Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

My old friend, my coldiest memories

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: My old friend, my coldiest memories   Dum Dec 23, 2012 8:18 am

• Oftand impinse usa parca greoaie intrand din nou pe holurile spitalului. Ii promisese de mult lui Ric ca-i va face o vizita, si desi ii zisese lui Katherine ca o va lua si pe ea, nu o facuse fiindca plecase in timpul noptii, cand ea dormea, si nu ar fi vrut sa-i strice somnul tinerei. Urca la etaj stiind deja in ce salon se afla vechiul sau prieten. Cu inima cat un purice intra inauntrul, regasindu-i trupul bandajat, cu perfuzii, nu arata deloc bine in niciun caz....dormea. Desi ai fi putut zice ca e mort la cat de livid era chipul acestuia.
    Abtinandu-si cel de-al doilea oftat brunetul isi trase un scaun, asezandu-se langa pat si asteptand ca acesta sa se trezeasca. Dupa mai putin de un sfert de ora auzi cum cleanta este apasat si-si indreptat buimac si curios privirea spre usa fiind curios despre cine era vorba de data asta.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Lun Dec 24, 2012 1:05 pm

• Stiam ca Damon plecase din castel dar, nu stiam unde asa ca, cat timp era el plecat aveam de gand sa-l vizitez pe Alaric. Era ciudat, intr-un fel, sa-l revad dupa atata timp dar, era si o senzatie placuta de familie si prietenie.
    Zambesc usor asistentei care-mi spune unde era camera lui si merg linistita pana la salon intrand, ca de obicei, fara tragere de inima. Avema un cos cu frunte in mana, am vrut sa fiu draguta.
    Fac ochii mari cand il vad pe Damon acolo si inchid usa lasand cosul de fructe pe masuca mica.
    Ai zis....ai zis ca ma iei si pe mine si ai plecat signur.ii spun incet, ca sa nu-l trezesc pe Alaric, privindul urat.
    Acum fusese o vaca, care plecase pe ascuns si pe mine ma lasat acasa...cum ar veni.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Lun Dec 24, 2012 1:20 pm

• Damon ramase ca traznit cand o vazu pe Katherine acolo si aproape ca incepu sa-si traga palme singur. Ofta si incerca sa nu faca prea multa galagie, nu era cazul.
    -Nu cumva tu ai facut acelasi lucru, doar ai venit aici fara mine? se incrunta usor, ganditor. Nu te-am luat fiindca am plecat toiul noptii si nu voiam sa-ti stric somnul, doar mai tarziu avem ore...nu am vrut sa fiu egoist, nu cand e vorba de tine, ii spuse serios, privind-o fix in ochi cu irisii sai sclipitori si hipnotici.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 12:35 am

• Am stiut cand ai plecat.M-am gandit ca ai treaba in oras si am venit la Alaric sa vad ce mai face. De unde sa stiu ca vi si tu aici? Ai spus ca ma iei cu tine si pleci singur.ii spun in soapta incercand sa nu tip la el.
    Imi venea sa-l i-au la palme dar, in momnetek astea trebuia sa fie egosit, sa-mi traga un sut in fund ca sa ma dau jos din pat. El ce-a facut? Ma lasat sa dorm ca o placinta pana la 12 si a venit aici.
    Oftez asezandu-ma langa Alaric si privesc putin aparatele care ii monitorizau bataile inimii si apoi il privesc pe el, cum arata ca o mumiuta.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 2:19 am

• - Bine bine, poate cam am procedat gresit, desi eu am incercat sa aleg varianta corecta. Doar nu crezi ca intentia mea era ca tu sa te superi pe mine? ofta brunetul, arucandu-si si el privirea asupra prietenului sau. Daca nu ar fi vazut aparatul care monotoriza bataile inimi, slabe, dar existente, ar fi zis ca l-a pierdut, ca e mort.
    Adevarul era ca il speria chiar si pe el, durul Damon, sa-l vada in aceea stare, se temea pentru binele si sanatatea lui, doar ii fusese un prieten mai bun decat propriul sau frate.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 2:19 am

OOC:Nu e problema ca intervin si eu,nu?

Inainta cu pasi mici.Vorbind cu o asistenta afla ca se afla in salonul 3,patul de la geam.Avea o plasuta cu bunatati(gem,paine,prajituri si ceva cozonac) de acasa.Deschid incet usa si merg direct la bunica.Dormea si gafaia...mana si picioarele erau in ghips,astfel ca atunci cand o saruta pe frunte,aceasta gemu.
-Buna bunico!Sper ca esti bine,ti-am adus niste bunatati.
Bunica fetei gemu iar si fata o saruta iar pe frunte.Apoi,dadu din greseala peste Katherine si cosul cu fructe.
-Scuze,scuze,scuze!sopti ea.E vina mea!Ce neindemanataica sunt!

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 2:24 am

OOC: niciuna, nu era privat Very Happy

• Damon tresari slab cand o fata se lovi oarecum de Katherine, dar nu interveni, vazu ca era o greseala si nu o tentativa de a se incepe o incaierare. O privi putin si parca o vazuse prin scoala. La cat colinda el, vedea pe toata lumea, chiar si pe cei pe care habar nu avea cum ii cheama. Totusi avea o memorie fantastica si retinea figurile de regula.
    - Esti cumva viperina? o intreba el, neputandu-si abtine curiozitate, ridicand dintr-o spranceana. Damon tot timpul trebuia sa stie daca se inseala sau nu si deobicei asta nu se intampla.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 2:38 am

Isi musca buza inferiroara si inrosi.Damon era chiar dragut...Viperinii regretau ca nu era la ei in grupa...mai ales fetele.
-D...da!Da...dar t...tu e...esti l-la Cer...Cer...Cercetasi,n....nu?reusi sa zica ceva.
Auzi ca Damon este cel mai dragut Cercetas si chiar era.Se uita din 3 in 3 minute la el.Apoi spuse:

-Cine e baiatul?adresandu-se mai mult lui Damon decat lui Katherine si aratad cu degetul inspre tipul bandajat.
Inrosi iar.'De ce fac asta?Nu uita ca,Cercetasii urasc Viperinii si invers.Nu uita ca....Nu uita...Nu!Oh,fuck!M-am indragostit!'.Chicoti si inrosi iar.'Drace'!'

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 2:44 am

• - Da, sunt la cercetasi, sef de casa chiar! ii raspunde Damon zambind sclipitor, oarecum mandru de asta, dar isi sterse imediat zambetul cand isi amintii de starea lui Alaric. E prietenul meu cel mai bun Ric, se pare ca a avut un soi de accident dubios si a suferit o operatie. Se pare ca recuperarea va fi mai grea decat as fi vrut! ofta el, clatinand neincrezator din cap. - Dar tu de ce ai venit aici, la bunica ta cumva? o intreba, aruncand o privire fugitiva spre celalt pat cu un alt pacient.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 3:14 am

-Bravo!il felicita ea.

-Da,e bunica mea.Si-a rupt mana si picioarele,nu stiu cum a reusit performanta asta dar,ma rog,si tata a spus sa vin sa-i duc bunatatile astea.spuse si chicoti.Parca sunt Scufita Rosie.E o poveste de Incuiati cu o fetita care merge la bunica sa bolnava si pe bunica o manancalupul si pe scufita la fel si le salveaza un vanator de lupi si ii umpe burta cu pietre si lupul moare.
Trase o gura mare de aer si rase.
-Na!ca v-am zis si o poveste.mai adauga si rase.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 3:20 am

• Damon surase si clatina din cap.
    - O stiam, Scufita rosie or something, isi flutura incheietura, gesticuland. Jalnicul meu frate mai mic, atunci cand eram copii tot voia sa auda povesti si aveam o servitoare incuiata care nu spunea tot felul de povesti din'astea...mi-a incarcat memoria cu totul felul de porcarii ,o s-o urasc toata viata, se incrunta Damon. Da, era un nemernic, femeia avusese grija de ei si-i crescuse, iar el o ura si nu era deloc recunoscator. Era tipic brunetului sa fie nesentimental si dur indiferent despre ce persoana era vorba.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 11:36 am

• Am tusit fals incercand sa raman calma si o privesc pe blonda cu o spranceana ridicata. Stiii...chiar nu-mi pasa ca ai bunica sau ca si-a rupt picioarele, ii rup eu gatu daca vrei.
    Imi scutur capul ca sa nu fiu nesimtit si ma duc langa Damon punandu-mi usor mana pe umerii lui, fiind acum in spatele lui,
    Scuze.....sti doar ca nu-mi pace sa pleci asa...neanuntat.ii spun oftand usor si ii sarut usor frutnea.
    Tipa rosise, sau asa mi se parea, si se balbaia la Damon si asta ma facea sa zambesc amar. Draguta....e al meu si crede-ma, nu ma lasa el pentru tine. Mdaaa....acum in mintea mea se deruleaza filmulete sangeroase, nasol de ea.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 12:10 pm

• - Nu se mai intampla! ii zambi el angelic, atat de nevinovat, sarutand-o scurt pe buze, pentru ca daca tinea mai mult sarutul dadea in altele si eerr erau intr-un spital totusi. Isi trecu usor mana prin parul ei, apoi privi spre Ric, care era la fel de nemiscat, la fel de alb, la fel de departe de el, parca nici nu mai putea ajunge la cel mai bun prieten al sau.
    Isi trecu mana peste fata incercand sa nu se intristeze si sa faca fete deprimante, poate ar fi intristat-o si pe Kat si nu si-ar fi iertat-o niciodata.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 12:17 pm

• Ii raspund usor la acel sarut apoi il privesc si eu pe Ric.
    O sa-si revina. O sa fie din nou cu noi si o sa ne faca din nou observatie pentru ce tampenii facem in oras.ii spun eu chicotind usor si ii zambesc.
    Ma asez pe marginea patului lui Alaric si ii prind usor mana. Imi doream sa-si revina pentru ca, el fusese cel mai apropait de Damon si daca va muri.....il va distruge pe brunet. No sa mai fie multa vreme el insusi, chiar daca eram langa el...nu o sa conteze dar..nici eu n-o sa ma simt mai bine.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Mar Dec 25, 2012 12:23 pm

• Ofta incetisor si aproba cu capul. Nu isi imagina ca prietenul lui cel mai bun ar fi putut sa moara, nu ar fi avut cum sa treaca peste asta, doar ii era mereu alaturi...el era cel matur care il ajuta sa nu faca chiar toate nebuniile care ii treceau prin cap. Si cand Katherine plecase pentru o vreme ii fusese alaturi si nu-l judecase pentru toate porcariile pe care i le facuse Damon fratelui sau Stefan...si avea nevoie in continuare de acel sprijin pe care numai in Alaric putea sa-l gaseasca. Buzele sale tremurara usor in timp ce-si privea plin de speranta prietenul.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   Vin Ian 04, 2013 2:35 pm

TOPIC CLOSED
Damon Salvatore - 80 galeoni
Katherine Pierce - 50 galeoni
Sookie Stackhouse - 30 galeoni

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: My old friend, my coldiest memories   

Sus In jos

My old friend, my coldiest memories
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Spitalul Sf. Mungo-
Mergi direct la: