Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Infect me with your love and fill me with your poison

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Infect me with your love and fill me with your poison    Vin Dec 21, 2012 6:04 am

• Intotdeauna se intrebase ce vedeau asa de multi, atat de interesant la oglinda aceea. Pana la urma tot ce vedea in ea nu prea se adeverea si era doar o fantezie pe care puteai s-o vezi si cu mintea. Chiar si asa tanarul Petrova s-a decis sa incerce si el sa vada ce "minunatii" ii va arata mult vestita oglinda.

Apasa cleanta si intra inauntru, zambind multumit sa vada, ca cel putin deocamdata, este singur in incapere. Facu destui pasi pana ajunse in fata ei si isi aranja nodul la cravata asteptand ce surprize ii rezerva reflexia oglinzii. La inceput se vazu pe el, stand drept si impunator, apoi pe umarul sau aparu o mana feminina, care il stranse usor, in semn de sprijind. Se incrunta si cand ii vazu si chipul marii ochii, gura sa deschizandu-se si ramannad asa. Nu se asteptase sa vada asa ceva, el probabil crezuse ca va vedea ceva material dintre lucruile care ii plac - o limuzina, o vila de lux sau ceva de genul asta. Se pare ca partea sentimentala din el devenise mai puternica in ultima vremea, ceea ce il facea slab si nu-i placea deloc lucrul acesta.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 2:25 am

Jane se obisnuise deja cu Oglinda lui Erised, caci desi nu o recunostea niciodata, vizitase acest obiect magic de multe ori in timpul plimbarilor ei nocturne, mai ales. Daca la inceput imaginile reflectate ii provocau o anumita melancolie, nostalgie chiar, acum se aventura cateodata in camera intunecata doar ca sa i se mai puna inca o data un zambet pe buze, caci asa ajunsese Oglinda. De obicei, il vedea pe tatal ei, care era sanatos si vesel alaturi de ea, insa aceasta fantasma se transforma uneori in lucruri materiale, bani, avere, sau chiar putere.
Imbracata in niste pantaloni de pijama destul de largi si un tricou negru si stramt, intra incet in camera, crezand ca este singura. Isi trecu o mana prin par si se apropie, insa se opri brusc atunci cand vazu o silueta masculina.
Ah, scuze... Credeam ca nu e nimeni aici, zise ea.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 2:31 am

• Leloush tresari vag cand auzi vocea feminina atat de cunoscuta lui si se intoarse pe calcaie pentru a o putea privi si a putea confirma ca este cine credea ea.
    - Jane... sopti el putin pierdut, fiind inca socat de imaginea pe care i-o aratase oglinda. Scutura din cap in timp ce pe buze afisa zambetul sau elegant si sarmant. E-n in regula, vino... nu ma deranjeaza putin companie! continua, revenindu-si complet. Nu putea ramane prostit dupa ceea ce vazuse, indiferent cat de surprinzator ar fi fost.

Facu doi pasi in spate, inca privind-o pe tanara, in timp ce-si umezea cu incetinitorul buzele fiind putin ganditor.
    - Ce vezi cand o privesti? intreba foarte curios, desigur, referindu-se la imaginile oferita de oglinda magica. Era destul de convins ca Jane probabil vedea pe cineva din familie, sau ceva material... in orice caz, nu ce vazuse el...

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 2:38 am

Jane nu putu sa nu zambeasca vag atunci cand vazu cine era tanarul din camera. I se intampla chestia asta destul de mult in ultimul timp, dar numai atunci cand il intalnea pe Leloush. Se apropie incet, privindu-l scurt de sus pana jos. Destul de aiurea cum el era la camasa si cravata, pe cand ea era in pijamale; nu prea se potriveau tinutele, insa era destul de tarziu, trebuia inteleasa si ea.
Ochii ei se intoarsera catre oglinda la auzul intrebarii lui. Bineinteles ca la inceput aparu tatal ei, imbracat in negru din cap pana in picioare, insa avand un zambet frumos pe chip. Isi puse un brat in jurul gatului ei si ii saruta scurt fruntea. Insa din spate, se apropie o alta silueta, care o facu pe Jane sa inghita in sec, mai ales atunci cand o recunoscu.
Umm, il vad... Il vad pe tata, care zambeste si glumeste cu noi... Mine! Cu mine! se balbai ea. De obicei mintea foarte bine, insa era destul de socata din cauza imaginii in acele momente. Tu ce vezi?

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 2:45 am

• Se incrunta usor cand auzi "noi", dar nu comenta nimic. Isi indrepta din nou privirea spre oglinda, inghitind in sec. Nu putea sa-i spuna ce vedea defapt, ar fi parut un mare prost.
    - Eu o vad pe mama...mereu am fost mai apropiat de ea decat de tata...imi zambeste si e alaturi de mine, ingana el in timp ce incerca sa nu mai priveasca spre oglinda.

Inima sa batu mai tare in timp ce facu cativa pasi in timp ce isi trecu ca deobicei mana prin parul sau bogat, intr-un mod sexy, dar involuntar. Oftand, nu se putu abtine sa nu o intrebe:
    - Crezi ca ce vezi in oglinda...se poate indeplini intr-un fel sau altul? inghiti in sec dupa ce termina de rostit intrebarea, plecandu-si un pic capul in timp ce-si musca incetisor buza inferioara, abtinandu-si cu greu un oftat. Sigur, auzise de persoane care ziceau ca e imposibil sa se indeplineasca, dar oare chiar era asa sau ele se inselau?

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 3:23 am

Jane aproba lin din cap, zambind vag atunci cand Leloush o mentiona pe mama lui. Nu vorbise cu el mai deloc despre familie, despre viata in general, asa ca nu stia prea multe despre el. Nu stia daca era bine sa intrebe asta, insa curiozitatea isi facuse loc in sufletul ei.
Ce s-a intamplat cu ea? intreba bland, fara sa isi ia ochii de la oglinda.

Auzind intrebarea, blondina ofta scurt, ridicand usor din umeri. Era o intrebare buna, se putea indeplini ceea ce vedea? Era destul de greu de crezut; tatal ei sa fie sanatos si lipsit de griji, el sa fie alaturi de ei...
Da, poate... Imi doresc, cel putin, ridica ea din umeri. Ambele persoane sunt in viata, trebuie doar sa treaca de niste obstacole pentru a se adeveri.
Mentionase pentru prima oara cele doua persoane, fara sa se corecteze, la fel ca inainte.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 3:27 am

• - Nu s-a intamplat nimic cu ea, dar are o slujba care o tine intotdeauna ocupata, nu prea imi face vizite mai deloc, ii raspunde rusul ,ridicand usor din umeri, indreptandu-si irisii cafeni si calzi catre blondina.
    - Cine e cea de-a doua persoana, mama ta? intreba nesigur, clatinand usor din cap, in timp ce-si lasa capul pe spate si privea tavanul.
    Intr-un fel ii era putin frica sa nu se dea de gol fata de ea, caci nu o vazuse deloc pe mama sa in oglinda si poate ca Jane avea sa-si dea seama ca mintise, nu intotdeauna ii iesea asa de bine asta, sa para sincer cand minte de ingheata apele.
    Isi desfacu putin nodul de la cravata pentru ca simtea ca se sufoca, dar nu era din cauza ei, ci din cauza amalgamului de sentimente contradictorii din interiorul sau care refuzau sa-i dea pace catusi de putin. Se uita spre ea cu o privire de "daca nu vrei, nu raspunde", zambind slab, aproape greoi.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 3:32 am

Auzindu-i intrebarea, Jane chicoti usor, desi ii venea sa rada tare, in hohote. Nu, prostutule, tu esti, ii venea sa spuna, insa nu putea. Poate ar fi ignorat-o, poate pur si simplu i-ar fi ras in fata. Nu putea sa se injoseasca totusi asa. Se sarutasera inainte, se simtisera bine, insa nimic nu se intamplase de atunci. Si avand in vedere experientele trecute, blonda nu mai voia sa grabeasca lucrurile, caci mereu se intamplau nasoale.
Nu, ii raspunse, intorcandu-si ochii albastri si limpezi catre el. Nu am cunoscut-o pe mama, a murit imediat dupa ce m-a nascut; ceea ce inseamna ca nu are cum sa imi fie dor de ea.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 3:36 am

• - Ah, imi pare rau sa aud asta, sunt un prost c-am intrebat... ingana tanarul inclestandu-si buzele una in alta, oftand si lipindu-se cu spatele de peretele rece, in timp ce bratele i se incrucisau sub piept. Se decise sa nu insiste asupra subiectului, sa nu mai intrebe cine e, caci poate ea il va intreba daca a mai vazut si altceva in oglinda inafara de chipul mamei sale.

- Eu chiar cred ca se poate adeveri ce arata oglinda asta.. spune brusc, dintr-odata, privind intr-un punct imaginar, in timp ce in ochi avea o sclipire ciudata, atractiva. Un zambet aproape insesizabil ii aparu pe buzele palide in timp ce in cele din urma un mic oftat ii parasi gatul, dar chiar si asa avea o figura destul de senina.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 3:41 am

Jane chicoti usor, clatinand din cap si fluturand absent o mana. Nu avusese niciodata o mama, ceea ce insemna ca nu stia cum e sa ai o mama. Si pentru ca nu stia, nu avea cum sa isi doreasca una, caci se simtea bine asa. O avea pe Maureen, matusa ei, care ii era ca o mama, pe care o iubea si o respecta, desi acum palea in fata figurii paterne redescoperite.
E in regula, serios, il asigura, zambind vag.

Cu un zambet putin mai larg pe buze, se intoarse catre el si se indeparta cu vreo doi-trei pasi de oglinda, apropiindu-se de fapt de Leloush.
Poate ca asa ea. Adica, sunt sigura ca tu si mama ta veti fi din nou apropiati la un moment dat, zise naiva, ridicand din umeri.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 3:50 am

• - Poftim? intreba el ca prostit, uitand parca tot ce zisese mai devreme. Inghiti apoi in sec.Adica aaa, da, asa sper si eu sa fie, tusi el fals, batandu-se usor cu pumnul in piept. Cat de aerian putea sa fie, se dadea practic singur singurel de gol. Good game, Petrova.

- Si eu cred ca tatal tau iti va fi alaturi la un moment dat si vei fi fericita... spuse si mana sa se atinse de obrazul ei in timp ce ii zambea sincer, fara sa-si mai ia aerele de arogant si nemernic, stia ca in fata lui Jane nu ar fi avut rost sa faca asta pentru ca intr-un fel el era pentru aceasta tanara un fel de carte deschisa. Nu stia de ce se intampla asta, dar nu-l deranja absolut deloc.

Se mai uita o clipa spre oglinda si vazu un fel de umbra care parca voia sa vina alaturi de el, sa-i fie aproape. Nu intelese aceasta semnificatie, doar fu bagat in ceata.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 3:58 am

Jane ridica o spranceana auzind reactia confuza, poate chiar usor panicata a lui Leloush. Parca devenise dintr-o data defensiv, desi nu era cazul, chiar deloc... asta daca nu o mintise mai devreme. Dar de ce ar face asta? Bine, ea nu era chiar persoana potrivita care sa se intrebe de ce mintea o alta persoana. Totusi, folosea pana si un nume fals; intreaga ei viata se desfasura pe fondul unei minciuni continue.
Zambi dulce atunci cand mana lui ii atinse fin obrazul. Oftand usor, aproba din cap, ochii ei albastri uitandu-se fix in irisii lui cafenii.
Nu ai vazut-o pe mama ta in oglinda, nu-i asa? intreba dintr-o data pe o voce moale.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 4:03 am

• - Nu...chiar... balmaji el, albindu-se mai rau decat era la fata, inghitind zgomotos in sec. O facuse, se daduse de gol, ah, si era cat pe ce sa para si el credibil, dar in cele din urma reusise performanta sa dea cu bata in balta, asta era atat de tipic lui, absolut nimic nou.

Buza sa de jos zvacni in semn de nemultumire, involuntar, in timp ce bratul sau cazu inert pe langa corp. Ochii sai inca urmareau umbra care era parca tot mai aproape de el. Asta era destul de frustrant, faptul ca nu-si dadea seama ce ar putea sa reprezinte, dar nu avea sa-si bata prea mult capul cu asta, nu dorea sa se enerveze , mai ales ca in situatia in care deja picase acum.

Probabil Jane nici nu mai avea de gand sa-l intrebe ce vazuse defapt, fiindca era atat de evident, mai ales pentru ea. Ofta scurt si isi privi varful pantofilor luciosi in timp ce-si musca obrajii pe interior.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 4:08 am

La fel ca intotdeauna, Jane era imuna la semnalele din jur. Era inteligenta, una dintre cele mai bune eleve din an, insa cand venea vorba de viata sociala si de cea sentimentala era mereu confuza, mereu nesigura. Asta probabil pentru ca nu avea multi prieteni si nu avusese niciodata un iubit, din cauza problemelor mai pregnante pe care le avea. Era o ciudata pentru unii, poate era considerata chiar inadaptata de catre altii, insa nu prea avea cum sa schimbe asta.
Observa buza zvacninda a lui Leloush si gesturile confuze, nemultumite. Nu intelegea ce vazuse, ce se intamplase, ce era atat de grav incat sa il faca sa se comporte asa chiar pe el, unul dintre cei mai egoisti si mai aroganti baieti din scoala; iar aici, cele doua notiuni reprezentau de fapt un compliment.
Ce vezi? intreba, incruntandu-se usor, nedumerita.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 4:14 am

• Leloush isi ridica usor capul, intalnind privirea sa in timp ce chiar nu stia ce sa raspunda. Daca ar fi mintit, clar ea si-ar fi dat seama, dar nici sa spuna adevarul nu reprezenta pentru el cea mai buna solutie. Se incrunta, uitandu-se spre oglinda care acum chiar nu ii mai arata nimic, infara de ce ar fi aratat si o oglinda normala. Se uita din nou, fix in ochii ei, sustinandu-i cu greu privirea, in timp ce intreba atat de incet incat probabil tanara abia auzi:
    - Tu ce crezi ca vad? ridicand o spranceana, in timp ce respira greoi. Acum era acum, avea sa afle daca ea isi daduse seama sau nu. Si chiar daca nu, tot nu avea cale de scapare, trebuia sa-i spuna pana la urma, nu? Isi umezii incet buzele, cu incetinitorul, simtind cum inima sa nu mai bate cum trebuie, ci mult mai incet, iar sangele ii inghetase in vene, refuzand sa mai circule asa cum ar fi trebuit.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 4:24 am

Jane inghiti in sec, privindu-l fix cu ochii ei mari si albastri. Incepuse sa banuiasca, poate ca nu doar ea il vazuse pe el in oglinda, ci si el o vazuse chiar pe ea... Insa nu se putea asa ceva, ar fi fost mult prea norocoasa, iar ea nu era niciodata asa. Ritmul respiratiei lui Leloush se intetise, fapt care o facu si pe ea sa respire putin mai repede. De cand se cunoscusera, avusese loc intre ei un joc de-a soarecele si pisica, doar nu avea sa renunte acum si sa ii spuna chiar ceea ce voia sa auda. Blonda traia pentru competitie, traia pentru confruntari, insa toate acestea pareau sa paleasca acum in fata ochilor lui dulci si cafenii.
Ce vezi? repeta, uitandu-se dintr-o data in jos, spre podea.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 4:36 am

• Leloush ramane in loc, simtind parca, intr-un mod bizar, ca inima sa incetase sa mai bata. Trase aer adanc in piept, inchizand ochii. Chiar nu stia ce sa mai zica, parca blodina il pusese la colt si nu mai avea nicio cale de scapare. Nu se simtea in stare sa mai faca nimic. Isi ridica cu dificultate capul si ii dadu bland laoparte cu degetele sale usor reci suvitele de par ce-i acopereau chipul. O privi cam pierdut, complet incapabil sa reactioneze la timp, parca blocandu-se.

- Ich sah dich im Spiegel, veni raspunsul sau simplu, in timp ce el era acum cel care privea in pamant si se astepta la un ras batjocoritor sau asa ceva. Se simtea jalnic, el nicioata nu-si ascultase inima, ci doar nevoile egoiste pe care mintea sa le producea, facandu-l sa fie egoist si nepasator cu cei din jurul sau, indiferent ca ei meritau sau nu acest tratament.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 4:58 am

Jane mari ochii auzind vorbele incredibile, parca supranaturale ale lui Leloush. Deci nu era singura, el chiar o dorea... Nu i se mai intamplase asta niciodata, si de aceea era atat de surprinsa, ba chiar socata.
Pentru cateva momente il privi doar, cu ochi mari si limpezi, cu buzele intredeschise. Nu stia ce sa spuna, caci jocul se terminase. Il jucase pana la capat, insa nu isi pregatise un discurs de final, pentru ca nu se asteptase sa existe un final.
Inghitind in sec, se apropie tacuta de el. Ii inconjura bland gatul cu bratele, lipindu-si bland pieptul de al lui, lasandu-si barbia usor pe umarul lui; cuvintele erau de prisos.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 5:02 am

• Clipi des, dezorientat cand tanara in imbratisa si in mod natural bratele i se dusera in jurul taliei sale, in timp ce-si sprijini capul de unul din umerii ei. Nici el nu considera ca mai era nevoie sa zica si altceva. Cuvintele lui poate sunasera dur, din nou din cauza accentului, dar era convins ca tanara nu le percepuse ca fiind dure, ci blande, asa cum erau defapt.

Inchise ochii in timp ce-i adulmeca parfumul tipator, care il atragea atat de mult si-i facea placere sa-i simta gadilandu-i narile. Un zambet mare si sincer pe care rar il vedeai la tanarul rus isi facu aparitie pe buzele sale reci, lipsite de culoare, parca luminandu-i chipul. Bratele sale se stransera usor, acesta parca cufundandu-se mai multa in aceea imbratisare calda, din care parca nu mai voia sa se desprinda.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 5:21 am

'Asa,deci,sa ma lamuresc,la ora 11:00 trebuia sa okec,dar a amanat.La 17:36,plecam dar m-a oprit.OKmdar la 23:59 sa-mi dai drumul?!Daca ma prinde Flich,sunt ca si mort.O,si da!Iar m-am pierdut.E minunat!'
Xan tocmai sosise din aripa spitalului..Avea mana bandajata.Intra in camera in care credea ca era o 'scurtatura'.Dadu numai peste un baiat si o fata,din auzite era Jane si celalt avea un nume ciudat,rus.Chicoti;el era englez si avea nume chinezesc.Apoi rase mai tare.

-Ups!Scuze!Deranjez?
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 5:27 am

• Leloush tresari aproape insesizabil cand auzi o voce si o indeparta bland pe Jane, ridicand o spranceana. Mda, ar fi trebuit sa se astepte ca oricand putea sa intre cineva acolo si sa-i gaseasca intr-o asemenea ipostaza... si totusi nu facuse nimic in privinta cu asta, fie sa schimbe locatie, sau sa puna o vraja pe usa...acum nu mai conta, faptul era consumat. Clatina putin din cap si dupa ce lua o gura de aer ii raspunse tanarului scurt:

- Nein! intr-o germana perfecta si dura, la fel ca intotdeauna. La urma urmei era un loc public, unde putea orice elev sa intre si nu-l putea rezerva ca fiind al lui. Isi trecu o mana prin par, aranjandu-l si se uita la ceas, dar nu comenta nimic altceva, uitandu-se doar in treacat la blondina, apoi din nou la noua aparitie.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 5:46 am

Ridica o spranceana si rase.Pasi inauntru;din buzunarul cam mare ii cazu un pachet de biscuiti in forma de stea si de brad.Il desfacu si gusta unul.Avea gust de ciocolata.Rase iar.De obicei rade mult.Se uita le cei 2 si le spuse zambind:
-Vreti si voi?Am luat un pachet de la Hogsemade si am uitat de el.E de vreo 2 zile.
Acum 2 zile,Xan venise de la Pestera lui Godric,de la inmormantarea lui Diana si se opri la Hogsmade.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 5:50 am

• Leloush ridica o spranceana cand auzi intrebarea. De ce s-ar fi purtat cineva dragut cu el cand toti stiau ca este un nemernic fara suflet care nu merita nici macar un pic de atentie.

- Nu, multumesc, refuza acesta politicos, alegand sa nu mai vorbeasca in germana fiindca poate tanarul nu cunostea asa de bine aceasta limba. Se uita oentru o clipa pe geam si vazu cum un fulger despica cerul, dandu-si ochii peste cap. Detesta furtunile si ploaia si cum pe jos era deja multa zapada, probabil in unele locuri va ingheta. Si exact asta ii lipsea, gheata ca sa reuseasca sa cada in cele mai marete feluri, asa cum reusea in fiecare iarna.

- Ce-i cu tine aici? Vrei sa vezi ce-ti arata oglinda sau te-ai ratacit? decise sa-l intrebe in cele din urma pe Xan, fara alte ocolisuri.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:01 am

Jane fu surprinsa de cat de repede se derulasera urmatoarele evenimente. Era pe punctul de a ii spune lui Leloush ca si ea il vazuse in oglinda, ceea ce insemna ca il dorea la fel de mult, cand un alt baiat intra in camera. Tresari in bratele tanarului, care o impinse bland la o parte. Isi scutura usor hainele - de fapt, pijamalele - si isi trecu repede o mana prin par.
Se sprijini usor de un perete, incrucisandu-si bratele sub piept. Il privi atenta pe celalalt baiat; il stia din vedere, era Xan Riddle. Riddle, intr-adevar... Unchiul ei, desi erau de varste apropiate.
Tu esti Xan Riddle? intreba ea, desi stia exact raspunsul.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    Sam Dec 22, 2012 6:07 am

-Da!Buna Jane.zise el razand.Deci,vrei un biscuite?spuse el cu buza de jos scoasa inafara.

Ii zambi si mai lua unul.Rase,apoi ii raspunse baiatului:
-Pai...errr...cred ca...err...da?spuse el cam stanjenit.Dar voi 2!Nu e cam tarziu?spuse el amuzat.Mie acum mi-a dat drumul din aripa spitalului.adauga el repede.
Observa ca ploua si fulgera.Nu era mare branza,doar ca nu ii placea ca peste zapada sa cada apa de ploaie.Ofta si mai lua un biscuite...'Stai!Eu am voie sa mananc biscuiti?'.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Infect me with your love and fill me with your poison    

Sus In jos

Infect me with your love and fill me with your poison
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Teri Meri Love Stories
» 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 30. AŞK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 18. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Oglinda lui Erised-
Mergi direct la: