Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Wanna play? [privat]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 1:13 am

Sfinte Merlin, de cand nu mai facuse asta! Ii fusese tare dor sa se urce pe matura ei naravasa si sa dea cateva dure de teren, insa nu atunci cand erau antrenamente, de exemplu. Sa fie doar ea, impreuna cu ea insasi numai, si sa se relaxeze in acest mod pe care il iubea. Ea juca rolul de portar in echipa Viperinilor, deci avea antrenamente oricum, nu ar fi trebuit sa duca lipsa. Insa se apropia vacanta, era destul de frig asa ca multe dintre ele fusesera suspendate.
Zambi si trase aerul rece in piept atunci cand iesi pe teren. Era imbracata intr-o pereche simpla de blugi, niste ghete, ca sa nu ii fie frig, si peste tricou, hanoracul echipei Viperinilor. Prinzandu-si parul intr-o coada inalta, urca pe matura si se impinse puternic de la sol.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 1:22 am

• Undeva nu departe de locul de unde era tanara se afla si Leloush. Nu se dadea in vant dupa acest joc, nu facea parte din echip si nici nu prea urmarea meciurile, deci nici macar el nu stia ce-i venise sa se duca in acel loc, dar.. nu regreta, avand in vedere ca nu dupa mult timp Jane intra in raza sa vizuala. Uun zambet mic, aproape malefic aparu pe buzele sale lipsite de culoare si mai facu cativa pasi, urmarind silueta care se deplasa in aer, astepta ca, la un moment dat, aceasta sa revina pe sol. Se asigura ca parul ii sta bine si isi aranja gulerul camasii, apoi isi netezii paltonul, facand ceva pasi, doar penru ca nu avea, ca intotdeauna, absolut deloc stare. Irisii sai cafenii sclipeau intr-un mod ciudat, dar complet atractiv, facandu-te sa te intrebi ce se ascunde in spatele lor, un gand bun sau rau?

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 1:32 am

Jane inainta in jurul terenului cu toata viteza posibila. Desi voia doar sa se relaxeze putin dupa orele lungi, aproape interminabile de scoala, putea folosi aceasta experienta placuta si ca pe un antrenament, chiar daca urmau sa aiba meci abia tarziu, dupa vacanta de iarna. Sportul era una dintre activitatile ei favorite, asa ca putina miscare nu strica niciodata. Ii placea sa se simta obosita la finalul unui meci sau unei sesiuni de antrenament, ii placea sa simta durerea, doar pentru ca stia ca atunci cand se va termina, se va simti atat de bine!
Incerca mai multe scheme, coborari sau ridicari bruste, care ii iesira destul de bine. Zambi, multumita de ea insasi. Insa la urmatoarea schema, se lovi de unul dintre asa-zisele turnuri ale tribunei si cazu pe iarba, cu matura langa ea.
Fir-ar, mormai, inchizand usor ochii.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 1:46 am

• Leloush marii ochii cand Jane cazu si numaidecat se indrepta spre locul in care "aterizase".
    - Mai sa fie, ce intrare ti-ai facut... incerca el sa glumeasca cu ea, ranjind tamp si ii intinse mana, ridicand-o imediat inapoi in picioare si luandui si matura. Desigur, replica fusese chiar "light" avand in vedere cat de rautacios putea sa fie uneori tanarul Petrova, dar probabil cand venea vorba de viperina aciditatea sa nu disparea de tot, dar cel putin se diminua. Ii inapoia matura zambind slab, si tot ce spera era faptul ca Jane nu va aduce vorba de scena cu oglinda, chiar nu era "in the mood" pentru asa ceva si nici nu voia sa se gandeasca la chestia cu "Jane Riddle" pentru ca l-ar fi apucat durerile de cap. Trase aeer adanc in piept si astepta sa-i vada reactie buna, rea...sau chiar neutra.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 1:51 am

Jane se misca usor. Nu aterizase cu prea multa forta, insa o durea putin spatele; totusi, nu era ceva care sa nu treaca intr-o zi, poate chiar mai putin. Fusese ea accidentata si mai grav, nu era cazul sa faca o tragedie din asta.
Facu ochii mari insa atunci cand auzi o voce extrem de familiara venind de niciunde. Fara sa se ridice, lasa capul pe spate, atata cat sa il zareasca pe Leloush, care se apropia cu un zambet pe buze. Blonda chicoti usor, rotindu-si jucaus ochii, si ii prinse mana, ca sa se ridice.
Ouch! exclama, odata in picioare. Desigur, replica lui nu fusese cea mai draguta, insa ea stia ca tipul glumea doar, si se obisnuise cu el. Sa nu razi de mine! zise ea, luandu-si matura inapoi. Am cazut la o schema simpla si ma doare si fundul, asa ca nu ai voie sa razi de mine acum!

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 1:56 am

• Leloush ridica dintr-o spranceana cand o auzi, incercand din rasputeri sa nu-l bufneasca rasul, mai mult din cauza replicii decat din a cazaturii.
    - Daca te doare rau...poate ar trebui sa mergem pana la cabinet sa ne asiguram ca esti in regula. Daca vrei... murmura, ridicand din umeri, cu mainile bagate acum in buzunarele calduroare ale paltonului. Stia ca tanara nu e genul care se raneste asa usor si e destul de puternica, dar spera totusi ca ea sa accepta, nu voia s-o doara prea tare mai tarziu. Da, era ciudat ca lui incepuse sa- pese si de altcineva inafara de el, dar poate era totusi o schimbare buna. Nu putea sa aibe o inima de piatra toata viata, era destul de nesanator acest lucru.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:05 am

Jane il privi pe Leloush pentru cateva momente, ridicand incet o spranceana. Ceea ce ii venise prima oara in minte auzindu-i replica era seara, sau mai bine zis cele doua seri petrecute la cabinet alaturi de Damon, seri care dadusera nastere unui lung sir de tachinari si lucruri de genul. Fapt pentru care, desi era mai apropiata de Lulu decat fusese de cercetas, se hotari sa nu accepte, mai ales ca nu era o lovitura foarte grava.
Inca privindu-l cu spranceana ridicata, chicoti usor, buzele ei luand forma unui ranjet usor. Nu... murmura ea, ingustandu-si jucaus ochii. Stiu schema asta, dar nu se va intampla. Sunt bine, il asigura ea, facand cativa pasi ca sa se indeparteze, mana ei asezandu-se la baza spatelui.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:12 am

• Jennifer se afla prin intamplare pe acolo cand il vazu pe Leloush si se gandi sa se joace putin cu el.Mai degraba dupa ea vroia sa o faca geloasa pe fata cu care era si sa-i stice planurile prietenului ei din copilarie...vroia sa fie rautacioasa cu el. Se duse imediat langa el si il lua in brate dupa care il saruta pe obraz.
    -Buna iubibubu,ce faci?zise blondina razand dupa care il saruta pe obraz din nou.Ma inseli cumva?[/b]zise blondina facand po fata trista.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:19 am

• Leloush ramase ca traznit odata cu aparitia blondei, si incepu sa tuseasca fals, incercand s-o opreasca. Se incrunta, privind-o urat. Ce naiba o apucase?
    - Iubibubu?! Ce naiba ai, ai baut gaz, ai luat droguri? o intreba nemultumit, rotindu-si ochii nemultumit. Il facea de ras...da, erau prieteni, dar totusi, nu-i placeau alinturile de genul, mai ales in fata lui Jane. Plus ca Leloush n-o mentionase niciodata pe micuta J, cu toate ca dintotdeauna ea ii fusese cea mai buna prietena.
    Ofta si se uita cand la una cand la alta, inghitind in sec, simtindu-se ca intre ciocan si nicovala si nestiind cum sa actioneze de aici in colo. Se simtea chiar ca un prost, unul care nu avea nicio cale de iesire.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:23 am

Jane se incrunta usor atunci cand o blonda frumoasa aparu de niciunde si isi arunca bratele in jurul gatului lui Leloush, sarutandu-i obrazul. Nu o mai vazuse inainte, nu o cunostea, iar baiatul nu ii vorbise despre ea. Plus ca felul in care il alintase o facea sa creada ca se intamplau anumite lucruri intre ei, lucruri pe care Jane ar fi vrut sa le stie mai devreme, macar ca sa nu fie atat de surprinsa acum.
Incepuse sa il placa pe Lulu, chiar daca nu voia sa recunoasca asta. Ridicand o spranceana, le arunca amandurora un zambet fortat.
Nu, nu te inseala, ii spuse ea superbei blonde, desi ochii erau la baiat. Eu va las, ma duc sa am grija de... lovitura asta, minti ea, intorcandu-se si dand sa plece.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:41 am

• -Staii...nu pleca!Stii eu sunt Jennifer,dar poti sa imi spui Jenny si sunt doar o prietena de a lui Leloush!Crede-ma nu sunt iubita lui...eu doar am vrut sa il tchinez,sa ma joc cu el fiindca sunt prietena lui din copilarie.Oricum se vede ca el te place mult si tu il placi la fel de mult si nu as vrea sa va stic relatia.Oricum ati vrea sa va las singuri porumbeilir?Ce ziceti?
    Blondina stia ca nu trebuia sa faca asta,mai ales fiindca il cunostea pe Leloush care ar fi omorat-o in bataie daca nu ar fi fost Jane acolo pentru lucrurile ce le-a zis,dar nu-i pasa;roia sa isi supere putin prietenul sa il tachineze.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:47 am

• Leloush isi invartii aproape imediat ochii cand o auzi, arucandu-i o privire de "am sa te omor, Jenny" extrem de sugestiva. Cum putea sa spuna asa ceva cand era si Jane de fata? Da, fusese mereu obisnuit ca blonda sa faca misto de el, dar atunci cand erau singuri, fara sa fie si alte persoane oftica. Da, o placea pe Jane, dar Jenny nu ar fi trebuit s-o spuna in gura mare, cine stie cine altcineva ar fi putut sa auda...oricum era destul de rau ca auzise chiar viperina. Ofta scurt, aranjandu-si din nou gulerul, prefacandu-se atent la altceva, doar ca sa nu zica vreo prostie asa cum reusea aproape mereu aceasta performanta. Buza de jos zvacni violent, caci parca unele cuvinte urate ii stateau pe limba, dar se abtinea sa nu le zica.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:51 am

Ochii lui Jane se marira auzind cuvintele blondei. Bine, da, il placea, si chiar si el spusese anumite lucruri, cum ca a vazut-o in Oglinda lui Erised... Insa nu era nimic oficial, se sarutasera o data sau de doua ori, dar... Era confuza si nu voia ca cineva sa isi faca o impresie gresite despre ei.
Cu ochii mari si buzele intredeschise, se intoarse incet cu fata la ei, nestiind ce sa zica pentru inceput. Nu se asteptase la o astfel de reactie de la blonda nou-cunoscuta.
Ahm, nu... Nu e nimic de genul, zise ea, razand usor fortat. Nu porumbei, nu relatie... Poti sa fii cu el, adica puteai sa... nu de-asta plecam. Eu eram aici, ma antrenam singura, s-a intamplat sa ne intalnim... se balbai ea.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 2:59 am

• - Draguto,crede-ma poate tu nu il placi pe Leloush,dar el e innebunit dupa tine!Te iubeste...si asta pot sa ti-o asigur pentru ca il cunosc foarte bine,doar suntem prieteni din copilarie.Oricum tu cred ca esti prima fata pe care Lulu o place cu adevarat pentru a acceptat o multime de fete;a fost cu multe...sa zicem doar ca o aventura de o noapte dar tu insemni mai mult pentru el te place cu adevarsat si ar face orice pentru tine sa stii asta. Si Lulu nu trebuie sa imi multumesti ca i-am spus as mai face-o de o mie de ori!zise ea razand.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 3:27 am

Jane mari ochii si mai mult auzind mini-discursul blondei. Nu ca nu i-ar fi placut sa il auda, pentru ca si ea simtea pentru Leloush anumite lucruri pe care nu le mai simtise inainte. Insa pur si simplu asemenea vorbe de la o straina o mirau, o surprindeau foarte mult. Atat de mult ca nici nu stia ce sa zica, si nici nu putea sa il priveasca pe tanar in ochi. El era unul dintre cei doriti de toate fetele, fete absolut superbe care aratau ca niste modele. Ea insa nu era chiar asa, era o fata normala, una care arata foarte rau cand se trezea din somn sau dupa un antrenament.
Jenny, eu... ahm, nu stiu ce sa zic, murmura ea, privind dintr-o data in pamant.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 3:33 am

• Lui Leloush ii pica fata cand auzi tot ce scotea blonda pe gura. Aproape ca-i venea sa-i puna la propiu niste aracet pe gura. Aproape ca-si pocni fruntea, dar se abtinu de la orice gest. Degeaba ar fi negat toate cele spuse de Jennifer, nu mai avea oricum niciun rost...nici el nu stia ce sa zica, ramase complet blocat. Doar privi in gol, in mai multe puncte imaginare, in timp ce avea o fata destul de deprimata, nu ar fi vrut ca Jane sa afle totul asa... nu era tocmai cum isi dorise el. Se simtea aiurea, mult prea aiurea ca sa poata reactiona in vreun fel, asa ca, fara sa ami spuna ceva o lua usor la pas intr-o directie aleatorie fara sa dea niciun fel de explicatie.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Dum Dec 23, 2012 3:48 am

Jane isi ridica privirea ca sa se uite la Leloush numai atunci cand acesta le intoarse spatele si pleca, fara sa dea vreo explicatie. Nu negase nimic, insa chiar si asa, reactia lui fusese neasteptata. Sau poate nu chiar, avand in vedere cat de directa fusese prietena lui, o socase chiar si pe ea.
Trase aer in piept, insa nu il striga, asa cum planuise la inceput. Poate era mai bine sa se indeparteze acum si sa vorbeasca alta data, dupa calmarea spiritelor. Ofta adanc, uitandu-se din nou catre Jennifer.
Scuza-ma, trebuie sa dispar si eu. Am cazut destul de rau de pe matura, trebuie sa ma asigur ca e totul bine, explica ea.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 1:18 am

• Nu ii mai spune nimic blondei si o lasa singura ducandu-se dupa Leloush.In scurt timp da peste el.La inceput nu spune nimic pastrand tacerea si asteapta replica lui Leloush care era gata sa o omoare pentru ce spusese de fata cu Jane,dar ei nu ii pasa..credea ca ia facut un bine spunandu-i blondei ce simtea el pentru aceasta si vroia ca sa ii multtumeasca.
    -Hei!Stai usor scumpule?Nu ai de gand sa imi multumesti ca te-am ajutat sa-i spui ceea ce simti?Sau trebuiea sa spun tuturor ca Leloush Petrova o iubeste la nebunie pe Jane?zise blonda razand si privindu-l fix pe saten.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 1:27 am

• Leloush se enerva si isi dadu imediat ochii peste cap.
    - Tu ai creier in capul ala blond si prost? intreba iritat, invartindu-si ochii inca odata si rastindu-se la ea. - Cum poti sa-i spui unei fete, pe care da, recunosc, o plac, ma atrage, ca o IUBESC si ca sunt INNEBUNIT dupa ea? Iti lipseste o doaga, sau care e defapt problema ta? Nu m-ai ajutat cu nimic, m-ai facut doar sa pic drept fraier, Doamne... continua pe acelasi ton enervat, facand pasi, invartindu-se intr-un cerc si ravasindu-si parul c-o mana.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 1:36 am

• Blondina este enervata de raspunsul lui si ii da o palma sanatoasa peste obraz.
    -Dute dracului!Esti un nesimtit Leloush Petrova...un mare si prost nesimtit!Am vrut sa te ajut sa-i spui acelei fete ca o iubesti..am vrut sa iti fiu de ajutorpentru ca tu esti prea fraier sa spui ceea ce simti!Si am creier in capul meu blond..creier pe care nu o sa-l mai folosesc in viata mea sa te ajut!zise ea furioasa si ii mai da o palma zdravana si sanatoasa peste celalat obraz,dupa care pleaca furioasa de acolo avand in minte multe cuvinte pe care vroia sa i le mai spuna satenului.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 1:52 am

• - Femei, intotdeauna duse cu pluta! mormai el frecandu-si ambii obraji, urmand apoi niste injuraturi nu prea frumoasa in germana. Lovi zapada cu piciorul si o lua din loc, bombanind in barba si ajungand din nou sa se intalneasca cu Jane. Ofta si o privi in ochi, apoi se urni sa spuna Imi pare rau pentru Jenny, nu si-a luat pastilele, comenta el nemultumit, clatinand din cap. Incerca sa nu insiste asupra subiectului, si asa se simtea stanjenitor si destul de penibil. Cum te mai simti, te doare la fel de rau? o intreba ingrijorat, stare rara, aproape inexistibila, a tanarului rus.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 2:00 am

Jane isi urma incet drumul catre cabinetul medical. Sincer, ar fi alergat intr-acolo numai ca sa nu trebuiasca sa dea cu ochii cu nimeni, chiar daca nu stiau intamplarea anterioara. Nu voia sa vada pe nimeni, trebuia sa fie doar ea cu gandurile ei; sa reflecteze, sa gandeasca. O... iubea? Era destul de socata de faptul ca un baiat o placea, daramite ce ii spusese Jenny. Inchise ochii strans, incercand sa isi arunce gandurile, desi asta nu era posibil.
Trecandu-si o mana prin par, dadu iar nas in nas cu Leloush. Ooo nu, de ce acum? Cobori aproape instantaneu ochii, acoperindu-si din nou baza spatelui cu mana.
Da, inca ma doare, murmura, incercand sa treaca pe langa el, ignorand ceea ce ii spusese in legatura cu amica lui.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 2:33 am

• Leloush o lua in brate ca pe mirese, fara niciun fel de avertisment, mergand promt cu ea la cabinet, nelasand-o sa aibe timp saa protesteze sau asa ceva. O lasa jos pe patul din cabinet ssi apoi iesi ,lasand-o pe asistente s-o consulete. Se sprijini de peretele reci ,oftand. Inca nu-i venea sa creada ca se intamplase assta. Era totul mai usor cand se tachinau si jucau, nu-i placea ca se ajunsese la sentimente si lucruri serioase, el nu era genul care sa se implice in relatii, sa fie romantic si sa faca orice pentru "iubita" lui.
    Buza sa de jos zvacni in semn de revolta, dar nu pleca de acolo desi nu se simtea prea bine. Voia sa stie cum se simte Jane, sa se asigure ca totul e-n regula.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 2:52 am

Jane dadu sa treaca, insa intr-o fractiune de secunda Leloush o opri si o ridica in brate. Mari usor ochii si inghiti in sec, caci nu se astepta la un asemenea gest dragut. Nu ca el nu ar fi putut sa fie dragut, insa era putin socant ca se comporta asa chiar dupa scena penibila cu Jennifer de mai devreme.
Lulu! incerca ea sa protesteze, insa tanarul o ignora si o duse in tacere pana la cabinet. Odata acolo, o lasa pe pat, fara sa mai spuna nimic. Oftand usor, blondina privi catre asistenta si ii spuse care este problema. Nu mai voia sa se gandeasca la cata de serioasa devenise treaba, asta pentru ca nu trebuia sa fie asa. Era bine cum fusese pana atunci, de ce sa fie schimbat totul intr-un minut?

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   Lun Dec 24, 2012 3:24 am

• Incepu sa se plimbe prin fata cabinetului ca un leu in cusca, chiar era ingrijorat si chiar voia ca tanara sa fie bine, iar rabdarea nu era punctul lui forte. Astepta ce astepta, dar nu se putu abtine si bau in usa, bagand capul apoi prin crapatura.
    - Este totul in regula? intreba el privind spre asistent, abtinandu-se cu greu sa nu inghita in sec.
    - Tinere, iesi te rog si asteapta afara! il expedie imediat femeia in varsta si el inchise usa, oftand. Baba netrebnica gandi el ofticat, ramanand pe holuri si asteptand ca Jane sa iasa.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Wanna play? [privat]   

Sus In jos

Wanna play? [privat]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Terenul de Vajthat-
Mergi direct la: