Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !


Distribuiţi | 
 

 Sasha Wagner

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sasha Wagner
Anul III
Anul III
avatar

Mesaje : 151
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/12/2012

MesajSubiect: Sasha Wagner   Dum Dec 09, 2012 3:51 am

Sasha Wagner

__________________________

__________________________

Full name:
Sasha Wagner

Age:
16

Birthday:
13 . 01. 1996

Bloodline:
Pure Blood

Occupation:
Elevă

House:
Astropufi
___________________________

This is my everything

My likes:
Ceaiul de fructe de pădure, romanele de dragoste, muzica lentă, istoria, arhitectura, să deseneze, toate obiectele vechi.

My dislikes:
Ciocolata, gălăgia, ca cineva să o deranjeze, mâncarea făcută de mama ei, șantajul, să fie mințită.

My patronus:
Pasărea Paradisului

Worst memory:
Moartea tatălui ei.

Marks:
O cicatrice pe umărul drept

Sexual orentation:
Hetero

The personality act:
Este o persoana foarte greu de inteles, reusind sa te sperie de cele mai multe ori, sau sa te faca sa o urasti. Poate fi foarte rea, si foarte orgolioasa. La capitolul nervi sta foarte prost, iar daca persoana care o enerveaza e una din cele care Sasha nu le suporta, biata fiinta e ca si moarta. In legatura cu orgoliul, cateodata da peste. In unele cazuri, nu poate accepta ca o parte din vina era a ei, dand vina pe ceilalti. Dar in alte dati, ia toata vina asupra ei. De multe ori nu baga in seama pe nimeni, reusind oarecum sa se sigileze in lumea ei, in mintea ei unde totul este roz si foarte bine, nelasand pe nimeni altcineva sa-i distruga lumea peste care este stapana pe deplin.

Pe de alta parte, peronalitatea ei mai are o jumatete, jumatatea cea dulce care te face sa te simti iubit, indragit si sa stii ca ai un prieten adevarat langa tine, caruia ii pasa de tine si s-ar arunca in foc pentru ca tu sa fii bine. Asa i se intampla cateodata Sashei, mintea ei si inima facand-o sa indrageasca persoane nepotrivite, constientizand acest lucru din timp. Cu toate acestea, nu se poate supara pe prietenii ei, chiar daca ar jura ca ii uraste.
Faptul ca trece de la o jumatate la alta, te sperie, chiar si ea speriindu-se. Cateodata acest lucru este foarte amuzant, dar cateodata isi doreste ca starea ei sa fie stabila, sa nu mai sara de la fericire la tristete, de la ura la iubire si asa mai departe. Chiar si de fata cu cei necunoscuti, ea reuseste sa faca o impresie cat de cat ciudata. Acest lucru nu o prea intereseaza, defapt nu o intrereseaza prea mult ce spun toti si toate despre ea.


Family members:
Elisabetha Wagner - mama [ vie ]
Alexander Wagner - tatăl [ decedat ]
___________________________

And last but not least, the history
A avut mereu strictul necesar, fără să-i lipsească ceva anume. A apreciat asta foarte mult datorită eforturilor părinților ei. Când era mică, nu știa ce sunt acelea eforturi, și nu le aprecia. De aceea, a crescut tot cu același gând, că părinții ei nu suferă delcoc făcând sacrificii. Totuși, chiar dacă trăia într-unul din cele mai bogate cartiere din Berlin, asta nu însemna că trebuia ca familia ei să aibă bani să arunce pe geam.
Tocmai când realizase cum era viața, ochii i-au fost închiși, sigilându-se în lumea ei datorită morții tatălui ei. Însă, pe lângă asta, se mai alesese și cu o cicatrice pentru a nu uita niciodată ce se întâmplase în acea zi. Izolându-se, starea ei s-a înrăutățit, fără să mai accepte pe cineva în viața ei. A devenit rea, chiar și cu mama ei. Însă, salvarea ei a fost scrisoarea primită de la Hogwarts. Ajungând acolo, profesorii au ajutat-o să redevină vechea ea, care era ascunsă undeva adânc. Nu și-a făcut extrem de mulți prieteni, dar cei prezenți îi ajung și ține foarte mult la ei. Câteodată mai are scăpări, se enervează și face destul de urât. Nu își vede mama prea des, chiar dacă știe că aceasta o iubește extrem de mult.
Vrea să își facă prieteni noi, se străduiește să fie cât mai puternică și să uite de toate cele întâmplate, dorind să-și înceapă o viață nouă.
____________________________

Alias:
Beea

Age:
13

Rp simple:
First post :3
Sus In jos
Karlos Erdeva
Director
Director
avatar

Mesaje : 242
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Sasha Wagner   Dum Dec 09, 2012 4:00 am

Acceptat!

_________________________________
Sus In jos
http://hogwartsarmy.forumz.ro
 
Sasha Wagner
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts's Army :: Personaje :: Personaje Acceptate-
Mergi direct la: