Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Your eyes in my eyes

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/12/2012

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 9:07 am

Dădu aprobator din cap, și zâmbi dulce, luându-și paltonul de pe spătarul scaunului. Își puse mănușile în mâini, căciula pe cap și se duse lângă Damon. Îi zâmbi dulce, apoi ieși din cafenea, așteptându-l și pe el. Era atât de bine afară. Cu toate că era frig, ea stătuse atât de mult timp în cafenea, era prea cald, iar când ieșise afară era perfect. Inspiră adânc acel aer rece de iarnă și privi cerul negru, senin, fără nicio stea. Era chiar trist să vezi cerul atât de gol, fără stele pe el.
    Îl privi pe Damon care ieși din cafenea și îi zâmbi dulce. Chiar îi plăcuse acea seară, Damon era chiar o companie plăcută și un prieten bun.
    Mulțumesc pentru această seară. Chiar aveam nevoie de ceva relaxare și tu m-ai ajutat. spuse pe un ton gingaș, mergând în linie cu el.
    Chiar aprecia faptul că el nu va răspândi zvonul, și chiar dacă ar fi făcut-o nu era treaba ei. Doar nu aveau să dea vina pe ea pentru că a spus tot. Oricum, avea să se afle la un moment dat, li urma să fie mai multă zarvă după.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 9:15 am

• Damon zambi sincer, privind spre ea, deplasandu-se destul de greoi prin zapada inalta.
    - Oricand! spune si pe masura ce mergea schimba directia catre Hogwarts.Era destul de tarziu si trebuiau amandoi sa se intoarca inainte sa fie prinsi si trasi la raspundere. Cum timpul mai trecuse, se facuse si mai frig si chiar si imbracat gros lui Damon parca ii venea sa tremure si sa-l clantane dintii.
    - Oh, God, I hate the winter! rabufni el lovind zapada cu piciorul, o parte din ea venindu-i chiar in ochi. Se opri, slobozind o injuratura nu prea frumoasa.Apoi se uita cu o moaca plouata la Sasha in semn de ":scuze de limbaj", cu toate ca fusese probabil comic in ochii fetei.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 09/12/2012

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 9:31 am

Da, știu ce simți. spuse râzând zgomotos la afirmația brunetului despre iarnă.
    O bufni din nou râsul auzind înjurătura rostită de Damon, apoi începu a gesticula semn că nu era nicio problemă, apoi zâmbi dulce.
    Dădu cu piciorul în zăpadă, împrăștiind-o în toate părțile, apoi înjură printre dinți, închizându-și ochii. Vântul începuse să bată cu o anumită viteză destul de mare, dar încerca să-i ignore pe cât de mult putea. Își târa picioarele prin zăpada imensă, mirându-se cât de greu se putea merge.
    Parcă atunci când am venit am mers mai repede. O fi nins? întrebă ușor mirată, observând că zăpada era mai mare, ori i se părea ei.
    Putu imediat să zărească școala, și un zâmbet îi apăru pe chip gândindu-se că pentru câteva zile nu va mai vedea zăpada, va sta la căldură, nu va mai ieși din cameră decât să se plimbe pe holuri noaptea. Atât.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 9:38 am

• Damon ridica din umeri, zambind tamp. Ii deschise usa cand ajunsera si se uita in jur, stia ca acum o luau pe drumuri diferite.Ei bine, ne mai vedem pe aici, noapte buna! ii ura cercetasul, ciufulind-o si sarutandu-i scurt obrazul, apoi facu pasi spre turnul cercetasilor. Ajunse in camera sa si se schimba in haine comode, apoi se intinse in pat. Fusese o zi plina, se incheiase chiar bine, asa ca adormi destul de repede. Avu un somn fara vise, fara sa bage in seama forfota din dimineata urmatoare, dormind dus, uitand si sa mai mearga la micul dejun. Demult nu mai dormise atat de mult, neintrerupt, asa ca avea un zambet mic pe fata, destul de implinit, poate chiar triumfator.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Joi Dec 27, 2012 4:10 am

TOPIC CLOSED

Cercetasi 150
Astropufi 140

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   

Sus In jos

Your eyes in my eyes
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon-
Mergi direct la: