Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Amie R. Evans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Amie R. Evans
Anul I
Anul I

Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/12/2012

MesajSubiect: Amie R. Evans   Vin Dec 14, 2012 7:33 am

Amie R. Evans

Full name:
Amie Raven Evans

Birthday:
13. 12. 1996

Bloodline:
Pure Blood

Occupation:
elev

House:
here

This is my everything

My likes:
Sa isi aranjeze parul, muzica data la maxim, sa dramatizeze, fotografiatul, linistea, intunericul, baietii ciufuliti, dansul, desenul, jocurile video, masinile de viteza, cultura orientala.

My dislikes:
Apa(marea, oceanul etc), sa fie manipulata, tradatorii, persoanele materialiste, mirosul sangelui, santajul, bautura alcolica in exces, fumul de tigara, dezordinea, vremea rece, sa aiba mainile reci.

My patronus:
Unicorn

Worst memory:
A fost prinsa sub gheata.

Marks:
Un tatuaj pe omoplatul stang. (nu stiu de ce dar nu ma mai lasa sa pun link catre imaginea tatuajului >.<)

Sexual orentation:
hetero

The personality act:
Amie este acel gen de persoana care te face sa o placi din prima clipa. Distrata, mereu cu zambetul pe buze si calma, blondina iti da impresia ca este inca un copil. Detesta sa i se spuna ca este copilaroasa, visatoare sau prea tupeista, cu toate ca o stie prea bine. Are testul de mult curaj cat sa se avante cu capul inainte intr-o intamplare oricat de periculoasa fi aceasta. Este o fire sensibila, curioasa si vesela. Nu cedeaza sub nici o forma dar are destul de multa ratiune cat sa stie cand sa o lasa balta. Sta destul de bine la capitolul inteligenta si urasta cand cineva ii aminteste ca e blonda.

Adora sa ii sacaie pe cei din jurul ei cu diferite detalii mai mult sau mai putin importante pentru ea sau pentru cel aflat in cauza. Amie aplica regula "Ce e al meu e al meu si punct.", deoarece detesta ca altcineva sa ii umble prin lucruri, par sau orice apartine ei. Are o energie de invidiat, uneori fiind considera hiperactiva desi nu este deloc adevarat. Ar face orice pentru prietenii ei dar pana la un anumit punct. Minte spre binele ei dar si a celorlalti. Uneori se mai gandeste si la urmarile pe care le trage dupa ea pentru aceste minciuni dar spune tot timpul ca sunt nevinovate. Ar refuza sa creada daca i s-ar spune ca viata ei este o minciuna si tocmai din acest motiv apeleaza la aceasta solutie drept ultima sansa. Afirma destul de des ca e inocenta dar numai sub forma de gluma. Stie mai bine decat oricine ca nu mai este asa de la o varsta frageda.

Oricat de buna ar fi la suflet, Amie are si o parte intunecata a ei. Ironica, enervant, incapatanta, suspicioasa sunt doar cateva dintre aceste defecte. Se enerveaza repede, este impulsiva si usor narcisista. Ii trece repede si detesta asta. Nu analizeaza niciodata de doua ori ideile nebunesti, ea fiind prima care se avanta intr-o primejdia chiar daca nu are nici un plan. Ar face orice pentru a avea dreptate. Este foarte dracoasa si o tine pe a ei pana in panzele albe. Amie este si o fire serioasa, atunci cand situatia o cere si stie cum sa isi impuna punctul de vedere pentru a fi ascultata din cei din jur. Nu accepta un raspuns negativ, si face foarte urat cand cineva reuseste sa ii calce in picioare toti nervii pe care ii are in corp.
Refuza cu vehementa sa faca ceva atunci cand i se impune mai ales cand ordinele vin partea unui elev/pusti de aceeasi varsta cu ea. Face intentionat ceva gresit tocmai pentru ca i s-a spus sa inceteze. Are momente cand este nepasatoare, fara griji dar acestea sunt destul de rare insa nu poate spune ca nu exista.

Family members:
Lilith Rose Evans (mama, auror in minister)
Thomas Evans (tatal, auror in minister)

And last but not least, the history
In data de 13 a lunii decembrie, in familia Evans a venit pe lume o micuta, astazi pe nume Amie. Fiind singurul mostenitor de drept al averii parintilor ei, Amie a avut parte de toata atentia pe care i-o puteau da parintii ei. A fost crescuta in puf si niciodata nu a stiut ce e lipsa banilor.
A stiut din totdeauna ce e magia dezvoltand o pasiune pentru aceasta inca de mica. A invatat de la parinti mici trucuri care nu necesitau bagheta dar si teorie atat cat putea intelege la acea varsta
Nu si-a cunoscut niciodata bunici. Din povestile spuse de parintii ei, Amie a aflat ca acestia au fost omorati de devoratori cand ea avea cinci ani. Stie prea bine locurile unde au locuit dat fiind ca o parte din veri le petrecea pe acele meleaguri din nordul Frantei. A cazut intr-o iarna in lacul inghetat din spatele casei, fiind prinsa sub gheta. Din acest motiv blondinei ii e teama de apa.
Dar ani au trecut, si incet incet totul s-a schimbat. Prieteni, domiciliu, scoli, pareri. Aflandu-se in prezent in Londra, Amie a fost acceptata la scoala de vrajitori la varsta de 11 ani. Refuzul parintilor ei de a o lasa sa urmeze scoala engleza pentru vrajitori a dezamagit-o profund. Lilith si Thomas isi doareau ca fiica lor sa urmeze Beauxbatons. La insintele fetei dar si a prietenilor si a rudelor, cei doi au acceptat in cele din urma ca Amie sa urmeze Hogwarts.

Alias:
Antonella <3

Rp simple:
Toate posturile lui Adrian

Ultima editare efectuata de catre Amie R. Evans in Dum Dec 16, 2012 11:10 am, editata de 6 ori
Sus In jos
Karlos Erdeva
Director
Director

Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Amie R. Evans   Vin Dec 14, 2012 8:02 am

Fisa ta trebuie refacuta obligatoriu ! Te-ai incurcat la codurile alea ! Sad

Anul I
Anul I

Data de inscriere : 13/12/2012

MesajSubiect: Re: Amie R. Evans   Vin Dec 14, 2012 8:24 am

Am editat. Nu stiu ce s-a intamplat de au disperut toate "/" Smile.
Apropo, nu ma lasa sa mai pun linkuri externe timp de 7 zile :-S....
Sus In jos
Karlos Erdeva
Director
Director

Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Amie R. Evans   Vin Dec 14, 2012 8:49 am

Astropufi Smile Ajuta casa sa castige puncte Wink

MesajSubiect: Re: Amie R. Evans   

Sus In jos

Amie R. Evans