Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Confused.

In jos 
AutorMesaj
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Confused.    Mier Dec 12, 2012 12:59 pm

Era a mia oara cand venea in acest loc cu o carte la fel de interzisa ca locul in sine, insa niciodata nu putea sta la distanta de acest sanctuar linistitor, mai ales seara cand stelele se vedeau perfect conturate si vorbea cu serpii ce ii sopteau atat de clar in ureche. Cateodata i se parea ca este o ciudata, insa de multe ori ii disparea acest gand teribil, inveselindu-se si jucandu-se cu serpii, mai degraba decat cu prietenii sai si bucurandu-se de darul pe care-l are, de a fi reptomit. N-o putea condamna nimeni, nu era ruda cu niciun vrajitor rau, sau ceva de genul din cate stia, si inca, subliniem: INCA nu pusese serpii sa atace persoanele nesuferita de la Hogwarts.
In timp ce se aseza pe radacina unui copac gigant, isi scotea bagheta aprinzand-o cu vraja 'Lumos' si isi deschidea cartea pentru a putea sa-si inceapa interesanta lectura, auzi zgromotul unei crengute rupandu-se cand ceva, sau cineva o calcase, incercand sa mearga tiptil fara sa atraga atentia.
- Cine e acolo? intreba fata strangand bagheta din ce in ce mai tare in mainile sale reci si fine. Nu mi-e frica sa te blestem ! spuse aceasta tare si raspicat ca sa fie auzita. Se apropie de locul incidentului si lumina partea locului. Se pare ca era un om, care tocmai dadea sa fuga din calea ei. Opreste-te si arata-te ! striga aceasta dupa el.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Confused.    Joi Dec 13, 2012 4:40 am

• Bo ingheta. Era deja probabil a 3a sau a 4a oara cand era in locul acela, si fugise crezand ca e pe cale sa fie descoperita de vreun adult. Se parea ca era doar Beatrice, asa ca rasufla usurata, lasandu-si silueta subtire si intunecata la vedere, zambind aproape insesizabil.
    Ultimele eventimente din viata sa o dadusera peste complet peste cap si deja nu mai stia ce-si doreste la viata.
    - Sunt eu, nu e nevoie sa ma blestemi... sopti catre cealalta viperina, apropiindu-se de ea cu pasi lenti, deloc grabiti. Nu o ma mustra pentru ca se afla acolo, ea fiind in aceeasi situatie. Privirea sa usor pierduta se opri pentru cateva clipe asupra cartii din mana tinerei, dar prefera si de data aceasta sa-si abtina orice comentariu.
    - N-ar trebui sa fim aici, dar in fine...hai sa ne prefacem ca nu stim asta, mai adauga micuta Bo pe sonoritate la fel de joasa, privind spre cer, cautand raspunsuri pe care stia ca nu le va primi prea curand, poate chiar niciodata.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Confused.    Vin Dec 14, 2012 12:38 pm

Beatrice ii zambi si dadu din cap aprobator. Nu o mai intreba pe Deborah de ce se afla acolo, aflandu-se in aceeasi oala, se hotari sa se aseze la umbra si sa inceapa sa citeasca curioasa din carte. O vazu pe fata invartindu-se pe langa ea, asa ca o intreba:
- Astepti pe cineva? intreba asta fara pic de curiozitate, insa nu vroia sa para nesimtita sau sa nu o bage in seama pe colega ei de casa. Citea cartea destul de concentrata fata de alte dati si parea ca exersa niste vraji pe pietrele asezate, in linie in fata ei. Se pare ca reusea din ce in ce mai bine sa stapneasca arta vrajilor facute cu ochii inchisi, insa si mai mult ii placea ca invata asta inainte de vreme si sintr-o carte de Magie Neagra, pentru ca intelegea mai bine.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Confused.    Vin Dec 14, 2012 12:45 pm

• Bo ofta usor, ciufulindu-si parul oricum deja ravasit, ridicand foarte putin din umeri.
    - Nu, nu chiar, incercam sa ma reculeg... ingana proptindu-se de scoarta unui copac, ducandu-si ambele maini la spate.
    Se simtea din nou foarte obosita, nu dormise in ultimile nopti prea bine, imnsomniile sale fiind tot mai dese. Scutura din cap si-si indrepta ochii de un albastru profund spre tanara viperina.
    - Ce scrie in ea? intreba, desigur cu referire la cartea pe care Bea o citea. Incerca sa-si distraga atentia de la toate tampeniile la care se gandea si sigur discutand cu ea avea sa reuseasca in cele din urma.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Confused.    Sam Dec 15, 2012 12:57 pm

Tanara paru luata prin surprindere de intrebare, insa doar ridica sprancenele,vrand sa-i arate colegei sale ca o asculta, insa nemutandu-si ochii din carte:
- Aaa.. pai, nu e mare lucru. Invat sa fac vraji fara sa rostesc cuvinte, ceva ce ar trebui sa invat anul urmator, spuse asta atat de neincrezator incat nici ea nu se credea, dar Deborah..Nu dadu importanta acestui detaliu si continua sa citeasca cartea absorbita. Dintr-o data intreba:
- Ce s-a mai intamplat in ultimul timp? Pari abatuta ! in sfarsit isi muta privirea, atintind-o pe Deborah cu ochii sai mari si verzi. Se spune ca ochii care au plans mult, sunt foarte frumosi, inseamna ca Bea trebuie sa aiba cei mai frumosi ochi de pe Pamant.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Confused.    Sam Dec 15, 2012 1:04 pm

• Bo ofta , ridicand din umeri.
    - Nu s-a intamplat nimic anume, doar ca ma simt obosita..si in ultimul timp am avut insomnii, iar clonele mele parca sunt mai enervante decat deobicei... raspunde ea, clatinand incetisor din cap. Dar sa nu vorbim despre asta, n-as vrea sa intru intr-o stare de depresie si nici ceva similar... spune-mi tu ce ai mai facut si cum te mai intelegi cu David... o indemna viperina sa-i povesteasca asezandu-se zambitoare langa ea.
    Ii facea placere sa vorbeasca cu Bea, o mai distragea de la gandurile ei inutile si de la problemele sale absolut ridicole. In plus se intelegea bine cu ea, poate ca devenise cea mai apropiata prietena a ei defapt.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Confused.    Sam Dec 15, 2012 2:03 pm

- Lucrurile merg destul de bine, ma bucur ca i-am oferit aceasta sansa. Si nu as fi facut-o daca nu erai tu, deci mersi pentru ajutor ! Ii spuse Bea si o cuprinse cu bratele timp de 5 secunde oferindu-i din caldura corpului ei. O privi lung si se uita in ochii ei gandindu-se ca ii este o prietena mai buna decat ' noua ' sa sora. Era cea mai apropiata persoana de la Hogwarts si isi dorea sa n-o piarda..
- Vreo realizare in ultima vreme? Intreba Bea zambitoare, incercand doar sa impuna un subiect de vorba. Uitase deja locul unde se afla, avand o companie asa de buna si lasase din mana cartea cu semnul pus la pagina 394.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Confused.    Sam Dec 15, 2012 2:08 pm

• - Ma bucur ca va intelegeti, asa trebuie sa fie, doar sunteti rude si puteti fi punctul de sprijin unul pentru altul, zambi Bo finut, cu adevarat sincer.
    - Ahm, sincer niciuna, e o minune ca nu am ramas in urma la nicio materie si ca mi-am facut temele la timp. Am cam colindat in locuri dubioase, Padurea asta si pe langa asta... in conacul ala Urletul whatever care se presupune ca e bantuit...dar nu am fost singura, sopti ganditoare, incruntandu-se usor cand isi aduse aminte de cine fusese acompaniata.
    Isi scutura usor capul, sperand ca Bea nu va cere detalii, desi era posibil sa se intample contrariul, dar asta era, putea sa-i povesteasca, stia ca nu va spune si altcuiva.
.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Confused.    Sam Dec 15, 2012 2:21 pm

- Cu cine ai fost? Si ce ati facut acolo ? Haide maaai.. fara mine? Intreba Bea cu o fata de catelus plouat si incepu sa rada incet. Beatrice isi lega sireturile de la baschetii sai, jerpeliti si totusi draguti : si se uita la Deborah curioasa sa auda raspunsul intrebarilor puse de ea, sperand ca fata sa nu se supere ca a intrebat-o . Ea oricum ar fi pastrat secretul, promisiune pe care mereu o respecta fata de cele mai bune prietene. Deborah probabil nu stia ca Bea o considera cea mai buna prietena, insa asta nu insemna ca Bea putea incalca promisiunea, nu?

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Confused.    Sam Dec 15, 2012 2:25 pm

• Bo lua o gura mare de aer, masurandu-si raspunsul, cautand cuvintele potrivite mai exact.
    - Ahm, am fost cu... Adrian... murmura cat putu de repede si un fard rosu ii cuprinse ambii obraji. Nu a fost nimic planificat, a fost o excursie in Hogsmeade, ne-am intalnit, am fost intr-o pravalie sa luam tigari si apoi hmm, pur si simplu ne-a venit ideea asta si am pus-o in practica, continua ridicand din umeri inocenta.
    Mda, era cam destul de batator la ochi ca in ultima vreme ea era mai mereu insotita de soimean, probabil mai multa lume ii vazuse impreuna, dar nu-i pasa de parerile celorlalte, era libera sa faca tot ce dorea, iar micuta viperina clar adora prezenta acestuia si sa mearga in orice fel de locatie cu el fara nicio retinere.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Confused.    Dum Dec 16, 2012 11:49 am

- Aww. Dragut !Ati petrecut mult timp impreuna in ultima vreme, imi place mult mai mult relatia cu el decat cea cu Xan. Zic si eu ! ii spuse Bea razand si aranjandu-si parul. Astazi era probabil singura zi in care nu-l avea prins in coada impletita ci lasat la voia intamplarii sa cada peste roba de un negru spalacit. Singurul lucru neschimbat de la viperina era comportamentul acesteia. Azi parca totul arata diferit, desi ea nu facuse nicio schimbare. Isi scoase oglinda micuta din buzunarul stang al robei, o deschise, se privi pret de o secunda in ea si apoi i-o intinse politicos si colegei sale.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Confused.    Dum Dec 16, 2012 11:55 am

• Refuza oglinda, cazand un pic pe ganduri, in timp ce se inrosea vag in obraji cand o auzi ce zise despre ea si Adrian.
    - Chiar crezi ca ne potrivim sau ceva? intreba ea pe o voce mica, muscandu-si buza de jos si uitandu-se in alte parti.
    Nu stia cat de bine se completeaza ea cu baiatul, dar pur si simplu el i se parea perfect pentru ca alaturi de el nu se plictisea niciodata si era o companie foarte placuta. In plus el tot timpul raspundea la provocarile ei, lucru pe care nimeni nu-l reusise, si totusi Deb provocase muulte persoane.
    Isi intoarce in cele din urma privirea acum oarecum timida spre Beatrice ca s-o asculta ce raspunde, fiind destul de curioasa.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Confused.    Dum Dec 16, 2012 12:10 pm

Beatrice pufini in ras.
- Of, Deb ! Dar evident ca asta cred.. adica, tu te simti bine in compania lui, nu? Asta e tot ce conteaza, sa fiti uniti si .. ma rog, chestii de-astea. Sper ca intelegi ce vreau sa zic.. si isi da silinta mai mult decat Xan, cu el te intalneai intamplator pe holuri sau mai stiu eu cum , schimbati doua vorbe si asta era tot. Il cred mult mai potrivit pentru tine pe Adrian. Bea ii spunea asta privind-o in ochi, pentru a-si da seama ca spune adevarul si zambindu-i prietenos. Ca doar la asta sa fie si ea buna.. la dat sfaturi -.-" .

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Confused.    Dum Dec 16, 2012 12:18 pm

• Deborah zambi si ea, un zambet micut, dar sincer.
    - Stiu, si pe langa asta...cand sunt cu Adrian ma simt altfel, ma trec fiorii si pana si chestia aia stupida pe care nu as fi crezut-o cu flutura in stomac. Cu Xan nu prea era asa, nu stiu...probabil doar l-am simpatizat si am confundat lucrurile, murmura ea pe vocea sa dulce si raraita, ridicand din umeri.
    Acum spera ca totul va decurge bine...ce si cum nu stia cu exactitate, soimeanul era o enigma pentru ea. Si chiar asa ii placea, sa nu stie ce va urma,asa ii era tot timpul interesul captat.
    Doar gandindu-se la el parca simtea acel gol enervant in stomac, dar prefera sa nu spuna asta cu voce tare, cel putin nu inca.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Confused.    Lun Dec 24, 2012 3:05 pm

TOPIC INCHIS![Heather sau Karlos il va inchide]
Raportul la Minister.
PS:Xan a vazut ce a scris Bo.
Sus In jos