Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Your eyes in my eyes

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Your eyes in my eyes   Vin Dec 21, 2012 5:54 am

• Se decisese sa mai ia o pauza de la Hogwarts si sa faca o plimbare pentru a se reculege. Toate eventimentele neprielnice din ultima vreme cu Stef si Ric nu-i priisera tanarului cercetas. Noroc ca avusese parte si de intamplari mai senine, fie alaturi de amica sa Bea ori de iubita sa Katherine, deci nu putea sa spuna ca numai ghinionul se tine de el, nu ar fi fost deloc adevarata.

Afara nu mai ningea, dar era ger si zapada era destul de mare, astfel incat se deplasa destul de greu. Brunetul in sfarsit se imbracase si el adecvat vremii, cu pantaloni grosi, plover si un palton care sa-i tina de cald si sa nu tremure ca varga in mijlocul gerului, riscand sa si raceasca - ceea ce nu ar fi fost deloc bine pentru el la cat de greu ii tracea orice fel de boala, cat de minora.

Isi aprinse o tigara in ideea de a se incalzi, desi nu prea functiona nici asta. Se lasa inconjurat de fumul toxic ca de o ceata in timp ce continua sa mearga fara vreo destinatie anume.Simti inca o prezenta, lucru conformat si de niste pasi auzi undeva in spatele sau. Se opri si se intoarse sa vada despre cine era vorba
.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 09/12/2012

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Vin Dec 21, 2012 1:54 pm

Avea în gând o mică plimbare, să scape de căldura înăbușitoare din cameră, din castel. Se îmbracă destul de gros știind că afară era foarte frig. Își luă paltonul, mănușile, fularul și o căciulă neagră un cap, care semăna mai mult a fes. Își luă cizmele în picioare, telefonul și ieși rapid din cameră.
    Dând de frigul de afară, începu să tremure, și inițial vru să se întoarcă, dar preferă să înfrunte frigul. Inspiră adânc aerul rece al iernii, și tuși de câteva ori. Se îndrepta spre Aleea Diagon. Da, acolo avea de gând să se ducă. Era locul potrivit pentru acea noapte. O noapte liniștită, răcoroasă, fără ca cineva enervant să te deranjeze.
    Nici nu își dădu seama ce repede ajunse, și tresări ușor când se opri din mers. Observă cât de mare era zăpada, și își afundă ușor chipul în fularul gros, care îi ținea de cald. Măcar nu mai ningea. Atât îi mai trebuia. Pe lângă frigul de afară, să mai înceapă să și ningă, să se facă zăpada dublă. Tocmai când credea că era singură, că nu mai era nimeni, în fața ei zări o siluetă masivă, probabil un bărbat, care îi era complet necunoscută. Și chiorî puțin, dar tot nu putea să-și dea seama cine era. Până la urmă renunță, dar nu își continuă drumul. Îi era frică. Nu cunoștea prea bine locurile, deci se putea pierde ușor, mai ales că pe oricine ar fi întâlnit, era un străin. Înghiți în sec, și hotărî să își continue drumul.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Vin Dec 21, 2012 2:00 pm

• Ramase in loc privind spre silueta din departare in timp ce fumul ii parasi buzele pline, palide. Se decise sa se bage in seama, asa cum facea tot timpul doar era vorba de Damon, nu? Nici nu-i trebui sa faca prea multi pasi ca sa desluseasca chipul tinerei si se opri totusi la o anumita distanta, studiindu-i trasaturile fetei asa cum facea cu fiecare persoana noua pe care o intalneau. In mod cert era si ea de la Hogwarts, dar probabil nu erau in aceeasi an si cu siguranta nici in aceeasi casa.

Lasa tigara neterminata sa cada in zapada pentru ca se plictisise de ea si nu se mai obosi sa o calce, doar cazuse in zapada si se stinsese. Cu mainile in buzunare brunetul isi indrepta acum irisii superbi, ce sclieau misteriosi in semi-obscuritatea fix spre ea, fara ocolisuri.

- Hei, kid, ce-i cu tine prin locurile astea? La ora asta... ultima parte o spuse mai apasat, ca s-o sublinieze. Nu se comporta ca si cum ar fi fost un pericol pentru ea, caci vocea ii era moale si zambetul sau irezistibil era prezent de asemenea.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Vin Dec 21, 2012 2:16 pm

Tresări din nou auzind vocea groasă a băiatului, și îl privi când acesta se apropie de ea, o parte din lumină căzându-i pe chip. Îl analiză pentru câteva momente, apoi inspiră, calmându-se. Nu era obișnuită ca oamenii să apară dintr-odată și să te întrebe fără niciun motiv ce cauți acolo.
    Am venit să mă plimb. Nu ți se pare că era mult prea cald în camere? Sau doar mie mi se pare... spuse lăsând propoziția neterminată.
    Își mută privirea în altă parte, parcă temându-se de cel din fața ei. Știa prea bine că nu avea de ce să se teamă, dar totuși îi era frică. Își aranjă mai bine căciula pe cap, în acest timp aranjându-și și părul care era răvășit din cauza vântului care adia ușor. Mai făcu un pas spre el, parcă dorind să-i vadă chipul.
    Cine ești..? întrebă în șoaptă, dându-și seama că îi era imposibil să-l recunoască.
    Da, știa sigur că îl mai văzuse, și de atâtea ori, chiar și la Balul de crăciun, dar pur și simplu nu își aducea aminte numele lui, iar acest lucru o enerva de fiecare dată.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Vin Dec 21, 2012 2:22 pm

• Damon zambi sclipitor cand ii auzi intrebarea, ramanand in loc, in timp ce-si trecea usor o mana prin parul sau negru si bogat.
    - Nu stii cine sunt? Ah, ce prost ma simt... murmura el pe un ton glumet, jucaus, ca intotdeauna, in timp ce mima o dezamagire profunda. Oh da, putea sa fie asa un actor cateodata....ranji in coltul gurii, intr-un fel destul de sexy si ii prinse o mana, facand probabil ceva ce ea nu se astepta - ii scoase manusa si ii saruta scurt incheieturile degetelor cu varful buzelor, apoi i-o puse la loc. Damon Salvatore! isi spuse numele cu o oarecare mandrie in glas, abtinandu-se sa nu continue cu un idolul femeilor considerand ca poate e o gluma cam deplasata.

Era putin linistitor sa intalneasca si persoane care nu auzisera de el si de reputatie lui ...errr, nu prea buna, de nemernic absolut. Putea sa fie si asa, dar ce, chiar toti credea ca Damon nu putea fi dragut? Sigur ca putea, el putea sa fie oricum isi dorea! Era multifunctional, clar.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Vin Dec 21, 2012 2:54 pm

O luă prin surprindere gestul lui, dar nu mai avu timp să reacționeze. În sfârșit i se luminase mintea. Râse ușor la afirmațiile lui, băgându-și mâinile în buzunarele paltonului care îi venea până la genunchi.
    Te cunoșteam, cu toate că nu știam cum te cheamă. Ciudat, nu? întrebă privindu-l amuzată.
    Parcă auzise numele lui când vorbise cu Adrian la Bal. Mârâi scurt când își aminti de Adrian, dar preferă ca în acea seară să aibă mintea limpede. Afișă un zâmbet dulce, privindu-l în continuare pe Damon.
    Mergem să ne plimbăm? Dacă stăm în loc vom îngheța. spuse pe un ton dulce, făcând pași pe lângă Damon, luând avânt. Prefera de la început să-și arate adevărata față, altfel risca ca Damon să o creadă o nesimțită, la fel cum făcuse cu Adrian prima dată, și nu va mai face această greșeală.
    Se opri la un moment dat, văzând că suprafața unde mergea aluneca. Însă, făcând un pas greșit, alunecă, trezindu-se în fund, mai bine zis în zăpada de o jumătate de metru aproape. Începu să râdă ca o nebună, fără să vrea, amuzând-o situația în care se afla.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 2:06 am

• Damon nici nu apuca sa aibe vreo reactie anume caci tanara aluneca, cazand in zapada. Clatina dezaprobator din cap si veni langa ea in doar cativa pasi mari, prinzand-o bine de talie si ridicand-o inapoi in picioare.
    - Hopa sus! spuse ca si cum ar ridica un copil mic, chicotind. Fii mai atenta, nu as vrea sa vizitam aripa spitalului![ continua, incruntandu-se pentru o clipa, apoi ii dadu drumul, pasind din nou, asteptand ca ea sa-l urmeze.
    - Tot nu mi-ai spus cum te cheama! spune dintr-odata, dupa un timp, intorcandu-si capul peste umar, ca s-o poata privi. El nu stia cine era ea, adevarul era ca nu cunostea atat de multa lume, cu toate ca era destul de "popular". Ii cunostea pe multi din priviri sau doar din auzite, dar nu era indeajuns incat sa-i considera cunostiinte.
    Simtind cum frigul de inteteste, stramba slab din buze, aranjandu-si mai bine fularul, apoi isi indesa mainile mari si inghetate in buzunarele calduroase ale paltonului sau.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 3:46 am

Începu să râdă și se lăsă ridicată de el, scuturându-se mai apoi de zăpadă. Îl urmă, dar se opri când acesta îi adresă întrebarea. Da, uitase complet să se prezinte. Tipic ei.
    Sasha Wagner. Astropufi. spuse zâmbind dulce.
    Dacă se gândea mai bine, era ciudat că nimerise tocami la Astropufi. După părerea ei, cel mai bine se potrivea cercetașilor, sau ochilor de șoim, nu astropufilor. Însă, nu avea ce face, trebuia să se conformeze. Până la urmă, nu era atât de rău. Colegii erau ok.
    Îl urmă pe Damon, punându-și mâinile în buzunar și fiind atentă la drum, pentru a nu mai cădea încă o dată. Se învățase minte. În acea iarnă, nici nu putea număra de câte ori căzuse sau se lovise din cauza zăpezii. Își afundă capul în fular, mergând, mai bine zis târându-și picioarele prin zăpadă.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 3:54 am

• - Si eu care as fi pus pariu ca esti de la soimi, murmura brunetul in timp ce ridica usor din umeri. Simtea cum frigul se inteteste si nu intelegea de ce. Probabil avea sa ninga din nou sau va incepe vantul sa bata si mai nemilos. Exact ce-i lipsea, sa inghete de frig chiar si cu acele haine pe el. Oricum nu era nimic neobisnuit sa i se intample lui asta, caci lui i se intamplau de toate.
    Se intoarse cu totul spre tanara, zambindu-i sclipitor, in timp ce-si cauta cuvintele prin mintea sa euforica si zapacita.
    -Ce ar fi sa intram undeva inauntru? O ciocolata sau o cafea fierbinte mie imi cam face cu ochiul, propune Damon, fluturandu-si genele jucaus, aratand exact ca un catel plouat si abandonat in mijlocul zapezii nemiloase si deloc pe placul lui. Spera sa accepte pentru ca el deja incepea sa simta cum ii ingheata fata si ramane fara ea.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 4:25 am

Acea sugestie îi făcea cu ochiu, așa că acceptă. Dădu afirmativ din cap, gândindu-se că o ciocolată caldă, mai bine zis fierbinte, era perfectă în acea seară. Într-o cafenea liniștită. Era perfect, pentru că îi plăceau locurile călduroase și foarte liniștite. Intrară în prima cafenea care o zăriră, iar când dădu de acel aer cald, încărcat de mirosul ciocolatei și a cafelei, inspiră adânc, umplându-și nările cu acele mirosuri divine. Rămase pe loc, privind cafeneaua. Era.. goală. ciudat, în acea perioadă cafenelele erau pline, făceau un profit de nici nu-ți venea să crezi.
    Se așeză la o masă, făcându-i lui Damon semn. Își dădu mănușile jos, căciula și fularul, iar mai apoi paltonul. Se lăsă pe spate, inspirând din nou acel aer minunat. Luă meniul, uitându-se peste el. Era cu adevărat nehotărâtă. Cappuccino, ciocolată caldă, cafea cu lapte... Nu se putea hotărî. Toate trei îi făceau cu ochiul, dar numai una putea alege. Într-un sfârșit se hotărî să ia un cappucciono.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 4:30 am

• Damon zambi tamp cand intrara inaunri si simti caldura. Se aseza la masa cu ea si scapa repede de palton si chiar si de plover, caci era prea gros, ramanand intr-o camasa neagra, desfacuta la primii nastura ca sa nu-l stranga.
    Infasca un meniu , realizand ca il tinea invers si aproape il bufni rasul, insa fara sa zica ceva il intoarse. Se incrunta, nu stia ce sa aleaga si ii zambi fals chelenritei care veni la masa lor si incerca sa-i faca ochi dulci. Jalnic - gandi el, dar nu comenta. Incerca totusi sa nu-si lasa latura nemernica la suprafata, cel putin nu inca.
    - Am sa-mi iau un, ahhm...mocaccino, se decise el, dandu-i maniul, avand grija ca degetele sale reci sa le atinga pe ale chelneritei, ca ei sa i se zburleasca tot parul din cap, in timp ce-i zambea sclipitor, apoi irisii sai superbi, ce sclipeau misterios se oprira asupra tinerei care il insotea. Tu ce doresti, cara mia? o intreba amabil. Era destul de ciudat pentru el sa se comporte dragut, dar nu era asa de rau precum ar fi crezut.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 4:48 am

O privi pe chelnerița care veni să le ia comanda. Aproape că îi venea să râdă la cum aceasta se holba intens la Damon. Însă se abținu. Își mai aruncă o dată ochii peste meniu, să fie sigură că nu ratase ceva care să-i placă.Tresări ușor, apoi se uită la chelneriță.
    Un cappuccino. spuse scurt, zâmbindu-i și dându-i meniul.
    Își împreună mâinile, lăsându-și capul pe ele. Chiar și după 10 minute de stat acolo, se făcuse o căldură îngrozitoare. Oftă scurt, apoi îl privi pe Damon.
    Ești diferit.. când te-am văzut la bal erai altfel, mai degajat.. spuse chicotind ușor, fără să se gândească dacă această întrebare avea să-l deranjeze.
    Își trecu mâna prin păr și observă că era ușor ud, și oftă. Un motiv pentru care ura iarna. Însă, alteori nici nu putea să mai intre în cameră, voia să stea doar în zăpadă, să se joace, nu conta daca părul și hainele aveau să îi fie ude.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 4:54 am

• Damon ridica din spranceana, usor intrigat de afirmatia ei. Se propti cu spatele de spatar privind-o cu cea mai mare atentie.
    - Diferit? In ce sens? Si de ce crezi asta? intreba el imediat, curiozitatea citindu-i-se numai decat in glas.
    Nici nu-si amintea exact ce facuse la bal. Parca o luase la misto pe Beatrice cu bautura lui dubioasa din care ea bause, dansase cu Jane si apoi cu Katherine...nimic iesit din comun. De ce ar fi diferit el acum fata de atunci? Poate da, acum era mai putin mistocar ca atunci caci inca nu o luase la baza pe Sasha, desi ar fi avut o ocazie atunci cand ea cazuse in zapada, ar fi putut face atat de multe comentarii rautacioase de care nu ducea nicidecum lipsa.
    O privi zambind sincer, fara sa-si ia aerul sau arogant pe care multe tipe il considerau atractiv...cel putin nu inca, va vedea el cum se va comporta pe parcurs, caci el se mula in functie de personalitatea celor cu care interactiona.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 5:11 am

Hmm, nu știu sigur cum să-ți expliiic. Acum parcă te reține ceva să nu fi tu cel adevărat. Sau e doar imaginația mea. spuse chicotind.
    O privi pe chelneriță cum le aducea cănile, și îi mulțumi, zâmbindu-i dulce. Luă cana în mână, și o lăsă repede pe masă pentru că era fierbinte. Își flutură puțin mâna care simțea că îi ardea îngrozitor, dar în scurt timp încetă. Luase cana de mâner, o duse la gură și sorbi puțin. Mare greșeală. Uitase complet că era fierbinte, și astfel se arsă la limbă. Strâmbă din nas.
    Auuu, ce neatentă sunt. spuse ușor bosumflată, apoi începând să râdă amuzată chiar de prostia ei.
    Mai încercă și a doua oară, dar de această dată suflă pentru câteva momente în ea, și sorbi. Era mult mai bine. Lichidul dulce-amărui o făcu să zâmbească. Lăsă cana pe masă, apoi privi pe geamul din dreapta ei. Afară era întuneric complet, noroc cu acele imense luminatoare care erau puse pe alee.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 5:17 am

• - Eu cel adevarat? repeta el, usor ganditor. Ei bine, eu pur si simplu ma comport in mai multe feluri, dar asta nu inseamna ca vreuna din laturile mele sunt false, sunt tot eu insami tot timpul, o lamuri acesta, ridicand degajat din umeri.

Isi lua si el cana din care inca ieseau aburi. Sufla de mai multe ori, nu dorea sa pateasca acelasi lucru ca tanara din fata lui. Lua doar o gura sau doua, apoi puse cescuta la loc pe farfurioara, trecandu-si o mana prin parul bogat, oarecum ud din cauza vremii de afara. Isi stramba buzele nemultumit, ii placea sa aibe parul uscat, caci asa ii statea mai bine aranjat.
    - Si eu te-am observat la bal, zice brusc, complet dintr-odata, ca un fel de revelatie abia descoperita. Adevarul era ca nu inspectase marea incaperea de la bal si se uitase decat dupa foarte putinele persoane pe care le cunostea. Nici macar cu Bo nu interactionase prea mult, cu toate ca ea fusese prezenta si ei doi erau un fel de vechi prieteni. Insa pe Sasha o zarise complet intamplator si la fel de intamplator ii retinuse figura.

Deborah Lovegood's CLONE

Ultima editare efectuata de catre Damon Salvatore in Sam Dec 22, 2012 5:53 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 5:47 am

Îl privi pentru câteva momente, apoi zâmbi sincer. Da, i ea îl văzuse pe acolo, mai bine zis el era în centrul atenției. Luă cana în mână, apoi luă câteva guri.
    Da, și eu te-am văzut. Mai bine zis, era imposibil să nu te văd, cam toți se uitau la tine. Se pare că erai în centrul atenției. spuse râzând ușor amuzată.
    Îi plăcea să glumească, îi plăcea să fie câteodată răutăcioasă, dar doar când era cazul, când acea persoană merita asta. Însă, cu Damon nu putea fi rea. Ramase pe gânduri, fără să observe asta.
    Umm ,cât de bine o cunoști pe Bo? întrebă privindu-l dulce.
    Nici nu știa de ce pusese acea întrebare. Evident, o pusese fără să se gândească. Clipi de câteva ori, ținându-și privirea asupra lui Damon.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 5:55 am

• - Mda, deobicei reusesc sa atrag atentia asupra mea numai in semn negatic, se pare ca sunt o piaza rea! clatina el din cap, chicotind si trecandu-si inca odata mana prin par, fiind unul din ticurile lui.
    Sprancene i se arcuira cand auzi de micuta viperina la care doar ce se gandise...Sasha parca ii citise gandurile si i se paru putin amuzant acest lucru, dar nu povesti cu voce tare.
    - E una dintre singurele fete careia nu am indraznit sa-i fac avansuri fiindca stiam ca ma va arunca in primul perete sau cu putin noroc in primul geam. Treptat, avand unele lucruri in comun, am devenit amici si ne stim de ceva vreme, deci o cunosc foarte bine. De ce, ai cunoscut-o si tu? ii raspunse si apoi ii puse si el o intrebare in timp ce un zambet sarmant lua nastere pe buzele sale desi lipsite de culoare complet atractive si sexy.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 7:24 am

Fu atentă la tot ce îi spunea Damon, și râse la sfârșit.
    Da, într-un fel am cunoscut-o... dar în circumstanțe cam ciudate și neplăcute. spuse pe un ton stins, dar imediat compensă cu un zâmbet gingaș.
    Nu voia să-și mai amintească de acel bal, mai ales de ultimele ore care fuseseră un total stres, o totală sursă de nervi și ură. Oftă scurt, luând încă o gură din acel cappuccino delicios. Lăsă cana pe masa, apoi se lăsă pe spate, privind pierdută tavanul. Pur și simplu nu mai aveau niciun subiect de discutat, deocamdată.
    Cât de plictisitoare e viața.. mereu îți trage o palmă de nici nu te mai ridici... spuse mai mult pentru ea, dar era sigură că și Damon o auzise.
    Își trecu mâna prin păr, iar când nu mai simți deloc apă în părul ei, zâmbi dulce. Bine că intraseră în acel loc călduros, altfel Sasha s-ar fi întors acasă probabil cu părul ud și cu tot corpul înghețat.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 7:31 am

• - Ce lucruri diabolice a facut micuta Boo-pee de data asta? intreba el, razand zgomotos si lasandu-si un pic capul pe spate.
    Era chiar curios sub ce circumstante se cunoscusera cele doua tinere, mai ales ca stia ca se putea astepta la orice din partea micutei viperine cu idei traznite, mereu plina de surprize. Ii arunca apoi o privire de genul "nu-mi spune, daca nu vrei".
    Ofta oarecum melancolic si mai lua o gura din lichidul fierbinte, privind pentru prima data in jur, spre mesele care se ocupasera. Era ciudat sa vada ce mult se aglomerase in asa putin timp si acum parca toate perechie de ochi si urechi erau indreptate spre ei. Isi dadu ochii peste cap si se abtinu sa nu intreba acid un "do you enjoy the show?", dar se abtinu. Incepu sa bata ritmic masa cu degetele in timp ce astepta raspunsul din partea lui Sasha.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 7:42 am

Râse la afirmația brunetului, apoi se calmă, încercând să-i spună povestea astfel încât să nu pară a fi o scorpie.
    Păăi, ea nu a prea făcut nimic rău, cred că eu am fost scorpia în acea treabă. spuse râzând, dar își dădu seamă că, spunându-i totul, va dezvălui și secretul celor doi amorezați. Era perfect.
    Rânji diabolic, dar înlocui rânjetul cu o expresie gingașă. Nu îi mai păsa dacă toată școala afla despre Bo și Adrian, nu îi mai păsa dacă avea să îi spună lui Damon și acesta va răspândi zvonul. Dacă asta avea să se întâmple, foarte bine. Acesta era destinul care nu poate fi schimbat.
    E o poveste extrem de încurcată, din punctul meu de vedere. spuse zâmbind, trecându-și mâinile peste fața ușor roșie de la căldura din acea cafenea.
    Privi în jurul ei oamenii care se holbau la ei, și se strâmbă și ea la rândul ei. Ce îi interesa pe ei ce discutau cei doi? să-și vadă de treaba lor. Niciodată nu a putut suporta curiozitatea oamenilor, i se părea că dădea spre nesimțire să te bagi în treburile oamenilor, chiar dacă și ea făcuse la fel. În cazul ea, era o excepție de la regulă.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 7:54 am

• Damon marii ochii interesat cand o auzi, stiind ca Bo e deobicei scorpia absoluta indiferent de situatie si circumstante.
    - Chiar m-ai facut curios, povesteste-mi! o ruga acesta, zambind scurt in coltul gurii, putin rautacios. Era chiar curios ce putuse sa se intample cu micuta viperina...ea mereu avea ceva de ascuns, care iesea la iveala dupa ce deja nu mai era o veste noua si nu avea cum s-o afecteze. Cateodata era asa de norocoasa...
    Oricum nu avea de gand sa imprastie vestea indiferent despre ce era vorba, nu era o gura sparta si oricum Deborah era una din singurele lui prietene care chiar nu-l abandonasera atunci cand ii fusese greu, deci nu voia s-o piarda, mai ales din cauza vreunei prostii lipsite de importanta.
    Ofta si se uita fix la Sasha, indemnand-o printr-un gest discret sa inceapa sa vorbeasca.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 8:03 am

Oftă scurt, și se hotărî să-i povestească. Chiar dacă nu-l cunoștea decât de câteva ore, știa că el nu va răspândi vestea, știa că era un om de încredere.
    Deci, totul a început acum o săptămână cred. Cred că îl știi pe Adrian.. M-am întâlnit cu el din întâmplare și am început într-un fel să ne certăm. Adică nu ne suportăm absolut deloc. Iar la bal, l-am văzut și era cu Bo. Am făcut cunoștință cu ea, și totul mergea ok. Chiar mi se părea o fată de treabă. Știam că era prietenă apropiată cu Adrian. Șii, aproape de sfârșitul balului, Adrian și Bo au ieșit afară, fără ca cineva să observe înafară de mine. spuse pe un ton neutru, privindu-l pe Damon, având mâinile pe cana de cappuccino.
    Luă o mică pauză, trăgând aer în piept.
    Apoi, am ieșit după ei, și ghici ce făceau? Bo era lipită de un copac, se săruta cu Adrian, iar Adrian avea mâna pe piciorul ei. Și eu, ca tâmpită ce sunt, m-am gândit să-i păcălesc, într-un fel, amenințându-i că voi răspândi vestea în toată școala și va fi ceva urât. Dar oricum nu aveam de gând să fac asta. Am încercat să-i speri puțin, să-i plătesc lui Adrian pentru cum s-a comportat cu mine. Și am început să ne certăm. Și cam asta e tot. Frumos, nu? întrebă ea rânjind acru, luând o gură de cappuccino, gândindu-se că în toată această poveste ea fusese scorpia cea mai mare.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 8:16 am

• Damon asculta tot ce-i povestea tanara fara sa aibe vreo expresie anume, incruntandu-se scurt doar din cand in cand. Digera ceea ce ii spusese si lua o gura mare de aer.
    - Nu il stiu pe Adrian, cel putin nu oficial...desi Bo mi-a zis o data ca semanam din unele puncte de vedere, ridica el impasibil din umeri. Acum nu stiu ce sa zic, cat de bine ai procedat sau nu, dar probabil daca as fi fost in locul tau a fi procedat la fel... in orice caz asa cum i-ai vazut tu ii putea vedea altcineva, sau ii viitor ii poate vedea altcineva...deci de aflat o sa se afle pana la urma...deci nu-i mare branza ce ai facut tu, sau cel putin asa cred eu! ii spune degajat, terminandu-si lichidul amarui de baut, lasand cana goala inapoi pe masa.
    Nu-l mira ca Bo sa fie prinsa sarutandu-se cu cineva, doar ea mereu facea cate ceva...aproape ca-i veni sa rada amintindu-si unele peripertii cu ea, dar se abtinu, nu avea chef acum de povestit astfel de intamplari oricat de hilare ar fi fost .

Deborah Lovegood's CLONE

Ultima editare efectuata de catre Damon Salvatore in Sam Dec 22, 2012 8:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 8:31 am

Bău și ea ultima gură de cappuccino, lăsă cana de o parte, și îl privi pe Damon. Oftă scurt. Da, știa că oricine ar fi făcut ca ea, dar pe ea o deranja faptul că fusese cea mai mare scorpie posibilă în acel moment.
    Știu că până la urmă se va afla, dar în acel moment nu puteam accepta ca cineva să se poarte atât de... curd, atât de rău cu mine. spuse mârâind ușor, nervoasă.
    Da, avea un defect extrem de mare, știa asta, dar nu putea să-l elimine. Nu accepta niciodată ca cineva să se poate urât cu ea, dar ea când făcea asta nu se gândea la ceilalți. În plus, prima dată și ea fusese rea cu Adrian, ironică. Dar lucrul făcut era făcut. În plus, nici nu știa de ce se băgase, putea foarte bine să i-o plătească băiatului cu altă ocazie. Dar orgoliul își pusese amprenta pe mintea ei în acel moment, încât uitase de demnitatea ei. Într-un fel, își călcase în picioare demnitatea, pentru că ea nu mințea, nu bârfea, nu șantaja. Însă tocmai asta făcuse, și o deranja.
    Oftă din nou, apoi se uită spre ceilalți care ascultaseră atenți toată povestea.
    Oameni buni, de ce vă interesează ce vorbim? Vedeți-vă de viețile voasrte anoste și nu mai trageți cu urechea! spuse Sasha izbucnind nervos, privindu-i cu multă ură pe ceilalți.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   Sam Dec 22, 2012 8:50 am

• Damon clipi des, surprins, cand o auzi, si se uita si el destul de urat la cei din jur, care imediat isi vazura de ale lor. Brunetul pufni dezaprobator, apoi privi inapoi spre tanara care ii era companion in momentul de fata.
    - Te inteleg... fu tot ce-i spune, zambindu-i bland, si batand-o prieteneste pe umar. Nu se pricepea el sa faca persoanele din jurul sau sa se simta mai bine, asa ca probabil nici acum nu se descurcase mult prea bine, dar cel putin isi daduse silinta si nu facuse pe nepasatorul asa cum obisnuia sa faca.
    - Mergem? intreba, caci amandoi terminasera de consumat bauturile calde si in plus aglomeratia care se facuse incepuse deja sa-l enerveze si nu avea chef sa se ia la cearta cu un neica nimeni de pe acolo.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Your eyes in my eyes   

Sus In jos

Your eyes in my eyes
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon-
Mergi direct la: