Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

I'm slowly dying on the inside.

In jos 
AutorMesaj
David Lostem
Anul III
Anul III

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: I'm slowly dying on the inside.    Dum Dec 09, 2012 1:39 pm

Imi faceam plimbarea prin Padurea Interzisa, sub forma de sarpe si admiram minunatiile inconjuratoare si simteam cu razele soarelui ma incalzeau, patrunzand printre ramurile copacilor. Ma simteam atat de bine cand eram sarpe, incat imi venea sa nu ma mai transform la loc. Insa, asta nu se putea, aveam persoane pentru care trebuia sa lupt. Printre copacii desi ai padurii, zaresc o silueta, insa nu imi pot da seama cine este, ma apropi si incep sa sasai ca sa se intoarca catre mine. A tremurat, cred ca m-a auzit. Acum astept sa vad cine este.. oare e baiat sau fata? Si ce cauta in Padurea Interisa? Defapt.. stai putin. Eu ce caut aici Neutral ?

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 3:57 am

• Bo se intoarce rapid cand aude un sasait, incruntat... un sarpe, grozav, exact ce avea nevoie. Dupa ce ca incalca din nou regul si era maestra la intrat in bebelele. Se misca cu prudenta, facand cativa pasi in spate, atenta sa nu cada, in timp ce irisii sai fixau sarpetele fara macar sa clipeasca.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 12:23 pm

Era Deborah, viperina care-l ajutase sa se impace cu Beatrice. Se transforma inapoi in om si incepu sa rada grav, adresandu-i-se:
- Hey ! te-am cam speriat, nu? Sorry .. nu a fost cu intentie, spuse acesta incercand sa se abtina din a nu mai rade, pentru a o face pe fata sa nu se simta prost, sau ceva de genul.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 12:35 pm

• Bo rasufla usurata cand vazu despre cine era defapt vorba. Bine ca nu era profesor, ci doar un elev, mai bine de atat - un elev pe care il cunostea.
    - Buna si tie, David! il saruta, pe vocea ei raraita, dandu-si bretonul din ochi ca sa poata vedea mai bine.

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 12:37 pm

- Te superi daca te intreb ce te aduce pe aici? Si mai ales singura, intr-un loc atat de periculos? O intreba David curios si totusi pe o voce mustratoare, pentru a intelege ca nu e bine sa se afle acolo, dar pana la urma stia ca nu avea de ce sa-l asculte.. era doar un sfat prietenesc.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 12:39 pm

• Bo isi sufla suvitele care inca ii intrau in ochi, clatinand din cap.
    - Incercam sa ma recreez si sa ma detasez cu totul... si asta e cel mai linistit loc fiindca mai nimeni nu vine aici, doar e teoretic interzis, nu?
    Raspunde natural si face cativa pasi pana ce spatele sau se lipeste de trunchiul unui copac, bratele sale incrucisandu-se.

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 12:49 pm

- Teoretic da. Spuse acesta, insa am surprins multi elevi venind aici, printre care si Bea.. a venit aici sa citeasca acea carte dn sectorul interzis.. doua lucruri care contin " interzis " .. eh.. se vede ca e o Lostem , spuse acesta si incepu sa rada, amuzat de situatie si nu suparat cum trebuia defapt sa fie.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 12:54 pm

• - Cartea aia nici nu ar fi trebuit sa ajunga la Bea, clatina Bo din cap, dar fara sa dea vreo explicatie si de ce. Lovi cu piciorul o piatra, apoi privi spre cer usor ingandurata in timp ce-si tuguia buzele intr-un fel caraghios.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 1:04 pm

Beatrice sterpelise alta carte din sectorul Interzis si ce loc mai potrivit s-o citeasca decat Padurea Interzisa? Intra timida printre copacii desi si isi dilata pupilele cand observa alti doi elevi in inima padurii, discutand. Fata era Deborah, insa Beatrice spera din tot sufletul ca baiatul sa nu fie varul sau, David, insa ce era mai rau se adeverise, el era. Discuta impreuna cu Bo, colega de casa a lui Bea. Se indrepta incet catre ei si le sopti:
- Ce cautati aici.. ?of, of, of. Asa v-am invatat eu, sa incalcati regulile? ii intreba Bea ironic, razandu-le in nas.

Bea >.<
.

Ultima editare efectuata de catre Beatrice Lostem in Mar Dec 11, 2012 1:14 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 10, 2012 2:01 pm

ooc: vezi ca ai gresit personajul Very Happy dk tot ai scris ccu Bea da-i edit si scrie pentru ea ca apare in padure sau nu stiu thinking

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 1:08 am

ooc: da, acum am observat Laughing

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 4:17 am

• Bo o privi sceptica, luandu-i cartea din mana si fluturand-o in aer.
    - ASTA e o carte din sectorul interzis, acum cine e cea care incalca nu una, ci doua reguli?! mormai viperina, incrucisandu-si bratele sub piept si asteptand, evident o explicatie. Nu integelea de ce Bea risca sa fie prinsa cu o astfel de carte, intr-un astfel deloc, fiindca sigur avea sa primeasca o pedeapsa dubla sau ceva similar, ceea ce nu era deloc bine.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 12:42 pm

- Eh ! pufni Bea..si ce-or sa-mi faca? O sa ma exmatriculeze. Ce sa zic.. mai bine imi urmez propriile reguli si sa ma simt bine in pielea mea, decat sa le urmez pe alea lor si sa mi se faca scarba de mine insumi pentru ca nu fac ce vreau. Ii spus Beatrice colegei sale, uitand parca cu totul de prezenta lui David. Aaaa.. David ! Cum spuneam.. o sa inapoiez cartea si o sa , aa.. n-o sa mai vin pe aici, a fost un accident .. aa.. las-o balta ! Nu-mi place sa te mint, rase Bea uitandu-se cu ochii mari si verzi la cei doi prieteni. Era atat de fericita ca avea persoane in care putea sa-si puna incedere, desi nu erau multi, erau prieteni adevarati si asta o facea sa fie un izvor de bucurie si energie.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 12:48 pm

• - Bea, ai grija...eu chiar nu vreau sa sfarsesti exmatriculata, bine? zambi Bo slab, punandu-i scurt mana pe umar, amical.
    Nu era tocmai cea mai indicata persoana sa-i faca morala avand in vedere faptul ca incalca reguli constant. Iesea noaptea din castel, se mai si intalnea cu profesori in locuril neindicate, intra in sectorul interzis, se aventura mereu in padurea interzisa, in orice caz cam tot ce facea ea in ultimul timp nu era deloc cum ar trebui sa fie, dar Bo niciodata nu respectase niciun fel de reguli, nici macar cele impuse de tatal sau care era o persoana dura si impunatoare, de care multi se temeau.
    - Haideti mai bine sa mergem intr-un loc in care nu riscam sa ne alegem cu o pedeapsa...cum ar fi terenul de Vajtah, am putea da o tura sau eu stiu... propune zambind, ridicand din umeri.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 12:58 pm

- Nu, va rog. Daca nu vreti sa mai stati, eu totusi mai vreau sa stau.. abia am venit, va rog, nu ma obligati sa plec, cum eu nu va oblig sa ramaneti, spuse Beatrice cu o voce rugatoare, nesimtindu-se in stare sa mearga altundeva. Vroia ca cei doi sa mai ramana cu ea, insa nu ii obliga, ar fi ramas si singura daca ei nu stateau cu ea.. se simtea goala pe dinauntru si chiar vroia sa citeasca cartea pe care o luase incapoi din mana celeilalte viperine si gandindu-se ca nu e prima oara cand incalca niste reguli ca sa fie speriata. Fusese si prinsa de cateva ori in sectorul Interzis, insa se intelegea asa bine cu Madam Jaqueline incat aceasta nu o parase niciodata, spera insa sa nu dea vreodata de vreun profesor, chiar daca se mai intamplase sa se intalneasca cu ei cand iesea in toiul noptii sa se plimbe prin castel, sau sa dea o tura racoritoare pe afara.

Bea >.<
.
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 1:05 pm

Ma plimbam si eu prin padurea interzisa cand deodata o vad pe Bo. Ma apropii de ea si o salut.
-Salut, Bo! Apoi ii salut si pe ceialti colegi. Imi intorc privirea catre Bo.
-Si cu ce ocazie in astfel de loc? O intreb eu.

Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 1:18 pm

• - Oh, pe bune ?! De ce ma intreaba toata lumea asta? I mean, hello, wake up, si voi sunteti in acelasi loc! isi invartii viperina ochii si fara sa mai de vreun fel de explicatie se intoarse pe calcaie si pleca de acolo, silueta sa subtire disparand foarte repede printre copaci.
    Lovi fiecare piatra pe care o intalni in cale, nu-i convenea sa stie asa de multa lume ca incepuse sa frecventeze locuri ca padurea interzisa, nu era in interesul ei.
    Cauta ceva prin geaca, pachetul de tigari de la Adrian mai exact, si cand il gasi zambi. Isi aprinse o tigara incercand sa alunge nervii, lasand fumul toxic sa-i paraseasca buzele palide, acum aproape parlite.
    Spera ca niciunul nu va veni dupa ea, nu avea chef sa mai explice nimic dintre toate alegerile gresite pe care le facea. Isi trecu mana rece peste fata, incercand sa se revigoreze si sa uite de toate gandurile sale care o oboseau, o lasau fara pic de vlaga in corp.

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 11, 2012 1:48 pm

David o opri pe Beatrice din incercarea de a se duce dupa Deborah, i se parea cel mai bun lucru pe care-l putea face pentru fata.
- Las-o, probabil ii trebuie un moment singura, spuse acesta nesigur pe vorbele sale, insa privind fumul care se risipea printre crengi, isi dadu seama ca facuse bine ceea ce facuse. Isi puse bratul peste gatul verisoarei sale si o intreba:
- Unde vrei sa mergem distinsa domnisoara?aa da... vrei sa ramanem aici ! asa ca se asezara amandoi la umbra copacului si se uitara spre cer. Aa.. tu trebuie sa fi Harold, nu? Esti in aceeasi casa cu mine Smile.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 14/12/2012

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Lun Dec 17, 2012 6:01 am

ooc: din cate am inteles Harol nu mai intra pe acest forum din cauza mea, so...am zis sa salvez topicul asta si sa postez eu cu acest personaj, sper ca e ok :*

• Oh, la naiba, iar o comisese. Nu se putuse abtine si intrase din nou in Padurea Interzisa, desi era un maestru la a se rataci. Desi nu era vreo ocazie speciala isi purta pantalonii de stofa, si nu blugii sai negrii spalaciti. Avea un tricou negru pe el si pe deasupra o geaca care nu-i tinea cine stie ce caldura.
    Tot colindand din stanga in dreapta ajunse aproape de un grup, pareau toti elevi de la Hogwarts, poate chiar din aceeasi casa cu ei. Se opri in dreptul lor, gandindu-se daca sa vorbeasca sau nu cu acestia. In fond, el nu era timid sau ceva, dar nu era prea comunicativ si de regula era un nemernic care enerva pe toata lumea. Oricum nu avea ceva anume de facut sau pierdut, deci ramase acolo sa vada ce vor face cei 3 insi.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 25, 2012 11:26 am

David isi atinti privirea spre noul venit si isi dadu seama ca era coleg de casa cu el, era rusul acela Leloush, de treaba tipul.. dar nu prea conversase cu el.
- Salut ! spuse intinzandu-i mana. Eu sunt David . Se uita semnificativ catre Bea, ca aceasta sa-si dea seama sa se prezinte dupa ce terminau cei doi. Chiar daca Bea era politicoasa, cateodata (mai mereu) era aeriana si nu-si dadea seama ce trebuie sa faca.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 25, 2012 11:44 am

• Leloush ii stranse mana scurt si ferm.
    - Petrova Leloush, incantat, se decise el sa nu vorbeasca in germana, probabil nimeni de acolo nu ar fi inteles ce zicea. Auzise de David, doar era seful de la casa astropufilor, dar nu socializase cu aproape nimeni din casa lui, prea putini il stiau bine pe tanarul rus.
    Privi apoi spre Beatrice... nu era cumva prietena tipei cu clonele? Parca le vazuse impreuna, dar nu era sigur, nu avea o memorie asa de buna. El nu tinea minte mai nimic, fiind nepasator de ce ar fi facut-o?

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 25, 2012 11:49 am

Beatrice ii urma exemplul ceea ce il facu pe David sa zambeasca si sa dea din cap. Apoi isi muta privirea catre colegul sau de clasa si il intreba:
- Vrei sa stai cu noi ? Sau ai venit aici cu vreo treaba si te retinem ? Ii zambi si apoi se aseza in locul sau de dinainte, pe radacina mare a copacului. O trase si pe Bea de mana, facandu-i loc si apoi isi atinti ochii verzi catre Leloush asteptandu-i raspunsul.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Mar Dec 25, 2012 3:06 pm

• - Nu aveam un scop anume, invatam sa nu ma ratacesc in padurea asta...din nou, explica ridicand degajat din umeri. Practic raspunsul fusese , chiar daca rusul nu raspundea niciodata concret. Prefera sa nu se aseze jos, nu voia sa se murdareasca, era mai rau ca o fata din unele privinte. Isi aranja nodul la cravata si il privi putin ciudat pe baiatul celalt, probabil tot astropuf, care plecase de acolo fara niciun cuvant. Oare era din cauza lui? Hm, prea putin ii pasa, in plus nu-i facuse nimic, cel putin nu din cate isi aducea aminte. Isi trecu o mana prin par, din cauza ca era un tic, dar si pentru a se asigura a sta bine.

Sus In jos
Karlos Erdeva
Director
Director

Reputatie : 0
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    Joi Dec 27, 2012 3:15 am

Topic Inchis!

MesajSubiect: Re: I'm slowly dying on the inside.    

Sus In jos

I'm slowly dying on the inside.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: