Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Looking for something..or not?! [privat]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Dum Dec 23, 2012 5:34 am

• Deborah rase scurt, privind spre clonele sale si clatinand dezaprobator din cap. Nu mai zise nimic, nu simti nevoia s-o faca, oricum i se paruse bestial modul in care Katherine le pusese pe toate la punct. Fara sa mai zica ceva ii facu semn cercetasei sa o ia din loc, caci nu mai aveau ce sa faca acolo. Dupa un timp de mers, totusi spuse:
    - SI totusi, incotro? Afara e prea frig, deci... ridica ea din umeri si isi prinse din nou parul intr-un coc dezordonat, cateva suvite mai deschise la culoare ramannd pe ceafa sau pe langa urechea ei. Se opri din mers si se uita in jur, cercetand imprejurimile, era destul de ciudat ca era asa pustiu si nici macar nu gasea o explicatie pentru acest lucru. Isi tuguie buzele intr-un mod caraghios, cazand parca putin pe ganduri.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Dum Dec 23, 2012 5:38 am

• Incepusem sa rad usor cand o vad asa mai dezorientata.
    Nu te mira, fara clone pe langa tine ti se pare mai pustiu.ii spun eu razand usor si ma gandeam unde sa mergem.Hai.....in.......ummmm.....nu stiu. Undeva sa stai jos, sa bei ceva cald si sa fie si cald.ii spun eu razand usor stand inca putin pe ganduri.
    Chiar nu aveam idee unde sa merge si Sala mare era singurul loc care-mi venea in minte dar parca n-as fi mers acolo....sau da? Ma rog, sa mergem undeva la caldura doar.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Dum Dec 23, 2012 5:47 am

• - Hai in Sala Mare...intr-adevar deobicei e aglomerat acolo, dar cum nu e nimeni pe coridoare, probabil si acolo e tot pustiu si nu are cine sa ne deranjeze, ii zambi Bo si nici nu le lua mult sa ajunga acolo.

Spusele viperinei se adeverira, intr-adevar nu era nimeni acolo si era destul de ciudat sa vezi ditamai sala, cu mese lungi, fara nimeni in ea. Se aseza la intamplare la una din mese, fara sa-i pese carei case apartine si isi turn niste suc de dovleac intr-un pahar transparent. Lua cateva guri, usor absenta, ganditoare.

- Si totusi, e vreun eveniment sau ceva? Ori elevii au inceput sa plece mai devrmee desi nu a inceput vacanta? prespuse clatinand dezaprobator si neincrezator din cap, apoi isi umezii buzele palide.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Dum Dec 23, 2012 12:02 pm

• Ma asez langa ea si privesc prin sala. Era neobisnuit de liber. Oftez scurt si-mi pun suc de portocale in pahar si i-au o gura dandu-mi apoi paltonul jos, mi se facuse cald cu el.
    Mddaa.....s-ar putea. Unii pleaca mai devreme acasa ca sa stea mai mult timp cu familia.spun eu cu jumatate de gura.
    Oftez jucandu-ma usor cu degetele pe marginea paharului. Imi era dor de parintii mei si de surioara mea mai mica, imi era dor sa impodobesc bradul cu mama sau sa ma joc cu Anita.....imi era dor sa ma mai bat cu zapada cu tata si sa-l cicalesc. Din pacate....am stat prea putin timp cu ei sau cel putin asa mi se pare mine.
    Oftez usor si mai i-au o gura de suc privind aiurea pe acolo.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Dum Dec 23, 2012 1:36 pm

• Deborah aproba. Ea ramanea acolo de Craciun, nu se ducea acasa. Spera undeva in adancul ei ca si Adrian isi petrecea sarbatorile tot acolo fiindca nu ar fi vrut sa fie singura... errr, bine, nu era singura, dar nu ar fi vrut sa fie fara el. Ah, si ce greu ii era sa recunoasca asta, ea care era atat de orgolioasa.
    Isi indrepta privirea spre Katherine zambindu-i.
    - Si tu ce faci de Craciun. O arzi cu Damon pe aici prin preajma? o intreba, insa fara rautate in glas. La cat de atasat parea brunetul de ea, Bo asa banuise, ca si-l vor petrece impreuna, dar totusi preferase sa intrebe decat sa ramana doar cu o presupunere.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Dum Dec 23, 2012 3:35 pm

• Stau putin pe ganduri apoi o privesc zambind.
    Chiar nu stiu. Eu nu am unde sa merg....la ce familie sa ma intorc si nici el deci.....cred ca vom sta aici.ii spun eu zambind.Cred ca o sa-l conving sa facem...nu stiu...nu merge sa-i spun petrecere. O chestie mica intre prieteni. Eu cu Damon si tu cu Adrian.ii spun eu zambind usor.Asta daca nu aveti treaba in camera sau pe udneva.ii spun eu razand usor ridicand din spancere amuzata.Stiu de Adrian de la Damon, in caz ca aveau vre-un dubiu,ii spun ranjind nevinovata si continui sa-mi beau sucul.
    Ar fi fost dragut sa facem ceva de genu asta, noi 4 si asa cred ca ne mai vedem pe aic si ar fi fost aiurea sa nu stam impreuna, macar putin. Si asa pana la revelion o sa-l tot torturez pe Damon.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 24, 2012 2:51 am

• Deborah se rosii intens cand Katherine aduse vorba de camera. Mda, nu ar fi sunat atat de rau si pariu ca lui nu i-ar fi displacut absolut deloc aceasta imagine.
    - Ar fi chiar dragut...dar nu stiu daca el ramane aici, dar nu mi-a spus nimic cum ca ar pleca pe undeva, deci eu sper sa putem petrece in 4, ii raspunse, evitand sa aduca vorba de partea cu camera. Isi prinse parul mai bine intr-un coc, apoi mai bea din sucul sau, scurtand cu privirea incaparea imensa si goala, care parca parea putin creepy din cauza pustietii. Era atat de obisnuita sa fie degringolada acolo si era complet ciudat sa nu fie mai nimeni.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 24, 2012 4:20 am

• Ranjesc cand o vad rosie in obraji si ma intorc cu totul spre ea.
    De ce ai rosit asa?o intreb eu inca ranjind la ea.Cand il vezi, tragel de manuta si vorbiti si daca pleaca, tot vi cu noi. Il legam pe Damon de scaun si-l torturam.ii spun eu ranjind la malefic.
    Era simpatica Bo si ii statea bine asa rosie si acum puteam sa o tachinez dar, daca Adrian pleaca - ceea ce nu as vrea - imi pun in aplicare planul de al tortura pe Damon.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 24, 2012 4:28 am

• - Pentru ca aa...nu prea am experienta in domeniul asta, raspunse ea inca rosie, ridicand din umeri si privind putin in alta parte. Ah, dar Damon e foarte usor de torturat in legatrura cu tine, rase ea, clatinand amuzata din cap. Apoi ramase cu un zambet larg pe buze. Dar sper totusi ca Adrian sa nu mai plece, ar mai amuzant asa, sa vedem cum ar interactiona cu Damon, sigur ar iesi o combinatie amuzanta avand in vedere temperamente lor... ranji inocenta, incepand sa-si balanseze picioarele in aer.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Joi Dec 27, 2012 3:59 am

TOPIC CLOSED

Viperini 200 puncte
Cercetasi 200 puncte
Astropufi 30 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   

Sus In jos

Looking for something..or not?! [privat]
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: