Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

I love U and U love me![PRIVAT]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Dum Dec 30, 2012 1:43 pm

Beatrice simti cum vesta ei este data jos si inrosi, insa stia ca nu poate face asa ceva. Il opri pe Xan, impigandu-l putin mai departe de ea:
- Daca astea erau intentiile tale, sa stii ca eu nu pot face asa ceva, spuse Bea uitandu-se in ochii cercetasului cu o expresie impasabila si foarte serioasa.
- Eu trebuie sa.. aa.. fata nu mai stia ce sa spuna, era fericita ca baiatul se oprise la timp si isi daduse seama de greseala sa, dar se simtea totusi foarte ciudat. Ma duc sa iau putin aer. Am nevoie .

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Lun Dec 31, 2012 3:20 am

Se intinse pe pat,privind la tavanul din lemn.Avea in minte o gramada de lucruri,mai ales la faptul de acum cateva momente.Nu o baga in seama pe Bea cand iesi afara...ofta Se cutremura,dupa care se ridica pe vine.Privi la focul slab din semineu.Lua jurnalul care era aproape cenusa si il mai rasfoi odata.Mda...nimic nou!Doar razbunare,zilele in care se va razbuna etc. etc. etc.Privi pe fereastra la fata.Ofta si merse afara la fata.
-Scuze,mainile mele actioneaza singure de multe ori.
Ii zambi dulce si o saruta pe crestet.
-Si nu,nu astea imi sunt intentiile.Haide inapoi,iti e frig.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Lun Dec 31, 2012 4:28 am

Viperina simti prezenta baiatului venind, dar nu se intoarse, continua sa priveasca catre cer. Inainta spre gradina si se aseza pe vine. Mirosul de iarba proaspat taiata infunda aerul, iar lumina lunii se reflecta frumos in ochii tinerei, descoperindu-le culoarea. Ca prin vis, Bea il auzi pe Xan vorbindu-i si isi intoarse capul catre el. Ii zambi si se ridica urmandu-l inapoi inauntru. Se intinse pe pat si inchise ochii reflectand imaginea din gradina. Expira usor si isi trecu mana sub perna intorcandu-se catre margine si dezchizandu-si ochii catre focul din semineu. Jurnalul se facuse scrum. Isi ridica privirea catre baiat, insa nu-i spuse nimic, doar tacu.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Lun Dec 31, 2012 5:16 am

Credea ca se suparse pe el...in fond,facuse ceva necugetat.Se uita in ochii fetei si spuse:
-Te rog,zi-mi ceva!Daca esti suparata pe mine o poti termina cu mine!Doar zi-mi ceva...te rog!
In ochii sai jucau lacrimile.O stranse de mana si o privi in ochi.Chiar nu vroia sa o piarda si pe ea...Ofta si isi puse capul pe perna,asteptand raspunsul fetei care parea afi negativ.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Lun Dec 31, 2012 5:23 am

Cuvintele baiatului se auzeau ca un ecou neincetat in mintea fetei. Nu vroia sa se termine, dar nu vroia sa continuea asa. Isi ingadui doua minute de gandire. Treceau atat de incet, incat i se parea ca nu se mai terminau. Luse o decizie, pe care o considera cea buna si spera sa fie asa.
Il privi in ochi pe baiat si ii zambi. Lua o gura mare de aer si ii spuse:
- Nu.. nu m-am suparat, cuvintele ii ieseau pe gura ca scoase cu clestele, atat de greu ii era sa le pronunte, insa era hotarata si nu mai putea schimba nimic.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 5:12 am

Ofta si cu un ton ciudat zise:
-Nu te oblig sa ma ierti...dar spune-mi sincer...nu ma voi supara.
Se ridica,nesigur pe picioare.Rosti Aguamenti si focul se stinse,camera ramand aproape in intuneric.Dadu sa plece dar in fata usii aparu o foaie alba pe o parte si pe cealata...
-SEMNUL DEVOARTORILOR!Bea,vino sa vezi!L-a lasat cineva aici!
Si apoi,pe spatele foii aparu un mesaj.Era scris intr-o limba neinteleasa,cu niste hierolglife.
-E scrisa in liba vechilor rune!Stii ceva din limba asta?
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 03, 2013 5:19 am

Fata se ridica in picioare la auzul acestor cuvinte, iar in cateva secunde ajunsese langa tanar. Lua foaia in amabele-i maini si se concentra asupra scrisului, incercand sa descifreze cate ceva, insa nu era sigura pe sine in ceea ce vazuse asa ca ii dadu de inteles baiatului ca n-ar stii ce inseamna si se incrunta la cuvintele care i se intipareau in minte la prima vedere a foii.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 10, 2013 10:35 am

Ofta si pe un ton plictisit zise:
-Hai sa mergem...cred ca se face cam tarziu si...sunt obosit.
Intra inapoi inauntru,isi lua ghiozdanul,dar inainte se aseza iar pe pat.Nu intelegea o iota din scrisul de pe foaie...si nu-l cunostea pe profu de Artimantie.Ofta din nou si se ridica.Ii lua ghiozdanul fetei si cu un gest ii puse geaca lui.O lua de mana si mersera inapoi in castel.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 10, 2013 10:40 am

- Xan, eu .. ăă.. *ofta usor in sinea ei, se incrunta dintr-o data si se intoarse cu fata spre baiat* Biletul era.. pentru tine. Era adresat fratelui 'Lordului Voldemort' si i se cerea un sacrificiu pentru a-i da ceva in schimb. Adica pentru a-ti da tie ceva ce-ti doresti foarte mult, insa nici eu nu stiu toate cuvintele si nu am inteles ce sacrificiu sa-i dai. Termina fraza si privi o clipa in pamant, apoi ridicandu-si privirea si uitandu-se la baiatul ce ramasese inmarmurit.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 10, 2013 10:57 am

Se opri...se uita la fata.Apoi,turui:
-NU AM NEVOIE DE NIMIC!SUNT BINE MERSI FARA CADOURILE LOR!dupa care lua biletul si il reciti in limba vechilor rune,desi nu avea habar ce insemna.
Ofta.Se intoarse catre fata si o privi in ochi.
-Scu-scuza-ma.Nu...ehm..nu am vrut sa tip la tine.Am...am fost doar putin suparat.Dar mi-a trecut.
Dar in mintea sa inca se framanta.'Ce sacrificiu?Ce trebuie sa dau?'.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 10, 2013 12:02 pm

Beatrice se uita fix in ochii sai, zambindu-i. Ii mangaie obrazul si ii spuse ca nu face nimic si il imbratisa pentru a se calma. Nici ea nu stia mai mult de atat, insa ar fi putut apela la sora sa, care ar fi putut completa traducerea biletului. Se incrunta, gandindu-se, fara ca baiatul sa o vada, apoi rupse imbratisarea si il privi din nou cu ochii sai sinceri si de un verde superb.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 10, 2013 1:36 pm

Ii intoarse zambetul si ii lua mana intr-a lui.O saruta lung pe buze si cu un gest arata catre cabana.
-Ne intoarcem sa deslusim mesajul sau facem asta maine?
Nu ii era somn,evident,dar vroia sa vada daca fata era obosita.In caz ca da,aveau sa se intoarca a doua zi.Dar,dintr-o data,nu ii mai era somn.Vroia sa stea treaz toata noaptea.
-Stii ceva?Daca iti e somn,poti sa pleci,dar eu mai raman cateva minute...
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Joi Ian 10, 2013 1:39 pm

- Nu imi este somn, dar daca vrei sa ramai singur, eu.. nu am nimic impotriva, spuse fata pe un ton bland. Se uita in jur sa vada daca nu cumva ii vedea cineva care ar fi putut sa-i parasca, sau daca pandea vreun profesor, insa locul era pustiu. Erau decat cei doi, in apropierea cabenei, cu o foaie ciudata pe care scria ceva in limba vechilor rune. Ceva mai neobisnuit de atat, nici ca se putea.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 9:41 am

-NU...zise el apucand-o strans de brat.Adica,vreau sa spun,nu.Ramai.
Se uita din nou la foaie si acum la cer.Era acoperit de o patura groasa de nori.Castelul parea un monstru negru cu multi ochi galbeniXan vazu pe cineva iesind din castel.Observa ca purta pelerina.Acum nu ii pasa,totusi.Astepta raspunsul fetei si se uita in ochii sai.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 9:46 am

- Ok, sopti ea, pai ce mai asteptam? Hai inapoi, zise si surase, uitandu-se totusi in spate, observandu-l si ea pe omul cu pelerina si incercand sa se faca nevazuti. Asta le-ar mai fi trebuit ! Sa fie prinsi in timp ce incercau sa deslusasca o limba ciudata si avand dupa ei semnul intunecat.
- N-am idee cum am putea traduce restul, sa stii, zise Bea, asezandu-se pe pat si ridicand din umeri.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 10:38 am

Se aseza si el langa pat si isi incrunta sprancenele.
-Hm...pai...cred ca zice ceva de un scarificiu...nu?O,si ceva cu reptomita...si daca e fratele Lordului Intunericului,adica eu*arata cu degetul aratator catre el*....si o fata care vorbeste reptomita...trebuie sa te sacrific?
Desi pare sinistru,se uita nedumerit la scrisoare.APoi la fata.
-Ce...ce sinistru,nu crezi?
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 10:42 am

- Stai, stai, stai.. de unde stii ca e vorba despre o fata care vorbeste reptomita? te-ai consultat cu cineva? il intreba fata, ramanand cat de cat surprinsa de afirmatia sa, cu sacrificarea. Ea chiar nu intelesese restul scrisorii si vroia sa stie daca era adevarat. Si daca era adevarat.. ce era de facut? Oare ce dorinta subita vroiau sa-i indeplineasca devoratorii baiatului?

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 10:52 am

-Ehm...stiu cuvantul asta...*arata catre cuvantul care inseamna fata* dintr-o carte si de reptomit m-am interesat,stiind ca sunt unul,stii tu.
Ii zambi cam jenat si se uita din nou la foaie.Se uita la semn.Privi atent sarpele care iesea din gura si tresari.
-UITE!UITE!CE SE SEMNUL ASTA?striga el si arat catre un triunghi taiat,cu un cerc in mijloc.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 11:04 am

Viperina privi semnul, fara sa stie ce ar trebui sa insemne asa ca tacu si isi ridica putin umerii, dadand inteles de nestiinta si apoi isi apuca ceafa cu mainile si privi in sus, focalizandu-si gandurile. Nu stia ce inseamna acel semn si nici nu stia daca traducerea lor era corecta, insa daca era asa, insemna ca ea trebuia sacrificata? Ea era aceea fata vorbitoare de reptomita? Ce gluma buna! Dar oare care alta?

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 11:21 am

Ofta si o privi pe fata.Nici ea nu avea habar...okay,asta era ciudat.Atunci,isi aminti de cineva...care mai vorbea reptomita!Si era fata!
-O cunosti pe Jane...Jane Rivers?Si ea e reptomita!Nu ar trebui sa iti zic,dar e fiica lui...
Atunci se opri.De ce sa spuna....dar atunci:
-...Voldemort.Te rog ca sa nu mai spui nimanui pentru ca eu pot sa am probleme mari,nu gigantice,de proportii extreme bla-bla.Te-ai prins tu!
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 11, 2013 11:34 am

- Ah, da ! Inteleg.. spuse Bea si se incrunta. Dar de ce ti-ar cere-o tie pe Jane? Adica ea.. ei bine, nu prea are legatura cu tine in vreun anume fel, adica zic si eu.. nu stiu, poate, adauga viperina la sfarsit, sansele fiind mici sa fie vorba Jane, insa sperand ca poate nu e vorba de cineva de la Hogwarts. In fond, nu toate ciudateniile se adunau in scoala.. nu? Si totusi nu vroia sa auda un raspuns la aceasta intrebare.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Sam Ian 12, 2013 12:04 pm

-Pai...ehm,eu fiind fratele lui Cap-de-Mort,sunt unchiul ei.Si totusi,chiar nu prea am o legatura cu ea.Doar una de sange.In rest atat.Cred ca e vorba de tine...dar eu nu te dau ca si ofranda!In nic un caz!
O privi taios pe fata ca si cum zise ea ceva.Dar apoi se domoli.
-Chiar nu vreau sa patesti ceva!Uite,ca sa fim siguri,o sa iti fac un obiect prin care sa ma chemi ca sa te apar daca esti in pericol!
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Sam Ian 12, 2013 1:57 pm

- Stii.. daca e ceva pe care ti-l doresti atat de mult, as putea.. ii sopti Bea, gandindu-se ca poate ar putea sa-i atraga pe Devoratori intr-o capcana , iar Xan sa-si indeplineasca dorinta, fara ca Bea sa trebuiasca sa faca ceva rau.
- Errm.. si.. tu ai idee despre ce dorinta e vorba? intreba Bea timida, nestiind daca Xan vroia sa vorbeasca despre asta.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 18, 2013 9:35 am

-NU!urla el si o privi in ochi.Adica...ehm...nu.Nu te gandi la vreo idee tampita!NU si nu!Punct!
Isi incrucisa bratele la piept si o privi taios.Cum se putea gandi la asa ceva?se intreba el.
-Sa stii ca nu...chiar nu am habar despr ce dorinta vorbesc.ofta el.Ce-ar fi sa iti facem o clona si sa ii ademenim acolo?zise el,lovindu-se cu pumnu drept in palma stanga.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   Vin Ian 18, 2013 11:46 am

- Ok, ok, stai linistit.. spuse Beatrice, gandindu-se la cum ar putea sa-i pacaleasca pe Devoratori cand il auzi pe Xan vorbind de o clona si se intoarse cu fata la el.
- Ah, da.. am putea. Dar nu stiu.. intr-adevar Devoratorii sunt aproape terminati fara liderul lor Voldemort, dar, Bea tresari avand un gand destul de ciudat, asa ca se incrunta aproape din instinct si incepu sa-si framante mainile.

Bea >.<
.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I love U and U love me![PRIVAT]   

Sus In jos

I love U and U love me![PRIVAT]
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Teri Meri Love Stories
» 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 30. AŞK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 18. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Lacul-
Mergi direct la: