Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Tonight. We are young.

In jos 
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 1:30 am

• Era amiaza, in toiul zilei, cerul era destul de senin avand in vedere ca era iarna si chiar se intrezarea soarele cu dintii undeva printre nori. Leloush plecase de la castel, ca deobicei, sa inspecteze locurile din jur si ajunsese in Hogsmeade. Se bucura de putin liniste, din punctul lui de vedere la Hogwarts mereu era forfota si zgomot, un mediu nu prea propice pentru el care avea auzul atat de sensibil.
    Nu era foarte multa lume, cu toate ca era zi, rar mai vedea un grupulet de maxim 3 persoane care chicoteau si barfeau, trecand repede de tine.
    Se opreste la un moment dat din mers, aranjandu-si fularul atat de bine cat putea. Si gros imbracat si parca tot simtea frigul. Pentru o clipa i se paru ca este urmarit de o pereche de ochi, dar nu ar fi putut baga mana in foc in legatura cu asta.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Amie R. Evans
Anul I
Anul I

Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/12/2012

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 3:51 am

Isi trase repede paltonul alb peste ploverul de culoarea cafelei cu lapte si parasi turnul astropufilor ignorand complet intrebarile si afirmatiile ironice ale celor din jur. Ce ii interesa pe ei pana la urma ce se intampla cu ea? Si asa nimanui nu ii pasa.

Hogsmeade-ul nu era departe insa avea ceva de mers prin zapada mare. Cu o seara in urma viscolise destul de urat dar nametii fusesera indepartati de pe drum in mod magic, evident.
    Isi simtea parul ud din cauza fulgilor usori care fusesera ridicati de vant. Isi ascunse nasul in esarfa de un roz inchis. Parfumul dulce al acesteia ii distrase atentia de la ce e in jurul ei. Spre norocul ei insa, nu erau prea multi prin Hogsmeade de care sa se loveasca.

I've got something that'll blow your mind, mind

Adrian's clone, sweet heart!
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 3:59 am

• Dupa nu foarte mult timp zari la o oarecare distanta o blonda ce i se parea cunoscuta. Rotitele mintii sale incepura sa se invarteasca pentru a-i spune de unde, de ce...apoi ii pica fisa, fata era din aceeasi casa cu el si probabil o zarise inainte de cel putin 2 ori, altfel nu ar fi putut sa-i retina chipul.

Aproape ca slobozi ceva colorat cand simtii pe mult iubitul sau par fulgi topiti. Nu suporta sa se ude nici de la ploaie, daramite de la ninsoare. Isi trecu mana prin el, aranjandu-l cat de bine cu ea, fiind vizibil nemultumit de vreme de afara, el prefera vara, cand era senin si rar se mai ivea vreo ploaie mai calda.

Cand tanara ajunse mai aproape de ea se decise sa n-o ignore, cum facea deobicei, si sa nu se poarte ca un badaran, asa ca isi indrepta privirea spre afisand un zambet finut:
    - Buna, o saluta aceasta scurt, cand distanta dintre ei se diminuase considerabil.

Sus In jos
Amie R. Evans
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 4:22 am

Lovi cu piciorul un bulgare de zapade, trimitandu-l cat colo dar in bucati. Isi trecu o mana prin parul ud, fara sa o ajute prea mult. Ar fi trebuit macar sa il prinda sau sa isi ia caciulita neagra. Dar nu. Amie iese din camera cu capul in nori.
    Isi ridica usor indiferent privirea catre cel care i se adresase. I se parea cunoscut. Il mai vazuse undeva, dar unde?!Ah.. la naiba. Isi spuse in gand incetand sa isi mai aduca aminte de unde il cunostea. Ii lua cateva secunde pana sa spuna ceva, in mintea ei osciland daca ar fi sau nu bine sa il bage in seama.
    Buna! Ii raspunse Amie fara sa se opreasca din mers.

Ultima editare efectuata de catre Amie R. Evans in Dum Dec 16, 2012 9:33 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 4:27 am

• Irisii sai cafenii, mocnind ca niste carbuni incinsi urmarira cu interes silueta care inca era in miscare. Incerca sa nu faca asa vizibila nemultumirea sa, nu ii placea sa fie genul de persoana care se plange din orice nimic. Nu era tocmai sociabil, deci conversatiile cu strainii nu erau punctul lui forte, dar pur si simplu nu se putuse preface ca nu o vazuse, doar invatau la aceeasi scoala si pe deasupra apartineau aceleasi case.
    Isi drese glasul si in cele din urma zise:
    - Idioata vreme, nu? intreba mutandu-si privirea de la ea si plimband in jur, la imprejurimile albe si racoroase, deloc pe placul lui.

Sus In jos
Amie R. Evans
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 10:55 am

Sa inteleg ca nu iti place vremea asta? Ii raspunse fata printr-o alta intrebare.
    Nu era adepta genul asta de intrebari. Mereu era pusa in fata unor situatii de a isi raspunde singura dar asta i se parea una dintre cele mai bune metode psihologice de a verifica modul de gandire a celor din jur.
    Si da, e o vreme foarte naspa. Ma mir ca nu a inceput inca sa viscoleasca. Judecand insa dupa culoarea gri a norilor nu mai avea mult pana sa inceapa sa se intample si asta. Ii raspunse Amie pe de-a dreptul. Nu avea chef de nici un fel de replica acida in acea zi insa starea ei de spirit ii dadea un sentiment ca se va ajunge si la asta.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 11:03 am

• Termina de scurtat locurile cu privirea sa agera, intorcandu-si apoi irisii spre ea.
    - Nu stiu cat de evident este, dar detest vremea asta...albul asta orbitor din jur e oribil, mi-e dor de culoarea astfaltului... raspunse scurt, sincer, ridicand din umeri si aranjandu-si mai bine fularul din nou, simtind vantul inghetata pe pielea sa.
    Isi baga ambele maini in buzunare incercand sa-si incalzeasca mainile, dar si acest lucru fu in zadar, deja nu le mai simtea si orice ar fi facut nu ar fi fost cu nimic mai bine.
    Poate ca era o idee buna sa gaseasca un loc unde sa intre inauntru, sa se incalzeasca inainte sa devine un tuture uman, in marime naturala...

Sus In jos
Amie R. Evans
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 11:26 am

Stiu sentimentul! Era pe jumatate absenta. Se concentra se vada pe unde trebuie sa mearga. Zapada nu era chiar atat de oribila pe cat spunea astropuful. Era rece si asta si cel mai enervant lucru la iarna. Gerul, ninsoarea abundenta o facea pe Amie sa isi doreasca sta stea cat mai mult timp inchisa in camera ei, invelita intr-un numar de paturi cat mai mare, in timp ce privea pe geam cum ninge. Ii placea zapada, sa se afle in mijlocul ei si chiar intr-o bataie cu bulgari dar totul sa dureze pana cand se uda. Atunci punea punct.
    Nu cred ca am facut cunostinta. Sunt Amie! Se prezenta roscata afisand un zambet fals.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Dum Dec 16, 2012 11:34 am

• Leloush se apropie de ea, scotand o mana din buzunar si prinzand-o pe a ei, sarutandu-i scurt incheieturile degetelor, dandu-io apoi usor drumul. Intr-adevar era un nemernic, dar chiar si asa bunele maniere nu erau un lucru care sa lipseasca de la rus.
    - Leloush Petrova, aufgeregt, se prezenta si el, cu o oarecare mandrie a numelui sau, si desi era de origine rus accentul sau nemtesc vibra in fiecare cuvant spus, mai ales in ultimul, avand duritatea aceea specifica, destul de sexy din unele puncte de vedere.
    Incerca sa nu se enerveze din cauza faptului ca da, iar reusise sa se ude fiindca nu avea o incaltaminte adecvata, iar pantalonii sai nu erau suficienti de grosi si simtea racoarea direct pe pielea sa oricum inghetata.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Vin Ian 18, 2013 6:47 am

• - Lelouush! se auzi vocea dojenitoare a lui Jenny care aparu parca de nicaieri, tragandu-l de brat pe rus. Acesta marii ochii privind-o ca traznit. Sper ca nu te superi ca ti-l fur, ii zambi ea astropufei, continuand apoi sa-l traga pe tanar dupa ea.Am o treaba cu tine, ii spune serioasa cand il vazu asa de incruntat.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Vin Ian 18, 2013 6:49 am

• - Scuz-o, e nebuna. Ne mai vedem! i se adresa rusul in graba tinerei astropufe, fluturandu-si mana libera in semn de "la revedere", urmand-o morocanos pe prietena sa blondina, dandu-si ochii peste cap. Esti incredibila, nu te poti descurca niciodata fara mine, pufni el, clatinand dezaprobator din cap, mergand cu ea spre Hogwarts in timp ce-i explica care era problema.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   Vin Ian 18, 2013 6:53 am

• TOPIC CLOSED
    Astropufi -> 100 puncte
    Cercetasi -> 10 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tonight. We are young.   

Sus In jos

Tonight. We are young.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Hogsmeade-
Mergi direct la: