Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Infect me with your love and fill me with your poison

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:14 am

Jane aproba incet din cap, uitandu-se la tanar. Era socant cum isi intalnise aici o ruda de sange, una care nu isi ascundea numele. Asta probabil pentru ca nu mai avea nicio treaba cu Voldemort, spre deosebire de ea...
Ah, nu, multumesc, zambi ea, fluturand o mana.
Auzind urmatoarele vorbe ale lui Xan, clatina repede din cap, muscandu-si usor interiorul buzei. Rosi bland in obraji, scarpinandu-se rusinata in ceafa.
Da, noi... S-a intamplat doar, n-am stiut ca... se balbai ea, desi nu avea o scuza buna in minte.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:28 am

Rase zgomotos si apoi se uita in ochii ei cu un zambet pe fata.Apoi observa ceva...ceva ciudat...scapa biscuitii pe jos.Avea ochii ca si Tom...acel Tom Cruplud Riddle...fratele sau,nu-prea-iubit cu un nume tampit.'Cica Voldemort!Pff...a fost infrant!Daca era chiar Lordul Intunericului atunci nu murea!Atunci era aici si controla Hogwarts.'
-Jane,numele tau e defapt...Riddle?
'Dar cum?Tom nu era un chipes,mai ales cu nasul acela de sarpe *chicoteste scurt*si mai ales ca el nu poate iubi!'
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:35 am

Auzindu-i vorbele, respiratia lui Jane i se opri in gat. Mari ochii si departa buzele, insa niciun cuvant nu ii iesi la inceput. Nu se intreba neaparat de unde isi daduse Xan seama de asta; poate chiar si asa, urandu-si fratele, stia anumite lucruri ascunse despre istoria familiei, caci pana la urma, era o ruda apropiata a Lordului. Problema venea din faptul ca Leloush era acolo si auzise intrebarea tanarului. Si o alta problema era faptul ca detestandu-si familia, tanarul Riddle putea sa o dea oricand in gat.
P-Poftim?! intreba, caci nu stia ce sa spuna sau cum sa raspunda la o asemenea intrebare. E Rivers... Jane Rivers, minti, nu prea bine insa.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:35 am

• Leloush ridica o spranceana cand ii auzi intrebarea, ramanand ca traznit. De ce ar fi crezut el ca pe Jane o cheama ca pe el, de unde trasese mai exact concluzia asta?
    - Te-ai lovit la cap? il intreba, neputandu-si abtine intrebarea rautacioasa, doar asa era firea lui, rece, nemiloasa, acida, nimeni si nimic nu-l putea schimba chiar cu totul, desi se parea ca exista totusi si o parte buna in el, greu de scos la suprafata.

Se mai uita odata spre geam, la picaturile reci si nemiloase care se izbeau de el, facandu-l parca sa tremure intr-un mod anemic, aproape insesizabil. Ofta ca pentru el, ura aceea vreme si nici macar nu putea face ceva in privinta asta. Il privi pe cercetas , nestiind la ce replica sa se astepta la urma urmei din partea acestuia, avand in vedere adresarea nu prea draguta din partea rusului.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:45 am

'Ups!Iar am facut de oaie!'.Xan o privi taios pe Jane...stia ca era fiica lui Tom,dar nu recunostea...si apoi,ii spuse taios lui Leloush:
-Nu!Daca l-ai vazut vreodata pe Tom,ai vedea ca si ea,si el au aceeasi ochi,ochii pe care-i avea inainte de-a deveni acel nebun dupa putere,Voldemort!
Ofta si isi indrepta privirea inspre Jane.Vedea ca nu vroia sa-i spun lui Leloush,dar el ii zise taios:
-Atunci,cine e mama ta?'Nici eu nu stiu cine e mama ei si cum s-a nasut,dar ma rog!'
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:56 am

Jane il privi pe Xan cu ochii ei mari, care lacrimau usor acum. Nu putea sa creada ca isi daduse seama numai dupa asta, si nu ii venea sa creada ca o spusese asa... Era Leloush, adevarat, insa daca ar fi fost altcineva? Daca pana si el era gata sa o dea in gat? Nu era usor sa fie cine era, fapt pentru care isi schimbase numele si isi luase o identitate noua, distincta. Nici nu voia sa se gandeasca ce avea sa se intample daca pana la urma, dintr-o greseala sau nu, se afla.
Blonda incepu sa tremure usor, buza de jos miscandu-se nervos. Ochii ii erau rosii si speriati, caci nu stia ce urma sa se intample.
De ce faci asta? intreba ea cu voce tremuranda. De ce nu poti sa taci pur si simplu?!

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 7:17 am

Surprins de reactia fetei,ridica o spranceana.'De ce?Ah!da.Trebuie sa stric iar vietile tuturor!Doar sunt un bagacios,nu?Un neinteresant!'.O vazu ca lacrimeaza...nu mai spuse nimic...tacu'.
-Stiti ca am glumit,nu?zise el si incepu sa rada cam fortat.Pare-mi-se ca atmosfera e cam tensionata...stati putin!Un viperin si un astropuf...un baiat si o fata...cam suspicios,nu?Glumesc,doar!adauga el,razand.
'Pari un prost!Si asta si esti...prostule!'

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 7:35 am

• - Nu cred ca te priveste. Ce ar fi sa pleci? bombanii Leloush nemultumit, invartindu-si ochii. Tipul asta deja il calca pe coada fiindca se lua de Jane, doar el avea voie sa faca asta, si numai intr-un anumit fel. Hopa, devenea posesiv, si egoist. Oricum nimic nou, asa era el.
    Ramase il loc si il privi pe cercetas cu o privire dura si o figura impasibila, avand o statura destul de impunatoare, fiindca mai inalt si mai solid ca Xan. Nu voia sa se ia la incaierare cu el, dar daca era nevoie ar fi facut-o fara sa se gandeasca de doua.
    Nici nu tresari cand un tunet se auzi foarte clar, doar isi stramba buzele nemultumit, in timp ce privea bland spre Jane, foarte scurt, apoi ochii sai mocnind ca doua carbuni revenira asupra cercetasului, insa nu mai adauga si altceva, cel putin nu inca.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 12:36 pm

Ochii lui Jane se marira considerabil atunci cand Xan incepu sa rada fortat, spunand ca totul fusese doar o gluma. Bineinteles ca mintea, probabil pentru ca o vazuse atat de panicata. Reactiile ei insa tradasera oricum adevarul, si probabil ca ambii baieti realizasera care era secretul pe care il pastra cu atata ardoare blondina.
Inghiti in sec, incercand sa inghita in acelasi timp si lacrimile care ramasesera insa acolo, in ochi. Nu putea sa lase niciuna sa ii scape pe obraz, ar fi parut slaba.
Sunt de acord cu Leloush, cred ca ar fi mai bine sa pleci acum, zise ea serioasa, incrucisandu-si bratele sub piept. Ploaia puternica parca o biciuia pe ea, desi se auzea numai lovindu-se de geam.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 1:04 pm

• Leloush astepta sa vada cum va reactiona pana la urma tanarul, probabil nu prea frumos, dar ei erau doi si rusul parea a fi cel mai puternic din punct de vedere fizic, deci ar fi fost o prostie din partea cercetasului daca ar fi continuand sa se impunga cu ei caci oricum nu obtinea nimic.
    Isi aranja din nou cravata pentru ca nu-i placea sa nu arate impecabil, fara nicio imperfectiune, era un fix de-al lui faptul ca trebuia sa arate perfect, cu toate ca celor din jur nu le pasa asa de mult de asta, nu la fel de mult ca si lui.
    Se incrunta putin vizibil, in timp ce o mana si-o adancea in buzunarul pantalonului de stofa, verificand daca avea ceva la el. O scoate apoi si asteapta sa vada ce va face acesta in cele din urma.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Joi Dec 27, 2012 3:37 am

TOPIC CLOSED

Atropufi 150 puncte
Viperini 140 puncte
Cercetasi 60 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    

Sus In jos

Infect me with your love and fill me with your poison
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Teri Meri Love Stories
» 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 30. AŞK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 18. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Oglinda lui Erised-
Mergi direct la: