Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

I. Notiuni generale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 26

MesajSubiect: I. Notiuni generale   Dum Dec 16, 2012 12:59 pm

OOC : Imi pare atat de rau, ca mi-a luat mult sa deschid prima lectie, dar am fost ocupata cu scoala. O sa scriu mai des acum si ceva ce am uitat sa mentionez in reguli, este ca elevii trebuie sa fie prezenti inaintea mea in clasa Very Happy

IC:
  • Era o dimineata superba si ca deobicei eram afara facandu-mi exercitile dinainte de ora. Merg dupa vreo jumatate de ora in camera si ma schimb cu o pereche de blugi scurti si un maieu, peste roba lunga pana in pamant. Aveam in picioare o pereche de botine dragute si mi-am luat bagheta, facandu-i semn lui Max sa ma urmeze. Imi trec usor degetele prin par, simtindu-ma bine sa ma aflu din nou la Hogwarts, desi ultima data fusesem aici ca eleva, dar era un sentiment placut sa fiu si eu profesoara, mai ales dupa cat ma luadasera unii profesori.

Puiul de lup, era pe urmele mele si am luat-o spre subsol, unde se afla clasa de potiuni. Oftez incet, simtind un gol in stomac. Salut elevii ce ma salutau si ajung destul de repede, privind elevii ce se aflau deja in clasa. Asta adoram, punctualitatea, mai ales ca deja se sunase.
    -Buna dimineata. le spun pe o voce calma , dar autoritara.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: I. Notiuni generale   Dum Dec 16, 2012 1:09 pm

• Bo era prezenta ca deobicei, cu toate ca avea o fata de zombie si probabil vedea neclar. Insomniile continuasera, dar asta nu o impiedica sa participe la ore, nici in ruptul capului nu ar fi facut-o. Statea in ultima banca, ca intotdeauna, de data asta singura. Micul rucsac se afla la picioarele viperinei, iar pe banca avea doar un pergament si ceva de scris.
    Isi ridica imediat capul din pamant cand profesoara intra si saluta o data cu ceilalti elevi, mai mult mecanic. Isi dadu suvitele castanii de pe fruntea alba, fiind curioasa in legatura cu lectia. Ora de potiuni era una din preferatele sale si spera sa se descurce la fel de bine ca in anii trecuse.
    Isi trase scaunul mai aproape de banca pentru a sta mai comod si toata atentia sa se indrepta spre profesoara...cel putin deocamdata.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: I. Notiuni generale   Lun Dec 17, 2012 12:50 pm

David intarzia ca de obicei, insa nu stia cum s-o scoata la capat de data asta, deoarece avea Potiuni si stia cat de stricta este profa in legatura cu punctualitatea. Atunci ii veni o idee brilianta: se transforma in sarpe si intra pe geamul intre-deschis plasandu-se pe in penultima banca, se transforma la loc in om, facandu-se ca a fost acolo din totdeauna si ' luand pixul de sub banca ' . Se uita calm in jur, cunoastea pe toata lumea. Stia ca Beatrice nu va fi acolo, deoarece nu se descurca la potiuni, insa fu bucuros sa o zareasca pe prietena cea mai buna a acesteia, Deborah, in spatele sau, in ultima banca Ii zambi si dadu din cap in semn de salut. Se facu comod in banca si isi fixa privirea pe profesoara mai degraba vesel, decat obosit.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012

MesajSubiect: Re: I. Notiuni generale   Mar Dec 18, 2012 5:01 am

• Am intarziat pentru ca imi era prea lene ca sa ma ridic din pat la acea ora. M-am dus sa-mi fac un dus cald si m-am schimbat cu o fusta neagra, camasa alba si ghetele mele cu toc, imi i-au roba pe mine, caietele si bagheta.
    Bine, nici nu m-am grabit la ora din cauza somnului. nu aveam chef nici sa stau sa lalai pe hol asa ca incepusem sa mai emrg mai repede.
    Intru in clasa, fara tragere de inima, spun un scurt Buna dimineata. si ma ma duc in ultima banca unde vad ca era Bo si ii zambesc asezandu-ma in banca din fata ei.Nu stiam daca vroia sa stea cu mine sau nu si ori cum, in banca aia stateam eu de obicei.
    Imi prin parul intr-un coc lejer si incep sa desenez la sfarsitul caietului un dragon sau o incercare, deocamdata faceam schita.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9

MesajSubiect: Re: I. Notiuni generale   Mar Dec 18, 2012 5:07 am

• Bo ii raspunse salutului lui David cu un mic zambit, abtinandu-se sa nu chicoteasca caci vazuse cum isi facuse el defapt intrarea. O saluta si pe Katherine cand se aseza langa ea, cu un gest discret ca nu cumva sa atraga atentia. Se juca cu un pix pe un caiet gol, tragand linii dintr-o parte in alta, nefiind sigura nici ea ce face.

Ii era asa de somn si parca ii venea sa-si puna capul pe banca sa doarma, dar in acelasi timp isi dorea sa afle despre ce va fi lectia, mai ales ca era prima din anul acela. Isi legana un picior dintr-o parte in alta, avand grija sa nu-l loveasca de podea, in timp ce buzele ei se strangeau una in alta.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I. Notiuni generale   

Sus In jos

I. Notiuni generale
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Potiuni :: Arhiva-
Mergi direct la: