Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Do you remember how you met me?!

In jos 
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Do you remember how you met me?!   Lun Dec 17, 2012 5:53 am

• Trase aer adanc in piept, simtind cum inima sa bate incet, poate prea incet, in contradictie cu sangele care aproape exploda in vene din cauza vitezei. Inghiti in sec si apasa cleanta, fiind curioasa in legatura cu ceea ce va gasi acolo.
    Era exact aceasi incapere cu... nu era cumva camera pe care si-o imaginase Adrian? Da, mai mult ca sigur da. Inchise usa, plimbandu-si ochii in jur, indreptandu-se parca involuntar spre locul unde era pianul. In fata ochilor ei se desfasura totul....era exact aceeasi locatie unde il cunoscute, in aceea zi...

*Flashback*
    Fusese asezata pe un scaun foarte inalt, la care ajunsese urcand pe o scara, insa imediat dupa ce intra cineva, camera se schimbe radical, iar micuta Bo cazu de acolo cu zgomot, intr-o pozitie ciudata, lovindu-se cel mai rau la cap.
    - Ah, fir-ar, ingana ducandu-si o mana la frunte, incercand apoi sa se adune de pe jos.
    Isi musca buza inferioara dandu-si seama ca inautru se mai afla cineva.
    Imi pare rau! Spuse Adrian indreptandu-se catre fata cu pasi mari. Nu am stiut ca esti aici! Ii intinse mana ajutand-o sa se ridice. Pe buze ii aparu un zambet sters de vinovatie. Nu prea putea sa isi explice exact unde gresise mai ales ca nu avea de unde sa stie de prezenta ei.
    Esti bine? Se interesa el, adoptandu-se starea de seriozitate.
    *End of flashback*

Un zambet ii aparu pe buzele palide realizand cum reusesise sa-si faca o mega-intrare acolo, chiar si pentru ea, facandu-se de ras din prima. Si totusi el nu rasese de ea, o intrebase de la inceput daca ii este bine, ii pasase intr-un fel de ea. De ce nu-si daduse seama de la inceput ca el nu va fi un baiat care sa treaca prin viata ei fara sa se remarce intr-un fel?
    Isi musca buza de jos si isi trecu vesela mana pe suprafata lucioasa a pianului.
    Ingheta apoi cand auzi doi sau trei pasi in spatele sau. Era trecut de miezul noptii si ea clar nu ar fi trebuit sa fie acolo!!

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Mier Dec 19, 2012 10:57 am

Intra in camera..nu avea nevoie de nimic!Venise de la Sfantul Mungo,stia ca Bo il avea acum pe Adrian.Ofta si o vazu.Cu o strambatura ce se vroia zambet spuse:
-B..buna domnisoara.Cum va numiti?A,da!*vocea sa deveni rece*Deborah Ivashkov?Sau cum?
Incepura sa-i curga lacrimi.Stranse pumnii.Alta?Alta c*rva?NU!Ea nu era ca si Ann...nu.Ba da!Dar de ce?Pentru ca lipsise?Nu!el nu era bun...ba da!Era!Spera sa se intoarca la el...NU!El vroia altceva!Dar ce?
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 6:21 am

• Bo inghiti in sec cand auzi vorbele lui Xan si practic ingheta pentru cateva secunde. Trase aer adanc in piept si se intoarse pe calcaie, cu fata la el, gandindu-se ce naiba mai putea sa zica sau sa faca...se intamplase, faptul era consumat, si se parea ca Bea nu apucase sa vorbeasca cu el.
    - Xan, eu... incepu ea sa zica, insa restul cuvintelor i se oprira in gat. Isi lasa capul in jos, cateva suvite acoperindu-i chipul livid. Buza de jos zvacni ca semn de neliniste, in timp ce viperina cauta in colturile mintii sale cuvintele cu care sa-si exprime regretul. Dar ele chiar se incapatanau sa fuga de ea, in timp ce Bo tremura acum cu tot corpul.
    "Deborah Ivashkov" auzi din nou, ca un ecou, dar incerca sa nu se gandeasca prea mult la asta, mai ales in situatia in care se afla acum.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 6:28 am

Zambi crud si ridica bagheta catre cap.'Gata!M-am saturat!Nu mai sunt eu gunoiul nimanui!Azi o sa sfarsesc!GATA!'
-Avada K...k....ka....
Dar nu putu rosti asa ca lasa jos bagheta.O vazu ca era suparata.Era fericit ca o facuse sa se simta asa.
-Am crezut ca nu esti o c*rva....dar esti!Esti c*rva lui Adrian!Toata scoala va afla!Toata scola!MA AUZI?TOATA SCOALA!VA VETI FACE DE RAS!Ha-ha-ha!
'STOP!Nu!Tu o iubesti,nu?
-NU!O URASC!E O C*RVA NENOROCITA!CHIAR ACUM E GRAVIDA CU PROSTUL ALA!
Bineinteles,Xan nu stia asta dar o spuse din instinct si gelozie...

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 6:35 am

• Marii ochii privindu-l ca traznita. Nu se astepta la o reactie pozitiva din partea lui, dar niciuna atat de...rea. Tacu, uitandu-se pentru cateva clipe la un punct imaginar, apoi isi intoarse privirea albastruie spre el.
    - Nu ai decat sa te duci pe coridoare si sa incepi sa urli asta, sunt curioasa cine se va face defapt de ras... nu se putu ea abtine sa nu zica, si isi dadu ochii peste cap. La urma urmei nu se culcase cu Adrian, doar se sarutasera si nu era nicidecum o tarfulita asa cum erau multe specimene din scoala aia.
    - Stiu ca am gresit, dar nu e cazul sa reactionezi chiar in halul asta si sa ma jignesti, mai ales ca nu stii cum s-au petrecut lucrurile...si o parte din vina este si a ta! continua, de data asta pe un ton mai calm, sprijinindu-se de pian si incrucisandu-si bratele sub piept. evitandu-i privirea.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 6:43 am

-A MEA!DE CE?CA TE IUBESC CA UN PROST?!urla el cu ochii inlacrimati.SI IN PLUS DE CE DRACU" AR FI VINA MEA?!
Acesta cazu' in genunchi si incepu sa planga.'De ce eu?De ce nu Adrian?Eu i-am fost alaturi...stai!'
Se ridica si brusc incepu sa tune si sa fulgere.Ochii sai erau rosii si plini de ura.
-DECI E VORBA CA EL TI_A STAT ALATURI CAND TATAL TAU A PLECAT?BINE!ATUNCI SA TE F******************** ADRIAN TOATA VIATA TA!
Zambi si se aseza pe un scaun.Toul deveni senin.

Ultima editare efectuata de catre Xan Riddle in Joi Dec 20, 2012 6:55 am, editata de 1 ori (Motiv : stai*)
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 6:58 am

Ce mama naibii se petrece aici?! Spuse Adrian serios din tocul usii.
    Cand plecase din camera isi puse in gand sa ajunga in biblioteca, in sectorul interzis mai exact. Galagia facuta de cei doi il oprira din drum pentru a verifica ce se petrece. Deborah si Xan se certau din cauza relatiei lor. Mda... Si? Asta e. Totul merge mai departe.
    Daca in clipa asta castelul ar fi asediat de devoratori, va asigur ca ar fi mult mai liniste decat ce faceti voi doi aici.Adauga dupa doua secunde de tacere. Xan, te sfatuiesc sa ai mai mare grija cum iti folosesti vocabularul. Si eu am unul foarte colorat si nu cred ca ai vrea sa faci cunostinta cu el. Il avertiza soimul scotandu-si bagheta dintre faldurile robei.

ooc: Am permisiunea lui Bo de a interveni Smile.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 7:03 am

• Bo ramase ca traznita cand il auzi. Cum putea sa-i spuna asa ceva? Normal ca era si vina lui, nu stiuse sa o tina alaturi de el si nu fusese langa ea cand avusese cea mai mare nevoie.
    Inainte sa apuce sa dea orice fel de replica, cat de seaca sau tampita, Adrian isi facuse aparitia. Privi cand la unul, cand la altul si spera doar ca totul nu va degenera in ceva mai rau...
    Buza de jos zvacni inca odata, si micuta Bo si-o misca, tremurand anemic in timp ce facu cativa pasi in spate pana se lipii de un perete. "Nu, nu se intampla asta. Nu sunt aici, sunt patutul meu si dorm...da asta e, doorrm" isi spune in gand privind incruntata podeaua. Nu mai era in stare sa zica si sa faca nimic, acum nici picioarele nu-i mai erau prea stabile. Se lasa in jos pe perete pana ajunse pe podea cu genunchii stransi la piept, in timp ce fruntea sa alba se lipii de ei.
    Nu, nu putea sa planga. Nu putea sa para slaba si vulnerabila, era vina ei si trebuia sa suporte consecintele si odata cu ele si insultele si umilinta...

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 7:24 am

OOC:OK,sa stii ca nu e privat. Very Happy

Se intoarse.Il vazu pe Adrian.Brusc,isi simti capul greoi.Dar isi lua baghea si rosti:
-Aguamenti!
Apoi cazu jos.Se ridica inainte ca cineva sa reactioneze si cu poc! mic mana i se rupsese.Cazu pur si simplu jos...dar de ce?Privi ingrozit la mana desprinsa din corp.Tipa de durere si camera deveni pur si simplu neagra...
*in mintea lui Xan*
'Plutesc?dar cum?De ce?Iar am lesinat?Dar inima...nu mai am probleme cu ea!Si acum ce?O sa mor?mare branza!Si asa se face haz de necaz din cauza mea!Pfff!*ras*'.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 7:34 am

Aguamenti? Serios?! Folosea o vraja pentru apa impotriva lui?! Cine ar fi facut asa ceva? A da, Xan. Cam cati litri de apa i-ar trebui ca sa umple toata camera necesitatii si sa ii mai omoare si pe ei cu certitudinea ca el iese teafar si nevatamat de acolo?! Dar sa incetam cu intrebarile retorice pentru ca deja nu isi mai aveau rostul.

Adrian ramase in tocul usii cu o figura impasibila pe chip si cu o lumina de nepasare crasa in ochi. Xan isi pierduse un brat chiar in fata lor iar continua sa se uite la el ca si cum totul era ceva obisnuit. Okay... era ciudat pana si pentru el dar inca nu primise nici un motiv pentru a sari sa il ajute. Se legase de prietena lui intr-un mod care nu putea fi trecut prea usor cu vederea.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 7:40 am

• Bo tresari puternic cand auzi un tip si cand isi ridica incet capul ingheta vazand mana desprinsa a lui Xan. Nu stiu ce sa fac, fiind cuprinsa de un fior rece din talpi pana in crestetul capului. Ochii sai sclipira usor, dar nu, nu putea elibera lacrimi, era pur si simplu inghetata in locul unde era, incapabila sa faca ceva, orice.

Asta se intampla numai din vina ei, cum reusea sa faca sa se abata raul asupra oricarei persoane care se apropia de ea? Era o piaza rea, o pisica neagra, un pericol pentru societate doar prin propria existenta, fara sa faca ceva anume.

In cele din urma isi putu misca foarte putin capul, si de la Xan privirea ei se muta spre Adrian, era destul de speriata in timp ce in cele din urma doua lacrimi se scursera pe obrajii ei palizi, din ochii sai superbi care parca tremurau si eu odata cu micuta viperina.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 7:54 am

O vazu pe Bo plangand si ii zambi calduraos.Acum se smti vinovat.Ofta si capul ii cazu pe pamantul rece.SE uita la tavan.Era instelat si norii fumurii erau plini de zapada.Apoi,totul deveni o campie plina de zapada.Era asa de frumos...
-Veniti langa mine sa vedeti ceva! exclama el !Uiati!o stea cazatoare!
Se gandea ca cei 2 nu il vor baga in seama din cauza bratului dar de ce sa se teama?Nu tu sange,nu tu viermi,nimic.Doar mana cazuta...le zambi la amandoi si se aseza la loc pe perna de nea.Era asa frumos...
Apoi fredona:

Ce frumosi sunt porumbeii
Sunt chiar mai frumosi ca si zmeii!
Si se iubesc toti;
Nu sunt oameni dobitoci.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 8:05 am

• Bo il privi complet uimita, ridicandu-se cu greu, aproape gata sa cada in zapada. Isi sterse ochii si obrajii si aproape impleticindu-se in propriile picioare ajunse in dreptul lui Xan, privindu-l complet pierduta si ascultandu-l chiar mirata de ceea ce zicea. Acum parea calm, complet diferit de Xan de mai devreme care rabufnise si o facuse in toate felurile. Clatina neincrezatoare din cap si in cele din urma ajunse langa Adrian, sprijinindu-se de tocul usii.

Ofta din nou si acum tremura cu totul, din cauza frigului. Se imbratisa singura, muscandu-si obrajii pe dinauntru in timp ce dintii ii clantaneau involuntar. Se uita cand la un tanar, cand la altul, aflandu-se in impas - iar nu stia ce sa zica sau sa faca, cum sa actioneze. Doar statea acolo, asemanandu-se izbitor cu un turture uman.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 8:56 am

Peisajul se schimba cu unul de iarna. Nu era deajuns ca era iarna afara? Acum zapada trebuia sa fie si inauntrul castelului? Isi pastrase comentariile rautacioase pentru el. Le putea da glas mai tarziu. O urmari pe satena pana cand ajunse langa el. Tremura mai rau decat o un pui chel de pasare uitat afara, in frig, in miezul iernii. Nu era chiar atat de frig insa probabul asta era efectul emotiilor. Isi duse un brat in juru umerilor fetei ridicandu-si privirea catre tavanul instelat. Abia acum sesiza ca atunci cand intra in Camera Necesitatii, aceasta luase forma camerei cu pianul din prima noapte cand ii cunoscuse pe amandoi. Nu se asteptase ca tot acolo sa se ajunga la asa ceva. Era ciudat, infricosator si demn de un senariu pentru un film de groaza daca ar mai fi adaugat si vreo cateva efecte speciale.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 9:03 am

• Bo il privi cu marginea ochiului pe Adrian si isi duse usor un brat dupa talia sa, lasandu-si capul pe umarul lui. Intr-adevar nu era chiar asa de frig, insa castania mereu fusese sensibila si simtea orice fel de racoare, cat de mica. Si-ar fi dorit sa poata schimba aspectul incaperii cu un alt peisajul, unul de vara, unde mai degraba se topea in loc sa degere ca acum.

Insa emotiile sale fiind de necontrolat nu reusi sa faca nimic in legatura cu asta, totul arata exact la fel ca inainte. Isi musca incetisor buza de jos, oftand ca pentru ea. Poate ar fi trebuit sa se abtina sa vina in acel loc, la ora aceea....oricum nu se gandisera ca ar fi putut veni altcineva inafara de ea acolo, deci scena de mai devreme o surprinsese foarte tare.

- Iti mai amintesti cum m-ai cunoscut? il intreba in soapta pe soimean, buzele sale abia desprinzandu-se una de cealalta, in timp ce bratul ei il stranse usor, ca intr-o imbratisare.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 9:05 am

Se bucura de zapada.Radea ca si un copil mic.Nu ii pasa de cei doi.Facea ingeri de zapada si arunca cu un bulgare in Bo.Rase zgomotos si cazu pe spate.
-Ma puteti ura cat vreti.Nu voi fi afectat...
APoi,cu o voce ragusita spuse:
-Va mai amintiti cand ne-am intalnit?Un Cercetas,o Viperina si un Soim.Pianul...vioara!Era asa fumos....si nu era atata iubire sa ne desparta...
Rase apoi se ridica.Lua un bulgare si il arunca inspre Bo.O rata.Rase si inainte sa reactioneze cineva,isi lua bratul si cu bagheta,si-l lipi cu magicskotch[atana ca si o bucata de cauciuc].

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 9:31 am

Ignora cuvintele Deborei in incercarea de a se axa cat mai mult pe fiecare miscare a lui Xan. Nu putea sa gaseasca nici o explicatie logica cu toate ca era treaz si - surpriza - nu consumase nici o tigara in acea zi.
    Ce i s-a intamplat?!Murmura Adrian complet uimit de situatie. Intai era nervos, pe puctul de a arunca in aer tot castelul doar ca sa ii omoare pe ei doi iar acum era calm, ca si cand toata lumea ar fi fost a lui, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.
    Isi incorda bratul in jurul taliei fetei. Cercetasul ii amintea de un copil fericit de prima ninsoare. Isi scutura capul si trecu o mana prin parul deja ravasit.
    Cu totii ne amintim acea zi! Ii raspunse in cele din urma soimeanul.

Anul IV

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 9:38 am

Vazand ca nu vor sa se joace cu el,se aseza jos cu un oftat.Apoi incepu' sa povesteasca:
Bo si Adrian nu auzi usa deschizandu-se si nici intrebarea pentru ca sunetele produse de pian ii acaparau intru totul auzul si atentia. Bo continua sa-si treaca usor degetele delicate peste clape, ducand si aceasta melodie pana la sfarsit.Trase aeer adanc in piept, lasandu-si apoi bratele sa pice pe langa corp, uitandu-se undeva intr-un punct imaginar. Atatea amintiri si sentimente inviasera aceea melodie in aer, incat se simtea prea ingreunata ca sa mai poata zice sau sa faca ceva.Bo ramase oarecum absenta, inca privind acolo, in acel punct. Parca acele amintiri se derulau acum amplificate prin fata ochilor ei, ca un film prost, alb negru, si ea nu poate sa-l opreasca, sa-l stinga, sau sa-l schimbe cu altul mai bun. Isi duse repede mana la obraz cand il simti ud, incruntandu-se usor in timp ce o cuta mica aparu pe fruntea sa alba.
Bo ramase oarecum absenta, inca privind acolo, in acel punct. Parca acele amintiri se derulau acum amplificate prin fata ochilor ei, ca un film prost, alb negru, si ea nu poate sa-l opreasca, sa-l stinga, sau sa-l schimbe cu altul mai bun. Isi duse repede mana la obraz cand il simti ud, incruntandu-se usor in timp ce o cuta mica aparu pe fruntea sa alba.
Apoi aparu Xan,care canta o alta melodie, de vioara. Si el...lacrima, dar de ce? Din cauza lui Bo? Ii tremurara buzele si se uita in continuare un pic pierduta la el. Se intreba daca sa se duca sa-l intrebe ce s-a intamplat sau daca doar s-o rupa la fuga, sa se ascunda sub pamant unde sa n-o mai vada nimeni. Isi lasa din nou capul in jos, nestiind ce sa faca in cele din urma.
In schimb Adrian era indiferent.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 20, 2012 9:41 am

• Bo zambi vag atunci cand simti bratul lui Adrian mai strans in jurul ei, parca se simtea mai linistita cu el alaturi. Se incrunta putin, privind in jur foarte concentrata, pana cand incaperea lua forma care voia ea...era o camera normala, aproape goala, lipsita de zapada, asadar si de frig. Era foarte putin mobilata si nu avea nimic special, dar fu singurul lucru pe care putu sa si-l imagineze clar micuta viperina.
    Ramase asa cum statea inainte, cu capul sprijinit de umarul lui Adrian, privindu-l cu marginea ochiului destul de des. Inca digera tot ce se intamplase, toate cuvintele grele care-i fusesera aruncate in fata, amintirea acelei zi cand il intalnise...amalgamul de sentimente contradictorii care se iscasera inauntrul ei fusese destul de apasator, dar trebuia sa treaca peste. Reusi in cele din urma sa revina cu picioarele pe pamant.
    - Habar nu am... raspunse intr-un final pe vocea sa placa, scazuta, in care se resimtea raraiala specifica micutei Bo.
    Se incrunta cand auzi vocea lui Xan si ridica sceptica dintr-o spranceana.
    - De ce ai povestit asta? intreba, neintelegand scopul acestei povesti pe care oricum si ea si Adrian o stiau.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Sam Dec 22, 2012 6:28 am

Il fixa cu privirea pe Xan. Aceeasi intrebare isi puse si el. Stia ce se intamplase mai ales ca participase si el la asta. Nu ii placea faptul ca numele lui fusese mentionat tocmai la sfarsti si intr-o propozitie care il definea perfect. Sa fie indiferent era una dintre calitatile - mai exact defactele - pe care nu ii placea sa le exprima cu vocea tare. Asta era el si nu se putea schimba doar pentru ca nu ii convenea cuiva. Asta il determina si mai a naibii sa fie astfel cu persoana respectiva.
    Xan, esti bine? Il intreba sceptic Adrian la cateva secunde dupa Bo.
    Dar oricare ar fi fost raspunsul cercetasului, tot nu l-ar fi incalzit cu nimic pentru ca tot confuz ar fi ramas de pe urma schimbarii bruste de comportament a lui Xan.

Anul IV

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Sam Dec 22, 2012 7:25 am

Zambi si se ridica.
-Da sunt bine.Si am povestit ca sa va spun ca acum eu trebuie sa plec.Nu arat prea bine cu bratul asta atarnand asa,pur si simplu.Si daca ma considerati ciudat,nu aveti decat.Nu va astepti la normalitate din partea fratelui mostenitorului lui Viperin.A,si inca ceva..nu voi spune la nimeni,nimic...dar sper ca nici voi sa nu spuneti nimanui de problema mea cu bratul asta...
Trase cu ochiul si se uita la cei 2..stateau imbratisati si i se parea ca,[virgula]copii lui Bo&Adrian vor fi adorabili.
-Ce copii frumosi veti avea!si pleca inspre aripa spitalului
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Sam Dec 22, 2012 8:22 am

• Bo ramase ca traznita uitandu-se in urma lui Xan, apoi il privi pierduta pe Adrian, buza de jos tremurand usor.
    - Asta a fost incredibil de ciudat. Mai intai m-a facut cu ou si otet apoi s-a schimbat total, a povestit ceva ce toti 3 stiam si apoi a plecat...cine-l mai intelege? isi invartii ea ochii si veni in fata lui, ducandu-si bratele dupa gatul sau. Oricum mi-a spus ceva care sunt incredibil de bine... ranji ea in coltul gurii, fluturandu-si genele jucaus. Deraborah Ivashkov... continua ridicand din sprancene si ii lipi scurt buzele de ale lui, lasandu-si apoi obrazul sprijinit de gatul sau. Mergem si noi? Nu prea avem ce cauta aici, la ora asta... il intreba nesigura in timp ce-i mangaia bland un obraz cu varful degetelor. Se gandi si la ultima afirmatie a lui Xan apoi, aceea cu copii...oare ce naiba ii venise sa spuna asta si de ce? Se cam indoia ca tanarul cercetas ar fi considerat asta.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Sam Dec 22, 2012 8:32 am

Privi sceptic in urma lui Xan. Sa aiba copii? Gandul asta suna mai ingrozitor decat sa aiba grija de niste viermi slinosi. El nu era responsabil cu propriile sale lucruri. Cum isi inchipuia Xan ca era posibil sa aiba grija de... copii?!
    Si mie imi place cum suna. Poate intr-o buna zi chiar o sa il ai. Ii raspunse Adrian pe jumatate serios, pe jumatate amuzat.
    Ii raspunse sarut iar mainile lui o imbratisara usor in dreptul taliei. Ai dreptate, e destul de tarziu! Haide de te conducem la camera ta pentru ca iti citesc pe chip cat de obosita esti! Spuse satenul sarutand-o la repezeala, impletindu-si apoi degetele cu ale ei. Fusese o noapte... ciudata rau de tot.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Sam Dec 22, 2012 8:42 am

• Deborah zambi sclipitor cand ii auzi prima replica, sarutandu-l inca odata, la fel de scurt. Fara sa zica si altceva porni impreuna cu el spre pivnita viperinilor, tinandu-si mana impletita cu a lui. Cand ajunse il priveste lung, inca avand un zambet destul de frumos pe chip.
    - Sa uitam de ziua asta ciudata, bine? Maine o sa urmeze una muult mai buna. O sa ma ai pe cap toata ziua, iti promit, il ameninta pe un ton jucaus, aplicandu-i inca o ventuza pe buze. Noapte buna, domnule Ivashkov, isi lua ea un aer "serios", fluturandu-si genele jucausa si apoi se facu disparuta in spatele usii. Cu o figura euforica si visatoare se indrepta spre patul ei, ignorand intrebarile turor despre locatia in care fusese si evidenta enervanta intrebare "si cu cine". Se intinse in pat dupa ce se schimba si nu-i lua mult pana nu adormi cu imaginea lui Adrian in minte.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   Joi Dec 27, 2012 3:23 am

TOPIC CLOSED

Viperini 100 puncte
Cercetasi 80 puncte
ODS 60 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Do you remember how you met me?!   

Sus In jos

Do you remember how you met me?!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Camera Necesitatii-
Mergi direct la: