Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

A thousand slowly dying sunsets

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 27

MesajSubiect: A thousand slowly dying sunsets   Joi Noi 22, 2012 11:09 am

~ Privat ~

• Din nou si din nou, acelasi drum parcurs de mai bine de zece ani. Nostalgia se simtea in aer, sau poate doar mi se parea mie.Era intuneric, fiind si iarna, vantul batand cu putere ravasindu-mi tot parul.
    Nu purtam roba in acel moment, avand doar o bluzita tip rochie ce ajungea putin mai jos de coapse, niste colanti si cizmele negre cu toc cui ce faceau zgomot pe poteca ce dadea spre Padurea interzisa.
    Era singurul loc, care ma calma in astfel de situatii. Eram ca deobicei prinsa intre ciocan si nicovala, dar aveam sa trec si peste asta.
    Ajung aproape de salcia batausa, ce era destul de linistita in seara aceasta, un lucru destul de ciudat. Am incercat sa nu il bag in seama, asezandu-ma pe banca improvizata.
    Mi-am scos pachetul de tigari si am aprins una. La lucruri de genul, preferam sa nu folosesc magia. Oftez, tragand fumul in piept.
    Simt cum nicotina isi face efectul si incep sa ma relaxez, avand un mic zambet pe buzele rosii.
    Imi era dor sa fiu din nou eleva, ceea ce nu se mai intampla, dar acei ani in care doar tampenii am facut si am vazut orice coltisor din castel.
    Chicotesc usor fantomatic, dar totusi aveam o voce cristalina dupa spusele altora. Mie una nu mi se parea chiar deloc.
    -Grea-i viata. soptesc pentru mine, tragand un alt fum.

Profesor

Reputatie : 2
Data de inscriere : 22/11/2012
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Vin Noi 23, 2012 2:54 am

Inchid usa clasei si imi strecor o pana prim par descurcandu-l, ma indrept agale catre camera mea din turn si cand ajung acolo imi las servieta pe pat. Privesc prin geam vazand o mare parte a domeniului de aici, nu am ce face asa ca poate o plimbare e buna, sa imi pun in ordine gandurile, elevii pot fi asa de obositori uneori.
Cobor cu repeziciune scarile si apoi ies din castel indreptandu-ma glont catre padurea interzisa, ma rog interzisa pentru elevii nazadravani care vor mereu sa aiba parte de ceva adrenalina, am prins numai putin de sase luna asta strecurandu-se afara incercand sa vada de ce padurea interzisa este asa de interzisa.
Chicotesc la gandurile lor atat de infantile si cu pasi domoli intru in padure, aerul rece imi izbeste fata si ma face sa zambesc, insfarsit ceva liniste doar pentru mine.
Aerul imi iese din gura aburi si chicotesc, este destul de frig pentru luna Noiembire insa mie imi place, plus ca in cateva saptamani va incepe sa ninga, iar atmosfera de craciun la Hogwarts este de vis.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Vin Noi 23, 2012 11:28 am

• M-am ridicat de jos intr-un final si am privit in gol. Incepea sa imi fie usor rece, dar nu am bagat in seama. Oftez incet si continui sa privesc salcia linistita.
    Amintirile ma cuprindeau in acel moment si nu stiam de ce. Oftez si ma las sa cad din nou.
    ,, -De ce? tip nervoasa privindu-l cu lacrimi in ochi.
    Ma prinse de incheietura, privindu-ma adanc , incercand sa ma faca sa fiu atenta, doar la el. Nu avea sanse. Eram atat de nervoasa, incat simteam ca o sa ii iau capu ala de pe umeri cat de curand.
    -Imi pare rau. murmura.
    -Scuzele nu ii vor aduce inapoi Noah? Cum ai putut?! tipam la el ca o descreierata, pana ce i-am dat o palma. O sa mi-o platesti, pentru tot ce mi-ai facut. marai.
    "
    Am simtit ceva ciudat in acel moment si am tipat fara sa vreau. Stateam pe jos si plangeam, si din nou avea chef sa se joace cu mintea mea.
    Imi musc buzele cu putere, incercand sa il opresc si icnesc stand intinsa pe jos acum. Incepuse sa imi curga sange pe maini, de la incheieturi, desi nu facusem nimic, dar stia cum sa se joace sa imi dea peste cap tot meciul.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Sam Noi 24, 2012 5:28 am

Din departare se aude un tipat. Ce dracu? Am crezut ca sunt singur. Damian baiete trebuie sa iti canalizezi mai mult simturile altfel o sa ajungi sa fi atacat fara sa iti dai seama.
Picioarele mi se misca in directia tipatului si fara sa imi dau seama ajung sa alerg, ce dracu trebuie sa vad ce se intampla, daca cineva este in pericol atunci nu pot sa stau cu mainile in san.
Ajung aproape de Salcia batausa si vad un corp micut de femeie, ma apropii mai mult si imi dau seama ca este Elizabeth, profesoara de Potiuni. Hmm, alerg spre ea si ma las in genunchi, imi scot bagheta si ne inconjor cu o vraja de protectie, inceteaza sa mai sangereze de la inchieturi si eu oftez usurat, la dracu cu toate astea, zvonurile incep deja sa se adevereasca iar asta nu ma face sa ma simt bine catusi de putin.
-Hei esti bine?
Vocea imi este gatuita si respiratia greoaie, alergatul prin padure se pare ca ma face sa devin slab, asta sau nu am mai facut eu sport. Tind sa mizez pe a doua optiune.

In three words I can sum up everything I've learned about life:
it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Sam Noi 24, 2012 5:37 am

• Tremuram si incercam sa ma relaxez, dar nu imi reusea. Dintr-o data totul se oprise. Imi musc buzele frecandu-mi incheieturile si il privesc pe Damian. Nu ma asteptam sa dau de el aici, dar nu mai conta acum. Dau afirmativ din cap privindu-l calma si trag aer in piept.
    -Da...da sunt bine. soptesc intr-un final.
    Respiram repede si toate astea ma duceau la o alta veche amintre. Mi-am scuturat capul si am incercat sa las tot trecutul deoparte. Nu mai vroiam sa vad nimic, doar sa stau pur si simplu in liniste macar cateva ore.
    -Ce cauti aici? am intrebat intr-un final.
    Trebuia sa imi ocup mintea cu altceva si sa aflu ce facea Damian prin padure era mai bine. Imi musc buzele si ma rezem cu spatele de copac.
    Eram slabita, ma simteam atat de slabita incat nu ma puteam opri din tremurat. Imi musc buzele din nou, fiind un tic de al meu si oftez apoi.
    Ii evitam privirea. Plansesem destul de mult pana ce ajunse el, si cine stie poate incercam sa ma sinucid din nou daca nu venea. Ma abtin sa comentez ceva.
    Am simtit un gol in stomac si imi frecam incheieturile mai departe, simtind cum ma durea la fiecare miscare, dar pur si simplu nu mai conta acum. Eram obisnuita si trebuia sa trec peste . Avea sa fie o alta noapte alba.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Sam Noi 24, 2012 6:02 am

Ridic din umeri si privesc la salcia batausa, ceea ce e ciudat este ca nu este agitata, iar ea este mai mereu agitata.
Imi duc mana la ceafa si oftez, incepe sa se faca frig si o vad pe Elizabeth cum tremura, imi dau jos roba si o pun in jurul ei.
-Uite ti-e frig, am venit aici sa am parte de putina liniste, stii si tu elevii cat de galaciosi pot fi.
Chicotesc si privesc cerul instelat, totul pare a fi in regula, insa o stim amandoi ca ceva se intampla, dar habar nu am ce si urasc cand sunt lasat pe afara.
-Poate ca ar trebui sa ne intoarcem la castel, incepe sa fie frig.
Ma ridic si imi intind mana sa o apuce, sunt sigur ca nu poate merge singura, pare atat de slabita, atat de fragila incat imi este frica sa nu se sparga.
O privesc si astept sa se ridice, nu vreau sa o fortez insa prin padure sunt destule creaturi care vor sa ne faca rau, asa ca mai bine am lua-o la pas spre castel, decat sa mai zabovim pe aici.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Sam Noi 24, 2012 6:16 am

• Strang usor roba ce mi-o puse pe umeri si raman nemiscata. Nu m-am ridicat vreo cinci minute. Priveam in gol, vazand in fata ochilor niste secvente ca un film vechi si prost ce se tot repeta.
    Incerca sa ma faca sa imi pierd mintile si totusi paream atat de calma, ca si cum nimic din toate astea nu s-ar intampla.
    Voci in jurul meu. Parca eram prinsa intr-o alta lume. Imi scutur capul si imi ridic privirea spre el.
    Statea cu mana intinsa. Nu stiu de cat timp. Doua trei minute? Orice era posibil.
    Imi las un oftat sa mi se prelinga printre buze si il apuc intr-un final de mana.
    Ma miscam mecanic, simtind un gol ciudat in stomac. Ceva se va intampla, dar nu stiam exact ce.
    Am luat-o spre castel la pas, alaturi de Damian, tinandu-l de mana acum. Oftez din nou si il privesc.
    -Mersi. spun intr-un final cu referire la roba lui, care imi acoperea mie umerii in acest moment.
    Nu zic nimic altceva, dar un ras isteric imi inunda urechile, facandu-ma sa ma cutremur.
    -Mai , mai lume noua.spuse barbatul ce aparuse in fata noastra.
    Imi musc buzele, privindu-l cu ura. Nu dura mult sa arunce cu blesteme si ma bag la timp in fata lui Damian.
    Mi-am abtinut orice tipat stand in picioare calma , desi incepeam sa am rani pe tot corpul. Taieturi adanci urmate de altele si tot asa.
    - Trebuia sa te omor inainte cu mult timp. spun cu raceala in voce. Avadakavadra. Murmur.
    Facu ochii mari si eu doar ma las sa cad in genunchi. Imi omorasem propriul frate, dar o meritase.
    -Imi pare rau fratioare. Soptesc cat pentru mine privindu-l de Damian apoi. Esti bine?. Intreb .
    Desi eu eram ranita, nu imi pasa in acel moment.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 6:30 am

Totul s-a petrecut atat de repede incat nici n-am avut timp sa reactionez, Eliza tocmai si-a omorat propriul frate? Adica nu o condman, probabil ca a avut motivele ei insa eu doar stau inghetat cu bagheta pregatita de orice altceva ar fi venit, desi nu situ de ce sunt sigur ca nu mai vine nimeni.
Imi indrept mecanic atentia spre ea si ridic din sprancene. Serios? Tocmai ea ma intreaba pe mine ?
-As putea spune acelasi lucru despre tine, te-ai bagat in fata mea desi nu trebuia, asa ca eu ar trebui sa te intreb daca esti bine.
Imi scutur capul si imi indrept bagheta spre ea, din ea ies cateva firisoare movalii care inchid ranile fetei, sange uscat ramanand pe haine.
Eh macar atat sa fac daca tot s-a bagat in fata mea, uneori jur, cred ca fata asta ar intra in fata oricui sa ii ia apararea, iar asta pentru Dumnzeu nu este ceva bun, ar trebui sa aiba mai multa consideratie fata de persoana ei.
-Haide, vi la mine sa bem o ciocoalta calda, plus ca iti sunt dator cu niste haine mai curate.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 6:39 am

• Imi musc buzele si ma ridic calma. Nu ma bagam in fata orcui, dar el era ceva special. Oftez incet si imi scutur hainele calma, desi ramasera tot murdare, dar nu mai imi pasa acum. Zambesc incet si dau afirmativ la spusele lui.
    O iau spre castel, fara sa mai zic ceva legat de faptul ca imi omorasem fratele sa il salvez pe Damian. Era ceva la el, care imi dadea acel ceva si pentru care as face orice acum.
    Imi musc buzele. Ajungem repede la castel si il urmez calma, desi ma cam durea tot corpul cand umblam. Nu spuneam nimic, niciodata nu am putut sa zic cand ceva ma durea sau ma macina, sau orice de acest gen.
    Oftez si ma rezem de perete simtind cum durerea de cap revenea din nou.
    -Lasa-ma putin. spun incet.
    Mi-am dus degetele la cap si am oftat lasandu-ma in jos pe perete atingand scarile. Nu mai cont acum nimic, chiar nimic. Vroiam sa stau momentan ca nu prea ma mai pot misca sau ceva de genul. Oftez din nou si imi musc buzele.
    Imi las capul pe genunchi simtind acel gol in stomac si incerc sa ma calmez.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 7:42 am

Ma las la nivelul ei si ii dau parul de pe fata, este transpirata toata si tremura, dau din cap in semn de negatie si imi strecor mainile pe sub picioarele ei luand-o in brate in stilul miresii. Nu stiu de ce,dar ma simt bine, cu ea in brate par complet, iar asta este ciudat, parca totul se opreste si suntem doar noi doi.
-Incearca sa te linistesti o sa te intind putin la mine in camera pana cand o sa te simti mai bine si o sa poti merge la tine in camera.
Am urcat scarile si am deschis cu piciorul usa de la camera mea, inchizand-o tot la fel.
O las cu grija pe pat si o privesc in ochi, este atat de dulce, ochii sai stralucesc si imi trimit pur si simplu firicele de electricitite in corp.
Las patura sa cada peste ea ca sa se incalzeasca si ma duc la mini bucataria mea facand doua ciocolate calde.
Mai mult ca sigur ca avem nevoie de astea, cel putin eu deabia astept sa imiincalzesc corpul.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 7:57 am

• Imi las capul pe umarul lui in momentul in care ma luase in brate. Nu stiam de ce imi era atat de rau acum, dar nu mai conta. Imi musc usor buzele si simt patul moale sub mine. Ma cuibaresc sub patura si imi muscam incet buzele.
    Eram toata transpirata si parca eram in sevraj de la droguri sau ceva de genul. Incepuse sa imi fie cald, si am dat patura la o parte.
    -Mi-e cald mie sau e cald in camera? intreb ducandu-mi degetele la frunte.
    Imi dau si roba lui jos , dar tot simteam ca ard , ca fiecare particica din corpul meu ardea. Imi musc buzele din nou invartindu-ma in patul lui, incercand sa ma calmez, sa nu mai mor de cald, dar nu aveam sanse.
    Incepeam sa ma dezbrac fara sa imi dau seama si ajunsem sa fiu doar in maieu si boxeri. Nu mai puteam de cald.
    Statea pe burta cu capul intre perne, si speram doar sa nu se sperie Damian ca ma vedea dezbracata in patul lui. Asta sunase chiar ciudat.
    Chicotesc incet la acest gand si continui sa stau asa, incercand sa nu mai mor de cald. Si asa imi era cald si nu ma puteam misca, de parca cineva arunca in continuu cutite in mine, facandu-ma sa gem de durere la orice miscare faceam.
    Oftez in nou si continui sa stau cu capul intre perne.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 12:00 pm

Ma intorc in camera cu ciocolatele noastre calde si mai sa scap ambele cani pe jos, Elizabeth tocmai sta in halul asta de dezbracata in patul meu? Sa dea dracu arata bine, dar nu stiu ce se intampla cu ea, se tot rasuceste in pat si mai ca vrea sa se dezbrace de tot, iar asta nu e bine pentru sanatatea mea mintala.
Picioarele ma poarta catre pat si o acopar putin cu patura cat sa nu imi pierd mintile, cu ea orice este posibil.
-Ce ai patit Elizabeth? Te simti bine?
Imi duc man la frutnea mea si vad ca arde. Ce dumnzeu are febra, cel mai probabil a racit, cine stie de cand statea acolo in padure in frigul ala. Oftez si ii dau ciocolata calda, probabil ca nu e cea mai buna optiune dat fiind ca este calda, dar probabil ii va face bine.
-Incearca sa bei asta chiar daca e calda, o sa te simti mai bine.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 12:08 pm

• Oftez si dau patura la o parte. Nu mai puteam de cald si jur ca o iau razna asa. Ma ridic si merg direct in baie dand drumul la apa rece. Intru sub jetul de gheata si ieseau aburi din pielea mea acum.
    -Ce dracu? spun cat pentru mine.
    Nu mai puteam si simteam ca o sa mor in halul acesta. Eram nebuna stiu, ca ma dezbracasem la el in camera, dar ju ca nu mai puteam. Stiam ca il cam lasasem cu gura cascata , dar isi va reveni.
    Raman in dus stand cu fruntea rezemata de gresia rece de pe perete si imi musc buzele cu putere. Incepeam sa tremur, dar pielea mea in continuare era fierbinte si nu ma puteam racorii de nici o culoare.
    Marai si incep sa injur de toti sfintii si mortii simtind ca o voi lua razna in felul acesta.
    -Ce e cu mineee? tip de durere.
    Ma durea tot corpul si cad in genunchi. Plangeam si corpul imi ardea, dar apa rece continua sa curga pe corpul meu, din care iesea aburi la atingerea piruclor reci. Oftez incet si imi strang pumnul pe perete. Incerc sa ma calmez, dar nu puteam si asta ma nelinistea.
    Ma simteam ca paralizata acum, dar nu stiam de ce. Imi musc buzele, stergandu-mi lacrimile si incheietura dreapta incepuse sa sangere rau. Era in jurul meu sange , dar apa il spala tot timpul.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 12:32 pm

Oftez si ma duc dupa ea in baie, aburi peste tot, ce naiba zici ca sangele ii fierbe in vene. Sar in cada sub apa rece si o apuc in brate, frige si asta ma face sa fiu si mai confuz, ce dracului? Ea sta sub apa asta ingrozitor de rece si tot frige? Asta nu este normal.
-Elizabeth, relaxeaza-te, trage adanc aer in piept si incearca sa te calmezi, cu cat reactionezi mai rau cu atat o sa te incalzesti mai tare.
Am lasat apa rece sa curga pe trupurile noastre, parul mi s-a lipit pe fata si am inspirat adanc facand fata apei care este mult prea rece pentru corpul meu.
Am incercat sa fac si o vraja de calmare, nu stiu daca mi-am reusit insa am vazut cum se mai relaxeaza in bratele mele.
-Esti mai bine?
Dintii au inceput sa imi clantane in gura, dar nu imi pasa daca am intrat aici macar sa stau cu ea pana cand sunt sigur ca a trecut, pana cand sunt sigur ca nu o sa imi mai faca o scena de genul. Nu imi place sa o vad asa.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 12:41 pm

• M-am cuibarit in bratele lui icnind de durere si imi muscam incet buzele. Ma durea tot corpul, nu stiam de ce, dar chiar nu mai puteam acum. M-am relaxat intr-un final si parca corpul meu incepuse sa mi se relaxeze.
    Nu mai imi era cald acum, asa ca am dat apa pe calda. Nu fierbine, dar mult mai calda. Continuam sa stau in bratele lui si plangeam din cauza durerii.
    Nu stiam de ce, sau ce este cu mine, dar nu mai conta acum. Ma calmasem intr-un final si asta era tot ce conta.
    -E mai bine acum. soptesc.
    Nu stiam de ce se comporta cu mine asa de bine, dar eram prea slabita ca sa mai pot comenta ceva in acest moment. Doar mi-am strans degetele pe tricoul sau plangand si fara sa mai zic cea acum.
    Trebuia sa ma calmez, sa imi revin, dar nu aeam nici o sansa in starea in care ma aflam. Imi doream sa mor si parca nu era logic.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 12:49 pm

Continui sa stau acolo cu ea sub dus, norocul meu ca a dat pe apa calda altfel mai mutl ca sigur m-as fi procopsit cu o raceala de toate zilele. Hmm, sa imi aduca aminte cineva de ce fac toate astea? Pentru ca eu habar nu am.
Mainile mele sunt dupa talia ei, iar gura mea se duce automat spre parul ei sarutandu-l, ma simt atat de protector cu ea incat nu imi vine sa cred, asta sunt eu? Adica mie chiar imi pasa de cineva? Greu de crezut asta dat fiind trecutul meu de player, nu ca am renuntat a mai fi asa, doar ca am avut sa zicem o revelatie noaptea trecuta si practic am relizat ca sunt un nimeni, adica ce am facut eu ca samerit respect? In afara de prederea unei ore destul de neinteresanta pentru unii elevi, nu am nimic important, poate daca m-asi indragostii si daca mi-as intemeia o familie ar fi altfel. Ok cred ce deja delirez.
-E ok atunci, hai sa ne uscam si sa te bagam pe tine inapoi in pat, eu pot lua canapeaua.
Ma ridic cu ea in bratele mele si o acopar cu un prosop, o pun pe pat si ma duc sa caut cateva haine de ale mele. I le dau si zambesc timid.
-Stiu ca nu este chiar marimea ta insa merge.
Ma duc la baie si ma schimb si eu repede in ceva uscat apoi ma intorc. Imi trec mana prin parul ud si iau o inghitura mare din ciocolata mea calda, ahh asta ma face deja sa ma simt mai bine.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 1:01 pm

• Nu stiam de ce , dar ma simteam bine cand ma tinea in brate. Imi musc buzele si oftez iar. Il las sa ma duca in camera si stau pe pat. Ma schimb doar cu tricoul si raman in pat, luand cana de ciocolata in camera.
    -Poti dormi cu mine daca vrei. spun stand pe pernele moi.
    Imi musc buzele si oftez incet .Nu ma chinuiam sa ma feresc de el sau ceva de genul. Oftez incet si continui sa beau din ciocolata calda care era extrem de buna.
    -E foarte buna. spun incet si ii zambesc bland. Imi pare rau, dar nu stiu ce a fost cu mine. continui .
    Priveam acum in alta parte, dar eu stiam defapt ce era cu mine. Deoratorii se jucau cu mintea mea in ultimul hal, dar m-am obisnuit intr-un fel sau altul cu toate astea.
    Imi musc buzele din nou si oftez privindu-l de aceasta data.
    -Iti raman datoare pentru ce ai facut pentru mine. sopptesc.
    Ma simteam bine cu el si nu mai stiam ce sa zic acum, pur si simplu nu mai conta nimic. Am terminat ciocolata si am lasat cana pe noptiera zambind incet. Stateam acum sub plapuma si era bine pana la urma asa.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 1:13 pm

-Nu vreau sa te simti incomod, asa ca o sa iau canapeaua.
Ii sarut fruntea si imi iau o patura si o perna si le aranjez pe canapea, mi-am bautut toata ciocolata calda si acum pot spune ca ma ismt mai bine, nu excelent dar ma simt oricum mult mai bine, fata de cum ma simteam cand am iesit din baie. Nu stiu ce imi face fata asta, dar pur si simplu cu ea nu pot sa ma comport ca un gigolo in calduri, cu ea sunt eu insumi, iar asta este foarte ciudat, pentru ca nimeni nu a mai reusit de foarte mult timp sa il scoata pe adevaratul Damian din cochilia sa.
Imi las capul sa cada pe perna si privesc tavanul.
-Sigur esti bine Eliza? Mai ai nevoie de ceva?
Imi ridic sprancenele fara sa imi dau seama ca nu are cum sa ma vada si chicotesc la propriile-mi ganduri.
Pot fi asa de ciudat uneori. Nici eu nu ma mai inteleg, daca eu nu ma mai intelg, atunci cine naiba poate sa o faca hm? Cred ca raspunsul il stim cu totii deja.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 1:23 pm

• Ma intind in pat la randul meu privind peretele. Vroiam sa fie langa mine, nu stiam de ce, dar parca m-as simti mai bine daca ar fi dormit cu mine.
    Il aud vorbind ca prin ceata, dar mi-am dat seama ce ma intrebase culmea.
    -Da, sa vii sa dormi cu mine. spun ca un copil mic.
    Pana la urma chiar asta vroiam. In rest puteam zice ca acum ma simteam bine, dar totusi simteam nevoie de caldura lui, si nu stiam de ce. Imi musc buzele si oftez din nou.
    Imi era greu sa ma obisnuiesc cu totul, desi toate astea erau de cand eram mica, multe rani aparand din senin, dar speram sa nu mai fie nevoie si in aceasta seara.
    Imi musc iar buzele si ma las pe spate asteptand sa vad daca vine sau nu. Pana la urma nu avea nici el, nici eu nimic de pierdut si chiar vroiam sa vina langa mine.
    Ceva ma atragea la el si nu stiam ce.
    -Te rog. soptesc la un momentdat.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Dum Noi 25, 2012 1:30 pm

Ahh soapta ei atat de seducatoare, cum naiba sa pot rezista la asta? M-am ridicat si am privit-o in ochi?
-Esti sigura?
Sincer nici macar nu stiu de ce am mai pus intrebarea sta, pentru ca in urmatorul moment m-am ridicat luandu-mi perna si patura si m-am indreptat catre pat, le-am asezat langa ea, apoi m-am asezat si eu sub patura, m-am dus mai aproape de ea si am tras-o in bratele mele.
Brusc m-am simtit mai bine, de parca cu ea aici totul e diferit, de parca cu ea langa mine totul capata sens.
Oftez si ma las usor pe spate privind tavanul, mi-am intins mana sa sting lumina si apoi i-am sarutat fruntea, nici macar nu stiu de ce sunt atat de protectiv.
-Noapte buna Elizabeth.
Soptesc si imi inchid ochii incercand parca sa chem somnul sa isi faca aparitia si pe la mine, pentru ca sincer asta vreau, sa ma odihnesc putin.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Lun Noi 26, 2012 9:20 am

• -Da, sunt sigura. soptesc.
    Zambesc incet cand simt ca se asezase in pat langa mine si ma intorc, punandu-mi capul pe umarul sau. Zambesc din nou, simtindu-ma mai bine cu el acolo. Era magnific cum ma simteam la el in brate, si nu as vrea sa dau inapoi pentru nimic in lume. Il vroiam langa mine tot timpul, sa ma tina in brate si sa imi spuna ca totul avea sa fie bine pana la urma.
    -Noapte buna. soptesc si ii sarut obrazul.
    Nu stiam de ce, dar parca totul era mai linistit cand eram cu el. Nu puteam sa nu ma simt bine, era ceva , acel ceva care ma facea sa il vreau langa mine in orice clipa.
    Adorm destul de repede in bratele lui si ma rog, ca de acum sa nu mai am cosmaruri, macar in aceasta seara sa fie totul linistit, desi nu credeam acest lucru.
    Nu mai avusesem o noapte linistita de o gramada de vreme.Imi musc buzele si ma cuibaresc mai mult la pieptul sau fiind bine si cald.
    Fara sa imi dau seama mi-am urcat un picior pe ale lui si doar continui sa dorm langa el.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Lun Noi 26, 2012 11:53 am

In noaptea asta cred ca am dormit cel mai bine, de parca ea e un calmant sau ceva de genul, recunosc de ceva timp nu prea m-am odihnit, ma tot foiam in pat incercand sa imi gasesc un loc, insa parca totul voia sa fie impotriva mea si somnul parea sa nu mai apara decat pe la primele ore ale diminetii.
Dar aici acum cu ea langa mine totul pare sa de vina la normal, iar asta este ciudat, ma sperie si ma face sa ma simt bine in acelasi timp, un paradox total stiu insa nici ca imi pasa, tot ce cotneaza este ca pot sa dorm.
Am lasat morocanaos draperiile jos cu o miscare de bagheta pentru a nu intra soarele care rasarise, si m-am intors inapoi la somnul meu cu Eliza in brate.
Nu pot inca sa cred ca asta se simte atat de bine, parca nu vreau sa ii mai dau drumul niciodata.
Defapt ce tot zic, somnul cu ea este cel mai dulce, are cumva niste vraji care le arunca inconstient si eu nu stiu? Pentru ca ma simt al dracului de bine.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Lun Noi 26, 2012 12:09 pm

• Imi frec usor chipul de peiptul sau in somn si zambesc. Ma simteam bine si puteam sa dorm calumea in sfarsit. Nu stiam de ce, dar cu el era totul diferit. Vedeam o alta latura a lumii, a tot, dar nu ma simteam in stare sa ii zic de problemele mele.
    Stiam ce se intamplase noapte trecuta, de ce tipasem ranile si tot, dar pur si simplu nu ii puteam zice. Avea sa se sperie si sa ma lase balta, si doar asta nu imi lipsea acum. Nu mai aveam nevoie de inca o persoana care sa ma lase balta. Imi musc buzele si ma trezesc cat de cat.
    Era prea bine in bratele lui, incat sa ma trezesc cu totul.
    -Nu putem opri timpul? intreb soptit, si cu o voce de copil inocent .
    Normal ca imi placea nu vroiam ca sa continui asa si sa ma trezesc, sa o iau de la capat si toate cele. Imi vroiam viata la loc, sau ce aveam acum. Nu mai vroiam sa ma desprind de Damian, nu in urmatoarele cateva ore.
    -Esti o perna incredibila. soptesc cu o voce usor mieunata.
    Chicotesc de vocea proprie si zambesc incet continuand sa imi ascund chipul in pieptul sau, simtindu-ma extrem de bine si ehh nu prea mai imi pasa de nimic. Pentru mine timpul se oprise si era perfect asa.

Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Lun Noi 26, 2012 1:12 pm

Am strambat din nas la vocea ei mieunata si am oftat sarutandu-i usor parul, ce ar fi sa mai dormim si sa inchida gurita aia a ei extrem de ispititoare.
-Ce ar fi sa mai dormim? Lasa timpul in pace e bine exact cum suntem acum.
Spun somnoros vocea fiindu-mi ragusita, imi strang mai mult mainile in jurul ei si zambesc mirosindu-i parul, are un parfum floral care pe mine ma da pe spate, pur si simplu ma lasa fara aer.
-Da da stiu ca sunt o perna incredibila, acum putem sa dormim? O sa vorbim mai incolo acum tot ce vreau este somn, asa ca iubito taci.
Nici macar nu am realizat ca i-am zis asa, mi s-a parut atat de normal sa spun asta, de parca ar fi natural, de parca a fost facut sa spun asta doar pentru ea, de parca cuvantul "iubita" ii este destinat doar ei.
Am realizat prea tarziu ce am spus insa nu mai conteaza oricum am ochii inchisi deci asta fie ca aude ca nu, nu trebuie sa ma stresez,daca voia sa ma plesneasca o facea demult.

it goes on.
Sus In jos
Elizabeth K. Edwards
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   Lun Noi 26, 2012 1:22 pm

• -Nu te mai stramba, nu iti sta bine. soptesc chicotind incet.
    Imi las din nou capul pe umarul lui inchizand ochii. Raman uimita cand imi zica ,, iubita " , dar sunase atat de natural si ma facuse sa ma simt normala, desi nu eram. Normal ca nu, daca ar fi stiut ca in spatele meu se ascundea un demon si-ar fi schimbat repede parerea despre mine.
    -Ok, iubitule . soptesc.
    Dracu stie de ce am zis asta, dar suna bine. Imi musc buzele, continuand sa dorm, simtindu-ma extrem de bine. Nu mai imi pasa de nimic acum, asa ca tot ce conta era sa mai dorm putin.
    Am atipit putin , dar nu in totalitate. Era foarte confortabil si nu prea aveam de gand sa ma ridic prea curand si nici pe el nu aveam sa il las sa o faca.
    Ma cuibaresc mai aproape de el si zambesc incet, ridicandu-mi mai mult piciorul pe picioarele lui. Zambesc dulce, tricoul lui Damian mi se ridicase mai mult pe coapse, dar pur si simplu nu imi pasa acum.
    Tot ce conta era sa mai dooorm macar inca o ora. Aveam liber azi si la fel si satenul, asa ca nu aveam de gand sa ma ridic deloc din pat in acea zi. Tot ce vroiam era sa fie acolo langa mine.

MesajSubiect: Re: A thousand slowly dying sunsets   

Sus In jos

A thousand slowly dying sunsets
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: