. Oricum nu intelesese nimic din ora deci despre ce ar fi putut face eseul?!
    Bo are dreptate. Damon este poate cel mai naspa tip din scoala si totusi imi este cel mai bun prieten. Raspunse Adrian scurt. Tipul era un ipocrit notoriu dar daca ajungeai sa il cunosti indeajuns de bine iti dadeai seama ca era chiar ok. Cred ca si eu ma regasesc in descrierea asta! I se adresa enigmatic Deborei, cu un zambet seducator pe buze.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Joi Dec 27, 2012 9:51 am

Deborah rase si se apleca putin ca sa-i sopteasca la ureche, sa auda numai el:
  • - Da, asa e, dar cel putin tu nu i-ai dat jurnalul lui Katherine lui Damon....inca! Desi nu m-ar mira s-o faci! i se adresa complet amuzata, muscandu-l jucaus de lob si indepartandu-si capul, fluturandu-si genele la fel de jucausa. Daca tu esti naspa si eu sunt implicit ingrozitoare, nu? clatina ganditoare din cap. Adica, daca nu as fi, cum ne-am suporta unul pe altul si cum ne-am intelege? afisa un zambet "diabolic" luandu-si aerul acela serios, care chiar si asa tot de amuza. Se abtinu cu greu sa nu revina asupra subiectului cu casa, care era dementiala, nu era a ei, ci a unei prietene vechi care pleca in vacanta in Honolulu sau o locatie de care Deborah nu auzise si casa ei avea piscina interioara plus alte distractii...

Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Vin Dec 28, 2012 11:58 am

Ridica o spranceana cand auzi de chestia cu jurnalul.'Damon...asa,deci chestia aia numita baiat sau barbat sau ce o fi,a facut un alt lucru rau'.Ranji si spse:
-Deci acel Damon a facut ceva rau,nu?dupa care zambi acru si scuipa.
Rase si se ridica,dand sa plece.
-Va las pe voi doi aici...eu trebuie sa plec...am...treaba.
Rase iar si ii saluta cu mana,plecand.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Vin Dec 28, 2012 12:07 pm

• Deborah astepta ca blonda sa dispara cu totul din peisaj, apoi il privi foarte serioasa pe Adrian, incrucisandu-si bratele sub piept.
    - Hmm, fata aia s-a dat cumva la tine ?! Cu toate ca risc sa afle toata scoala, pana la urma o sa aplic metoda de i-am sugerat-o lui Katherine si am sa-ti lipesc un autocolant pe cap pe care sa scrie APARTIN LUI BO, isi invartii ea ochii suparata, insa cand ii vazu fata... nu se putu abtine sa nu rada si sa nu-si duca bratele dupa gatul lui si sa-l sarute, chiar si doar pentru cateva clipe. Ramase cu chipul langa al lui, in timp ce-si umezea buzele usor. Stii ca esti doar al meu, da?! intreba ea retoric, fluturandu-si genele inocenta, cu alt zambet nevinovat pe chip. Da, era posesiva, si da nicio tarfulita tampititca nu avea voie sa puna mana pe ce e al ei.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Sam Dec 29, 2012 2:23 am

Pa pa! O saluta plictisit soimeanul pe Anne. Cam repede plecase dupa ce incercase o tentativa nereusita de ... a se da la el?! Mda... probabil asta ii fusese intentia. Si cam ce treaba ai putea sa ai la o ora atat de tarzie in noapte?! Defapt... mai bine nu ar primi nici un raspuns.
    Isi intoarse burc privirea catre Bo.
    Si daca s-ar fi dat la mine ce? Esti cumva geloasa sau nu ai destula incredere in mine cat sa stii ca nu ma uit dupa toate individele din scoala? Raspunse Adrian revoltat. Adica da, ar fi flirtat cu ea daca si Bo ar fi avut un altfel de temperament si nu spun asta pentru ca vezi doamne i-ar fi fost frica de ea.
    Ii raspunse la sarut, supararea diminuandu-se cat de cat. Normal ca stiu. Dar tu stii asta? O intreba la randul lui.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Sam Dec 29, 2012 2:41 am

• Deborah ii zambi la fel de nevinovata, cu toate ca o luase putin valul si il privi in ochi cu irisii sai de un albastru limpede, afisand cea mai angelica fatuca posibila.
    - Normal ca si eu stiu, nimeni nu se atinge de mine, decat tu! veni si replica ei si il mai saruta odata scurt, tot pe buze. Isi verifica ceasul de la mana si marii putin ochii cand vazu cat e de tarziu si ei claar nu aveau ce sa caute in Sectorul Interzis. O pateau rau de tot daca erau prinsi, caci incalcau cel putin 2 reguli. Ce ar fi sa o luam si noi din loc? Chiar nu am chef de pedepse sau asa ceva... clatina din cap, apoi ii aparu un ranjet nu prea cuminte pe buze. Decat daca sunt din partea ta si sunt intre ghilimele.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Sam Dec 29, 2012 3:00 am

Scutura din cap in semn de negatie. Isi stranse mp3, bagandu-l in buzunar, in clipa urmatoare isi aminti ca ar fi trebuit sa stranga castile in jurul mp3-ului. Sa descalceasca firele nu ii suradea prea tare.
    Nu in seara asta. Haide sa mergem. Ingrijitorul poate sa vina din clipa in clipa si cum ai spus si tu, pedepsele nu sunt bine venite in seara asta. Ii raspunse baiatul usor obosit. Dar as putea sa te inchid aici si pana dimineata poate esti gasita de cineva. Zise amuzat.
    Isi trecu o mana prin par, ciufulindu-l intr-un mod irezistibil si se ridica de pa scaun, fara sa o dea pe Deb pe jos, in podeaua atat de prafuita si pe care o ura.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Sam Dec 29, 2012 3:07 am

• Deborah aproba, balansandu-si picioarele doar pentru cateva clipe. Era tarziu si daca statea sa se gandeasca mai bine...si ei ii era destul de somn si probabil nu judeca asa de bine la ora aia. Oricum facuse o performanta ca nu se infipsese bine de tot in parul blondei si n-o lasase fara intreaga podoapa capilara.
    Ofta si se dadu jos de pe scaun, prinzandu-l usor de brat pe Adrian si tragandu-l spre iesire. Se uita in dreapta, stanga si nu era nimeni asa ca pasira amandoi spre coridoare. Presupunand ca el o va conduce ca deobicei o lua spre pivnita viperinilor.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   Dum Dec 30, 2012 2:22 am

TOPIC CLOSED

Adrian Ivashkov - 70 galeoni
Deborah Lovegood - 80 galeoni
Sookie Stackhouse - 60 galeoni

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Silence kid! [Private]   

Sus In jos

Silence kid! [Private]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Biblioteca :: Sectorul Interzis-
Mergi direct la: