Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Let's make some...magic!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Let's make some...magic!   Joi Dec 27, 2012 2:51 am

Jane ridica o spranceana auzind cuvintele mult prea dure ale colegei ei de casa. Adica, se stia ca are o gura mare, insa nu se asteptase ca cealalta blonda sa se ia de Jenny si Leloush chiar daca era si ea acolo. Pana la urma, ele se intelegeau destul de bine si nu avusesera niciodata vreun conflict.
Lasa incidentul sa treaca, clatinand de asemenea din cap la auzul vorbelor baiatului. Se intoarse apoi la discutia lor in legatura cu tema la Transfigurare.
Sigur, la unul dintre noi suna bine. Dar va anunt de acum ca la mine nu se poate, matusa mea e in renovari, minti blondina. Chicotind usor, il plezni jucaus si foarte discret pe Lulu peste fund. O sa ne ajuti, ii zise, ranjind scurt. Nu o sa te lasam altfel.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Let's make some...magic!   Joi Dec 27, 2012 3:35 am

• Era inca suparata pe aceea blonda,dar hotari ca e mai bine sa uite acest subiect...momentan.Acum trebuia sa se concentreze pe tema de la ora de transfigurare.Observa si gestul destul de indecent al lui Jane,dar nu comenta nimica;totusi erau de fata cu altii,puteau sa faca asta si alte nebunii ce le vroiau in particular,nu de fata cu toata lumea;totusi asta nu era important.Trebuia sa se gandeasca la tema pentru ora de tranzitie.
    -Lulu o sa ne ajuti si tu nu-i asa?Si vom putea veni la tine,nu?
    Se uita fix pentru catva timp la Leloush dupa care isi intoarse privirea spre drum,mergand alaturi de cei doi prieteni,de tanarul rus si Jane.

Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Let's make some...magic!   Joi Dec 27, 2012 4:43 am

• - Mama si tata sunt plecati cu afaceri, casa mea e mare si goala...mai sunt niste servitoare pe acolo, dar nu conteaza nu ne vor deranja. Si o sa va ajut cu ce pot! le zambi astropuful incepand sa urce impreuna cu ele pe scari. Stia ca toti 3 sunt inscrisi cam la aceleasi cursuri, asa ca le intreba" Avem ora acum sau fereastra? intreba, stiind ca se intampla ca uneori sa nu aibe o ora una dupa alta. Spera totusi sa aibe liber acum, nu avea chef de inca o ora, mai ales daca se intalnea din nou cu blonda mica si enervanta si poate nu putea sa se abtina sa nu o stranga de gat. Nemernicul din el nu se spulberase de tot, cu toate ca cele doua blonde ale lui Jennifer si Jane scoteau ce e mai bun din el, nu insemna ca inca nu exista diabolicul Petrova.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Let's make some...magic!   

Sus In jos

Let's make some...magic!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Transfigurare :: Arhiva-
Mergi direct la: