Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Lectia I Introducere.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Damian Stone
Profesor
Profesor

Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 30

MesajSubiect: Lectia I Introducere.   Mar Dec 18, 2012 7:01 am

18.XII.2012

Lectia I Introducere

Imi iau servieta de pe pat si imi aranjez pentru ultima oara roba, ies din camera mea si cobor scarile turnului,am sa tin acum prima mea lectie ca profesor si sper sa nu dau gres.
Ma strecor printre elevi unii din acestia salutandu-mna tacut, stiau ca sunt noul profesor de Istoria Magiei si probabil ca vor sa se puna bine cu mine cine stie.
Intru in clasa inainte ca elevii sa apara si imi las servieta pe categra, arunc o privire in jurul meu si oftez, nu asta am vrut prima oara, insa pe parcurs am descoperit ca imi place sa predau, deci iata-ma aici pregatit sa invat copii istoria neamului lor.
Imi scot bagheta din roba si o indrept spre tabla scrijelind cu grija data de azi si numele lectiei, apoi m-am sprijinit de catedra asteptand sa apara elevii.

In three words I can sum up everything I've learned about life:
it goes on.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Lectia I Introducere.   Mar Dec 18, 2012 12:39 pm

• Putea face performanta de a intarzia? La Bo nimic nu te surprindea. Avea rucsacul agatat de un umar in timp ce alerga printre elevi, picioarele sale impleticindu-se unul in altul, la un moment dat aproape cazand zdravan - din nou, nimic nou.

Ajunge la sala unde se tinea lectia si deschide usa destul de furtunos, aproape picand din picioare in timp ce inima sa batea tot mai tare. Ramase proasta cand vazu ca nu e nimeni in banci, apoi isi indrepta irisii albastrui spre silueta de la catedra, cautandu-si cuvintele.

- Ahm, bun dimineata... reusi ea sa balmajeasca, inghitind in sec.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: Lectia I Introducere.   Mar Dec 25, 2012 8:25 am

De data asta era sigur ca nu va mai intarzia la ora. Plecase din camera mai devreme, tocmai pentru a nu mai intarzia. Avea Istoria magiei si nu se cuvinea ca tocmai el sa intarzie. Era asistent si nu vroia o imagine sifonata tocmai din cauza nepunctualitatii lui.
    Intra in clasa si la o prima privire i se paru goala. Isi puse intrebarea daca nu cumva ora de terminase si toti elevii plecasera sau daca nu cumva ajunse el mai devreme... Abia mai tarziu il observa pe profesor si pe Bo in tocul usii. Mda... Bo nu lipsea de la nici o ora deci probabil nu avea sa se plictiseasca.
    Buna dimineata! Saluta soimeanul peste umarul Deborei pentru a le atrage atentia amandourora. Stii ca nu e frumos sa stai in usa? Blochezi intrarea. Ii spuse satenul si o impinse usor de la spate sa intre.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Lectia I Introducere.   Mar Dec 25, 2012 8:38 am

• - Oh, scuze... ciripii ea realizand cat de ametita putea sa fie nimic.Tipic Bo. Dupa ce fu inchisa o lua din loc si se aseza intr-una din banci, sperand ca se va aseza si el langa el, altfel avea sa se plictiseasca. Isi lasa rucsacul la picioare ca intotdeauna, strangandu-si mai bine parul intr-un coc neglijent, lasand unele suvite sa-i pice pe ceafa sau pe langa urechi.
    Statu cuminte la locul ei - oh, putea ea sa fie cuminte? sigur va face o tampenie, mai devreme sau mai tarziu, dar asta era partea a doua si astepta si alti elevi sa soseasca.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lectia I Introducere.   

Sus In jos

Lectia I Introducere.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Istoria Magiei :: Arhiva-
Mergi direct la: