Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Come and pay the price for your paradise!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Dum Dec 30, 2012 6:03 am

• - Am mai lasat fete oftand pe ici, pi colo, spune el pe un ton amuzat si ca sa destinda atmosfera incepu sa cante un cantec mai vesel la pian, dand din cap. Acum vorbind serios, nici eu nu am mai facut nimic demn de mentionat, in ultimul timp am fost cam moale, daar...planuiesc sa le fac farse bobocilor sau asa ceva ca sa-mi pastrez reputatia de badass, rase brunetul in timp ce mainile sale se miscau rapid pste clape. Randul tau, tu ce ai mai facut?

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/12/2012

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Dum Dec 30, 2012 11:42 am

- Uf.. nimic demn de mentionat, cum spuneai. Mi-am facut veacul prin locuri interzise, am stat inchis in camera astroufilor mai mereu. Singurul lucru bun pe care l-am facut e ca am scris o noua melodie si mi-am cumparat o alta chitara, zise el zambindu-le.
David se uita la clapele pianului cu dor, amintindu-si cum fusese invatat sa cante la primul instrument, pianul, de unchiul sau, al carui nume il purta. Apasa pe o clapa, auzind cum nota 'sol' rasuna in toata camera, iar pe fata sa se vazu bucuria simtita de baiat in acel moment.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Dum Dec 30, 2012 11:51 am

• - Hm, chitara, interesant...la pian nu stii? il intreba, terminand melodia si lasandu-si bratele pe langa corp. Cantase si el intr-un timp la chitara, una din ideile lui Stefan si cum ce facea unul in acel timp facea si celalt, Damon nu putuse sa stea deoparte si se bagase si in asta. Zambi larg, aceea amintire in care si el si frati'su se chinuiau sa tina chitara cum trebuie, caci era mai mare decat ei doi la un loc era comica si aducea oarecum caldura in sufletul brunetului, care undeva adanc, inca mai spera sa-si recupereze fratele si sa aibe iar in cine sa-si puna baza, cineva din familie, cineva inafara de David.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Dum Dec 30, 2012 1:16 pm

David zambi auzindu-i intrebarea si tremura putin, insa neobservat
- Ba da, m-a invatat unchiul meu, David, povestea el mandru. A fost primul instrument la care am invatat sa cant si am avut un profesor perfect, spunea el cu calm . Apoi am invatat sa cant la tobe si apoi la chitara. A fost extraordinar, dar nu era la fel fara el, adauga David si suspina totusi zambitor readucandu-si aminte de unchiul sau.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Dum Dec 30, 2012 1:19 pm

• - Atunci hai sa cantam ceva impreuna, propune Damon zambind. Pe asta o stii? reveni el cu degetele pe clape, incepand sa cante cateva note, ceva cunoscut, apoi se opri, asteptandu-i raspunsul. El stia o gramada. Cum la un moment dat existase o stransa concurenta intre el si Stefan fiecare se incapatanase sa invete tot mai multe cantece la pian, sa vada care dintre ei va reusi sa invete mai multe intr-un timp destul de scurt. Evident, fusese asa cum se intampla mereu, remiza, caci amandoi erau la fel de buni.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Joi Ian 03, 2013 6:28 am

Cantecul ii zburda baiatului prin minte si isi aminti notele respective ca si cand le-ar fi cantat ieri, insa trecusera cativa ani de cand nu mai cantase.
- Da, o stiu ! aproba tanarul si se incalzi putin, parca incercand sa vada daca mai stie sa cante, insa ceva atat de intens ca pianul nu se uita niciodata. Astepta sa se incalzeasca si Damon putin si privi catre tavan , ascultand cu ochii inchisi notele rasunatoare ce veneau dinspre pian.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Joi Ian 03, 2013 7:29 am

• Damon zambi si isi lasa degetele lungi si albe peste clape incepand din nou cantecul odata cu David. Era unul destul de usor in comparatie cu altele care erau mai greoaie, cu note mai multe. Zambi miscandu-si capul pe ritmut melodiei, privind zambitor si spre Jane care ii asculta. Noroc ca nu ramasese singur in camera , inecandu-se in melancolie, ci acum avea companie celor 2 si se simtea multa mai bine. Uitase de certurile lui cu Stefan pentru frumoasa Katherine si de iubirea pentru ea care il facuse sa sufere atat de mult.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Joi Ian 03, 2013 11:42 am

Isi plimba degetele pe clape cu o seninatate de nedescris, prin corp ii trecea un sentiment demult uitat, si un fior ciudat ii trecu pe sira spinarii. Canta cu aceeasi calmitate si desavarsire ca acum cativa ani si se uita la prietenii sai bucuros .
- Te descurci foarte bine ! ii spuse astropuful lui Damon dupa ce terminara cantecul, realizand cu greu ca nu mai trebuia sa cante.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Joi Ian 03, 2013 12:00 pm

• - Si tu la fel, afisa Damon un zambet calm si frumos, indreptandu-se de spate caci amortise in pozitia aia. Lua o gura mare de aer si se uita apoi la intreaga camera care inca infatisa camera copilariei si adolescentei sale, locul unde avusesera cele mai multe certuri cu Stefan. Scutura din cap, nu trebuia sa revina la acele episoade neplacute. Se ridica in picioare, facand cativa pasi, oprindu-se langa oglinda enormal care parca o infatisa si acum pe Katherine care-si dadea buclele dintr-o parte in alta, aranjandu-le.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Joi Ian 03, 2013 12:38 pm

Jane ramasese tacuta, pentru ca dintre cei trei, ea era sportiva, nu prea le avea ea cu artele. Mai desena din cand in cand, insa de cantat nici nu se punea problema. Ea nu se descurca cu corzile sau cu clapele, ci mai degraba cu maturi si mingi.
Zambind dulce, ii apuca pe cei doi de dupa umeri, drept recompensa pentru cantecul superb pe care il cantasera.
Va iubesc, baieti, le zise ea bunilor prieteni. Macar voi sa aveti un simt artistic.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Vin Ian 04, 2013 5:36 am

• - Awww, ce dragut, si noi te iubim ! ii zambi Damon sarutandu-i obrazul catifelat. Chiar daca Jane nu avea in comun acest lucru cu ei doi, stia ca erau alte lucruri la care semanau, cum era faptul ca si cercetasul si viperina erau competitivi si tachinaturi plus multe alte randuri. Ii privi cand pe unul, cand pe altul, apoi se deplasa din nou prin camera studiind-o.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Vin Ian 04, 2013 6:04 am

Chicoti dulce atunci cand Damon ii saruta obrazul, dupa care continua sa se uite prin camera. Era un mister pentru ea cum se imprietenisera cei doi, mai ales avand in vedere inceputurile relatiei lor. Nici nu stia la ce sa se astepte atunci, pentru ca se si sarutasera, avusesera sesiuni intregi de tachinari. Insa era mai bine asa, pentru ca nu ar fi mers intre cei doi, asa ca amicitia era relatia perfecta pentru ei, sau cel putin asa credea ea.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Vin Ian 04, 2013 6:39 am

David zambi, si o lua in brate pe Jane in semn de multumire pentru cuvintele spuse de viperina.
- Si noi te iubim, spuse acesta asezandu-se pe bancuta din fata pianului si reflectand la cateva imagini din trecut, dupa-care il urma pe Damon prin camera, care, presupunea el, ii apartinea cercetasului, deoarece avea amprenta acestuia peste tot.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Vin Ian 04, 2013 7:23 am

• Damon continua sa mearga si privi la un moment dat spre o noptiera care avea coltul rupt. Pur si simplu il bufni un ras isteric cand isi amintii povestea coltului, cei 2 privindu-l probabil ciudat si uitandu-se si ei la noptiera cu pricina.
    - Acolo si-a spart Stef capul cand avea vreo 6 ani...bine, l-am ajutat si eu fiindca l-am impins! ranji el si rase din nou, cu toate ca nu era de ras, dar Damon pur si simplu era sadic, mai ales cand era vorba de frati'su.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   Joi Ian 17, 2013 2:28 pm

TOPIC CLOSED
Cercetasi -> 170 puncte
Viperini -> 150 puncte
Astropufi -> 80 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Come and pay the price for your paradise!   

Sus In jos

Come and pay the price for your paradise!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Camera Necesitatii-
Mergi direct la: