Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Looking for something..or not?! [privat]

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 10:00 am

• Deborah o urma imediat pe Katherine in padure si cand ea se aseza pe jos nici nu statu pe ganduri si i se alatura. Nu o deranja sa se aseze in zapada si sa se ude, oricum se uda chiar si asa, deci nu avea vreo relevanta.
    Se uita peste notitele cercetasei cu multa meticulozitate, ochii sai albastrii inspectand totul cat putea de repede.
    - Nu stiu de ce, dar unele vraji de aici... imi pare ca daca le citesti invers parca rosesti blesteme...da, stiu, e o prostie, mormai micuta viperina, scuturand din cap.
    I se parea sau cartea aceea chiar avea lucruri in ea de care sa nu te astepti? Si pe care nu ar trebui sa le descoperi?
    Nu-i pasa daca trebuia sa-si asume riscuri, ea era o fire tare curioasa si mergea pe "curiosii mor repede, dar mor informati" asa ca nu avea nimic de pierdut. Se incrunta usor in timp ce tragea aer adanc in piept, usor ganditoare.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 10:14 am

• Dau afirmativ din cap si caut o pagina care mi-a atras atentia mai mult. Privesc notita si dupa i-o dau sa verifice.
    Si eu m-am gandit la acelasi lucru de nenumarate ori.ii spun calma asteptand sa vad ce va spune de notita.Am avut tentatia sa rostesc uan din vraji invers dar....ca e obicei....intervenea ceva si nu mai faceam nimic.incep eu oftand.Oricum, as rosti cu teama ceva de aici invers pentru ca 1. pot face un dezastru din care sa nu am scapare, 2. nu stiu sigur ce insemana acele cuvinte si 3. nu am un partener.ii spun eu chicotind la ultima parte.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 10:21 am

• Bo zambi uitandu-se atenta pe notitele lui Katherine, doua degete plimbandu-se meditativ pe barbia ei.
    - Nici nu cred ca e indicat sa fie rostita vreuna invers, cine stie ce iese...poate dam foc padurii... ingana micuta viperina indepartandu-si suvitele castanii care-i intrau in ochi impiedicandu-i vazul clar. Ofta, recitand de cateva ori o vraja ce ii atrase atentia. Asta imi pare asa familiara, dar nu stiu de unde s-o scot... zise intr-un final, aratandu-i-o si lui Kat ca sa vada la ce se referea. Parva avea o senzatie de deja-vu, ca si cum ar mai fi intalnit vraja, dar nu stia unde, sau de la cine, in ce circumstante. Chiar ca statea prost cu memoria si asta nu era delooc bine.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 10:44 am

• Incepusem sa rad usor cand aud ca dam foc la padure si privesc acea vraja.
    Ummm....poate ai mai auzit-o cand erai mica sau de curand si nu ai fost atenta. Nu prea imi suna cunoscuta.ii spun eu privind vraja si dupa verific notitele pe care le aveam. Nici acolo nu scrisesem nimic interesant despre vraja, nu reusisem sa o descifrez, inca.Hai sa vedem ce face ea de fapt...poate asa iti aduci aminte de ea.ii spun luand creionul din carte si privesc vraja atenta incepand sa notez ceva.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 10:49 am

• - Si cum vrei s-o folosim, asa cum e acolo sau citita invers? intreba neincrezatoare, privind-o inca odata, parca intr-un mod destul de sec, in timp ce inghitea in sec. Marii ochii dandu-si seama cand auzise ea defapt vraja. O Doamne, acum am mai auzit-o... spuse ea, evident asta sunanad extreem de ciudat. Scutura repede din cap, si se grabi sa-i explice Sunt clarvazatoare. Si acum mi-am dat seama de unde o stiam...acum trei zile am vazut asta, noi doua facand vraja asta, dar nu am vazut cum se termina totul, ce efecte are... vorbi ea repede, respirand apoi greoi si muscandu-si buzele.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 11:00 am

• Imi las capul intr-o parte privind-o calma. Nu intelegeam de ce era asa speriata....adica da, imi dadeam seama ca ce urma sa facem putea fi cea mai mare greseala a vietii noastre si cine stie ce se putea intampla dar, nu trebuia sa intre in panica.
    Ooookkk.....calm, respira.ii spun eu privind-o calma in ochi.Care a fost primul lucru care sa intamplat dupa ce noi am rostit vraja? Si cel mai mic detaliu ajuta dar concentreazate.ii spun serioasa privind-o in ochi.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 11:06 am

• Bo aproba usor cu capul, cazand pe ganduri, in timp ce genele sale se falfaiau. Inchise ochii pana la urma, pentru cateva momente, straduindu-se sa-si aminteasca.
    - E o vraja care...nu stiu daca e de la vraja, dar presupun ca da, dar dupa ce o rostim suntem invaluite de o lumina ciudata, purpurie... murmura in timp ce ochii sai se deschideau, lasand la vedere irisul sal albastru care tremura. Nu de frica, ci de curiozitate. Oare ce facea vraja aia pana la urma? Detaliu acesta de care isi amintise nu parea sa fie de mare folos...mai deloc. Ofta incetisor, privind spre tanara, apoi din nou spre notitele ei si spre vraja.
    Nu se putea intampla ceva chiar atat de rau, nu? Ea asa spera.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 11:22 am

• Hmmm....in cel mai rau caz am muri amandoua sau am da foc la ceva.
    ai sa vedem.ii spun ranjind soctandu-mi bagheta la vedere/Nu sugerez sa facem nimic impreuna....cine stie cum amplificam vraja deci, cine o face?intreb privind putin vraja si apoi la ea.
    Ii analizam ochii albastri si frumosi, ciudat ca-mi aminteau de Damon de parca ar fi frati, in timp ce ochii mei ciocolati explodau de curiozitate.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 11:38 am

• Bo isi musca buzele, parca totusi nu indraznea.
    - Mda, la ceva...cum ar fi toata padurea, nici nu ar fi ... observabil... sopti, oftand. Eu sunt o maare belea, si tot timpul incurc lucrurile si fac sa se intample numai necazuri si pentru mine si pentru cei din jur asa ca cel mai indicat este ca tu sa faci vraja... vorbi Bo, raraiala sa facandu-se observabila in unele cuvintele. Ziceai ca-i frantuzoaica, cu toate ca ea crescuse in Germania nu capatase niciodata accentul dur, nemtesc.
    Se uita curioasa spre Kat sa vada ce va face...sa vada daca se va intampla asa cum vazuse sau mai bine zis asa cum isi amintea ea ca vazuse.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 11:44 am

• Ridic din umeri si privesc vraja mai bine si inchid ochii ridicanud-ma in picioare si ma dau mai in spate.
    Daca dau foc la padure...asta e.spun incet tragand aer in piept.
    Ma pregatesc si incep sa rostesc vraja, tare si clar, accentul de rusoaica simtindu-se in vocea mea acum, privind undeva in fata, deasupra fetei.
    Nu stiam ce-o sa se intample dar...lumina mov despre care vorbea mai devreme...incepea usor usor sa se vada si nu-mi mirosea a bine.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 11:49 am

• Bo marii considerabil ochii cand se intampla cum zisese ea, cu lumina purpurie, dar nu fu in stare sa se miste sau se faca ceva. Statea incapabila sa mai rosteasca un cuvant, sa faca vreun pas, de parca ar fi aruncat cineva o vraja asupra ei.
    Clatina din cap si deschise gura, dar ramase cu ea asa, nefiind in stare sa scoata niciun cuvant, poate doar o litera din cand in cand. Isi musca buzele pana la urma si inchise ochii ,strangandu-i usor, asteptandu-se sa ia foc ceva, sa explodeze, sa se creeze o vijelie, o tornata, sa ploaua cu sange...o gramada de scenarii SF pe care numai mintea diabolica a lui Bo putea sa le creeze. Exagera, stia, dar chiar si asa stia ca nu se va intampla ceva tocmai de bine la presentimentul pe care il avea.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 11:57 am

• Ma incrutn usor si cand lumina aceea mov disparu o privesc pe fata.
    Acum stim ce face....blocheaza lumea.ii spun privind-o atenta, imi pun usor mana pe barbia ei si ii inchid gura.Ar fi un atac bun sau o vraja de aparare, daca tipu/a e imobilizat/a poti sa-i faci ce vrei.spun eu ganditoare si dupa imi amintesc ca ea era asa.
    Ranjesc nevinovata si o fac sa-si revina, cu o vraja ce anula restul vrajilor si continui sa ii ranjesc.
    Scuze.spun eu ciufulinud-mi parul si ma asez la locul meu.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Lun Dec 17, 2012 12:01 pm

• Bo clipeste derutata si se aseaza din nou pe jos, turceste, luand o gura mare de aer.
    - E-n regula, nu s-a intamplat mai nimic la o adica...scenariile catastrofale din mintea mea erau groaznice, chiar se lasa cu sangele in unele, murmura ea ridicand usor din umeri.
    Mai lua o foaie pe care era scrise niste vraji, uitandu-se la ele. Citind printre randuri, din nou i se parea ca, daca ai fi rostit vraja, sarind peste cateva cuvinte, iesea cu totul altceva...cine stie ce. Dar nu ar fi bagat mana in foc, poate era doar o inchipuirea de a sa. O lasa jos, fara sa spuna nimic in legatura cu asta, ar fi fost prea de tot sa aibe dreptate si de data asta.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 4:56 am

• Ma gandisem si eu ca poate explodeaza ceva si ajungem la spital sau vorba ei dam foc la padure sau alte chestii de genul asta. Am rasuflat usurata cand am vazut ca tot ce s-a intamplat a fost ca ea sa, impietreasca.
    Urmatoarea vraja o faci tu.ii spun eu chicotind incet si ma mai uit pe acolo.
    Nu aveam notite in toata cartea. Erau foi pe care nu am apucat sa le studiez asa ca le-am tot amanat. I-au notita despre aceastra vraja si incep sa scriu efectele si vraja care o poate dezlega.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 5:04 am

• Aproba usor nesigura, apucand una din foi, cu una din vrajile care ii atrasese atentia. Isi scoase bagheta si flurand-o usor inceput sa rosteasca, dar sarind peste unele cuvinte, nefiind totusi sigura ce efecte va avea daca face asta.
    Pentru incepu aparu din nou aceea lumina purpurie, neparand pentru moment ca s-a intampla ceva.
    - Oh, Doamne, iarta-ma, inghiti in sec, privind spre Katherine care avea acum alta culoare la piele...maro exact ca la trunchiul copacilor, iar trunchiurile copacilor din jur aveau acum culoarea pielii ei. Asta chiar era o vraja ciudata, si, cel putin aparent, inutila.
    Isi lipi o palma in frunte clatinand dezaprobator din cap.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 5:13 am

• Am privit-o calma si cand vad ca aveam alta culoare incep sa rad.
    Hoooopaa, sunt de culoare acum.spun eu ridicand din sprancene razand usor.Copacilor nu le place noua culoare si nici lui Damon nu cred ca o sa-i placa noua mea culoare.ii spun razand si ii dau o foaie cu vraja care le anula pe restu si ranjesc.
    Continuam sa privesc prin care cat timp o lasam pe ea sa desfaca vraja.
    Hmmm....daca nu ai fi sarit cuvinte, poate vraja avea alt sens. Poate deveneam un cameleon sau ceva de genu.ii spun eu ganditoare.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 5:18 am

• Deborah facu astfel incat sa anuleze vraja, apoi lua foaie de pe care o citise.
    - Vrei sa incerc s-o fac fara sa sar peste cuvinte? intreba nesigura, uitandu-se in foaie. Cine stie ce facea defapt, poate chiar ceva mai rau. Ofta incetisor.

Pentru o clipa isi imagina fata pe care ar face-o Damon vazand-o pe Katherine cu pielea ciocolatie si pur si simplu bufni in ras, acoperindu-si repede gura.
    - Scuze, scuze, stiu ca nu e de ras, dar mi-am imaginat fata pe care ar fi facut-o Damon daca te-ar fi vazut si ar fi chiar hilaraa, explica ea incercand sa se potoleasca in timp ce mergea in cercur
i.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 5:20 am

• Incep sa rad privind-o.
    Si eu am facut asta si crede-ma ar fi fost ce-a mai tare faza posibila. Desi la inceput nu i-ar fi placut, m-ar fi luat in brate imediat.ii spun eu zambindui.Incearca sa faci vraja fara sa sari cuvinte si nu pe mine, dute si tu al un copac.ii spun eu razand usor si ii fac semn spre copacii care ne inconjurau si nu erau putini.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 5:24 am

• Aproba din nou si se duse in dreptul unui copac, incercand sa-si ia un aer serios. Lua cateva guri de aer, rotind din nou bagheta si rostind vraja asa cum era. Simtii cum pamantul se misca, ciudat, si se indeparta putin. Langa copacul respectiv crescura alti 5 indentici, fiecare avand alta culoare.

Bo privi ca traznita scena, ridicand sceptica dintr-o spranceana, gandindu-se daca nu cumva iar sarise peste unele cuvinte din greseala, dar totusi...
    - You gotta be kiddin` me, mormai nemultumita, si se indeparta si mai multa cand avu impresia ca unul din copaci se misca.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 6:12 am

• Imi ridic privirea spre ea cand simt ca se misca-se pamanul si incep sa rad.
    Dute repede la stanga, apoi la dreapta.ii spun eu razand usor cand vad ca acei copaci se miscara.Umm.....cred ca ei..sunt reflexia ta...Adica te imita pe tine...spun eu incercand sa formulez altfel.
    Dupa prima replica am parun nesimtit dar, nu asta stiu cum sa ii spun altfel. Ce face ea fac si copacii aia...ca o oglinda.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mar Dec 18, 2012 12:34 pm

• - Crap, ingana scurt, inghitind in sec si ridicand o spranceana. Incepu sa-si miste mana haotic in aer, iar copacii "facura acelasi lucru", dar cum nu aveau mana isi folosira una din crengi.

Nu-i veni sa creada, clatina dezaprobator din cap, incruntandu-se si dandu-se inca vreo doi pasi in spate. Calca stramb, pe o piatra, si cazu in fund ca un copil mic si neastamparat. Buza de jos zvacni violent ca semn de nemultumire.

- Pe asta cum o anulam? intreba pe o voce foarte mica, aproape speriata.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mier Dec 19, 2012 5:37 am

• Am inceput sa rad cand vad ca, acei copaci o imitau si ii zambesc.
    Esti bine?o intreb razand usor cand o vad o in fund.
    Incpeusem sa caut prin carte, si prin notitele mele, vraja ca sa opreasca toata nebunia asta dar, nu prea gaseam nimic interesant.
    Ummm......nu prea stiu, nu am mai apucat sa le vad si pe astea.ii spun eu ranjind neviovata privindo putin amuzata.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Mier Dec 19, 2012 6:34 am

• - Oh, grozav, era nasol cu clonele de prin scoala, daramite cu clone copaci care chiar fac tot ce fac eu la propriu! ingana ea, incruntata.

Clatina inca o data din cap, apoi isi scutura mainile de pamant si isi dadu suvitele care ii acopereau chipul laoparte, ridicandu-se greoi in picioare. Trase aer in piept si isi roti bagheta, rostind ceva, nu stia daca va functiona, era doar o idee...insa copacii redevenira unul singur, unul care nu se misca, deci totul era absolut bine.

Rasufla usurata si isi privi zgarietura de la mana stanga. Eh, va trece, nu parea a fi ceva grav.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Joi Dec 20, 2012 7:45 am

• JMa uit la ea amuzata si ii zambesc.
    Serios.....sunt chiara ca e prima data cand te vad...ma rog te mai vede-am la ore dar...atat si nu erai vreo c;ona sau ceva.ii spun eu chicotind usor.In plus....de ce ai clone in scoala?o intreb eu pricind-o putin apoi imi bag iar nasul in carte dar, eram cu urechile ciulite la raspunsul ei.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   Joi Dec 20, 2012 8:02 am

• Bo ofta, asezandu-se jos pe pamant, turceste, in timp ce-si dadea laoparte suvitele de par.
    - Sincer, nu stiu. La inceput absolut toata lumea ma ura, fara motiv. Apoi am avut tot mai multe "fane" si au inceput sa ma imite, sa imi foloseasca vorbele, sa se imbrace ca mine, sa-si faca operatii ca sa arate ca mine...incerc sa le ignor, dar uneori sunt pur si simplu obositoare si batute in cap. raspunse ridicand usor din umeri, oftand scurt.
    Nici nu mai stia exact cat timp trecuse de cand nu o baga nimeni in seama si putea sa-si vada linistita de treburile ei fara s-o urmareasca careva pe coridoare, sau chiar si in baie si in unele locuri unde se presupune ca ar trebui sa ai intimitate. Se obisnuise asa, sa aibe umbre care o urmeaza peste tot, asa ca nu o mai deranja acum niciun zvon nefondat despre ea, zvonuri care erau la ordinea zilei si trebuia sa fi inapoiat mintal sa crezi vreunul din ele.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Looking for something..or not?! [privat]   

Sus In jos

Looking for something..or not?! [privat]
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: