Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Bantering [privat]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mar Dec 25, 2012 3:35 am

• - Chiar crezi? intreba el surprins de replica ei, zambindu-i frumos. O saruta pe frunte tinand-o in bratele sale. Da, era putin stanjenitor trecutul sau si plin de intamplari care mai de care mai penibila, dar spera totusi ca Jenny sa nu ciripeasca despre asta.
    Se juca usor in parul ei si se gandi sa nu insiste asupra subiectului, nu era cazul absolut deloc.
    - Zilele astea cred ca ma duc in Diagon sa-mi iau cate ceva. Vrei sa ma insotesti ii propune el zambindu-i sincer, zambet rar intalnit la tanarul rus.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mar Dec 25, 2012 3:44 am

Jane nu putu sa nu chicoteasca dulce din nou vazand ca Leloush era destul de surprins. Bineinteles ca era, nici ea nu se gandise ca va spune vreodata asta despre cineva, insa faptul ca acest tanar avea si o alta latura atat de diferita de cum era el de obicei, era impresionant.
Da, cred, zambi ea. You know what they say... Every bad boy has his soft side.
Auzindu-i urmatoarea intrebare, zambi chiar mai larg. Cat de dragut era sa o intrebe asta, chiar dupa ceea ce se intamplase cu cateva minute inainte in camera obscura... Asta insemna ca lucrurile nu aveau sa fie ciudate intre ei.
Mi-ar face placere, aproba ea cu capul, inca zambind simpatic.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mar Dec 25, 2012 9:16 am

• Leloush clatina putin din cap, dar nu mai spuse nimic in legatura cu ei replica. Se bucura ca-l va insoti, nu prea ii placea sa umble teleleu de unul singur, se plictisea si cum era lenes nu facea nimic constructiv. Stia ca Jane nu-l va lasa sa umble degeaba, fara sa-si atinga scopurile pentru care pleca - adica niste mici cumparaturi.
    Ii zambi fara sa mai zica si altceva, sarutand-o din nou fara s-o anunte si apoi trecandu-si degajat o mana prin parul ei lung, moale, de care incepuse sa devina intr-un fel sau altul dependent, fara sa-si dea seama cel mai probabil.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mar Dec 25, 2012 9:48 am

Jane fu din nou surprinsa de sarutul lui, insa nu putea sa spuna ca o deranja treaba asta. Din contra, i se parea foarte foarte dragut faptul ca se comporta asa cu ea. Pentru o singura noapte sau pentru mai mult, asta ramanea de vazut. Ea cu siguranta prefera a doua varianta, insa ramanea de vazut.
Chicoti atunci cand el rupse sarutul, punandu-si mainile caldute pe antebratele lui goale si reci. Stia ca era putin aiurea, insa trebuia sa ii puna o intrebare, neaparat.
Poate e devreme, dar... Ce o sa se intample acum? Adica... nu acum-acum. De maine... spuse ea, desi zambetul nu ii disparu deloc de pe buze.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mar Dec 25, 2012 9:57 am

• - Te referi la...noi 2? intreba nesigur, ridicand o spranceana. Stia ca nu trebuie sa ia totul in joaca si trebuia sa fie si serios, nu doar hahahiihoho in toate situatiile. Lua o gura mare de aer, care il facu sa tremure din cauza racelii lui. Privi spre pamant, putin absent si vizibil ganditor. Aaahm, depinde de ce vrei si tu sa fie, nu stiu... ingana el, nepricepandu-se asa de bine la cuvinte si la a recunoaste ce simte cu adevarat. El nu prea era obisnuit cu relatiile fiindca nu avusese niciuna serioasa pana acum.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mar Dec 25, 2012 11:40 pm

Blondina realiza ca il pusese pe baiat intr-o situatie putin aiurea si ca se grabise cu aceasta intrebare. Insa asa era ea de obicei, voia sa gaseasca o logica in tot ceea ce se intampla si sa fie la conducerea situatiei. Ea nu avusese niciodata un iubit, unul dintre motive fiind faptul ca nu ii placea sa se lege astfel de o singura persoana. Nu ca s-ar fi dus si ar fi flirtat cu toata lumea, insa i se parea o problema mult prea serioasa si prea putin importanta pentru varsta ei adolescentina, cand putea sa se distreze doar. Asa ca nu stia ce voia de la Leloush, caci statutul de iubita nu era unul pe care il ravnea, chiar deloc.
Se apropie mai mult de el si ii inconjura talia cu bratul, vazand ca ii era chiar foarte frig. Isi lasa bland capul pe umarul lui, continuand sa ii paseasca alaturi.
Lasa, a fost o intrebare stupida, zise ea, clatinand din cap. Uita ca am pus-o, okay?

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 2:00 am

• - Esti sigura ca vrei sa uit? intreba ridicand confuz o spranceana. Deja nu mai intelegea ce-si dorea defapt Jane de la el. Oricum era destul de dezorientat in legatura cu sentimentele sale, plus ca Jenny isi mai si daduse drumul la gura in fata tinerei viperine, ceea ce era deja un punct in minus in defavoarea sa. Ofta si isi puse moale o mana pe spatele ei, fara sa mai adauge si altceva, privind undeva intr-un punct imaginar. Poate pana la urma problema era la el si nu stia sa se comporte cu fetele asa cum ii placea sa creada.
    Isi puse barbia pe umarul blondei, privirea coborind spre pamant in timp ce buza sa zvacni, lucru pe care ea nu avea cum sa-l observe din cauza pozitiei pe care o aveau.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 2:06 am

Jane isi intoarse ochii mari si albastri catre el auzindu-i intrebarea. Era o dilema reala, chiar voia ca el sa uite? Poate ca da, poate era mai bine asa. Nu voia sa il preseze, plus ca se presa si pe ea insasi astfel. Nu stia ce voia de la el, voia o relatie? Fugise de relatii si responsabilitati toata viata ei, pentru ca avea probleme mai importante de atat.
Da, raspunse, aproband incet din cap. Da, vreau.
Mai facu cativa pasi, dupa care se opri atunci cand Leloush ii puse mana pe spate. Zambi slab atunci cand isi puse barbia pe umarul ei. Punandu-si mana pe obrazul lui, se intoarse putin, astfel ca buzele ei atinsera usor pielea rece a celuilalt obraz.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 2:20 am

• Leloush zambi vag, fara sa mai comenteze. Nici nu stia daca era bine ca fata alesese sa nu dea importanta acestui lucru, cel putin pentru moment. O privi in ochi si o saruta scurt, apoi ii facu semn sa o ia din nou din loc, el practic avea sa inghete cu toate ca se mai lipea de ea si de hainele ei calduroase. Ii tinu bland mana in a ei, luand-o usor la pas.
    - Cunosti cumva o fata Deborah sau asa ceva? Parca e cu tine in casa... schimba el repede subiectul, cat de subtil putu, nestiind daca facuse bine sau nu.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 2:30 am

Jane chicoti in timpul sarutului, senzatie pe care o avea mai mereu atunci cand Leloush facea vreun lucru adorabil, ca atunci. Se bucura ca alesese sa dea uitarii aspectele serioase, caci nu era cazul de asa ceva in acea noapte, sau cel putin asa spera.
Fu surprinsa insa de intrebarea tanarului, caci nu se asteptase la asta. Adica, Deborah era cu siguranta unul dintre subiectele discutate ale scolii; ieseau mereu barfe despre ea, tot felul de lucruri. Insa si Leloush fusese prins in acest cerc vicios?
Ahm, da... De ce? intreba, ridicand scurt o spranceana.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 2:36 am

• - Ah, nimic, doar ca ma amuza clonele ei. Si m-am intalnit de curand cu ea si cu fata lui Damon, nu i-am retinut numele, in biblioteca, in sectorul interzis. Viperinii parca sunt tot timpul in cautare de necazuri si ii atrag si pe restul in asta. Fara suparare, nu e cu referire la tine, raspunde el sincer, ridicand din umeri. Evident ca auzise si el multe barfe despre Bo, dar nu le credea, stiind sigura ca probabil 99% sunt minciuni spuse de oameni rautaciosi si invidiosi. Pana la urma ea era o fata normala, ca toate celalte, si spre deosebire de unele nu parea asa de batuta in cap, ci dimpotriva.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 2:43 am

Jane ridica o spranceana auzind vorbele lui Leloush. Parea destul de interesat de fata asta, sau poate doar i se parea ei... Oh Doamne, doar nu devenea geloasa acum, nu-i asa? Nu avea dreptul asta plus ca nu voia sa se transforme intr-una dintre pitipoancele invidioase de prin scoala. Clatina usor din cap, chicotind vag.
Sunt mereu in cautare de necazuri si da, ii atrag si pe altii alaturi de mine. Asta facem noi, it's our thing, ii spuse blonda, facandu-i scurt cu ochiul, inainte sa ii dea drumul mainii si sa o ia singura putin inainte.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 3:02 am

• - La mine e putin altfel, nu le caut, necazurile vin la mine pur si simplu, clatina el dezaprobator, dar putin amuzat de acest lucru, din cap. Ii facu semn sa se intoarca din drum, se indepartasera destul de mult si inghetase. Inca tinand-o de mana facu drum intors. Nu mai spuse nimic despre Bo, oricum nu era interesat de ea sau ceva, voia doar sa afle care sunt cunostiintele sau prietenii lui Jane, adevaratul sau interes fiind asupra blondei, nu asupra altcuiva. Cand ajunsera aproape de pastel privi intrebator spre ea daca vor intra sau nu pana la urma sau vor mai zabovi putin.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 7:09 am

Ajunsi inapoi la castel, isi intoarse ochii limpezi catre el. Era atat de frumos in lumina obscura a stelelor si a lunii, parca stralucea ca un zeu in ochii ei. I se formau anumite imagini in minte, diferite de cele de dinaintea intamplarilor din camera intuencata, insa, la fel ca intotdeauna, nu avea sa le dea glas, probabil niciodata.
Vazu ca tanarul aproape inghetase de tot, plus ca era destul de tarziu si faptul ca nu fusesera prinsi pana atunci nu putea garanta ca nu se va intampla acum.
Eu zic sa intram. Ar fi cazul... spuse ea, ridicand usor din umeri.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 7:12 am

• Leloush doar aproba si intra impreuna cu ea spre castel, conducand-o spre pivnita viperinilor fara sa comenteze ceva, cel putin deocamdata. Odata ajunsi, se opri privind-o. Nu se pricepea sa zica chestii siropoase de genul "tu esti viata mea/ tu esti totul pentru mine / ma pierd in ochii tai" fiindca majoritatea ar fi sunat mult prea penibil.
    - M-am simtit bine cu tine in seara asta, zambi slab, dar sincer, in cuvintele lui observandu-se clar ca nu se referea la "m-am simtit bine facand sex cu tine" ,ci ca s-a simtit bine cu ea, indiferent ce ar fi facut. Ii saruta usor obrazul moale si dadu sa plece.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 9:42 am

Jane isi trecu o mana prin par atunci cand Leloush incepu sa o conduca spre pivnita Viperinilor. Nu era tocmai recomandat ca elevii sa se plimbe noaptea prin castel sau prin imprejurimi, insa mai ales pe coridoare, caci riscau sa fie prinsi. Asa ca se gandi ca era dragut faptul ca o conducea, chiar daca urma sa se intoarca in camera Astropufilor singur.
Se opri in fata intrarii si se intoarse cu fata la el, zambind slab in coltul gurii. Nu stia daca spusese acele cuvinte numai cu referire la sex, insa avea impresia ca nu era doar asta. Poate gresea, insa asta ii spunea intuitia.
Si eu, zambi ea, aproband din cap si atingandu-i foarte usor mana. Si eu m-am simtit bine.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Mier Dec 26, 2012 10:58 am

• - Ma bucur...sincer. Noapte buna! ii ura zambindu-i bland si sarutand-o scurt, protectiv pe frunte, dupa care pleca cu pasi mari de acolo, inainte sa fie prins, in miez de noapte la usa pivnitei viperinilor. Nu-i lua mult sa ajunga in camera sa, sa se schimbe in haine comode, cele in care dormea deobicei si sa se bage in patura pentru a se incalzi.
    Nu dura mult pana tanarul rus adormi tun, avand in vedere actiunea din aceea zi si in special seara...chipul viperinei ii aparu in minte inainte sa adoarma si o data cu el si cel mai larg si fericit zambet posibil.
    Nu stia ce urma dupa asta, dar nu-i pasa. Macat acum savura aceea stare de bine care il cuprinsese absolut cu totul si nu avea sa-l paraseasca prea tarziu.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   Joi Dec 27, 2012 3:10 am

TOPIC CLOSED

Viperini 520 puncte
Astropufi 530 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bantering [privat]   

Sus In jos

Bantering [privat]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Coridoare-
Mergi direct la: