Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

I am stiil good bby

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: I am stiil good bby   Sam Dec 08, 2012 6:39 am

'Pasii mei erau marunti dar grabiti.Ma uitam in stanga,in dreapta.Daca m-a urmarit cineva si a aflat ca am fugit de la spital,voi fi...huh'Xan se apropie de mormantul din marmura.Acolo,cu litere din aur,era scris:
Aici se odihneste Diana.Fie-ti tarana usoara.
Diana Ralvo
1970-2012

Xan incepu sa planga.Acum,nu mai avea pe nimeni.Avea doar o locuinta in Pestera lui Godric...
-De ce Diana?ce am facut s amerit asta?De ce?De ....ce?
Si lasa sa cada o floare peste mormantul ei.Incepu' sa ninga.Se zice ca atunci cand ploua,cineva a murit si e trist,cand e soare,cineva a murit si e fericit iar cand ninge,isi spala pacatele.Xan nu prea credea in Dumnezeu dar acum se asza in genunchi si spuse:
-Doamen,ai grija de ea.Caci mult am iubit-o si nu ampretuit-o.Deci,fiei tarana usoara.Adio!
AMIN.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Sam Dec 08, 2012 6:45 am

Pestera lui Godric reprezentase in totdeauna locul de proveninenta a lui Harry. Era probabil pentru a doua oara cand Adrian calca pe acele drumuri dar sentimentul era acelasi: de siguranta si in acelasi timp de precautie fata de tot ceea ce te inconjoara.
    Intra in cimitir. Joseph ii spusese ca va trimite pe cineva sa ii dea un plic. Lasul nu se prezentase el insusi la acea intalnire. Dar ce mai conta acum. Plicul avea prioritate.
    Rotindu-si privirea prin cimitir observa o silueta langa un mormant. Cu pasi mici se apropie si il recunoscu: Xan.
    Xan, ce faci aici? Il intreba din insctins Adrian.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Dum Dec 09, 2012 8:07 am

• La doar cateva morminte distanta se afla Bo, piptita dupa o piatra funerara. Ii recunoscu pe cei doi baieti, insa ei nu trebuiau sa vada ca era acolo. Avea ochii rosii de plas si fata mai livida ca deobicei. Se gandea cum sa plece de acolo fara sa fie vazuta, insa cand se uite dupa ei lovi din greseala o piatra care facu un zgomot ce le atrase atentia fix spre ea. "AH, la naiba, BO, esti idioata!!" se certa ea in gandul sau.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Mier Dec 26, 2012 4:34 am

Se intoarse pe pingea catre sursa zgomotului. Initial crezuse ca era o pisica insa nici un miorlatit. Asar trebuia sa fie cineva. Parul saten si vocea erau inconfundabile.
    Bo, scumpo, daca tot vrei sa tragi cu urechea, fa-o macar intr-un mod mai elegant. De pilda, fara sa te lovesti. Spuse Adrian pe un ton usor rautacios, lucru care nu se prea intampla cand era vorba de iubita lui.
    Xan, esti bine? Pentru ca nu arati ca si cum ai fi. Ii arunca o privire nepasatoare si ridica din umeri cand vazu ca cercetasul nu ii raspunde. Se indeparta vreo doi pasi. Ultima oara cand se intalnisera baiatul avuse o izbucnire destul de urata.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Mier Dec 26, 2012 4:39 am

• Deborah se culese singura de pe jos, frecandu-si capul si sperand ca nu arata chiar ca un zombie...dar nu avea noroc delo, chiar nu arata prea bine.
    - Aaahm, nu trageam cu urechea, scumpule, eu aaa...nici nu ar trebui sa fiu aici, ah la naiba, bombani micuta Bo, incruntandu-si si privind in pamant, pentru ca nici macar nu stia ce scuze sa inventeze pentru a justifica prezenta lui acolo. Xan nu arata nici el prea bine, dar la ultima lor intalnire se purtase ciudat si o tratase ca pe o usuratica, ceea ce nu era, asa ca prefera sa nu-l bage in seama.
    Ii tremurara buzele scurt si se uita tematoare la Adrian, fara sa mai zica si altceva insa, cel putin deocamdata.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Mier Dec 26, 2012 5:51 am

Ok... Facu Adrian sceptic. Isi plimba cateva secunde privirea de la unul la altul, incercand sa isi gaseasca cuvintele potrivite. Aste era una din acele situatii jenante cand nu aveai nici cea mai vaga idee ce sa spui si se lasa o tacere mormantala peste intreg grupul. Deschise gura, inspirand adanc aerul rece al noptii. Trimisul lui Joseph nu isi mai facu simtita prezenta iar soimeanul isi pierduse deja interesul pentru plicul misterios. Joseph avea destul de multe ramuri in lumea magiei cat sa reuseasca sa trimita un amarat de plic la destinarie fara sa mai fie nevoie si de ajutorul lui.
    Dat fiind ca Xan nu mai raspunde la intrebarea pe care am repetat-o deja de doua ori, eu nu mai am treaba printr-un cimitir sinitru la ora 11 noaptea si Bo, care deasemenea nu are ce face, cred ca ar fi timpul ca fiecare sa mearga la casele lor. Spuse baiatul apropiindu-se de fata. Te conduc? O intreba cu un zambet sarmant

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Mier Dec 26, 2012 5:57 am

• Clipi de cateva ori, privindu-l putin dezorientata. Buzele sale tremurara anemic, apoi lasara la iveala un oftat. Ii venea sa planga, dar nu putea sa faca asta in fata lui, ar fi fost penibila. Isi ascunse pentru cateva clipe chipul in pieptul lui, imbratisandu-l, fara sa-i pese daca Xan se va holba sau nu la ei.
    - Sa mergem, sopti dupa ce isi veni in fire, linistindu-se si incercand sa-i intoarca zambetul. Il prinse usor de mana, impletindu-si degetele cu ale lui si tragandu-l usor spre iesire. Acum ca erau doar ei 2, probabil o va intreba ce cauta defapt acolo si de ce era asa trista...si nu putea sa-l minta, nu pe el, nu merita sa ii ascunda lucruri indiferent despre ce era vorba... o relatie trebuie sa se bazeze in primul rand pe incredere si micuta Bo chiar avea incredere in soimean.
    Isi sprijini putin capul de umarul lui in timp ce mergeau, deocamdata pastrand tacerea.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Mier Dec 26, 2012 6:06 am

O lua pe Deb de mana, impletindu-si degetele cu ale ei. Il lasa pe Xan sa isi planga singur de mila langa mormant. In ultimul timp parca ar fi cazut in depresie din cauza despartirii dintre el si Bo. Pf.. Asta e frate. Mai sunt atatea fete pe pamant cu exceptia viperinei si a tuturor celor care sunt deja intr-o relatie. Isi ascutii auzul pentru a sti daca cercetasul ii urmareste sau nu. Dar nu. Inafara de pasii lor nu se mai auzea nimic altceva.
    Acum imi vei spune ce cauti defapt aici? Si de ce asti atat de trista? Si de ce plangi mereu cand il vezi? Isi insirui Adrian gandurile.
    Ii dadu drumul la mana si o cuprinse de dupa umeri. In clipa aceea isi dorea sa aiba doua maini drepte doar ca sa o faca pe ea sa se simta mai bine.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Mier Dec 26, 2012 6:11 am

• Il privi atenta cu ochii sai hipnotici, superbi, cautandu-si cuvintele in mintea sa zapacita.
    - Nu plangeam din cauza lui, nu merita sa plang pentru el... se stramba ea imediat. Putea sa-i faca de acum toate crizele din lume ca ea nu-l mai baga in seama. Una din putinele prietene pe care le-am avut in copilarie s-a...s-a... incepu ea sa zica si tremura involuntar, probabil de vina mai era si frigul, caci se facuse noapte. ..sinucis. Sau cel putin asta e povestea oficiala, termina ea de vorbit, muscandu-si buza de jos. Cum avea din nou nevoie sa-l imbratiseze asta si facu, lasandu-si capul pe un umar de al ei. Uneori se simtea de parca ea era cea care aducea ghinion celor din jur...desi nu era deloc asa.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Mier Dec 26, 2012 6:21 am

Se opri in mijlocul unei intersectii, imbratisand-o strans. Nu isi facea probleme car putea sa apara vreo masina sau ceva de genul asta.
    Of, scumpa mea! Incepu Adrian sarutand-o pe cap. Nu s-a sinucis. Poate doar.. a vrut sa faca o calatorie dus catre lumea cealalta, mult mai devreme decat ii fusese scris initial. Incerca soimeanul sa o linisteasca. Pf.. Dintre toate replicile lui de duh tocmai pe asta trebuise sa o aleaga? Adica... Se sinucise. Si prin sinucidere, oricine intelegea o moarte intentionata. Dar nah. Adrian e Adrian.
    Hai sa mergem acasa sa iti fac un ceai. Poate te vei mai linisti. Acasa. Cuvantul asta incepea sa se regaseasca tot mai mult in conversatiile lor.

Topic Closed

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   Joi Dec 27, 2012 4:17 am

TOPIC CLOSED

ODS - 50 puncte
Viperini - 40 puncte
Cercetasi - 10 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I am stiil good bby   

Sus In jos

I am stiil good bby
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Pestera lui Godric-
Mergi direct la: