Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Cheese is a miracle.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 6:36 am

'Deci de ce am luat eu branza asta?Ah!da...tratamentul.Cica 3 bucati de branza de 2 ori pe zi.Nu ar mai trebui sa si beau tuica de la romani?Sau sa mananc marmelada?''Xan era ironic.Iubea ironia.Ofta si se indrepta inspre coridorul mare.Se aseza pe pervaz si incepu' sa citeasca.Era carte super,despre vrajitori.
...Dupa ora,Michel iese primul din clasa si merge direct spre Flint.
-M-a apucat superioritatea.Si te doare pe tine capul ?
-Da !
-Atunci te provoc la un duel.Tu si eu,maine la ora 14 :55.
-Accept !Si vom folosi magia figurinelor !Eu magia puterii si tu…
-…magia agilitatii !Accept si asta !
-Bine.Ne vedem maine.Ha-ha-ha !...

Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 6:39 am

Beatrice se plimba singura pe coridoare, in cautarea unui elev cu care sa comunice. Spre marea ei bucurie, il surprinse pe Xan stand pe pervaz si citind.
- Hey, salut ! Ce mai faci? il intreba Bea, zambind.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 6:41 am

• Deb se plimba pe cordoare, cu parul desprins - un lucru ciudat pentru ea fiindca fie cald, fie frig, ei de regula ii placea sa-l prinda in coc, ori intr-o coada obisnuita sau impletita, oricum numai nu liber -care se misca din stanga spre dreapta si niste carti stranse la piept.
    Tot mergand ii vazu pe Xan si Beatrice care probabil o auzisera. Se opri in dreptul lor, uitandu-se cand la unul cand la altul, zambind tamp, nestiind ce sa zica. Spera doar ca nu intrerupe ceva sau cine stie...s-ar fi simtit prost daca da. Oricum daca era nevoie putea sa plece, nu-i placea sa fie in plus ca a cincea roata la caruta, nu era stilul ei sa se bage unde nu-i fierbe oala.
    Trase aer adanc in piept, incercand sa-si remodelze zambetul ca sa nu mai arate atat de caraghios, ci mai normal, mai prezentabil.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 6:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 6:46 am

-Oh!buna Bea.Ce...BO!BO!BO,vino aici.
Xan rase si o astepta.Parea abatuta.Era vorba de scrisoarea aceea?Nedumerit Xan continua s aciteasca dar nu se putu' concentra.Asa ca lua o bucata de branza si o mesteca zgomotos.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 6:55 am

• Deb stranse mai tare cartile ca sa nu-i cada si se aseza langa Xan, zambindu-i finut.
    - Ce citesti? intreba viperina curioasa, lasandu-si capul pe umarul lui ca sa poata vedea randurile din carte mai bine, irisii sai albastrii, bine conturati, urmarind cu atentie literele ca sa inteleaga mesajul.
    Ea citea destul de mult si de des, dar nu s-ar fi gandit ca are acest lucru in comun cu tanarul cercetas. La urma urmei cum putea sa stie? Nu discutase niciodata cu el despre gusturile acestuia si nimic asemanator.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 7:07 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 7:00 am

-E o carte super,se numeste Michel Jenkins.E scrisa de un Incuiat.E destul de faina pentru o carte Incuiata.
Ii arata lui Bo o mica parte din capitolul 2:

Capitolul 2 :
Duelul
Michel se trezi dis-de-dimineata inaintea bunicii lui.Se ridica din pat si ia cartea de « Magia figurinelor :Explicat pe intelesul novicilor ».Deschide la pagina 56 si citeste :
« Figurinele AGLITATII si PUTERII se concentreaza pe energie pozitiva.In schimb figurinele INTELEPCIUNII se bazeaza pe magie negativa.Pentru a putea folosi figurinele AGILITATII trebuie folosita bagheta + si –(bagheta cu energie neutra) care se gaseste rar.Apoi trebuie folosita incantatii le :FloraSiFauna ;FangioBomba ;FranaBomba si GigaBomba. »
Michel isi ia bagheta si verifica semnele de pe bagheta :semnele erau + si -.
Atunci lua bagheta si inceu sa exerseze pe manechinul din camera lui vrajile FloraSiFauna,FangioBomba,FranaBomba si GigaBomba.

-Puiule.Trezes…esti treaz deja ?
-Da, buni.Azi am un duel cu…
-Duel ?!Dar de ce…cum..cu cine ?
-Bunico,duelul e intre mine si Flint.Restul e…
-Domnule Jerkins,daca faci dueluri inca din primele zile de scoala,te pedepsesc !
-Dar…dar…dar…
-Fara dar !Gata !Fara TV Omenesc,fara computer omenesc,fara telefon omenesc si mai ales fara dulciuri magice !
Michel intrase intr-o incurcatura mare.Daca nu se lupta,avea sa demonstreze ca e fricos iar daca avea sa lupte,o supara pe bunica.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 7:03 am

• - Nu credeam ca te pasioneaza lectura, murmura micuta Bo cand termina de citit, zambind la fel de vesela. E interesant. Ce crezi ca alegere va face pana la urma? Si daca ai fi in locul lui tu ce ai alege? il intreba uitandu-se fix un ochii lui cu privirea sa patrunzatoare.
    Ea banuia intr-un oarecare fel continuarea, dar nu putea sa bage mana in foc...citise multe carti, de toate genurile si uneori subiectele de repetau sau se asemanau, asa ca...de regula orice citea nu aducea nimic pentru micuta viperina.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 7:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 7:09 am

Xan rase si tuguie buzele.
-
-Eu sincer as alege sa o ascult pe bunica.E mai importanta decat o lupta cu un ingamfat...ma rog,e supid sa te lupti pentru nimic
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 7:13 am

• - Dar daca ar trebui sa te lupti pentru mine ai face-o? intreba dintr-odata, fara sa stie ce o apuca, privindu-l la fel de atenta in timp ce isi prindea buza de jos cu dintii. Poate ca fusese stupida intrebarea ei, dar era chiar curioasa ce-i va raspunde Xan. Ar fi luptat pentru ea? Ar fi facut cineva ceva pentru ea? Caci deobicei persoanele din jur nu luptau pentru ea, luptau sa o invinga pe ea, si cu toate ca nu reuseau Bo se intreba mereu cand va veni vremea sa aibe prieteni in jurul ei carora sa le pese si sa faca lucruri frumoase pentru ea, indiferent de natura lor.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 7:11 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 7:26 am

-Errr...cred ca da.Doar te plac,nu?
'GROZAV!Ce-ar fi sa spui la toata scoala ca o iubesc!Ar fi suuuuuuuuper!♥'
Ironic,Xn pufai.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 7:31 am

• Deborah zambi si ii saruta scurt obrazul, amintindu-si apoi ca Beatrice era si ea acolo.
    - Aaaa...suntem doar foarte bun prieteni, balmaji ea afisand un zambet foarte tamp.
    Ok, asta nu era deloc bine, faptul ca se dadeau de gol in fata tot mai multor persoane. Asta ar fi trebuit sa ramana doar intre ei si sa nu fie asa de evident in ochii tuturor.
    Ofta, zambind slab, chinuit, incercand sa priveasca in alta parte.
    Din momentul in care il vazuse pe Xan cu Beatrice ar fi trebuit sa faca drum intors ca sa nu pice in situatia de acum, destul de deranjanta.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 7:13 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 11:56 am

Beatrice incepu sa rada.
- Da, si eu va cred, spuse ea neoprindu-se din ras. Acum serios, de ce va ascundeti? Si daca va ascundeti.. de ce .. mama naibii sa nu stiu eu Neutral ? Vi se pare ca am gura mare sau ceva? Se simtea intr-un fel jignita de purtarea lor. Doar nu le facuse nimic, nu ?

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:04 pm

• Deb ofta, muscandu-si buzele.
    - Faza e ca nah...eu sunt viperina, el cercetas, nu e in interesul nostru sa se raspandeasca vestea... nu ca nu as avea incredere in tine sau ceva...ma ierti? o privi Bo, sperand ca nu se vor certa din cauza asta, mai ales ca nu avea multe prietene adevarate.
    Chiar nu era in interesul ei sa stie toata lumea, mai ales ca nu stia cat de serioasa era relatia ei cu cercetasul, nu erau impreuna de asa mult si nici nu stiau atat de multe unul despre altul. Puteau oricand sa se desparta sau ceva. Si oricum Bo nu voia sa fie drept vazuta ca o tradatoare a casei pentru ca umbla cu el, ea nu era asa, in plus ura tradatorii, ar fi ajuns sa aibe sentimente de repulsie fata de propria-si persoana.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 7:43 am, editata de 1 ori
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:12 pm

David o zari pe Beatrice cu viperina aceea de la lac si cu inca un tip. Se duse catre ea, insa cand il vazu aceasta ii facu un semn aprobator din cap celeilalte fete si incepu sa fuga pe coridor.
- BEA ! BEA ! STAI ! acesta ajunse prea tarziu, pentru a o prinde din urma. Fir-ar! exclama el si lovi pervazul, facand cartea baiatului sa cada.
- Imi pare, rau.. spuse David, ridicandu-i cartea. Nu am vrut !

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:16 pm

• - Nu inteleg...de ce fuge de tine. I-ai facut ceva? il intreba Bo, privind ca traznita in directia in care fuge Bea. Nu pricepea de ce fugea de propria sa ruda, avand in vedere ca ele nu te lasa la greu... daca ar fi avut o sora, o verisoara sau ceva la Hogwarts ea si-ar fi petrecut tot timpul cu ea, probabil ar fi fost cele mai bune prietene. Sau chiar daca ar fi fost vorba de un frate sau un var, situatia era aceeasi ,poate chiar mai buna, Bo de regula se intelegea mai bine cu baietii, decat cu fetele, fusese pentru o bucata buna de vreme foarte baietoasa si dura, si o parte din aceea Bo inca mai exista, chiar daca tanara viperina nu o lasa la suprafata tot timpul.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 7:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:26 pm

- Nu, dar nu ii place ideea ca tatal sau m-a pus pe mine sa o protejez. Crede ca poate sa-si poarte singura de grija.. si are si o sora la Hogwarts, insa sunt foarte certate. Ea are o familie ciudata.. si ca sa ti-o zic pe sleau ma uraste si pentru faptul ca a descoperit ca si ea vorbeste reptomita, in timp ce era cu mine la gradina zoologica. mai adauga acesta si inca o cauta pe viperina cu privirea pe coridor. Ai idee unde s-a dus?

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:29 pm

• - Nu am nici cea mai vaga idee, insa in locul tau as fugi dupa ea, poate mai ai sanse s-o prinzi din urma, ridica Bo din umeri, parandu-i rau in sinea sa ca nu-i putea fi de folos, dar chiar habar nu avea unde ar fi putut sa fuga micuta viperina. Castelul era destul de mare deci existau multe locatii unde ar fi putut sa se ascunda. Se gandi pentru un moment daca exista o vraja pentru situatia asta, dar pe moment nu-i veni nicio idee salvatoare, asa ca renunta. Oricum nu ar trebui sa se bage, cei doi veri trebuiau sa-si rezolve problemele, iar Bo nu avea ce sa caute in ecuatia asta.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 10:19 am, editata de 1 ori
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:34 pm

- Nu are rost, probabil acum s-a incuiat in vreo toaleta de fete, dand cu pumnii in usa si urland. Specific familiei Lostem, adauga el .[i] Mersi oricum,[/i] spuse dezvalauindu-si dintii perfecti intr-un zambet coplesitor. Am sa vorbesc cu ea ! Nu ma dau batut !

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:36 pm

• - Asa te vreau... ii zambi incurajator, apoi ii lua cartea din mana, inapoindu-i-o cercetasului. Ar fi vrut ca Bea sa nu fuga de David, doar pentru ca acesta ar fi putut fi un sprijin pentru ea daca il accepta. Nu strica niciodata sa ai pe cineva alaturi, cineva caruia sa-i pese si sa aibe grija de tine fara sa astepte ceva in schimb, iar tanarul parea chiar persoana potrivita in care micuta viperina putea sa-si puna baza...doar ca trebuia sa lasa mai intai orgoliul la o parte si sa realizeze ca acesta nu-si doreste decat s-o ajute. Sau cel putin asa vedea Bo lucrurile.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Joi Dec 13, 2012 10:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:45 pm

- Ati putea sa ma ajutati? intreba David cu o mare speranta in ochi. Adica.. presupun ca amandoi sunteti prietenii ei si ma gandeam sa ii facem o surpriza de Craciun. Mai stiti sa aibe vreun preten sau vreo prietena? Ne strangem toti si dam o petrecere de Craciun. ce ziceti? O petrecere micuta, afara, la un picnic, sau pur si simplu sub cerul instelat. O sa o bucure foarte tare, daca veti fi toti acolo. Si voi o sa va distrati, deasemenea.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:53 pm

- Eu sunt de acord, e o idee buna...insa nu stiu si pe altcineva inafara de noi doi cu care se intelege, adica cel putin mie nu mi-a spus, raspunse ridicand usor din umeri micuta Bo.

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:57 pm

- Ok, o sa vorbesc eu cu ea si o s-o intreb.. mai vorbim pana atunci, va anunt eu ora si chestiile. Ma ocup eu de tot, numai spuneti-mi unde vreti sa o tinem si ce gustari va plac. Aaa da .. si ce fel de muzica?

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 12:59 pm

- Imi place orice e comestibil, cat despre muzica...ascult orice imi suna bine, dar fiind o petrecere agreez orice gen, raspunde Bo zambind scurt, dar sincer ; nu-i placea sa faca pe pretentioasa.

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 1:04 pm

- Aa, ok.. pai atunci ramane sa-i intrebi tu pe ceilalti cand o sa-ti dau lista de prieteni? Stii.. eu nu prea ii cunosc si imi e sa nu para ca sunt vreun ciudat sau ceva, spuse David ranjind.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   Dum Dec 09, 2012 1:06 pm

• - Ma gasisi pe mine, ciudata - sef ...dar in fine, desi lumea are pareri concepute despre mine o sa vorbesc eu cu restul... accepta ea sperand din suflet ca Bea nu o fi prietena cu vreuna din clonele sale... nu prea avea cum, nu erau genul prea destepte ori prea interesante ca sa fie le nivelul viperinei.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cheese is a miracle.   

Sus In jos

Cheese is a miracle.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Coridoare-
Mergi direct la: