Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Clubul Duelistilor

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 7:10 am

• Leloush reveni la forma normala privind-o cu ochii lui de gheata. Nu mai conta faptul ca fusese declarat remiza, ci doar ca fusese mintit, lucru care nu il suporta. El fusese sincer cu ea de la bun inceput, nu se prefacuse un inger doar ca s-o cucereasca sau asa ceva, ii aratase ca e arogant si narcisist si mai presus decat asta admisese in fata ei despre copilaria stanjenitoare. Ea ce facuse? Il jucase pe degete, isi batuse joc de el cum stiuse mai bine, fusese marioneta unei fete rasfatate, fiindca asta considera Leloush ca era, ca sa nu dea o explicatie mai urata faptelor sale.
    - Sper sa nu te mai vad prea curand, aproape ca scuipia el, maraind, apoi se duse spre iesire.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 7:16 am

Blondina realiza ca Leloush avea sa fie suparat pentru ea, deoarece acum toata lumea presupunea ca ea era urmasa Lordului; ceea ce era adevarat, insa ar fi trebuit sa ramana un secret. Se temea mereu, zi si noapte, pentru ca daca se afla, in orice moment o echipa de Aurori putea fi pusa pe urmele ei sa o ucida si sa ii omoare si tatal, numai pentru ca presupuneau ei ca cine stie ce plan malefic puneau acum la cale. Avusese un motiv bun sa nu spuna asta nimanui, nici macar tanarului Astropuf.
Isi ridica ochii auzind vorbele extrem de dure ale acestuia; ochii albastri erau deja inlacrimati si tulburi, pentru ca nu isi dorise sa se ajunga aici.
Leloush, asteapta! striga dupa el, coborand de pe scena. Miscarile bruste o ametira din nou insa. Ducandu-si o mana la frunte, inchise ochii strans si se sprijini de pista, incercand sa isi revina.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 7:25 am

• Isi indrepta privirea de gheata spre ea, dar nu se duse sa o ajute, stia ca efectul vrajii disparuse si avea sa se simta bine in probabil cateva minute. Se intoarse cu totul, incrucisandu-si bratele sub piept, avand o statura impunatoare si infioratoare chiar daca priveai cu atentie.
    - Sa astept ce, sa-ti bati din nou joc de mine si de tot ce simt ? Sa vezi daca mai merge si a doua oara? Oh, haide, nici macar eu nu sunt atat de prost! rabufni pe o voce dura, invartindu-si iritat ochii, maraind din nou nemultumit.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 9:18 am

Jane se astepta ca Leloush sa fie oarecum suparat, poate dezamagit la aflarea vestii. Insa din nou, probabil ca toata lumea era dezamagita. Fusese un moment important in viata ei, care o facuse sa se intrebe emotionata ce va urma. Va recunoaste pur si simplu cine este, riscand sa fie ucisa de o armata de Aurori, sau va continua sa se ascunda, negand totul? Oricum, atrasese mult prea multa atentie nedorita, fapt care o speria putin, chiar daca nu voia sa recunoasca.
Ochii ei mari si albastri se scaldau inca in lacrimi, pentru ca nu voia ca pe langa necazul ce ii ameninta viata sa il piarda si pe acest baiat. Deschise ochii si il privi bland, inghitind in sec la auzul reactiei lui dure, destul de crancene avand in vedere impasul in care se afla.
Poftim? Cand mi-am batut eu joc de tine? intreba, buzele tremurandu-i anemic.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 9:33 am

• - Cum cand? aproape ca tipa el, exasperat, trecandu-si o mana nervos prin par cu toate ca isi striga aranjamentul meticulos al suvitelor la care lucrase toata dimineata. In tot acest timp! Nu mi-ai spusn ca esti fiica lui Voldemort, ti se pare putin ? Ce am fost eu pentru tine, jucaria ta sexuala? Cred ca m-ai mintit cand ai spus ca nu mai facusei alta ca sa te cred inocenta si... rabufni el, fara sa-si dea seama ce prostii spune si ca o raneaste in timp ce ochii sai parca era rosii de furie.
    Isi musca buzele si mearsa in cerc in camera, ca un leu in cusca, incercand sa nu dea cu pumnul in perete sau un gest asemanator, fiindca deja oricum rabufnise, spunand doar lucrurile urate care ii trecusera prin cap, fara sa se gandeasca la consecinte sau la faptul ca nu avea deloc dreptate, nu avea doar orgoliu ranit, nu era mai mult de ata, simtea ca il doare inima pe care multi considerau ca niciodata nu a avut-o...

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 9:43 am

Voia sa ii spuna atat de multe, voia sa ii explice de ce ascunsese totul de el, insa Leloush continua sa fie nervos si sa atunce cuvinte nepermis de grele, vorbe extrem de dure care ii aruncau cutite drept in inima. Nu spusese asta nimanui, niciodata, pentru ca si asa era destul de retrasa. Ce s-ar fi intamplat daca stia lumea? Se temea pentru viata ei, insa tanarul nu parea sa vrea macar, sa incerce sa inteleaga.
Auzind insa a doua parte, duse o mana la gura si izbucni in plans; nu i se mai intamplase vreodata in viata ei sa planga de fata cu cineva. De fapt, nici nu stia sigur daca plansese vreodata chiar singura fiind.
Cum poti sa spui asta? reusi sa spuna, indreptandu-se catre iesire, desi era evident ca nu avea sa paraseasca incaperea. Lacrimile ii curgeau siroaie, asa cum nu se mai intamplase vreodata; doar pentru el.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 10:51 am

• - Pentru ca asa ma simt...de parca m-ai fi jucat efectiv in picioare... vocea sa nu mai fu la fel de dura, fu moale, obosita, in timp ce privea in gol. Nu simtise niciodata nimic pentru o fata, se jucase cu toate, se culcase cu ele apoi le abandonase. Singura fata pe care nu o batjocorise fusese Jenny pentru ca ea reprezenta altceva pentru el, ii fusese atata amar de vreme cea mai buna prietena. Insa cu Jane chiar fusese altfel, lasase la o parte egoismul, aroganta si toate defectele care il caracterizau numai ca sa-i fie pe plac fetei si sa se comporte dragut cu ea, asa cum crezuse ca ar fi merit. Se deschisese intr-un fel in fata ei cand ii spusese unele lucruri pe care nu le stiau unele persoanele, rude, care ar fi trebui sa-i fie apropiate. Ofta in timp ce buzele ii tremurara. Nu plansese niciodata, decat cand fusese copil, dar dupa varsta de 7 ani jumate, nu varsase nicio lacrima pentru nimeni, si nici acum nu putu sa o faca... nu la exterior.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 10:57 am

Se opri pe loc, respirand greu, sacadat. Observa schimbarea usoara din glasul lui Leloush, fapt care o facu sa se gandeasca ca poate reusea sa ii explice si sa salveze aceasta relatie, de orice ordin era ea. Prietenie sau ceva mai mult, nici nu conta; nu voia sa il piarda definitiv pentru ca descoperise in el niste lucruri care o completau. Niciodata in viata ei nu mai simtise asta si nu voia sa ii scape acum printre degete.
Isi sterse usor lacrimile de pe obraji, sperand sa reuseasca sa se calmeze. Ochii ii erau inca rosii si inlacrimati, insa macar putea sa vorbeasca cat de cat normal. Se intoarse cu fata la el si se apropie destul de mult, chiar daca probabil te speriai de chipul ei brazdat de siroaie ce pareau fara sfarsit.
Leloush, intelege-ma... Nu am spus nimanui lucrul asta, in viata mea. Tu iti dai seama ce ar insemna? Iti dai seama cat de frica imi e sa se afle? Cum as putea sa tin piept celor care ar vrea sa ma ucida? Tata e intr-o stare foarte proasta, nu e ca si cum mai are puterea de alta data, sopti cu voce tremuranda, uitandu-se mai mult in pamant.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 2:35 pm

• - Credeai ca as fi in stare sa spun la altcineva sau sa te ucid cu propriile mele maini? Imi pare rau, dar mi-e teama ca... nu inteleg de ce ai facut asta, de ce n-ai avut incredere in mine cu toate ca nu ti-am dat niciodata vreun motiv pentru care sa o faci...m-ai dezagamagit, poate as putea trece peste asta daca ar fi doar atat, dar in primul rand ai facut si altceva si mai grav, m-ai distrus... spune pe o voce lipsita de ton, privind din nou un punct imaginar. Inghiti cu greu in sec si incepu din nou sa-si continue drumul spre usa, nu mai erau mult, erau doar cativa pasi pe care ii facu fara sa se uite in urma, nu se mai simtea in stare nici sa o priveasca dupa duelul in care aflase ca Jane Rivers de care se indragostise nici nu exista, era doar Jane Riddle, fata lui Voldemort.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Joi Dec 27, 2012 11:43 pm

Nu era asta, nu era faptul ca nu avea incredere in el si se gandea ca el ar fi cel care ar trimite o armata de Aurori pe urmele ei. Insa isi respecta tatal foarte mult si replica lui fusese clara - sa nu afle absolut nimeni, oricata incredere ar avea in persoana respectiva. Pentru ca poate nu avea sa duca vorba mai departe, insa erau atatea moduri in care cineva putea auzi, cineva cu intentii nu tocmai ortodoxe. Lacrimi cristaline ii tulburau din nou ochii, insa Leloush parca era orb, imun la toate acestea. Nu intelegea ca Jane Riddle nu plansese niciodata, pe cand acum se tara practic catre el, ca sa nu il piarda?
Il prinse de mana si veni chiar mai aproape, pentru ca el sa nu plece inainte sa clarifice situatia.
Am incredere in tine, Leloush, sopti ea. Insa nu am crezut ca acest fapt ar fi un asemenea impediment pentru tine. Nu credeam ca numele e atat de important. De ce te-am distrus, cum? Ce vrei sa spui cu asta? Nu ti-am facut nimic, am incercat sa te protejez, si pe tine si pe mine insami, pentru ca stiu cum s-ar uita oamenii la mine daca ar sti...

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 2:22 am

• - Mi-ai ascuns un lucru foarte important, m-ai mintit...eu nu ti-am ascuns niciodata nimic, ai stiut de la inceput ca nu sunt un tip care e vreun sfnat si nu a facut nimic rau niciodata, insa cu tine am avut intotdeauna cele mai bune intentii si am incercat sa ma port exemplar, iar tu stii prea bine...ca nu-mi sta in fire sa fac asta, absolut deloc... murmura desi deja simtea ca ramane fara cuvinte. Isi dadea seama ca intr-un fel exagerase rau de tot si o acuzase de unele lucruri neadevarate. Ofta privind-o putin pierdut, si-i mangaie usor obrazul fara sa stie ce-l apuca in timp ce genele sale se contopeau, caci era atat de obosit si il durea atat de tare...durere pe care n-o simtise niciodata fiindca fusese un nepasator si un nemernic, dar parca acum nu mai era asa, ea il schimbase.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 4:38 am

Desi nu era la fel de nervos si chiar furios ca inainte, vorbele lui Leloush parca ii rasucea cutitul in rana blondei. Nu ii placea faptul ca se aflase, ba chiar o speria aceasta respectiva. Zvonurile zburau prin Hogwarts nepermis de repede, ceea ce o facea sa isi puna multe intrebari si sa isi faca mii de probleme, si pe buna dreptate. Insa daca avea sa il piarda si pe el, care era poate singurul din scoala care o tinea in picioare in vremurile grele pe care le traia, nu stia ce avea sa faca.
Mana ei merse delicat peste a lui atunci cand ii atinse obrazul.
Leloush, te rog... Sunt fiica lui, asa e; ceea ce inseamna ca nu plang niciodata si sunt mereu superioara, trebuie sa fiu. Uita-te la mine, nu e chiar asa acum. Mi-e frica, mai ales acum ca s-a aflat. Mi-e frica de Minister, mi-e frica de cei din jurul meu, mi-e frica si de mine insami. Asa ca te rog... nu ma lasa si tu. Te rog, sopti, o alta lacrima grea brazdandu-i obrazul.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 5:03 am

• - De mine ti-e frica? intreba nesigur, oftand, stergandu-i lacrima cu degetul mare si aducand-o usor in bratele sale, cu chipul umed in pieptul lui, in timp ce-si trecea intr-un mod reconfortant mana prin parul ei, incercand s-o linisteasca, desi clar nu se pricepea la asta. Inchise ochii, adulmecandu-i parfumul si incercand sa scape de toti nervii care ii acumulase parca prea repede, intr-un timp mult prea scurt. Ramase asa, asteptand raspunsul ei, desi i s-ar fi parut absurd ca raspunsul sa fie da, el nu i-ar fi facut niciodata niciun rau ,chiar daca era fata Lordului Intunecat.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 5:11 am

Tremura slab atunci cand ii sterse bland lacrima. Mergeau pe drumul cel bun sau, cel putin, asa credea ea. Isi dorise mereu sa fie o fata normala, ca toate celelalte, asa ca nu voia ca Leloush sa faca o tragedie din acest fapt, din originea ei. Si-ar fi dorit ca el sa o trateze la fel acum ca inainte, caci ea era aceeasi, pana la urma.
Suspina usor atunci cand o lua in brate si isi trecu recomfortant mana peste spatele ei. Ii inconjura talia cu bratele si isi lasa fruntea pe pieptul lui, incercand sa se calmeze.
Nu, raspunse scurt, caci nu voia sa insiste asupra acestui subiect. Trebuie sa intelegi, Lulu. Sunt tot Jane cea de dinainte...

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 5:52 am

• - Poate ca tu esti aceeasi, dar nu mai sunt la fel de sigur in privinta mea... murmura buzele sale strambandu-se slab, aproape insesizagil . Era constient ca se schimbase foarte mult, insa unele din schimbari se pastrasera, altele nu, acum Leloush fiind complet de tanarul cu care se intalnise Jane in acel magazin. Nu o indeparta inca, desi simtea nevoia sa plece pentru a-si aduna gandurile, pentru a o pune o ordine in ele si a clarifica ce simte, ce crede, ce vrea sa faca in continuare fiindca se simtea destul de zdrucinat si nu avea habar in legatura cu se va intampla in propriul viitor.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 6:02 am

Blondina rupse bland imbratisarea, ridicandu-si ochii mari si tulburi catre baiat. Ea nu se considerase niciodata o fata frumoasa, vazand multe mai spectaculoase decat ea, insa stia ca nu era nici urata, probabil aflandu-se undeva pe la jumatate. Acum insa, era constienta de faptul ca nu mai avea deloc chipul de dinainte, caci ochii ii erau rosii si umflati, iar obrajii mult prea palizi. Si daca in mod normal s-ar fi ascuns cumva, acum voia sa il lase pe Leloush sa o vada naturala, asa cum era intr-un moment mai slab al vietii.
Puse bland o mana pe ceafa lui si, ridicandu-se pe varfuri, isi lipi foarte usor buzele de ale lui, doar ca sa ii demonstreze ca nimic nu se schimbase, nimic nu trebuia sa se schimbe.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 8:20 am

• Nu o respinse, nu se simtea in stare s-o mai faca, o facuse deja imediat cand aflase cine era si isi varsase nervii spre ea inainte sa redevina lucid. Isi duse incet mainile in jurul ei si raspunse sarutului fara forta, tandru, rupandu-l decat atunci cand nu mai avu aer si o tinu in bratele sale, ascunzandu-si chipul in parul ei moale fara sa mai zica ceva, nu stia inca ceva, era inca destul de tulburat si ar fi scos din nou numai prostii pe gura, prostii pe care nu voia sa le zica cu voce tare, ci sa le tina pentru el fiindca erau deocamdata lipsite de sens, nici macar nu se conturase bine in mintea sa cnfuza.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 8:43 am

Se bucura acum de toate lucrurile mici pe care altfel poate ca le-ar fi ignorat. Se bucura atunci cand Leloush nu o impinse, nu se retrase, ci ii raspunse sarutului; se bucura atunci cand mainile sale ii inconjurara talia. Nu isi dorise sa se ajunga acolo, doar din cauza orgoliului pe care era evident ca il aveau amandoi in cantitati uriase. Nu isi dorise sa fie pe punctul de a-l pierde.
Isi sprijini bland fruntea de umarul lui atunci cand el isi ascunse chipul in parul ei bogat. Ii spusese niste lucruri care inca o dureau, lucruri neadevarate, cum ca ea nu ar fi fost virgina si ca ar fi spus asta doar ca sa il atraga pe el. Asta o facea sa para o femeie usoara, desi nu era asa.
Nu te-am mintit, sopti, clatinand usor din cap. Ti-am ascuns acest lucru, insa in rest nu te-am mintit cu nimic.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Dec 28, 2012 8:57 am

• - Imi...pare rau. Am sarit cu gura ca prostul, eram orb de furie si aberam...nu vorbeam serios. zise inghitind in sec si oftand.
    Ii era greu sa recunoasca atunci cand gresea, caci de cele mai multe ori, indiferent de subiect si circumstante, el avea mereu dreptate si era obisnuit ca ceilalti sa-si ceara scuze si el sa se mai gandeasca daca le accepta sau nu. O mangaie bland pe cap, apoi o privi din nou:
    - Hai sa mergem de aici, a fost o zi lunga... murmura abtinandu-se alt oftat
.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   Vin Ian 04, 2013 2:46 pm

TOPIC CLOSED

Leloush Petrova - 220 galeoni
Jane Rivers - 220 galeoni

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Clubul Duelistilor   

Sus In jos

Clubul Duelistilor
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Camera Necesitatii-
Mergi direct la: