Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Something new

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Something new   Dum Dec 16, 2012 10:54 am

• Ca sa nu mai stau degeaba in camera de zi m-am gandit sa plec la o plimbare. Mi-am pus o fusta neagra, cu un maiou visiniu si un sacou negru, m-am incaltat cu ghetele negre cu toc, mi-am pus paltonul negru pe mine si am iesit pe usa dupa ce mi-am gasit bagheta. Oftez scurt coborand scarile spre iesire si-mi pun gluga in cap indreptandu-ma spre oras, prin padure. Nu aveam chef de nimci si imi era c-am lene azi.
    Ajung pe Aleea Diagon si priveam localurile de acolo,. Cred ca am fost in fiecare de cal putin 10 ori, dar Cofetaria Florean imi placea cel mai mult.
    Zambesc usor si intru mergand la o masa mai retrasa de unde puteam sa vad pe toata lumea si imi dau paltonul jos asezandu-ma pe canapea privind meniul. Nu prea stiam ce sa-mi i-au asa ca am ales la intamplare un ness si prajitura tiramisu. Imi trec usor mana prin parul buclat privind prin local, era lume multa sau doar mi se parea pentru ca nu mai fusesem de mult timp.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Something new   Dum Dec 16, 2012 11:18 am

• Deborah se afla si ea acolo, singura la o masa, mestecand cu un pai mierea si zaharul din limonada sa. Avea nevoie de o pauza de la toata "nebunia" de la Hogwarts si de la persoanele care o barfeau in fiecare colt al scolii.
    Plimbandu-si ochii albastrii prin incapere o zari pe...stai asa, fata aceea era teribil de cunoscuta. Da, da, sigur era fata de care era indragostit Damon. Acesta ii aratase mai demult o poza cu ea, era imposibil sa se insele.
    Isi lua geaca neagra de pe scaun si limonada, oprindu-se in dreptul mesei.
    - Katherine, nu? intreba, zambind slab. Mind if I join you? continua, caci nu prea ii placea sa fie singura cuc, simtea ca o ia razna.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Dum Dec 16, 2012 11:24 am

• Ii multumesc femeii care imi adusese comanda si i-au o gura din ness privind-o apoi pe fata. Era putin ciudat ca aflu sa o straina, am rog, o fata de la Hogwarts imi stia numele si eu nu pe al ei.
    Eu sunt. I-a loc.ii spun calma si ii fac semn sa se aseze pe canapea.
    Incep sa o analizez incercand sa-mi dau seama de unde o stiam si und eo mai vazusem. Acum cateva zile parca....de la Viperini. Am analizato in timp ce i-au o gura de ness si dupa o privesc in ochi. Mai mult ca sigur ma stia de la Damon, de obicei se lauda cu prietena pe care o are.
    Scuze dar, poti sa te prezinti? Nu te stiu decat din vedere si ma simt ciudat ca tu sa-mi sti numele si eu nu pe al tau.ii spun calma incercand sa fiu prietenoasa.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Dum Dec 16, 2012 11:30 am

• Bo isi aseza geaca pe spatar, paharul pe masa si lua loc. Isi dadu suvitele castanii de pe frunte.
    - Deborah Lovegood, dar prefer Bo, e mai simplu si mai...dragut, ridica ea din umeri zambind finut. Probabil deja banuiesti ca da, te stiu datorita lui Damon si asa e...dar sa nu te gandesti ca sunt una din cuceririle sale, nu ar fi indraznit, stia sigur ca daca incerca vreo schema sfarsea cu capul spart intr-un canal... spuse, pentru a evita vreo situatie neplacuta.
    Era destul de constienta ca acum ca ii spusese numele probabil stia de ea sau de clonele ei perindate prin intreaga scoala, dar Katherine nu parea genul care asculta barfele si rautatile celor de acolo.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Dum Dec 16, 2012 11:43 am

• Cand aud ce spune despre Damon incep sa rad usor si o privesc amuzanta.
    Esti draguta si arati bine, ce l-ar fi opri sa se dea la tine? Dupa cum il stiu pe Damon, s-ar fi dat la oricine arata bine.ii spun eu chicotind usor.Nu-ti face griji, nu ascult barfele si prostiile din scoala. Sunt prea copilaresti.ii spun zambindui calma.
    I-au lingurita de lanfa farfurie si gust din prajitura care era chiar buna. Zambesc si ii intind si ei meniul.
    Sunt chiar bune prajiturile de aici.ii spun eu ranjind dupa ce termin de mancat bucatica care o aveam in gura.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Dum Dec 16, 2012 11:50 am

• Bo se uita pe meniu si isi lua si ea ce i se paru ei ca suna bine.
    - Nu stiu ce l-a oprit, probabil figura pe care o aveam in ziua aia de "lasa-ma in pace" si apoi am inceput sa ne intelegem ca amici, deci cred ca nu a vrut sa strice prietenia cu mine... ii raspunse ridicand din nou din umeri.
    Lua cateva guri de limonada, simtind gustul oricum amarui cu tot cu miere si zahar care ii placea.
    - Damon stie ca te-ai intors, nu? o intreba, fara sa reuseasca sa-si tina curiozitatea in frau.
    Adevarul era ca dupa ce brunetul ii povestise cum ea ii parasise pe el si pe frati'su nu s-ar fi gandit ca aceasta s-ar fi intors, cu atat mai putin ca va invata impreuna cu ei la Hogwarts.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 6:55 am

• Mancam linistita prajitura ascultand-o pe fata calma.
    Dap....stie.ii spun zambind usor si i-au o gura din bautura mea usor calduta.Cand ma vazut a scapat cana de cafea din mana, a crezut ca viseaza si sunt sigura ca in mintea lui isi tragea palme ca sa-si revina.ii spun eu razand usor.Hmmm.......i-a luat ceva timp ca sa-si dea seama ca nu viseaza. Oricum nici eu nu sunt mai breaza.termin eu de spus chicotind usor.
    Imi termin prajitura c-am repede si oftez scurt privind-o acum pe fata continuand sa-i zambesc. Mi se parea draguta si de treaba si ciudat faptul ca Damon nu s-a dat la ea dar, poate la speriat fata ei din acea zi sau poate chiar a avut dreptate si a fost baiat cuminte.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:02 am

• Deborah rase cand o auzi, jucandu-se cu paiul in limonada galbuie.
    - Pariez ca fata pe care a facut-o face tot banii! clatina ea din cap, imaginea lui Damon scapand cana era teribil de amuzant, si oricum cercetasul in diverse situatii facea fete comice, chiar si atunci cand era extrem de serios.
    - Ma mir ca nu a inceput sa alerge prin toata scoala si sa urle de fericire, avand in vedere ca se entuziasmeaza foarte repede, ridica micuta castanie din umeri, surazand. Oh, si la cate fane si-a facut pe aici eu zic ca ar fi indicat sa-i lipesti un autocolant pe frunte pe care sa scrie APARTIN LUI KATHERINE! sopti ea ganditoare, frecandu-si barbia. Fusese o gluma desigur, desi daca s-ar fi intamplat ar fi fost cu adevarat hilar. El - "idolul tuturor fetelor" apartinand numai uneia...

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:11 am

• Am inceput sa rad mai tare, fara sa-mi dau seama, si-mi pun mana la gura repede ca sa nu ma auda tot locaul cum rad.
    Ce idee buna mi-ai dat.ii spun eu ranjind, dupa ce ma mai calmez.Si crede-ma, fata lui a fost geniala.Acum ca ma gandesc, trebuia sa-i fac o poza.ii spun eu ganditoare si o privesc zambind.
    Imi trec usor mana prin parul santen si incep sa ma jos putin absenta cu o suvita din parul buclat. Ma gandeam la fata lui cand ma vazut, la cum iar sta cu acel biletel in frunte. Aaa...nu...am o ide mai buna, ii dau un tricou si pe spate sa scrie chestia asta.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:15 am

• Bo chicoti si ea, luand cateva guri din limonada, apoi isi incepu prajitura comandata. Katherine avusese dreptate, chiar era surprinzator de buna.
    O intrebare ii tot umbla prin minte, dar nu stia daca sa i-o puna sau nu , adica era cu doua taisuri. Plimbandu-si degetele pe masa in cele din urma spuse:
    - Presupun ca si fratele lui e pe aici, prin zona, nu? intreba, uitandu-se pentru o clipa la fetele necunoscute din jur.
    Nu-i retinuse numele fiindca Damon obisnuia sa se eschiveze cand venea vorba de el si sa nu divulge prea multe despre acesta. In orice caz frati'su chiar il ranise pentru ca de fiecare data cand vorbea sau isi aducea aminte de el ochii sai sclipeau teribil de reci.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:20 am

• Ma incrunt usor cand ii aud intrebarea si i-au o gura din ness.
    Da......e cu nou in Hogwarts.ii spun scurt si la obicet si imi beau linistita ness-ul.
    Nu prea vorbeam despre Stefan prea mult, nu-mi placea sa vorbesc cu o persoana, pe care nu o cunosc atat de bine despre el, abea de vorbeam cu Damon despre asta.
    Oftez usor amintindu-mi de mica intalnire pe care am avut-o cu el acum catva saptamani cand m-am intorc la scoala. A crezut ca viseaza si si-a dat cateva palme ca mai apoi sa se uite rece si dispretuitor la mine. Nu am facut nimic decat sa-l privesc mai urat si am vorbit..ma rog...tipat la el si am plecat.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:25 am

• Se incrunta usor, mormaind un "mda", si nu insista asupra subiectului, nu prea avea rost. Nici ei, daca ar fi fost in locul cercetasei, nu i-ar fi placut prea mult aceasta tema de discutie.
    - Avem unele cursuri impreuna, nu? schimba ea subtil subiectul, primul care ii veni in cap, nu prea interesant, dar oricum cu ceva mai bine decat anteriorul. Parca te-am vazut la ACMN, daca nu ma insel... adauga facand un efort de memorie, amintindu-se ca parca si ea raspunsese la tema despre MacBoon. Sau fusese altcineva din aceeasi casa? Doamne, clar avea de lucrat la capitolul in care trebuia sa asocieze un chip cu un nume sau un chip cu un eveniment pentru ca de regula totul in mintea sa se facea varza.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:34 am

• Imi termin destul de repede nesul si comand si eu o limonada, cea a fetei parand gustoasa si doar zambesc vazand ca schimbase subiectul, era mai bine acum chiar daca vorbeam depsre scoala.
    Da, suntem impreuna la ACMN si la inca cateva ore, parca.ii spun eu ganditoare.De obicei retin foarte bine fetele si numele dar, la ore nu pre am chef sa ma uit in clasa la fiecare elev sa vad daca-l stiu sau nu. Daca are noroc sa ma uit la el il retin daca nu, asta e.ii spun ridic indiferenta din umeri.
    Nu aveam chef la ore sa verific elevii, sa incep sa am gandesc unde ii mai vazusem sau daca am vorbit cu ei. L-am vazut bine, daca nu, asta e, nu e o pierdere ca nu-mi stiu colegii.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:41 am

• Aproba usor cu capul. Probabil si Damon era pe la acele cursuri, dar el jumate de semestru nu venea pe la ore la cat de zapacit era si la cat de mult putea sa piarda notiunea timpului si ori sa doarma prea mult ori sa faca cine stie ce alte tampenii.
    Isi termina in sfarsit de baut limonada in care se balacarise atata timp si impinse paharul gol mai spre mijlocul mesei ca sa nu-l darame. Din nou ii veni in minte un subiect introvertit, dar cel putin nu era sentimental, asa ca... se apleca astfel incat doar tanara s-o auda.
    - Ai furat vreodata o carte din sectorul interzis? sopti, uitandu-se precauta in jur, atenta ca nu cumva cineva sa le asculte discutia.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:47 am

• Zambesca cand imi veni limonada si i-au usor paharul in mana vrand sa i-au o gura, si ma las mai spre fata, cand o vad ca se aproprie de mine. Cand ii aud intrebarea ma inec cu sucul si o privesc cu ochii mari.
    Cand m-ai vazut? Crede-am ca saunt singura si ....si...incep eu si dupa ma calmez razand apoi.Esti vipera, ca sa zic asa, la ce sa am astept din partea voastra. Fara suparare.ii spun eu chicotind.Si prin reactia mea cred ca ti-ai dat seama de raspunsul intrebarii.ii spun eu ranjind nevinovata ciufulindu-mi usor parul.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 7:54 am

• Bo zambi finut, ramanand in aceea pozitie. Deci nu era singura...nici ea, nici Xan, nici Beatrice...Doamne, in curand avea sa afle ca toata scoala intra in sectorul in care se presupune ca nu are voie niciu nelev sa intre. Dubios.
    - Si la mine raspunsul e la fel de evident. Nu te-am vazut...voiam oricum sa te intreb mai exact daca ai vazut vreodata cartea aia, mai galbena asa, care are scris pe cotor Viata sau asa ceva...sunt niste vraji acolo care ma ingrijoreaza... sopti pe o sonoritate cat mai joasa, muscandu-si buza incolora de jos.
    Aveau noroc ca localul era destul de aglomerat, daca erau doar 3-4 mese vocile lor s-ar fi auzit din cauza unei linisti aproape perfecte.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 8:11 am

• Ma incrunt cand aud de carte si ii ranjesc.
    E la mine si inca o studiez. Am facut o copie a ei si am lasat-o pe raft. Profesorii o utilizeaza foarte des si daca se alfa ca nu mai e acolo, ar fi probleme foarte mari.ii spun eu incet, fiind serioasa.
    Si pe mine ma ingrijorau cateva vrajio din cartea aia si inca incercam sa le dezlusesc si ca imi dau seama despre ce era vorba de fapt dar, nu am mai avut ocazia sa ma uit prin carte. Am stat foarte mult timp cu Damon si cand nu eram cu el, eram cu altcineva si asta ma enerva si mai rau.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 8:17 am

• - Daca vrei, te pot ajuta cu "studiatul", ii zambi ea finut.
    Se lasa pe spatar mai mult, luand o gura mare de aer, ganditoare. Cartea aceea era destul de interesante si dubioasa, insa nu avusese timp sa citeasca mai nimic din ea. Si Beatrice o avusese la un moment dat, dar Bo niciodata nu apucase sa citeasca mai mult de un paragraf din ea, dar chiar si asa ii atrasese atentia.
    - Inca ceva...sa nu-i spui nimic la Damon, o sa face spume, bombanii clatinand dezaprobator din cap, stia cum il apuca pe el pandeliile daca afla de ea, care ii era doar prietena ca ia carti din setorul interzis, daramite daca afla de Katherine.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 8:20 am

• Ranjesc la ea si continui sa-mi beau limonada.
    Nu sunt nebuna sa ii zic. Sunt sigura ca ar incepe sa faca urat, sa tipe si eu doar m-as uita la el plictisita, eventual incep sa-mi fac unghiile.ii spun eu chicotind usor.Pana termina el crizele, mi se usuca si oja...chiar daca nu ma fac cu oja.ii spun eu razand si scot banii lasand pentru ce-am consumat.
    Haide, acum am o partenera sa fac prostioaer si nu te gandi la altceva. ii spun eu razand ridicandu-ma in picioare.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 8:28 am

• - N-o sa ma gandesc la ele decat cand voia avea pe cineva potrivit ca fiindu-mi companie, rase Bo si lasa si ea bani pentru prajitura si limonada consumata. Se ridica si isi trase geaca cu ea, realizand ca poate afara era ger, dar ea ca deobicei se imbracase subtire.
    O urma pe Katherine afara in timp ce-si incheia geaca si cand vantul o lovi nemilos peste obrajii palizi buzele sale se strambara usor in semn de nemultumire.
    Cauta in buzunar manusile, nu erau acolo...buzunarul era plin cu pachetul de tigari in care mai ramasesera maxim 3 la cat de mult trecuse de cand si-l luase si bricheta...si probabil si banii care-i mai ramasesera. Iar isi lasasse manusile acasa. Grozav. Era un geniu.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Something new   Lun Dec 17, 2012 9:54 am

• Imi incheipaltonul si ies afara alaturi de fata stramnadu-ma cand simt acel vant rece izbit de obrajii mei, nu-mi placea cand era asa. Oftez scurt si ma indrept spre padurea interzisa si ma opresc intr-un foisor. Fac o mica vraja care sa ne asigure ca nu suntem vazute, simtite sau auzite si o privesc. Scot din buzunar o chestie mica si galbena si in cateva secunde, cartea reveni la forma ei normala.
    Sa vedem ce se intampla de fapt.ii spun eu zambind si ma asez in zapada, turceste, nu conta ca purtam fusta, si deschid cartea lasand la vedere notitele pe care le aveam

ooc: deschizi tu la padure? :3

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Something new   Joi Dec 27, 2012 4:08 am

TOPIC CLOSED
Cercetasi 100
Viperini 90

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Something new   

Sus In jos

Something new
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon :: Cofetaria lui Florean-
Mergi direct la: